სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჭაბუკთა ნაკრების გეტებორგში გამოსვლის შემდეგ ევროპის ჩემპიონატი უწევთ გოგონათა ხელბურთის ნაკრებებს. 15-21 ივლისს კლაიპედაში გაიმართება ევროპის 19-წლამდელთა პირველობა, ხოლო 3-11 აგვისტოს, ჩვიდმეტწლამდელთა ტურნირს თბილისის სპორტის სასახლე უმასპინძლებს. 

ამჟამად გუნდი გლდანის ხელბურთის აკადემიაში ემზადება. მწვრთნელების განკარგულებაში 24 ახალგაზრდა ხელბურთელია. მათგან მხოლოდ რამდენიმეა უფროსი ასაკის, ამიტომაც, მწვრთნელთა გადაწყვეტილებით, კლაიპედაში, უფროსებთან ერთად, გაემგზავრება 17-წლამდელთა ნაკრების ძირითადი ბირთვი, რითაც თბილისის ტურნირისთვის რეპეტიციას გაივლის.

გოგონათა ნაკრებმა უკვე გაიარა მზადების სერიოზული კურსი საქართველო-აზერბაიჯანის ჩემპიონატში მონაწილეობით, სადაც სერიოზული გამოცდილება მიიღო ასაკით უფროს მოწინააღმდეგეებთან მატჩებში.

მწვრთნელთა ჯგუფში არიან გელა ჟვანია, ინა ჭკუასელი, გუნდის უფროსი ლანა მარგიანი და ეროვნული ნაკრების მეკარე გიგა ტორონჯაძე, რომელსაც დებიუტი აქვს ახალ ამპლუაში. 24-30 ივნისს ნაკრებმა ერთკვირიანი კემპი გაიარა უცხოელ მწვრთნელებთან, დამირ სტოიანოვიჩთან, მარკო შეშუმთან და ვასილის ანასტასელოსთან. ამ პერიოდში გუნდთან ერთად ვარჯიშობდა ქალთა ეროვნული ნაკრების რამდენიმე წევრიც - მედეა ჩოხელი, ქეთი კუნელაშვილი, თინათინ  ქიტესაშვილი და ქეთევან ვენეცკი, რომელმაც ევროტურნირებზე მიღებული მძიმე ტრავმის შემდეგ ვარჯიში განაახლა.

მწვრთნელები ამ კვირაში დაასახელებენ შემადგენლობას კლაიპედას ტურნირისთვის, რომლის დასრულების შემდეგ ნაკრები მცირე ხნით დაისვენებს და სეზონის უმთავრესი ტურნირისთვის მზადების ბოლო ეტაპს დაიწყეს.

კლაიპედაში 19-წლამდელთა ნაკრების მეტოქეები ჯგუფურ ეტაპზე იქნებიან მაკედონია, ლიტვა და შვეიცარია, ხოლო თბილისში - ლიტვა, ფინეთი, ლატვია და შვეიცარია.  

ხელბურთი. საქართველოს გოგონათა ნაკრები. 19 წ, 17 წ

GK: მარიამ ჩავჩიძე (2001, წყალტუბო), დიანა ქარჩავა (2002, აჭარა), ნატო კოპალეიშვილი (2002, სამტრედია),

ხატია ჯიქურაშვილი (2003, პეგასი)

LW: ქეთი იაშვილი (2000, მამული),  ნინო კომახიძე (2002, აჭარა), ანა ჩხაიძე (2003, ქარიშხალა)

RW, RB: ლანა გოგია (2002, ფოთი), ნინო გაგნიძე (2002, პეგასი), ციცინო ბჟალავა (2003, ფოთი)

P: ნინო სურგულაძე (2000, ფოთი), მარიამ დვალიშვილი (2002, აჭარა), ნინო საბაშვილი (2004, პეგასი)

LB, CB: ანა ქებაძე (2000, პეგასი), ნინო მაჭარაშვილი (2001, მამული), ნენო ჯგერენაია (2002, ფოთი), ელისაბედ ჩხაიძე (2002, პეგასი), ქეთევან ცინცაძე (2002, ქარიშხალა), მარიამ ცინცაძე (2002, ქარიშხალა), ხატია ქამაშიძე (2002, აჭარა), ანა კორძაია (2003, პეგასი), ნათია ნეფარიძე (2003, პეგასი), თამარ ბურკაძე (2004, სამტრედია), ანა სურამლიშვილი (2004, ყვარელი)

მწვრთნელები: გელა ჟვანია, ინა ჭკუასელი, გიგა ტორონჯაძე, ლანა მარგიანი

ევროპის ჩემპიონატი 2019

ქალები 19 წ. კლაიპედა, ლიტვა. 15-21 ივლისი

A ჯგუფი: ჩეხეთი, თურქეთი, ფარერები, კოსოვო

B ჯგუფი: ლიტვა, მაკედონია, შვეიცარია, საქართველო

15 ივლისი. მაკედონია - საქართველო, 16 ივლისი. საქართველო - ლიტვა

18 ივლისი. შვეიცარია - საქართველო. 20 ივლისი: ნახევარფინალი, 21 ივლისი: ფინალი

ქალები 17 წ. თბილისის სპორტის სასახლე. 3-11 აგვისტო

A ჯგუფი: სერბეთი, ბულგარეთი, უკრაინა, ფარერები, საბერძნეთი

B ჯგუფი: ლიტვა, ფინეთი, შვეიცარია, საქართველო, ლატვია

3 აგვისტო: ლიტვა - საქართველო, 4 აგვისტო: საქართველო - ფინეთი

5 აგვისტო: საქართველო - ლატვია, 8 აგვისტო: შვეიცარია - საქართველო

10 აგვისტო: ნახევარფინალი, 11 აგვისტო, ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal