სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე ეტაპზე დაამარცხა ლუქსემბურგი (21-13), მძიმე ბრძოლაში წააგო ჰოლანდიასთან (19-22) და ხვალ, ბოლო მატჩი ფინეთთან აქვს.

ჩვენი გუნდი მე-17 ადგილისთვის იბრძვის. ესტონეთთან ჯგუფურ ეტაპზე მოგებული მატჩის შემდეგ (18-16) საქათველოს ნაკრებმა დღეს, მეორე ეტაპის პირველ შეხვედრაში იოლად მოუგო ლუქსემბურგს, ხოლო შემდეგ ფრედ დაასრულა ტაიმი ჰოლანდიასთან, 10-10. მეორე ნახევარში მეტოქემ პერსონალურად აიყვანა ჩვენი ლიდერი კალანდაძე და 12-16 ჩამოვრჩით, თუმცა, გუნდმა რამდენჯერმე შეამცირა სხვაობა მინიმუმამდე და ბოლომდე ბრძოლაში იყო. საბოლოოდ, ჰოლანდიამ 22-19 მოიგო.

ფინალისტების ვინაობა გაირკვა. მასპინძელმა შვედეთმა 22-19 მოუგო ისლანდიას და ხვალ ოქროს მედლებისთვის ეთამაშება ფარერის კუნძულებს. ფარერელები მეორე ეტაპზეც აგრძელებენ სენსაციურ სვლას - მათ დღეს დაამარცხეს ბელარუსი (32-21) და უნგრეთი (22-20) და B ჯგუფში პირველი ადგილი დაიკავეს. ბრინჯაოს მედლისთვის ისლანდია და ბელარუსი იბრძოლებენ.

ბომბარდირთა სიას 7 თამაშში გატანილი 61 გოლით ლიდერობს ნიკოლოზ კალანდაძე. 2 გოლით ნაკლები აქვს ფარერელ ელიას სკიპაგოტუს.

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

4 ივლისი, მეორე ეტაპი

17-20 ადგილები. ფინეთი 3, ჰოლანდია 3, საქართველო 2, ლუქსემბურგი 0

ჰოლანდია - ფინეთი 17-17, საქართველო - ლუქსემბურგი 21-13

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 8, ჟვანია 5, თურმანიძე 5, გაბაიძე 1, ნაწილაშვილი 1, კოხრეიძე 1, ხომერიკი, შუბითიძე, აფრიდონიძე, მუკბანიანი, ადამია, ფანცულაია, პატაშური, ბჟალავა

ლუქს: მაიერსი, კირცი - კლაუსი 7, ბრიტნერი 2, კრემერი 2, დელ როსო 1, ეტუტი 1, ბეი, ბონფო, ჰოჯიჩი, კირში, პეტერსი, პიკო, რიშარი, შტეფენი, ტრირვაილერი

მსაჯები: ფოტაკიდისი, კინაციდისი (საბ), დელეგატი: რეცი (შვც)

ფინეთი - ლუქსემბურგი 19-17, საქართველო - ჰოლანდია 19-22

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 7, ჟვანია 4, ხომერიკი 3, აფრიდონიძე 2, თურმანიძე 1, შუბითიძე 1, პატაშური 1, კოხრეიძე, ადამია, ბჟალავა, მუკბანიანი, ნაწილაშვილი, გაბაიძე, ფანცულაია,

ჰოლ: ფერბერნი, ვან დერ ბარი - ბლაუ 11, რიკსტენი 5, კროლი 2, ფონ ზუნდერტი 2, კიპერსი 1, ვან დერ ლინდენი 1, დეიკსტრა, ხენენი, ხროტი, ჰოუტეპენი, ვან დერ კამპი, ნეფტი, ოლივასე, პეტერსი

მსაჯები: ბოსნიაკი, მარიჩი (ბოს), დელეგატი: დონვენი (ლუქს)

5 ივლისი: 10:30 ლუქსემბურგი - ჰოლანდია, 11:45 საქართველო - ფინეთი

21-24 ადგილები. ავსტრია 3, ესტონეთი 3, ბელგია 2, ბრიტანეთი 0

ესტ-ბრი 22-16, ავს-ბლგ 23-17, ბლგ-ბრი 31-14, ავს-ესტ 18-18, 5 ივლ: ავს-ბრი, ესტ-ბლგ

9-16 ადგილები, A ჯგუფი. შვეიცარია 5, რუსეთი 5, მონტენეგრო 1, რუმინეთი 1

შვც-რუს 20-20, რუმ-მნტ 20-20, შვც-მნტ 24-19, რუს-რუმ 25-21, შვც-რუმ 30-16, რუს-მნტ 26-19

9-16 ადგილები, B ჯგუფი. ნორვეგია 4, სლოვაკეთი 4, ისრაელი 2, პოლონეთი 2

სლკ-პოლ 32-21, ნორ-ისრ 18-17, პოლ-ნორ 27-18, სლკ-ისრ 22-18, ნორ-სლკ 19-16, ისრ-პოლ 24-16

1-8 ადგილები, A ჯგუფი. შვედეთი 5, ისლანდია 4, ჩეხეთი 3, იტალია 0

ისლ-იტა 22-19, შვდ-ჩეხ 25-25, შვდ-იტა 22-19, ისლ-ჩეხ 28-25, შვდ-ისლ 22-19, ჩეხ-იტა 25-20

1-8 ადგილები, B ჯგუფი. ფარერები 6, ბელარუსი 2, უნგრეთი 2, ესპანეთი 0

ფარ-ესპ 31-27, ბლრ-უნგ 31-24, ფარ-ბლრ 32-21, უნგ-ესპ 29-19, ფარ-უნგ 22-20, ესპ-ბლრ 31-29

5 ივლისი, ფინალები. 1-2 შვედეთი-ფარერები, 3-4 ისლანდია-ბელარუსი, 5-6 ჩეხეთი-უნგრეთი, 7-8 იტალია-ესპანეთი, 9-10 ნორვეგია-შვეიცარია, 11-12. სლოვაკეთი-რუსეთი, 13-14. ისრაელი-მონტენეგრო, 15-16. პოლონეთი-რუმინეთი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: