სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა 27-14 დაამარცხა ნიგერია თბილისის სპორტის სასახლეში და დაადასტურა, რომ IHF ერთა თასის მთავარი ფავორიტია.  9 იანვარს 18 საათზე მალტას ვეთამაშებით. სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია. 

საქართველო - ნიგერია 27-14

საქ: თევზაძე 10/21, ცინცაძე 3/6 - ცხოვრებაძე 12/6, ორჯონიკიძე 7/5, კბილაშვილი 5/4, ჭანტურია 7/3, ჩიქოვანი 8/3, რუსტამოვი 3/2, გოგოლაძე 1/1, მიქავა 2/1, იმნაძე 1/1, კალანდაძე 1/1, არსენაშვილი 1/-, დიხამინჯია - მწვ. მაქსიმოვიჩი, ორჯონიკიძე

ნიგერია: ადამოლუგბე 9/29, სოლომონი 1/8 - კოლე 4, ა. მოჰამედი 3, ანი 2, კალუ 2, სულაიმანი 2, იბიტოიე 1, ოვოლაბი, დ. მოჰამედი, გბავუანი, როტიბი, ოკუბუიკე, ემანუელი

მსაჯები: ჰერმანი, მადსენი (დანია)

ოფიციალები: ნაჩევსკი (მკდ) - რაიზინგერი (ავს), კალინი (სლნ) - ჩოგოვაძე, იაშვილი (საქ)

ნიგერია არ განეკუთვნება თუნდაც აფრიკის გრანდებს, მაგრამ ხელწამოსაკრავი და 13 ბურთით იოლად დასამარცხებელი მეტოქე ნამდვილად არ იყო.  გამარჯვებას საფუძველი დაუდო მეკარე შოთა თევზაძემ, რომელმაც პირველ ტაიმში 8 დარტყმა მოიგერია. კარგი იყო მისი ნიგერიელი კოლეგაც, მაგრამ საბოლოოდ ჩვენებმა მეტოქეს მოუგეს ინდივიდუალური ორთაბრძოლების უმეტესობა, რისი დასტურიცაა სულ 14 გაშვებული გოლი და აფრიკელთა 9 ორწუთიანი გაძევება; გემოზე ითამაშა ჩვენმა უკანა ხაზმა - ჩიქოვანმა, ორჯონიკიძემ, ცხოვრებაძემ, ხოლო შეცლაზე შემოსულმა კბილაშვილმა სრულიად დამსახურებულად მიიღო მატჩის საუკეთესო მოთამაშის ჯილდო - 5 დარტყმიდან   4 გაიტანა, მოიპოვა 1 შვიდმეტრიანი და 4 მეტოქე გაისტუმრა ორწუთიანში.

იყო საკმაო წუნიც, რაც შეიძლება ძვირად დაგიჯდეს უფრო ძლიერ მეტოქესთან, თუმცა, მათთან გუნდს მეტი კონცენტრაციაც ექნება და ახალ მწვრთნელს, ნიკოლა მაქსიმოვიჩს სულ რამდენიმე ვარჯიში ჰქონდა თამაშის დასალაგებლად.

მოგებაში წვლილი ყველამ დაიდო. მშვენივრად შემოვიდა მეკარე ცინცაძე, რომლის ორმაგი სეივი ისეთი იყო, ნებისმიერი ტოპ-5 ვიდეომიმოხილვაში პირველ ადგილს რომ იკავებს ხოლმე. გოლები გაიტანეს ახალგაზრდებმაც - იმნაძემ, გოგოლაძემ და მიქავამ, სულ ბოლო კი შემოვიდა 17 წლის ნიკოლოზ კალანდაძე, რომელმაც 2 წუთში შვიდმეტრიანის ზუსტად დარტყმა და საგოლე პასის მიცემაც მოასწრო.

სხვა თამაშებმა აჩვენა რომ ჯგუფში პირველობისთვის ჩვენი მთავარი კონკურენტი ალბათ ბულგარეთი იქნება, მეორე მხარეზე კი კარგი გუნდი ჰყავს კუბას, არაუშავთ ჩინეთსა და კოლუმბიას.  ჯგუფური ეტაპის შემდეგ 2-2 საუკეთესო გუნდი გავა ნახევარფინალში, რომელიც 15 ივნისსაა, ხოლო ჩემპიონი 16 ივნისს გამოვლინდება.

ჩემპიონატის მონაწილე 12 გუნდიდან 6 ევროპულია. მათ შორის საუკეთესო შედეგის მქონე გავა ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდში. ტურნირზე გამარჯვებასთან ერთად ეს ჩვენი გუნდის მეორე, არანაკლები მნიშვნელობის ამოცანაა.

ხელბურთი. IHF ერთა მსოფლიო ჩემპიონატი

8-16 ივნისი, 2019 - თბილისის სპორტის სასახლე

8 ივნისი

A ჯგუფი: კოლუმბია - ჩინეთი 25-28, ინდოეთი - აზერბაიჯანი 29-45, კუბა - ბრიტანეთი 35-27

B ჯგუფი: მალტა - ბულგარეთი 13-38, ნიგერია - საქართველო 14-27, აშშ - ირლანდია 37-32

9  ივნისი

10:00 კოლუმბია - აზერბაიჯანი

12:00 ჩინეთი - კუბა

14:00 ბრიტანეთი - ინდოეთი

16:00 ბულგარეთი - აშშ

18:00 მალტა - საქართველო

20:00 ირლანდია - ნიგერია

10 ივნისი

10:00 აზერბაიჯანი - ბრიტანეთი

12:00 კოლუმბია - კუბა

14:00 ინდოეთი - ჩინეთი

16:00 აშშ - მალტა

18:00 საქართველო - ირლანდია

20:00 ნიგერია - ბულგარეთი

12 ივნისი

10:00 აზერბაიჯანი - კუბა

12:00 ბრიტანეთი - ჩინეთი

14:00 კოლუმბია - ინდოეთი

16:00 ირნალდია - ბულგარეთი

18:00 საქართველო - აშშ

20:00 მალტა - ნიგერია

13 ივნისი

10:00 ჩინეთი - აზერბაიჯანი

12:00 ბრიტანეთი - კოლუმბია

14:00 კუბა - ინდოეთი

16:00 ირლანდია - მალტა

18:00 ბულგარეთი - საქართველო

20:00 აშშ - ნიგერია

15 ივნისი, ნახევარფინალი

10:00 9-12: A5–B6

12:00 9-12: B5–A6

14:00 5-8 A3 – B4

16:00 5-8 B3 – A4

18:00 1-4 A1 – B2

20:00 1-4 B1 – A2

16 ივნისი, ფინალი

10:00  11-12

12:00   9-10

14:00   7-8

16:00   5-6

18:00   3-4

20:00   1-2

ყველა თამაშის რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ოფიციალური ვებ-გვერდი: https://emerging2019.geohandball.ge/ka/

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: