სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

გლდანის ხელბურთის აკადემიაში დაიწყო ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი ხელბურთში, რომელიც ზედიზედ მეხუთედ იმართება. პირველ დღეს შარშანდელი ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორმა თბილისის ქარიშხალამ 34-29 დაამარცხა თბილისის მამული, ბრინჯაოს პრიზიორმა, ყვარელმა მოუგო თბილისის პეგასს 41-24.   ხუთშაბათსა და პარასკევს გლდანში ეს 4 გუნდი კიდევ 4 თამაშს გამართავს, ხოლო 30 ოქტომბრიდან სენაკში გაიმართება დასავლეთ საქართველოს ოთხეულის მიკროტურნირი: ქვეყნის ჩემპიონის, ფოთის ოქროს ვერძის, აჭარის, სამტრედიისა და წყალტუბოს გუნდების მონაწილეობით.

პირველი წრე წლეულსვე დასრულდება. საგაზაფრულო ეტაპზე 8 გუნდი ერთმანეთში კიდევ თითოჯერ ითამაშებს და ფინალური ოთხეულის მონაწილეებს გამოავლენს.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ქალები, უმაღლესი ლიგა. 23 ოქტომბერი, გლდანი

მამული - ქარიშხალა 29-34

მამ: გორჯოლაძე - მაჭარაშვილი 12, ველიჯანაშვილი 7, ე. ბერიკაშვილი 4, იაშვილი 3, თ. კუბლაშვილი 2, ჩუხატურიანი 1, მურჯიკნელი, ქობალია, ჯოხაძე, მირიანაშვილი, მერიძე, ა. ბერიკაშვილი, ქ. კუბლაშვილი, ქარაბაკი - მწვ. ჯ. კასიანი

ქარ: არაბაჯევი, ჩხეტიანი - ი. ჩხაიძე 11, ა. ჩხაიძე 10, მ. ცინცაძე 6, ქ. ცინცაძე 5, ხმელიძე 2, დოღაძე, რაზმაძე, კვეკვესკირი, ქარჩავა, კირვალიძე, დევდარიანი, ბიძინაშვილი, სოლოღაშვილი - მწვ. ი. ციცქიშვილი

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - თ. ბჟალავა

ყვარელი - პეგასი 41-24

ყვ. ამონაშვილი, ვარდიშვილი - ქიტესაშვილი 14, თეთრაშვილი 12, სურამლიშვილი 7, სმოიანი 5, მიხელიძე 1, მ. ტეტოშვილი 1, აფციაური 1, თავღორიშვილი, ფუღიაშვილი, დ. ტეტოშვილი, კოკორაშვილი,  იოსებაშვილი - მწვ. ზ. ხარებაშვილი, გ. ღონიაშვილი

პეგ: ჯიქურაშვილი, ახვლედიანი, გაზდელიანი - ე. ჩხაიძე 11, ტარტარაშვილი 4, კორძაია 3, ქებაძე 2, სვანიძე 2, საბაშვილი 2, პაპუაშვილი, ხაჭაპურიძე, ჯოლოხავა, ე. მაკარაშვილი, დადვანი, ნეფარიძე, ქ. ჩოგოვაძე - მწვ. ნ. წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

24 ოქტომბერი, გლდანი

16:00 ქარიშხალა - პეგასი

17:45 მამული - ყვარელი

25 ოქტომბერი, გლდანი

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:45 პეგასი - მამული

30 ოქტომბერი, სენაკი

ფოთი - წყალტუბო

სამტრედია - აჭარა

1 ნოემბერი, სენაკი

აჭარა - ფოთი

წყალტუბო - სამტრედია

2 ნოემბერი, სენაკი

ფოთი - სამტრედია

აჭარა - წყალტუბო

გაგრძელდება 14 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
14:00 სამტრედია - ქარიშხალა
15:30 აჭარა - პეგასი
24 იანვარი
14:00 სამტრედია - პეგასი
15:30 აჭარა - ქარიშხალა
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal