სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე ეტაპზე დაამარცხა ლუქსემბურგი (21-13), მძიმე ბრძოლაში წააგო ჰოლანდიასთან (19-22) და ხვალ, ბოლო მატჩი ფინეთთან აქვს.

ჩვენი გუნდი მე-17 ადგილისთვის იბრძვის. ესტონეთთან ჯგუფურ ეტაპზე მოგებული მატჩის შემდეგ (18-16) საქათველოს ნაკრებმა დღეს, მეორე ეტაპის პირველ შეხვედრაში იოლად მოუგო ლუქსემბურგს, ხოლო შემდეგ ფრედ დაასრულა ტაიმი ჰოლანდიასთან, 10-10. მეორე ნახევარში მეტოქემ პერსონალურად აიყვანა ჩვენი ლიდერი კალანდაძე და 12-16 ჩამოვრჩით, თუმცა, გუნდმა რამდენჯერმე შეამცირა სხვაობა მინიმუმამდე და ბოლომდე ბრძოლაში იყო. საბოლოოდ, ჰოლანდიამ 22-19 მოიგო.

ფინალისტების ვინაობა გაირკვა. მასპინძელმა შვედეთმა 22-19 მოუგო ისლანდიას და ხვალ ოქროს მედლებისთვის ეთამაშება ფარერის კუნძულებს. ფარერელები მეორე ეტაპზეც აგრძელებენ სენსაციურ სვლას - მათ დღეს დაამარცხეს ბელარუსი (32-21) და უნგრეთი (22-20) და B ჯგუფში პირველი ადგილი დაიკავეს. ბრინჯაოს მედლისთვის ისლანდია და ბელარუსი იბრძოლებენ.

ბომბარდირთა სიას 7 თამაშში გატანილი 61 გოლით ლიდერობს ნიკოლოზ კალანდაძე. 2 გოლით ნაკლები აქვს ფარერელ ელიას სკიპაგოტუს.

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

4 ივლისი, მეორე ეტაპი

17-20 ადგილები. ფინეთი 3, ჰოლანდია 3, საქართველო 2, ლუქსემბურგი 0

ჰოლანდია - ფინეთი 17-17, საქართველო - ლუქსემბურგი 21-13

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 8, ჟვანია 5, თურმანიძე 5, გაბაიძე 1, ნაწილაშვილი 1, კოხრეიძე 1, ხომერიკი, შუბითიძე, აფრიდონიძე, მუკბანიანი, ადამია, ფანცულაია, პატაშური, ბჟალავა

ლუქს: მაიერსი, კირცი - კლაუსი 7, ბრიტნერი 2, კრემერი 2, დელ როსო 1, ეტუტი 1, ბეი, ბონფო, ჰოჯიჩი, კირში, პეტერსი, პიკო, რიშარი, შტეფენი, ტრირვაილერი

მსაჯები: ფოტაკიდისი, კინაციდისი (საბ), დელეგატი: რეცი (შვც)

ფინეთი - ლუქსემბურგი 19-17, საქართველო - ჰოლანდია 19-22

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 7, ჟვანია 4, ხომერიკი 3, აფრიდონიძე 2, თურმანიძე 1, შუბითიძე 1, პატაშური 1, კოხრეიძე, ადამია, ბჟალავა, მუკბანიანი, ნაწილაშვილი, გაბაიძე, ფანცულაია,

ჰოლ: ფერბერნი, ვან დერ ბარი - ბლაუ 11, რიკსტენი 5, კროლი 2, ფონ ზუნდერტი 2, კიპერსი 1, ვან დერ ლინდენი 1, დეიკსტრა, ხენენი, ხროტი, ჰოუტეპენი, ვან დერ კამპი, ნეფტი, ოლივასე, პეტერსი

მსაჯები: ბოსნიაკი, მარიჩი (ბოს), დელეგატი: დონვენი (ლუქს)

5 ივლისი: 10:30 ლუქსემბურგი - ჰოლანდია, 11:45 საქართველო - ფინეთი

21-24 ადგილები. ავსტრია 3, ესტონეთი 3, ბელგია 2, ბრიტანეთი 0

ესტ-ბრი 22-16, ავს-ბლგ 23-17, ბლგ-ბრი 31-14, ავს-ესტ 18-18, 5 ივლ: ავს-ბრი, ესტ-ბლგ

9-16 ადგილები, A ჯგუფი. შვეიცარია 5, რუსეთი 5, მონტენეგრო 1, რუმინეთი 1

შვც-რუს 20-20, რუმ-მნტ 20-20, შვც-მნტ 24-19, რუს-რუმ 25-21, შვც-რუმ 30-16, რუს-მნტ 26-19

9-16 ადგილები, B ჯგუფი. ნორვეგია 4, სლოვაკეთი 4, ისრაელი 2, პოლონეთი 2

სლკ-პოლ 32-21, ნორ-ისრ 18-17, პოლ-ნორ 27-18, სლკ-ისრ 22-18, ნორ-სლკ 19-16, ისრ-პოლ 24-16

1-8 ადგილები, A ჯგუფი. შვედეთი 5, ისლანდია 4, ჩეხეთი 3, იტალია 0

ისლ-იტა 22-19, შვდ-ჩეხ 25-25, შვდ-იტა 22-19, ისლ-ჩეხ 28-25, შვდ-ისლ 22-19, ჩეხ-იტა 25-20

1-8 ადგილები, B ჯგუფი. ფარერები 6, ბელარუსი 2, უნგრეთი 2, ესპანეთი 0

ფარ-ესპ 31-27, ბლრ-უნგ 31-24, ფარ-ბლრ 32-21, უნგ-ესპ 29-19, ფარ-უნგ 22-20, ესპ-ბლრ 31-29

5 ივლისი, ფინალები. 1-2 შვედეთი-ფარერები, 3-4 ისლანდია-ბელარუსი, 5-6 ჩეხეთი-უნგრეთი, 7-8 იტალია-ესპანეთი, 9-10 ნორვეგია-შვეიცარია, 11-12. სლოვაკეთი-რუსეთი, 13-14. ისრაელი-მონტენეგრო, 15-16. პოლონეთი-რუმინეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
სამტრედია 16-17 ფოთი
წყალტუბო 21-36 აჭარა
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0
გაგრძელდება 5 მარტს

გოგონები 2004-05
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 29 თებერვალს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
23 თებერვალი. გლდანი
11:00 გორი - პეგასი
11:45 ქარიშხალა - ყვარელი
12:30 გორი - რუსთავი
13:15 პეგასი - ქარიშხალა
14:00 რუსთვი - ყვარელი
14:45 გორი - ქარიშხალა
15:30 ყვარელი - პეგასი
16:15 პეგასი - რუსთავი
17:00 ყვარელი - გორი
17:45 რუსთავი - ქარიშხალა
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal