facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს გოგონათა ნაკრები ჯგუფური ტურნირის შემდეგ ევროპის ჩემპიონატზე მე-5-8 ადგილებისთვის იბრძოლებს. ნახევარფინალში ჩვენი მეტოქე ფარერის კუნძულების ნაკრები იქნება. 

მესამე სათამაშო დღეს ჩვენი გუნდი 15-32 დამარცხდა ჯგუფის გამარჯვებულ შვეიცარიასთან. თამაში არაფერს წყვეტდა - შვეიცარიას განაღდებული ჰქონდა ნახევარფინალი, ჩვენებმა იგივე შანსი ორი ტურის შემდეგ დაკარგეს. ჩვენმა ნაკრებმა თამაში მეორე შემადგენლობით დაიწყო, გუნდის ლიდერს, ჯგერენაიას კი ბევრი სათამაშო დრო არ ჰქონია.

ამის მიუხედავად, საქართველოს ნაკრებმა იბრძოლა. თანაბარი დასაწყისის შემდეგ შვეიცარიამ 14-6 მოიგო პირველი ტაიმი, მატჩის საუკეთესო მოთამაშის პრიზი მეკარე ჩავჩიძემ მიიღო, 6 გოლი გავიტანეთ გარემარბის, 2 კი ხაზის მოთამაშის პოზიციიდან და შვიდიდან 4 გაუტანელი შვიდმეტრიანი რომ არა,  2 წლით უფროს შვეიცარიასთან ანგარიში ბევრად უკეთესი იქნებოდა.

ჩვენი ნაკრები ძირითდად 2002 წელში დაბადებული ხელბურთელებისგან შედგება და ეს შეჯიბრება განიხილება ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატისთვის გენერალურ რეპეტიციად. თბილისში, 3-11 აგვისტოს ჯგუფში მეტოქეებად გვყავს ფინეთი, ლიტვა, ლატვია და შვეიცარია და თანატოლებთან ბრძოლაში ნახევარფინალში გასვლის რეალური შანსები გაგვაჩნია.

ჩვენს ჯგუფში ლიეტუვის ნაკრებმა 24-21 დაამარცხა მაკედონია და მთავარი ნახევარფინალის საგზური მოიპოვა. ხვალ კლაიპედაში დასვენების დღეა, შაბათ კვირას კი - პლეიოფის ეტაპი.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019  ქალები 19 წ

შვიტურიო არენა. კლაიპედა, ლიეტუვა. 15-21 ივლისი

17 ივლისი. შვეიცარია - საქართველო 32-15

შვც: რიდლი, ლიგი, აბტი - ჩამპერი 8, შტეჰელინი 7, ჰესი 4, ა. შტაინერი 4, კერი 3, ოიგსტერი 2, ბეხიტგერი 1, ჰაასი 1, მუფი 1,  ნ. შტაინერი 1, კნეხტი, მიულერი, როთი

საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი - გოგია 3, ჯგერენაია 3, ე. ჩხაიძე 2, ა.  ჩხაიძე 2, გაგნიძე 2, დვალიშვილი 2, ბურკაძე 1, კორძაია, კომახიძე, საბაშვილი, ქებაძე, იაშვილი, ქ. ცინცაძე, ბჟალავა

მსაჯები: ჯემა, იაჰია (კოს), დელეგატები: დილმენი (თურ),  მარეიროსი (პორ)

B ჯგუფი: შვეიცარია 6, ლიეტუვა 4 - მაკედონია 2, საქართველო 0

18 ივლისი. ლიეტუვა - მაკედონია 24-21

16 ივლისი.  შვეიცარია - მაკედონია 34-22, ლიტვა - საქართველო 21-15

15 ივლისი. შვეიცარია - ლიტვა 31-21, საქართველო - მაკედონია 15-29

ჯგუფი: ჩეხეთი 6, თურქეთი 4 -  ფარერები 2, კოსოვო 0

18 ივლ. ფარერები - კოსოვო 23-22,  ჩეხეთი - თურქეთი 28-20

16 ივლ. ჩეხეთი - კოსოვო 32-10, თურქეთი - ფარერები 29-25

15 ივლ. ჩეხეთი - ფარერები 33-25, თურქეთი - კოსოვო 28-24

20 ივლისი: ნახევარფინალი

14:00 ფარერები - საქართველო (5-8)

16:00 მაკედონია - კოსოვო (5-8)

18:00 ჩეხეთი - ლიეტუვა (1-4)

20:00 შვეიცარია - თურქეთი (1-4)

21 ივლისი: ფინალები

12:00 7-8 ადგილები

14:00 5-6 ადგილები

16:00 3-4 ადგილები

18:00 1-2 ადგილები

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: