2019-20 წლების შინაური სახელბურთო სეზონი ამ უქმეებზე დაიწყო გლდანის ხელბურთის აკადემიასა და სენაკის სპორტის სასახლეში, სადაც საქართველოს ჩემპიონატის პირველი მატჩები გამართეს უფროსი ასაკის, 2004-05 წლებში დაბადებულმა გოგონებმა. 

სულ მონაწილეობს 13 გუნდი, რომლებიც ერთმანეთში ორ წრედ ითამაშებენ და სეზონის ბოლოს 24-24 მატჩი დაუგროვდებათ. პირველი წრე 2019 წელს დასრულდება - აღმოსავლეთის 6 და დასავლეთის 7  გუნდი ჯერ ერთმანეთში ითამაშებს და 21 ნოემბრიდან თბილისში გამართავს ჯვარედინ ტურს - სულ ორ თვეში გოგონებს 9 სათამაშო დღე და 12 მატჩი ექნებათ.

გლდანში, შაბათს, მოგებით გასხნა სეზონი ამ ასაკობრივი კატეგორიის შარშანდელმა ჩემპიონმა ყვარელმა, რომელმაც 31-19 დაამარცხა ბრინჯაოს პრიზიორი მამული. ლიდერობს თბილისის ქარიშხალა, რომელმაც ორი მატჩი მოიგო, ერთი მოგება თბილისის პეგასის ანგარიშზეა.

სენაკში, წინა პირველობის ვერცხლის პრიზიორმა, სამტრედიამ 27-14 დაამარცხა წყალტუბო. თითო მოგება აქვთ ტყიბულის, ბათუმისა და ფოთის გუნდებს, ხოლო შეჯიბრების დებიუტანტი, ქუთაისი გოგონათა გუნდი ასპარეზობაში მომდევნო სათამაშო დღეს, 13 ოქტომბერს უნდა ჩაებას.

ამ ასაკის, 2004-05 წლებში დაბადებულ გოგონებს სეზონის ბოლოს, 2020 წლის ივლისში ევროპის ჩემპიონატი უწევთ გეტებორგში, შვედეთი. უმცროსი ასაკობრივი კატეგორიის, 2006-07 წლებში დაბადებულთა საქართველოს ჩემპიონატი 19 ოქტომბერს იწყება და მასში 16 გუნდმა უნდა ითამაშოს. გარდა ამისა, 23 ოქტომბერს დაიწყება ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი 8 გუნდის მონაწილეობით.

ორ ანალოგიურ ასაკობრივ კატეგორიაში გაიმართება ჭაბუკთა ჩემპიონატიც, ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა დაიწყება ნოემბერში, ხოლო მომდევნო კვირაში, 14 ოქტომბრიდან, დაიწყება საქართველოს თასის გათამაშება კაცთა გუნდებს შორის.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

გოგონები, უფროსი ასაკი (2004-05)

5 ოქტომბერი, გლდანი

თელავი - ქარიშხალა 18-23

პეგასი-გორი 26-17

ყვარელი - მამული 31-19

ქარიშხალა - გორი 24-17

მსაჯები: თ. კევლიშვილი-ნ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი-თ. ბჟალავა

6 ოქტომბერი, სენაკი

აჭარა - BSB ბათუმი 10-17

სამტრედია - წყალტუბო 27-14

აჭარა - ტყიბული 8-28

ფოთი - BSB ბათუმი 20-19

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი, შ. სტურუა. დელეგატი: ლ. მარგიანი

 6 ოქტ.
        სხვ    
  ქარიშხალა
2   2   0   0   47-35   4  
  ტყიბული 1   1   0   0   28-8   2  
  სამტრედია 1   1   0   0   27-14   2  
  ყვარელი 1   1   0   0   31-19   2  
  პეგასი 1   1   0   0   26-17   2  
  ბათუმი 2   1   0   0   36-30   2  
  ფოთი 1   1   0   0   20-19
  2  
  ქუთაისი 0   0   0   0   0-0   0  
  თელავი 1   0   0   1   18-23
  0  
  მამული 1   0   0   1   19-31   0  
  წყალტუბო 1   0   0   1   14-27   0  
  გორი 2   0   0   2   34-50   0  
  აჭარა 2   0   0   2   18-45   0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

გაგრძელდება 12-13 ოქტომბერს

1 წრის სათამაშო დღეები:

გლდანი: 12, 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი

სენაკი: 13, 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი

საერთო ტური: 21-25 ნოემბერი, გლდანი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal