სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს თასის ნახევარფინალში,ხვალ, გლდანის ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში ითამაშებენ BSB ბათუმი - სტუ-იმედი, პეგასი - ქუთაისი. თამაშები 13 საათიდან დაიწყება.

ქვეყნის ჩემპიონმა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა მეოთხედფინალში 45-35 მოუგო გორის გუნდს. ბათუმელებმა გუნდის შარშანდელი ბირთვი შეინარჩუნეს, დაიმატეს პეგასის ხაზის მოთამაშე ლაპიაშვილი და ამ სეზონშიც ფავორიტთა შორის იქნებიან. 

საგრძნობლად გადახალისებული შემადგენლობით ითამაშა წინა ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორმა სტუ-იმედმა, რომელსაც საკმაო წინააღმდეგობა გაუწია სამტრედიის გუნდმა. იმედმა 29-25 მოიგო.

2018 წლის თასის მფლობელის, თბილისის პეგასი შემადგენლობა კი შესუსტებულია: საფრანგეთში გადავიდა კალანდაძე, ბათუმში - ლაპიაშვილი, ქუთაისში - ზარნაძე. მიუხედავად ამისა, პეგასს მრავლად ჰყავს ჭაბუკი ხელბურთელები და მეოთხედფინალში მან უპრობლემოდ, 43-24 მოუგო წყალტუბოს პრომეთეს.

შეივსო ქუთაისის გუნდი: ზარნაძის გარდა, მათ ბათუმიდან დაიმატეს სურმავა და თევზაძე. ახალ სეზონს უკეთესი შემადგენლობით შეხვდა სპორტის უნივერსიტეტის გუნდიც. ამის წყალობით სტუდენტებმა კარგა ხანს გაუწიეს წინააღმდეგობა ქუთაისს. პირველი ტაიმის დასრულებამდე 5 წუთით ადრე სპორტუნი წინ იყო: 15-13, მაგრამ გამზარდიამ და რუსტამოვმა თამაშის ნახევარი მაინც მოაგებინეს ქუთაისს (17-16), შესვენების შემდეგ კი სხვაობა გაიზარდა - 40-32.

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2019. კაცები

გლდანი. მეოთხედფინალი, 15 ოქტომბერი

გორი - BSB ბათუმი 35-45

გორ: თითირაშვილი - დალაქიშვილი 13, გაგლოშვილი 10, ახალბედაშვილი 5, მჭედლიშვილი 3, ზუბიაშვილი 2, იაშვილი 2, ბერუაშვილი, შემშენოვი, მეტრეველი - მწვ. მამაცაშვილი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გიორგაძე 11, აბრამიშვილი 6, გოგოლაძე 5, სიმონია 5, ლაპიაშვილი 4, მსხვილიძე 3, ტიელიძე 3, თურმანიძე 3, კაკულია 3, ტალახაძე 1, მჟავანაძე 1, ბერძენიშვილი, სტოლბოვი - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე

მსაჯები:  ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სამტრედია - იმედი-სტუ 25-29

სამ: ფახურიძე - ძნელაძე 8, ხომერიკი 7, აფრიდონიძე 4, ადამია 3, ხელისუფალი 2, ქავზინაძე 1, ხონელიძე, მანაგაძე, ნადირაძე - მწვ. ხელისუფალი

სტუ: ცინცაძე, ხიდეშელი - გავაშელიშვილი 8, გოგალაძე 7, ერისთავი 5, გრიშიკაშვილი 2, კორსანტია 2, აბჟანდაძე 2, დიდია 2, ცხვარაშვილი 1, ცირდავა - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პრომეთე წყალტუბო - პეგასი 24-43

წყ: სილაგაძე, ნიჟარაძე - ხელაძე 9, გველესიანი 9, მეტონიძე 3, ქაშიბაძე 2, ფანცხავა 1, მუკბანიანი, გოდოლაძე, კოვზირიძე, ჩავჩიძე - მწვ. გოგიძე

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ჟვანია 9, კუხალაშვილი 7, კოხრეიძე 7, ბაძაღუა 6, გვაზავა 3, ჩეჩელაშვილი 3, მდივანი 2, გ. არეშიძე 2, პატაშური 1, ქათამაძე 1, კობახიძე 1, ა. არეშიძე 1, ჭანტურია

მსაჯები:  ნ. კევლიშვილი- თ. კევლიშვილი

სპორტუნი - ქუთაისი 32-40

სპ: ხანდოლიშვილი, კუპატაძე - ბულბულაშვილი 10, გ. იობაშვილი 8, თიგიშვილი 7, მიქავა 3, ზურაბიანი 1, ჯ. იმნაძე 1, ჩაკვეტაძე 1, გოდელაშვილი 1, გულდედავა - მწვ. შარანგია

ქუთ: მაისურაძე, გულეიშვილი - რუსტამოვი 10, გამზარდია 8, სურმავა 6, სტურუა 4, ხაჟომია 4, მერკვილაძე 3, ფერაძე 2, ჯუღელი 2, ზარნაძე 1, კობახიძე, თევზაძე, ლ. იმნაძე, ლომიძე - მწვ. ბოყოჩაძე, ყააველაშვილი, გობეჯიშვილი

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

დელეგატები: ვ. ბერიაშვილი, ლ. მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

ნახევარფინალი, 16 ოქტომბერი

13:00 ბათუმი - იმედი-სტუ

15:00 პეგასი - ქუთაისი

ფინალი, 17 ოქტომბერი, 15:00

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
სამტრედია 16-17 ფოთი
წყალტუბო 21-36 აჭარა
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0
გაგრძელდება 5 მარტს

გოგონები 2004-05
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 29 თებერვალს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
23 თებერვალი. გლდანი
11:00 გორი - პეგასი
11:45 ქარიშხალა - ყვარელი
12:30 გორი - რუსთავი
13:15 პეგასი - ქარიშხალა
14:00 რუსთვი - ყვარელი
14:45 გორი - ქარიშხალა
15:30 ყვარელი - პეგასი
16:15 პეგასი - რუსთავი
17:00 ყვარელი - გორი
17:45 რუსთავი - ქარიშხალა
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal