სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა, მონპელიემ, ჩემპიონთა ლიგის გუფური ეტაპის პირველი მატჩი შინ 31-33 წააგო მაკედონიის ვარდართან. 18 წლის ქართველი ხელბურთელი ფრანგული კლუბის განაცხადში იყო.

1 ტურის მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1714733

მონპელიე-ვარდარი იყო ლიგის ბოლო ორი, 2018 და 2019 წლების ჩემპიონთა მატჩი, რომელიც შარშანდელმა გამარჯვებულმა ბოლო წუთებზე მოიგო. მონპელიეს შემადგენლობაში სამმა ცაციამ ითამაშა - გუნდის კაპიტანი ვალონტან პორტი მოედანზე თითქმის შეუცვლელად იყო, დანარჩენ დროს კი მელვინ რიშარდსონი და იანის ლენი ინაწილებდნენ, 21 წლის ჟულიენ ბოსი და 18 წლის ცხოვრებაძე მოედანზე ამ თამაშში არ შესულან. ლიგის მომდევნო თამაშს მონპელიე 21 სექტემბერს გამართავს ბელარუსში, მეშკოვ-ბრესტის წინააღმდეგ.  

სხვა მატჩებში ფრედ ითამაშეს გერმანიის კილმა და პოლონეთის კელცემ 30-30, უნგრეთის სეგედმა დაამარცხა ბარსელონა 31-28, საფრანგეთის ჩემპიონმა პარი სენ-ჟერმენმა 37-29 მოიგო ზაგრებში, ხოლო ბუნდესლიგის გამარჯვებულმა ფლენზბურგმა სლოვენიაში 25-24 დაამარცხა ცელიე.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

B ჯგუფი

მონპელიე (საფ) - ვარდარი (მკდ) 31-33

მნპ: შეგო, პორტნერი - პორტი 7, დესკა 5, სიმონეტი 5, ლენი 3, პეტერსონი 3, ვილმინო 3, დუარტე 2, რიშარსონი 2, გრები 1, აფგური, გიროდუ, ცხოვრებაძე, ბოსი

ვარ: გედბანი, კუგისი - სკუბე 7, დიბიროვი 6, შიშკარევი 5, ატმანი 4, ჩუპიჩი 4, კალარაში 4, კრიშტოპანსი 2, გორპიშინი 1, დიმიტროვსკი, დისინგერი, გორბოკი, კარაპალევსკი,  კუკულოვსკი, სიკოშეკი

პორტუ (პორ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 27-25

ვესპრემი (უნგ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 40-28

კილი (გერ) - კელცე (პოლ) 30-30

A ჯგუფი

სეგედი (უნგ) - ბარსელონა (ესპ) 31-28

მაკედა 7, რადივოევიჩი 6 - ფაბრეგასი 8, არინო, მემი 5

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 29-37

ბიჩანიჩი, ჰორვატი 6 - ეკდალი 7, კუნკუ, რემილი, საგოსენი, სიპრჟაკი 5

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 24-25

ელვერუმი (ნორ) - ოლბორგი (დან) 24-34

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - სევეჰოფი (შვდ) 25-30

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 23-25

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - სპორტინგი (პორ) 29-30

D ჯგუფი

შაფჰაუზენი (შვც) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 28-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 25-23

კრისტიანსტადი (შვდ) – GOG (დან) 24-33

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები: