სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

რუმინეთის ხელბურთის ჩემპიონატში 4 ტური გაიმართა და მხოლოდ მეოთხეში მოიგო პირველი მატჩი შარშანდელმა ვერცხლის პრიზიორმა და EHF თასის მონაწილემ, კონსტანცამ. ირაკლი ჩიქოვანის გუნდმა შინ დაამარცხა ფეგერაში, 35-23. 

შარშანდელი სეზონის შემდეგ გუნდს აკლია რამდენიმე ლიდერი - ჩერნოგლავაცი, ვიოვიჩი და კევიჩი. პირველი ორი, მოულოდნელი მარცხის შემდეგ კონსტანცა სტუმრად ბოლომდე ებრძოლა ქვეყნის ჩემპიონსა და ჩემპიონთა ლიგის მონაწილეს, ბუქარესტის დინამოს, მაგრამ 27-29 წააგო. ჩიქოვანმა ამ მატჩში 6 გოლი გაიტანა, ფეგერაშთან - 2 და 4 თამაშში გატანილი 22 გოლით გუნდში ყველაზე შედეგიანია. კონსტანცა მომდევნო მატჩს 29 სექტემბერს გამართავს მეორე ადგილზე მყოფ ფოჩანისთან, ოქტომბრის დასაწყისში კი EHF  თასის მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდის ორი მატჩი ელის უნგრეთის ჩურგოისთან.

საქართველის ნაკრების მეკარის, შოთა თევზაძის გუნდს 4 მატჩში მხოლოდ 1 ფრე და 1 ქულა აქვს. თევზაძეს ჯერ არ უთამაშია, რადგანაც გუნდის შეცვლის შემდეგ ბიუროკრატიული საკითხების მოგვარებას ელის. 

ხელბურთი. რუმინეთი, ეროვნული ლიგა. 4 ტურის შემდეგ (მოგება 3 ქულა, ფრე 1, წაგება 0)

1.დინამო ბუკურეშტი 12, 2. ფოჩანი 10, 3. ბაია მარე 10, 4. სტიაუა 10, 5. ბაკეუ 9, 6. პოტაისა ტურდა 9, 7. ვასლუი 6, 8. კელერაში 4, 9. CSM ბუკურეშტი 4, 10. კონსტანცა 3, 11. ბუზაუ 1, 12. რეშიცა 1, 13. ტიმიშოარა 1, 14. ფეგერაში 1 (2 წრის შემდეგ 8 საუკეთესო გადის პლეიოფში)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები: