სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა პირველი ორი მატჩი გამართა გეტებორგში (შვედეთი), ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე. პირველ მატჩში 21-33 წავაგეთ ესპანეთთან, მეორეში კი 26-29 დავმარცხდით ისრაელთან. 2 ივლისს ნორვეგიას ვეთამაშებით.

პირველი მატჩი შეჯიბრების ერთ-ერთ ფავორიტთან, ესპანეთთან გვქონდა. პირველ ტაიმში თანაბარი ბრძოლა იყო და ესპანეთმა მხოლოდ დაბოლოებაში გვაჯობა (15-11). თამაშის ბედი მეორე ტაიმის დასაწყისში გადაწყდა, როდესაც ესპანეთმა ზედიზედ გაიტანა 7 გოლი და საბოლოოდ 33-21 მოიგო.

ამ ტურნირის ფორმატით გუნდები 25-წუთიან ტაიმებს თამაშობენ და ზოგიერთ დღეს 2 მატჩის ჩატარება უწევთ. საღამოს საქართველოს ნაკრების მეტოქე ისრაელის გუნდი იყო. პირველი ტაიმი ჩვენმა გუნდმა 14-13 მოიგო, შემდეგ მოედანზე ორი კაცით ნაკლები დარჩა და ამ მონაკვეთში ისრაელი 20-17 დაწინაურდა. ცოტა ხანში ანგარიში გათანაბრდა (20-20), მაგრამ ჩვენმა მეტოქემ ბოლო 10 წუთი უკეთესად ჩაატარა - 29-26.

ჩვენს ჯგუფში სრული სენსაცია მოახდინა ფარერის კუნძულების ნაკრებმა, რომელმაც პირველ დღეს ორივე ფავორიტი დაამარცხა: ჯერ ნორვეგიას მოუგო (33-22) მერე კი - ესპანეთს (31-27). ისრაელმა მოუგო ესტონეთს (26-20), რომელიც ნორვეგიასთანაც დამარცხდა 18-27.

პირველი დღის შემდეგ ტურნირზე ყველაზე მეტი, 22-22 გოლი აქვთ გატანილი ნიკოლოზ კალანდაძეს და ფარერელ ელიას სკიპაგოტუს. მონაწილე 24 ნაკრებიდან ჯგუფებში 1-2 ადგილებზე გასული გუნდები იბრძოლებენ ჩემპიონობისთვის, მომდევნო ორი - 9-16 ადგილებისთვის, მე-5 და მე-6 ადგილებზე გასულები, შესაბამისად, 17-20 და 21-24 ადგილებისთვის.

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

C ჯგუფი. ფარერები 4, ისრაელი 4 - ესპანეთი 2, ნორვეგია 2 - საქართველო 0 - ესტონეთი 0

1 ივლისი. ესპანეთი - საქართველო 33-21

ესპ: ონრადო, დ. მარტინესი 1 - ალვარესი 5, ლოდოსი 4, სერანო 4, გური 3, მარუგანი 3, ლაგო 2, რეგვარტი 2, როდრიგესი 2, სალგადო 2, სოლერი 2, ურუსოლა 2, პარერა 1, ფურუნდარენა, ა. მარტინესი

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 10, თურმანიძე 3, კოხრეიძე 2, შუბითიძე 2, ჟვანია 2, ნაწილაშვილი 1, პატაშური 1, აფრიდონიძე, გაბაიძე, ფანცულაია, ბჟალავა, ხომერიკი, ადამია, მუკბანიანი

მსაჯები: კოშტა, ტეიშეირა (პორ), დელეგატი: რეცი (შვც)

1 ივლისი. საქართველო - ისრაელი 26-29

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 12, ჟვანია 4, კოხრეიძე 3, თურმანიძე 3, ხომერიკი 2, აფრიდონიძე 1, შუბითიძე 1, ნაწილაშვილი, გაბაიძე, ადამია, მუკბანიანი, ბჟალავა, ფანცულაია, პატაშური

ისრ: ე. ლიბგოტი, ბუჰნიკი - ლევი 11, დაჰანი 5, შალმა 5, რ. ლიბგოტი 4,  მამანი 2, კოენი 1, როზენფელდი 1, აზრიელი, ბატიტო, ჰადარი, ლეიბოვი, პელეგი, შარაბი, შულმანი, იარიმი

მსაჯები: ბერდიჩი, შორაკი (სრბ), დელეგატი: ბერნდტსონი (შვდ)

2 ივლისი. 13:30 საქართველო - ნორვეგია

3 ივლისი. 12:45 საქართველო - ფარერები, 19:00 საქართველო - ესტონეთი

A ჯგუფი. ჩეხეთი 4, შვედეთი 4 - ლუქსემბურგი 2, რუსეთი 2 - შვეიცარია 0 - ბრიტანეთი 0

B ჯგუფი. იტალია 4, ისლანდია 4 - მონტენეგრო 2, რუმინეთი 2 - ავსტრია 0 - ჰოლანდია 0

D ჯგუფი: უნგრეთი 2, ფინეთი 2 - სლოვაკეთი 2, ბელარუსი 0 - ბელგია 0 - პოლონეთი 0

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal