სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასს პირველი საკვალიფიკაციო  ეტაპიდან გამოეთიშა საქართველოს ჩემპიონი ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები. ბათუმელები სტუმრად ორჯერ დამარცხდნენ ლუქსემბურგის ჩემპიონატის გამარჯვებულ ეშთან. 

ეში გავიდა მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე და ოქტომბერში ორჯერ შეხვდება პოლონეთის აზოტი-პულავის.

ხელბურთი. EHF თასი. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი

31 აგვისტო, 1 სექტემბერი. ეში, ლუქსემბურგი

ეში - BSB ბათუმი 38-16

ეშ: კოსტა, ბუკოვინასი - ბარკოუ 7, პეტიო 7, ვერდელი 6,  კირში 4, ბოკი 3, მიტრეა 3, მიულერი 3, აგოვიჩი 2, რასტოდერი 2, პუჩნიკი 1, ევალდი, კიონი, კრირი, მურიჩი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 3, სიმონია 2, ტალახაძე 2, ტიელიძე 2, მსხვილიძე 1, მჟავანაძე 1,  წივწივაძე 1, ბერძენიშვილი, გიორგაძე, კოხრეიძე

ეში - BSB ბათუმი 42-22

ეშ: კოსტა, ბუკოვინასი - აგოვიჩი 6, ბარკოუ 6, მიულერი 6, ვერდელი 6, კრირი 4, ბოკი 3, პეტიო 3, ვირთი 3, რასტოდერი 2,  ევალდი 1, კიონი 1, მიტრეა 1, კირში, პუჩნიკი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - ტიელიძე 7, აბრამიშვილი 5, სიმონია 5, გოგოლაძე 2, წივწივაძე 2, ტალახაძე 1, ბერძენიშვილი, გიორგაძე, კოხრეიძე, მსხვილიძე, მჟავანაძე 

მსაჯები: ერლეცკი, ლაბუნი (პოლ), დელეგატი: კრისტიანსენი (ნორ)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
11 ნოემბერი
BSB ბათუმი 33-22 წყალტუბო
ქუთაისი 42-27 სამტრედია
12 ნოემბერი
სამტრედია 23-37 BSB ბათუმი
ქუთაისი 47-26 წყალტუბო
13 ნოემბერი
14:00 წყალტუბო - სამტრედია
15:50 BSB ბათუმი - ქუთაისი
 12 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  ქუთაისი 2 2 0 0 89-53 4  
  BSB ბათუმი 2 2 0 0 70-45 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  სამტრედია 2 0 0 2 50-79 0  
  წყალტუბო 2 0 0 2 48-80 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
16:00 პეგასი - ფოთი
17:30 ქარიშხალა - წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
14:30 ქარიშხალა - ფოთი
16:00 პეგასი - წყალტუბო
 1 ნოემ.
სხვ
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ქარიშხალა 3 3 0 0 95-84 6
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  ფოთი 3 1 1 1 59-52 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 3 0 0 3 72-79 0
  წყალტუბო 3 0 0 3 35-78 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
 10 ნოემ.
      სხვ
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal