facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს გოგონათა ნაკრები ჯგუფური ტურნირის შემდეგ ევროპის ჩემპიონატზე მე-5-8 ადგილებისთვის იბრძოლებს. ნახევარფინალში ჩვენი მეტოქე ფარერის კუნძულების ნაკრები იქნება. 

მესამე სათამაშო დღეს ჩვენი გუნდი 15-32 დამარცხდა ჯგუფის გამარჯვებულ შვეიცარიასთან. თამაში არაფერს წყვეტდა - შვეიცარიას განაღდებული ჰქონდა ნახევარფინალი, ჩვენებმა იგივე შანსი ორი ტურის შემდეგ დაკარგეს. ჩვენმა ნაკრებმა თამაში მეორე შემადგენლობით დაიწყო, გუნდის ლიდერს, ჯგერენაიას კი ბევრი სათამაშო დრო არ ჰქონია.

ამის მიუხედავად, საქართველოს ნაკრებმა იბრძოლა. თანაბარი დასაწყისის შემდეგ შვეიცარიამ 14-6 მოიგო პირველი ტაიმი, მატჩის საუკეთესო მოთამაშის პრიზი მეკარე ჩავჩიძემ მიიღო, 6 გოლი გავიტანეთ გარემარბის, 2 კი ხაზის მოთამაშის პოზიციიდან და შვიდიდან 4 გაუტანელი შვიდმეტრიანი რომ არა,  2 წლით უფროს შვეიცარიასთან ანგარიში ბევრად უკეთესი იქნებოდა.

ჩვენი ნაკრები ძირითდად 2002 წელში დაბადებული ხელბურთელებისგან შედგება და ეს შეჯიბრება განიხილება ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატისთვის გენერალურ რეპეტიციად. თბილისში, 3-11 აგვისტოს ჯგუფში მეტოქეებად გვყავს ფინეთი, ლიტვა, ლატვია და შვეიცარია და თანატოლებთან ბრძოლაში ნახევარფინალში გასვლის რეალური შანსები გაგვაჩნია.

ჩვენს ჯგუფში ლიეტუვის ნაკრებმა 24-21 დაამარცხა მაკედონია და მთავარი ნახევარფინალის საგზური მოიპოვა. ხვალ კლაიპედაში დასვენების დღეა, შაბათ კვირას კი - პლეიოფის ეტაპი.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019  ქალები 19 წ

შვიტურიო არენა. კლაიპედა, ლიეტუვა. 15-21 ივლისი

17 ივლისი. შვეიცარია - საქართველო 32-15

შვც: რიდლი, ლიგი, აბტი - ჩამპერი 8, შტეჰელინი 7, ჰესი 4, ა. შტაინერი 4, კერი 3, ოიგსტერი 2, ბეხიტგერი 1, ჰაასი 1, მუფი 1,  ნ. შტაინერი 1, კნეხტი, მიულერი, როთი

საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი - გოგია 3, ჯგერენაია 3, ე. ჩხაიძე 2, ა.  ჩხაიძე 2, გაგნიძე 2, დვალიშვილი 2, ბურკაძე 1, კორძაია, კომახიძე, საბაშვილი, ქებაძე, იაშვილი, ქ. ცინცაძე, ბჟალავა

მსაჯები: ჯემა, იაჰია (კოს), დელეგატები: დილმენი (თურ),  მარეიროსი (პორ)

B ჯგუფი: შვეიცარია 6, ლიეტუვა 4 - მაკედონია 2, საქართველო 0

18 ივლისი. ლიეტუვა - მაკედონია 24-21

16 ივლისი.  შვეიცარია - მაკედონია 34-22, ლიტვა - საქართველო 21-15

15 ივლისი. შვეიცარია - ლიტვა 31-21, საქართველო - მაკედონია 15-29

ჯგუფი: ჩეხეთი 6, თურქეთი 4 -  ფარერები 2, კოსოვო 0

18 ივლ. ფარერები - კოსოვო 23-22,  ჩეხეთი - თურქეთი 28-20

16 ივლ. ჩეხეთი - კოსოვო 32-10, თურქეთი - ფარერები 29-25

15 ივლ. ჩეხეთი - ფარერები 33-25, თურქეთი - კოსოვო 28-24

20 ივლისი: ნახევარფინალი

14:00 ფარერები - საქართველო (5-8)

16:00 მაკედონია - კოსოვო (5-8)

18:00 ჩეხეთი - ლიეტუვა (1-4)

20:00 შვეიცარია - თურქეთი (1-4)

21 ივლისი: ფინალები

12:00 7-8 ადგილები

14:00 5-6 ადგილები

16:00 3-4 ადგილები

18:00 1-2 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
14:00 პეგასი - სამტრედია
11 დეკემბერი
16:00 გორი - სამტრედია
18:00 პეგასი - წყალტუბო
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal