სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ნაკრები IHF ერთა ჩემპიონატის ნახევარფინალშია - მეოთხე ტურში ჩვენებმა 28-22 დაამარცხეს აშშ. ჯგუფში პირველობის ბედი გაირკვევა ხვალ, ბულგარეთთან მატჩში, რომელიც თბილისის სპორტის სასახლეში 18 საათზე დაიწყება. უკვე ცნობილია სამი ნახევარფინალისტი: საქართველო, ბულგარეთი და კუბა.

12 ივნისი, თბილისის სპორტის სასახლე

საქართველო - აშშ 28-22

საქ: თევზაძე 14/31, ცინცაძე 2/7 - ცხოვრებაძე 16/9, ჩიქოვანი 9/4, ორჯონიკიძე 9/4, გოგოლაძე 4/3, იმნაძე 3/3,  არსენაშვილი 3/2, მიქავა 3/2, კბილაშვილი 1/1, რუსტამოვი 2/0, დიხამინჯია 1/0, კალანდაძე 2/0, მერკვილაძე,  - მწვ. მაქსიმოვიჩი, ორჯონიკიძე

აშშ: ინგრამი 2/13, რობინსონი 9/22 - ლი 6, ინაჰარა 5, ფოფანა 4, რიდი 3, სკუპურა 2, დინლინი 1, ზიმბერი 1, ი. უეტერი, პ. უეტერი, ბენგოზი, ბინდერისი, ვილერი

მსაჯები: ბირო, კიში (გერმანია)

სამდივნო: სოდალი (ნორ) - კულიბალი (სძნ), აბილდი (ტუნ) - მაჭარაშვილი, წივწივაძე (საქ)

საქართველოს ნაკრებში ერთი ცვლილებაა: სამწუხაროდ, ირლანდიასთან მატჩში მიღებული ტრავის გამო რეზო ჭანტურია ამ ტურნირზე ვეღარ ითამაშებს. ჩვენი ნაკრების ვეტერანის ნაცვლად განაცხადში შეიყვანეს  გიორგი მერკვილაძე. 21 წლის ქუთაისელი მარჯვენა გარემარბი ეროვნულ გუნდში პირველადაა, თუმცა, სხვადახვა ასაკობრივ ნაკრებში საკმაო გამოცდილება აქვს დაგროვილი.

ჭანტურია ამერიკასთან კარგად შეცვალა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭების მოთამაშემ, ირაკლი გოგოლაძემ, რომელმაც პირველივე ტაიმში 3 დარტყმიდან 3 გოლი გაიტანა.  საბოლოო ჯამში, ჩვენი ნაკრების გამარჯვება განაპირობეს კაპიტანმა, შოთა თევზაძემ (14 მოგერიებული დარტყმა) და უკანა ხაზმა: 28-დან 17 გოლი გაიტანა დამწყებმა სამეულმა:  გიორგი ცხოვრებაძემ, ირაკლი ჩიქოვანმა და თემო ორჯონიკიძემ, ხოლო მათ შორის საუკეთესო მოთამაშის პრიზი მატჩის შემდეგ ჩიქოვანს გადაეცა.

საქართველოს ნაკრები თავიდან ბოლომდე ლიდერობდა. ტაიმის ბოლოსკენ უპირატესობა 7 ბურთამდე ავიყვანეთ, შემდეგ - ცხრამდე, მწვრთნელმა, ნიკოლა მაქსიმოვიჩმა მხოლოდ მოგების განაღდების შემდეგ მისცა მოედანზე გასვლის შანსი ყველა მოთამაშეს.

ჩვენს, B ჯგუფში, ბულგარეთმა 37-22 მოუგო ირლანდიას. საქართველო-ბულგარეთის ხვალინდელი თამაში გაარკვევს, ვინ ასცდება ნახევარფინალში A ჯგუფის საუკეთესო გუნდს, კუბას.

კუბამ 31-26 დაამარცხა აზერბაიჯანი, 8 ქულა დააგროვა და პირველი ადგილი გაინაღდა, მეორე ადგილისთვის კი სიტუაცია რთულია. ჩინეთი ბრიტანეთთან მოგებით  ნახევარფინალს ინაღდებდა, მაგრამ 23-28 წააგო და შანსები დაკარგა. კოლუმბიამ დაამარცხა ინდოეთი 41-36. მეორე ადგილისთვის გადამწყვეტი იქნება ბრიტანეთისა და კოლუმბიის მატჩი რომელიც ხვალ 12 საათზე დაიწყება.  ბრიტანეთს 6 ქულა აქვს და ფრეც ყოფნის, მაგრამ თუ დამარცხდა, მაშინ სხვადასხვა ვარიანტები ჩნდება.

თუ ჩინეთმა ქულა დაკარგა აზერბაიჯანთან, მაშინ კოლუმბიას ბრიტანეთის ნებისმიერი ანგარიშით დამარცხება ჰყოფნის, თუ არადა, მაშინ  შეიძლება ბრიტანეთმა, კოლუმბიამ და ჩინეთმა 6-6 ქულა დააგროვონ. ასეთ შემთხვევაში, დაითვლება ბურთების სხვაობა სამ გუნდს შორის. ჩინეთმა დაამარცხა კოლუმბია (28-25) და წააგო ბრიტანეთთან (23-28). შესაბამისად, ჩინელებს უარყოფით სხვაობა აქვთ და ნახევარფინალში ვეღარ მოხვდებიან. რაც შეეხება კოლუმბიას, მეორე ადგილზე გასვლის გარანტიას მათ 5 ბურთით მოგება მისცემს, ზოგიერთ შემთხვევაში კი 4 ბურთით მოგებაც საკმარისი იქნება.

ხვალ თბილისის სპორტის სასახლეში ჯგუფური ეტაპი დასრულდება.

ხელბურთი. IHF ერთა მსოფლიო ჩემპიონატი

8-16 ივნისი, 2019 - თბილისის სპორტის სასახლე

12 ივნისი

აზერბაიჯანი - კუბა 26-31

ბრიტანეთი - ჩინეთი 28-23

კოლუმბია - ინდოეთი 41-36

ირლანდია - ბულგარეთი 22-37

საქართველო - აშშ 28-22

მალტა - ნიგერია 13-40

ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ-----ბ-----ქ

საქართველო----4---4---0---0--131-66---8

ბულგარეთი-----4---4---0---0--140-89---8

აშშ----------------4---2---0---2--138-108--4

ნიგერია----------4---1---1---3--104-98---3

ირლანდია-------4---0---1---3--102-142--1

მალტა------------4---0---0---4---49-161--0

8 ივნ. მალ-ბულ 13-38, ნიგ-საქ 14-27, აშშ-ირლ 37-32

9 ივნ. ბულ-აშშ 38-35, მალ-საქ 13-39, ირლ-ნიგ 31-31

10 ივნ. აშშ-მალ 44-10, საქ-ირლ 37-17, ნიგ-ბულ 19-27

ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ-----ბ-----ქ

კუბა--------------4---4---0---0--127-101--8

ბრიტანეთი------4---3---0---1--129-121--6

ჩინეთი-----------4---2---0---2—115-112--4

კოლუმბია-------4---2---0---2--125-125--4

აზერბაიჯანი----4---1---0---3--136-131--2

ინდოეთი--------4---0---0---4--122-164--0

8 ივნ. კოლ-ჩინ 25-28, ინდ-აზე 29-45, კუბ-ბრი 35-27

9 ივნ: კოლ-აზე 35-30, ჩინ-კუბ 24-30, ბრი-ინდ 38-28

10 ივნ. აზე-ბრი 35-36, კოლ-კუბ 24-3, ინდ-ჩინ 29-40

13 ივნისი

10:00 ჩინეთი - აზერბაიჯანი

12:00 ბრიტანეთი - კოლუმბია

14:00 კუბა - ინდოეთი

16:00 ირლანდია - მალტა

18:00 ბულგარეთი - საქართველო

20:00 აშშ - ნიგერია

15 ივნისი, ნახევარფინალი

10:00 9-12: A5–B6

12:00 9-12: B5–A6

14:00 5-8 A3 – B4

16:00 5-8 B3 – A4

18:00 1-4 კუბა – B2

20:00 1-4 B1 – A2

16 ივნისი, ფინალი

10:00  11-12

12:00   9-10

14:00   7-8

16:00   5-6

18:00   3-4

20:00   1-2

ყველა თამაშის რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ოფიციალური ვებ-გვერდი: https://emerging2019.geohandball.ge/ka/

https://competition.ihf.info/

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal