სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

მაკედონიის სახელბურთო ჩემპიონატში რეზო ჭანტურიასა და ირაკლი კბილაშვილის კლუბმა, მეტალურგმა 26-25 დაამარცხა ლიდერი, ბუტელ სკოპიე და დაკარგული ქულებით პირველ ადგილზეა.  

ბუტელს 5 თამაშიდან 12 ქულა აქვს (ერთი წაგება), ხოლო მეტალურგს, ოთხიდან - 10 (1 ფრე), რაც იმას ნიშნავს, რომ ჩვენების გუნდი პოტენციური ლიდერია, დედაქალაქ სკოპიეს კიდევ ერთ კლუბთან, პროლეტთან ერთად.

მეოთხე ტურის ამ მატჩში ქართველებიდან 1 გოლი გაიტანა ირაკლი კბილაშვილმა. ზედიზედ მესამე მატჩი მოიგო საქართველოს ნაკრების კიდევ ერთი ხელბურთელის, ლექსო წითელიშვილის ოჰრიდმა, რომელიც 9 ქულით მეოთხე ადგილზეა. ოჰრიდელებმა ინ 29-25 დაამარცხეს რადოვიში, ხოლო წითელიშვილის ანგარიშზე 4 გოლი იყო - სულ  13 სეზონში.

მეხუთე ტურის მატჩებს ორვე გუნდი შაბათს გამართავს. მეტალურგი სტუმრად ეთამაშება რაბოტნიჩკის, ხოლო ოჰრიდი მასპინძლობს სკოპიეს ვარდარის ახალაზრდულ გუნდს. ჩემპიონთა ლიგის მოქმედი გამარჯვებულის, ვარდარის ძირითადი გუნდი ჩემპიონატში მხოლოდ მეორე ეტაპიდან ჩაერთვება ჩემპიონთა ლიგის კიდევ ერთ მონაწილესთან, ეუროფარმ რაბოტნიკთან ერთად. ეს ორი გუნდი და რეგულარული პირველობის 4 საუკეთესო გაზაფხულზე გამოავლენს მაკედონიის ჩემპიონს.

ხელბურთიმაკედონიასუპერლიგა. (მოგება 3 ქულა, ფრე 1, წაგება 0)

1.ბუტელ სკოპიე 12 (5 თამაშიდან), 2. მეტალურგი 10 (4), 3. პროლეტ სკოპიე 10 (4), 4. ოჰრიდი 9 (4) – 5. რადოვიში 6 (4), 6. პელისტერი 4 (4), 7. რაბოტნიჩკი 4 (4) 8. ვარდარ-ჯუნიორი 3 (4), 9. მეტალურგი-2 1 (4), 10. სტრუგა 1 (5) - (ფინალურ ეტაპზე გადის 4 გუნდი და ვარდართან და ეუროფარმ-რაბოტნიკთან ერთად გაითამაშებს ქვეყნის ჩემპიონობას)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები: