სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს თასის ფინალში ითამაშებენ ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები და ქუთაისი. თამაში ხვალ, 15 საათზე დაიწყება გლდანში, ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში. ნახევარფინალში ბათუმმა 34-21 დაამარხა იმედი-სტუ, ქუთაისმა 41-32 მოუგო თბილისის პეგასს. 

ბათუმი წინა ჩემპიონატის გამარჯვებულია, ნახევარფინალში წაგებულები - პრიზიორები, ხოლო  ქუთაისმა მეოთხე ადგილი დაიკავა, მაგრამ ახალი სეზონისთვის უკეთ დაკომპლექტებული და მომზადებული სწორედ ეს ორი გუნდია, ბათუმი და ქუთაისი, ფინალშიაც ორივე დამსახურებულად გავიდა.

იმედმა ბათუმს წინააღმდეგობა დასაწყისში გაუწია. რევაზ დიდიას ზედიზედ სამი სწრაფი გარღვევის შემდეგ გუნდი ერთადერთხელ დაწინაურდა (5-4), მაგრამ ამის შემდეგ ბათუმმა სწრაფად გამოასწორა სიტუაცია, ტაიმი 15-10 მოიგო, მეორე ნახევარში 15 ბურთითაც გავიდა წინ (27-12), ბოლოს კი მწვრთნელებმა ჭაბუკებიც ნახეს საქმეში - სხვაობას ეს დიდად არ დასტყობია: 34-21.

ქუთაისი თავიდან ბოლომდე წინ იყო თასის შარშანდელ მფლობელთან, პეგასთან, ვისთანაც წინა სეზონში თასის მეოთხედფინალიც წააგო და ჩემპიონატის ნახევარფინალიც. ქუთაისმა ტაიმი 20-14 მოიგო, მერე პეგასის ჭაბუკებმა ერთი პირობა სხვაობა შეამცირეს (17-21), მაგრამ მე-40 წუთისთვის ყველაფერი ცხადი იყო - ქუთაისი 27-19 იგებდა და ამის შემდეგ კიდევ გაზარდა სხვაობა, 41-32.

ბათუმისა და ქუთაისის ბოლოდროინდელი დაპირისპირებიდან ყველაზე დრამატული 2018 წლის მატჩი იყო საქართველოს ჩემპიონობისთვის, რომელიც ბათუმმა შვიდმეტრიანების სერიის შემდეგ მოიგო.

ახალ სეზონში ქუთაისს ბევრი ახალწვეული ჰყავს და „შავი ზღვის ბიჭები“ უფრო დალაგებული და მწყობრი გუნდის შთაბეჭდილებას ტოვებს, თუმცა, ქუთაისელებსაც მოეძევებათ უპირატესობა - უფრო გრძელი სათადარიგოთა სკამი და უფრო სწრაფი შეტევა. ფინალში უმძაფრესი ბრძოლაა მოსალოდნელი.

ფინალის საყურებელი ბმული, დაწყებამდე ათიოდ წუთით ადრე, დაიდება აქ:

https://www.facebook.com/GEONHF/

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2019. კაცები

გლდანი. ნახევარფინალი, 16 ოქტომბერი

BSB ბათუმი - იმედი-სტუ 34-21

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - აბრამიშვილი 7, გოგოლაძე 6, მსხვილიძე 5, ტიელიძე 5, გიორგაძე 3. ტალახაძე 2, სიმონია 2, თურმანიძე 2, ბერძენიშვილი 1, სტოლბოვი 1, წივწივაძე, კაკულია, მჟავანაძე

სტუ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ერისთავი 4, დიდია 3, აბჟანდაძე 3, გრიშიკაშვილი 3, ცხვარაშვილი 3, კორსანტია 2, დანელიშვილი 2, გავაშელიშვილი 1

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - ქუთაისი 32-41

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 7, კოხრეიძე 7, ჟვანია 7, გვაზავა 4, კუხალაშვილი 4, პატაშური 2, ჩეჩელაშვილი 1, ა. არეშიძე, გ. არეშიძე 

ქუთ: გულეიშვილი, მაისურაძე 1 - ხაჟომია 8, რუსტამოვი 8, სურმავა 7, სტურუა 5, მერკვილაძე 4, ფერაძე 2. გამზარდია 2, ზარნაძე 1, თევზაძე 1, ჯუღელი 1, ლომიძე 1, კობახიძე, ლ. იმნაძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

დელეგატები: ვ. ბერიაშვილი, ლ. მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

ფინალი, 17 ოქტომბერი, 15:00

BSB ბათუმი - ქუთაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
სამტრედია 16-17 ფოთი
წყალტუბო 21-36 აჭარა
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0
გაგრძელდება 5 მარტს

გოგონები 2004-05
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 29 თებერვალს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
23 თებერვალი. გლდანი
11:00 გორი - პეგასი
11:45 ქარიშხალა - ყვარელი
12:30 გორი - რუსთავი
13:15 პეგასი - ქარიშხალა
14:00 რუსთვი - ყვარელი
14:45 გორი - ქარიშხალა
15:30 ყვარელი - პეგასი
16:15 პეგასი - რუსთავი
17:00 ყვარელი - გორი
17:45 რუსთავი - ქარიშხალა
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal