სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მეამე ტურის მატჩები გაიმართა. ქულათა მაქსიმუმით 6 გუნდია. მეორე მატჩი მოიგო გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა, მონპელიემ, რომელმაც შინ 23-18 დაამარცხა ლიგის ორგზის ფინალისტი, უნგრეთის ვეპსრემი.

 

3 ტურის მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-3/1734261

A ჯგუფში 6-6 ქულით არიან ოლბორგი და პარი სენ-ჟერმენი. მთავარი მატჩში უნგრეთში გაიმართა სეგედსა და ბუნდესლიგის ჩემპიონ ფლენზბურგს შორის: ფრე, 24-24.

B ჯგუფში მოქმედმა ჩემპიონმა მძიმე თამაში მოიგო უკრაინაში - ლატვიელი დაინის კრიშტოპანსის გოლმა ბოლო მხოლოდ წუთზე დააფიქსირა ვარდარის მოგება, 31-30. კიდევ ერთი ფავორიტი, პოლონეთი კელცე პორტუგალიაში დამარცხდა პორტუსთან, 30-33.

C და D ჯგუფებში უდანაკარგოდ არიან ესპანეთის ბიდასოა ირუნი და შვედეთის სავეჰოფი. 2019-20 წლის გათამაშება უკანასკნელია, რომელიც ამ ფორმატით იმართება. მომდევნო სეზონიდან ჩემპიონთა ლიგაში მხოლოდ 16 უძლიერესი გუნდი ითამაშებს.  

ტურნირზე ახლა ერთკვირიანი შესვენებაა. თამაშები 9 ოქტომბერს განახლდება, იქამდე, 5 ოქტომბერს კი საქმეში ქალთა გუნდები ჩაებმებიან.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის მესამე ტური, 25-29 სექტემბერი.

A ჯგუფი: ოლბორგი 6, პსჟ 6, ფლენზბურგი 5, ბარსელონა 4, სეგედი 3,  ელვერუმი 0, ცელიე 0, ზაგრები 0

ელვერუმი (ნორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 22-25

სანდელი 5 - კეიტა, ეკბერგი 4, ნ. კარაბატიჩი 4

სეგედი (უნგ) - ფლენზბურგი (გერ) 24-24

რადივოევიჩი 11 - იოჰანესენი 9

ზაგრები (ხორ) - ბარსელონა (ესპ) 19-36

ცელიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 28-29

B ჯგუფი. ვარდარი  6, კილი 5, მონპელიე 4, პორტუ 4, კელცე 3, ვესპრემი 2, ბრესტი 0, ზაპოროჟიე 0

მონპელიე (საფ) - ვესპრემი (უნგ) 23-18

რიშარსონი 8, დესკა 3 , დუარტე 3 - ნენადიჩი 4, მაე 4

კილი (გერ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 31-23

დამკე 5, ვინცეკი 5,  ბილიკი 4, დუვნიაკი 4, ეკბერგ 4 - პანიჩი 6

პორტუ (პორ) - კელცე (პოლ) 33-30

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვარდარი (მკდ) 30-31

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 6, სევეჰოფი 6, სპორტინგი 4, კოქსი 2, რაბოტნიკი 0, პრეშოვი 0

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - ტატრან პრეშოვი (სლკ) 29-27

სევეჰოფი (შვდ) – სპორტინგი (პორ) 29-24

ბიდასოა ირუნი (ესპ) - ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) 26-25

D ჯგუფი: დინამო  5, GOG 4, ვისლა 4, შაფჰაუზენი 3, ჩეხოვი 2, კრისტიანსტადი 0

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) – GOG (დან) 35-28

ვისლა პლოცკი (პოლ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 36-29

შაფჰაუზენი (შვც) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 32-23

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

მესამე ტური: 9-12 ოქტომბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები: