სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა მონპელიემ ზედიზედ მესამე გამარჯვება მოიპოვა და ჯგუფში მეორე ადგილზეა. აქ ლიდერობს გერმანიის კილი 7 ქულით, ხოლო A ჯგუფში ოთხიდან 4 მოგება აქვს პარი სენ ჟერმენს.

კილმა სტუმრად 31-20 გაანადგურა ლიგის მოქმედი ჩემპიონი ვარდარი, ხოლო მონპელიემ, 2018 წლის ჩემპიონმა, სტუმრად დაამარცხა 2016 წლის გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე - 29-27. 18 წლის ცხოვრებაძეს მწვრთნელმა პატრის კანაიემ 6 წუთი დაუთმო შეხვედრის პირველ ნახევარში. მომდევნო ტურში, 19 ოქტომბერს, მონპელიე სწორედ კილს მასპინძლობს.

ცხოვრებაძის გამოსვლა: https://www.facebook.com/watch/?v=521238802009032

2 ტური გაიმართა ქალთა ტურნირზეც. ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა ორივე მატჩი იოლად მოიგო.

4 ტური კაცები. მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-4/1757212

1 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1745377

2 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-2/1759119

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 4 ტური, 9-13 ოქტომბერი.

A ჯგუფი: პსჟ 8, ფლენზბურგი 7, ბარსელონა 6, ოლბორგი 6, სეგედი 5,  ელვერუმი 0, ცელიე 0, ზაგრები 0

ფლენზბურგი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 20-17

ბარსელონა (ესპ) - ელვერუმი (ნორ) 33-24

ოლბორგი (დან) - სეგედი (უნგ) 28-35

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ცელიე (სლნ) 27-18

B ჯგუფი: კილი 7, მონპელიე 6, ვარდარი  6, ვესპრემი 4, პორტუ 4, კელცე 3, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 0

ვარდარი (მკდ) - კილი (გერ) 20-31

კელცე (პოლ) - მონპელიე (საფ) 27-29

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33-31

ვესპრემი (უნგ) - პორტუ (პორ) 38-28

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  სევეჰოფი 8, ბიდასოა 7, სპორტინგი 5, რაბოტნიკი 2, კოქსი 2, პრეშოვი 0

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - სევეჰოფი (შვდ) 23-28

სპორტინგი (პორ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 30-30

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 31-30

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 7, GOG 6, ვისლა 4, შაფჰაუზენი 4, ჩეხოვი 2, კრისტიანსტადი 1

კრისტიანსტადი (შვდ) - შაფჰაუზენი (შვც) 24-24

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 20-30

GOG (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-27

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

5 ტური: 19-20 ოქტომბერი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი

A ჯგუფი: მეცი (საფ) 4, კრიტიანსანდი (ნორ) 2, პოდრავკა (ხორ) 2, ფერენცვაროში (უნგ) –

1 ტური: კრიტიანსანდი - ფერენცვაროში 31-22, მეცი  - პოდრავკა ვეგეტა 40-26

2 ტური: ფერენცვაროში - მეცი 28-34, პოდრავკა - კრისტიანსანდი 25-24

B ჯგუფი: როსტოვი (რუს) 3, CSM ბუკურეშტი (რუმ) 3, ესბიერგი (დან) 1, ლიუბლინი (პოლ) 0

1 ტური: როსტოვი - ლიუბლინი 31-21,  ესბიერგი - ბუკურეშტი 22-24

2 ტური: ბუკურეშტი - როსტოვი 23-23, ლიუბლინი - ესბიერგი 22-28

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 4, ბუდუჩნოსტი (მნტ) 2, რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 2, ბიტიგჰაიმი (გერ) 0

1 ტური: რამნიკუ ვალჩეა - ბიტიგჰაიმი 34-27, ბუდუჩნოსტი - ბრესტ-ბრეტონი 32-35

2 ტური: ბრესტ-ბრეტონი - რამნიკუ ვალჩეა 37-24, ბიტიგჰაიმი - ბუდუჩნოსტი 23-30

D ჯგუფი: დიორი (უნგ) 4, კრიმ მერკატორი (სლნ) 2, ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 2, სევეჰოფი (შვდ) 0

1 ტური: დიორი - სევეჰოფი 35-23, კრიმ მერკატორი - ბანიკ მოსტი 29-31

2 ტური: სევეჰოფი - კრიმ მერკატორი 21-25, ბანიკ მოსტი - დიორი 21-46

3 ტური 19-20 ოქტომბერს

მეორე  ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
პეგასი 20-13 წყალტუბო
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
ქუთაისი 29-7 სენაკი
ფოთი 25-15 ზუგდიდი
ქუთაისი 23-53 აჭარა
ტყიბული 0-21 ზუგდიდი
სამტრედია 26-19 წყალტუბო
ტყიბული 12-25 სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 17-9 ქუთაისი
ზუგდიდი 15-16 წყალტუბო
ფოთი 30-9 სენაკი
ქუთაისი 13-21 სამტრედია
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
16 ნოემბერი. გლდანი
მამული 3-5 პეგასი
პეგასი 4-2 53 სკოლა
 
17 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 5-14 ფოთი
ზუგდიდი 6-5 წყალტუბო
BSG ბათუმი 9-1 სამტრედია
ქუთაისი 1-13 ფოთი
ტყიბული 14-6 წყალტუბო
აჭარა 5-4 ზუგდიდი
სამტრედია 5-5 ქუთაისი
 17 ნოემ.
                      სხვ          
 ტყიბული
3       3       0       0     38-11     6      
  ფოთი 3       3       0       0     37-10     6      
  ზუგდიდი 4       3       0       1     22-12     6      
  თელავი
2       2       0       0     36-8     4      
  აჭარა 4       2       0       2     21-29     4      
  პეგასი
3       2       0       1     13-23     4      
  გორი 1       1       0       0     11-3     2      
  წყალტუბო
4       1       0       3     31-31     2      
  ქარიშხალა 2       1       0       1     18-19     2      
  BSG ბათუმი
3       1       0       2     9-13     2      
  სამტრედია 4       0       1       3     8-33     1      
  ქუთაისი 3       0       1       2     7-34     1      
  53 სკოლა 2       0       0       2     5-15     0      
  მამული 2       0       0       2     4-19     0      
გაგრძელდება თებერვალში

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal