სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრები გეტებორგში (შვედეთი), ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე დამარცხდა ნორვეგიასთან, 13-26.  ხვალ ჯგუფური ეტაპის ბოლო ორი მატჩი გვაქვს ფარერის კუნძულებთან და ესტონეთთან. 

ჩვენს ჯგუფში 6 ქულით ლიდერობს ფარერის კუნძულები, რომელმაც მესამე მატჩი დღეს ესტონეთს მოუგო, 22-11. ესპანეთმა დაამარცხა ისრაელი 32-13. ხვალ, 12:45 ვეთამაშებით ფარერის კუნძულებს, საღამოს 7 საათზე კი ესტონეთს. ამის შემდეგ გადაწყდება, რომელი ადგილისთვის გავაგრძელებთ ბრძოლას.

მონაწილე 24 ნაკრებიდან ჯგუფებში 1-2 ადგილებზე გასული გუნდები იბრძოლებენ ჩემპიონობისთვის, მომდევნო ორი - 9-16 ადგილებისთვის, მე-5 და მე-6 ადგილებზე გასულები, შესაბამისად, 17-20 და 21-24 ადგილებისთვის.

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

C ჯგუფი. ფარერები 6, ესპანეთი 4 - ნორვეგია 4, ისრაელი 4 - საქართველო 0 - ესტონეთი 0

2 ივლისი. საქართველო - ნორვეგია 13-26

საქ: გორგოძიანი, ალიევი - კალანდაძე 5, ხომერიკი 4, თურმანიძე 2, ადამია 1, მუკბანიანი 1, აფრიდონიძე, კოხრეიძე, ჟვანია, ნაწილაშვილი, შუბითიძე, გაბაიძე, პატაშური, ბჟალავა, ფანცულაია

ნორ: ჰაკონსენი, რობსონი - ლანგელანდი 6, კნუტსენი 5, სტანკევიჩი 4,  გურიჩი 2, ჰალდი 2, ევნაკერი 2, იონსონი 2, რიფსეიმი 2, ბერგი 1, გუბერგი, კორსვიკი, რისტი, სუვერსენი

მსაჯები: მაისტრიკი, მანეკი (სლკ), დელეგატი: მეიმარიდისი (საბ)

3 ივლისი. 12:45 საქართველო - ფარერები, 19:00 საქართველო - ესტონეთი

A ჯგუფი. ჩეხეთი 6, შვედეთი 6 - შვეიცარია 2, ლუქსემბურგი 2 - რუსეთი 2 - ბრიტანეთი 0

B ჯგუფი. იტალია 6, ისლანდია 4 - რუმინეთი 4, მონტენეგრო 2 - ჰოლანდია 2  - ავსტრია 0

D ჯგუფი: უნგრეთი 6, ბელარუსი 4 - სლოვაკეთი 4, პოლონეთი 2 -  ფინეთი 2 - ბელგია 0

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: