სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ნაკრების ხელბურთელმა ერეკლე არსენაშვილმა პორტუგალიის ჩემპიონატის მეორე ტურში, ლისაბონში, 5 გოლი გაუტანა ბენფიკას, თუმცა, მისი გუნდი, ბრაგა, ჩემპიონატის ერთ-ერთ ფავორიტთან 22-29 დამარცხდა.

არსენაშვილი გუნდში ხაზის ძირითადი მოთამაშეა. ბენფიკასთან მისი ოპონენტი იყო ბოლო ოლიმპიადისა და მსოფლიო ჩემპიონატის გამარჯვებული დანიის ნაკრებში, 35 წლის რენე ტოფტ-ჰანსენი, რომელმაც 1 გოლი გაიტანა. ქართველმა 7 დარტყმიდან 5 გოლი შეაგდო: სამი 6 მეტრიდან და ორიც - სწრაფ გარღვევაში.

პორველ ტურში ბრაგა ფრედ, 28-28 ეთმაშა ბელენენსეშს, მესამე ტურის მატჩს კი 7 სექტემბერს გამართავს შინ, გაიას, წინააღმდეგ.

ხელბურთი. პორტუგალიის ჩემპიონატი. ანდებოლ 1. 2 ტურის შემდეგ (მოგება 3 ქულა, ფრე 2, წაგება 1).

1.სპორტინგი 6 ქულა, 2. პორტუ 6, 3. ბენფიკა 6, 4. ბელენენსეში 5, 5. გაია 4, 6. ბოავიშტა 4, 7. მადეირა 4, 8. ჰორტა 3 (1 თამაშიდან), 9. ბრაგა 3, 10. მაია-ისმაი 2, 11. ვიტორია 2, 12. ავანკა 1(1), 13. აგუაშ სანტაში 1 (1), 14. ბოა ჰორა 1 (1)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
სამტრედია 23-37 BSB ბათუმი
ქუთაისი 47-26 წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 12 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  ქუთაისი 2 2 0 0 89-53 4  
  BSB ბათუმი 2 2 0 0 70-45 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  სამტრედია 2 0 0 2 50-79 0  
  წყალტუბო 2 0 0 2 48-80 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
16:00 პეგასი - ფოთი
17:30 ქარიშხალა - წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
14:30 ქარიშხალა - ფოთი
16:00 პეგასი - წყალტუბო
 1 ნოემ.
სხვ
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3 3 0 0 95-84 6
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 3 0 0 3 72-79 0
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal