სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა 27-14 დაამარცხა ნიგერია თბილისის სპორტის სასახლეში და დაადასტურა, რომ IHF ერთა თასის მთავარი ფავორიტია.  9 იანვარს 18 საათზე მალტას ვეთამაშებით. სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია. 

საქართველო - ნიგერია 27-14

საქ: თევზაძე 10/21, ცინცაძე 3/6 - ცხოვრებაძე 12/6, ორჯონიკიძე 7/5, კბილაშვილი 5/4, ჭანტურია 7/3, ჩიქოვანი 8/3, რუსტამოვი 3/2, გოგოლაძე 1/1, მიქავა 2/1, იმნაძე 1/1, კალანდაძე 1/1, არსენაშვილი 1/-, დიხამინჯია - მწვ. მაქსიმოვიჩი, ორჯონიკიძე

ნიგერია: ადამოლუგბე 9/29, სოლომონი 1/8 - კოლე 4, ა. მოჰამედი 3, ანი 2, კალუ 2, სულაიმანი 2, იბიტოიე 1, ოვოლაბი, დ. მოჰამედი, გბავუანი, როტიბი, ოკუბუიკე, ემანუელი

მსაჯები: ჰერმანი, მადსენი (დანია)

ოფიციალები: ნაჩევსკი (მკდ) - რაიზინგერი (ავს), კალინი (სლნ) - ჩოგოვაძე, იაშვილი (საქ)

ნიგერია არ განეკუთვნება თუნდაც აფრიკის გრანდებს, მაგრამ ხელწამოსაკრავი და 13 ბურთით იოლად დასამარცხებელი მეტოქე ნამდვილად არ იყო.  გამარჯვებას საფუძველი დაუდო მეკარე შოთა თევზაძემ, რომელმაც პირველ ტაიმში 8 დარტყმა მოიგერია. კარგი იყო მისი ნიგერიელი კოლეგაც, მაგრამ საბოლოოდ ჩვენებმა მეტოქეს მოუგეს ინდივიდუალური ორთაბრძოლების უმეტესობა, რისი დასტურიცაა სულ 14 გაშვებული გოლი და აფრიკელთა 9 ორწუთიანი გაძევება; გემოზე ითამაშა ჩვენმა უკანა ხაზმა - ჩიქოვანმა, ორჯონიკიძემ, ცხოვრებაძემ, ხოლო შეცლაზე შემოსულმა კბილაშვილმა სრულიად დამსახურებულად მიიღო მატჩის საუკეთესო მოთამაშის ჯილდო - 5 დარტყმიდან   4 გაიტანა, მოიპოვა 1 შვიდმეტრიანი და 4 მეტოქე გაისტუმრა ორწუთიანში.

იყო საკმაო წუნიც, რაც შეიძლება ძვირად დაგიჯდეს უფრო ძლიერ მეტოქესთან, თუმცა, მათთან გუნდს მეტი კონცენტრაციაც ექნება და ახალ მწვრთნელს, ნიკოლა მაქსიმოვიჩს სულ რამდენიმე ვარჯიში ჰქონდა თამაშის დასალაგებლად.

მოგებაში წვლილი ყველამ დაიდო. მშვენივრად შემოვიდა მეკარე ცინცაძე, რომლის ორმაგი სეივი ისეთი იყო, ნებისმიერი ტოპ-5 ვიდეომიმოხილვაში პირველ ადგილს რომ იკავებს ხოლმე. გოლები გაიტანეს ახალგაზრდებმაც - იმნაძემ, გოგოლაძემ და მიქავამ, სულ ბოლო კი შემოვიდა 17 წლის ნიკოლოზ კალანდაძე, რომელმაც 2 წუთში შვიდმეტრიანის ზუსტად დარტყმა და საგოლე პასის მიცემაც მოასწრო.

სხვა თამაშებმა აჩვენა რომ ჯგუფში პირველობისთვის ჩვენი მთავარი კონკურენტი ალბათ ბულგარეთი იქნება, მეორე მხარეზე კი კარგი გუნდი ჰყავს კუბას, არაუშავთ ჩინეთსა და კოლუმბიას.  ჯგუფური ეტაპის შემდეგ 2-2 საუკეთესო გუნდი გავა ნახევარფინალში, რომელიც 15 ივნისსაა, ხოლო ჩემპიონი 16 ივნისს გამოვლინდება.

ჩემპიონატის მონაწილე 12 გუნდიდან 6 ევროპულია. მათ შორის საუკეთესო შედეგის მქონე გავა ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდში. ტურნირზე გამარჯვებასთან ერთად ეს ჩვენი გუნდის მეორე, არანაკლები მნიშვნელობის ამოცანაა.

ხელბურთი. IHF ერთა მსოფლიო ჩემპიონატი

8-16 ივნისი, 2019 - თბილისის სპორტის სასახლე

8 ივნისი

A ჯგუფი: კოლუმბია - ჩინეთი 25-28, ინდოეთი - აზერბაიჯანი 29-45, კუბა - ბრიტანეთი 35-27

B ჯგუფი: მალტა - ბულგარეთი 13-38, ნიგერია - საქართველო 14-27, აშშ - ირლანდია 37-32

9  ივნისი

10:00 კოლუმბია - აზერბაიჯანი

12:00 ჩინეთი - კუბა

14:00 ბრიტანეთი - ინდოეთი

16:00 ბულგარეთი - აშშ

18:00 მალტა - საქართველო

20:00 ირლანდია - ნიგერია

10 ივნისი

10:00 აზერბაიჯანი - ბრიტანეთი

12:00 კოლუმბია - კუბა

14:00 ინდოეთი - ჩინეთი

16:00 აშშ - მალტა

18:00 საქართველო - ირლანდია

20:00 ნიგერია - ბულგარეთი

12 ივნისი

10:00 აზერბაიჯანი - კუბა

12:00 ბრიტანეთი - ჩინეთი

14:00 კოლუმბია - ინდოეთი

16:00 ირნალდია - ბულგარეთი

18:00 საქართველო - აშშ

20:00 მალტა - ნიგერია

13 ივნისი

10:00 ჩინეთი - აზერბაიჯანი

12:00 ბრიტანეთი - კოლუმბია

14:00 კუბა - ინდოეთი

16:00 ირლანდია - მალტა

18:00 ბულგარეთი - საქართველო

20:00 აშშ - ნიგერია

15 ივნისი, ნახევარფინალი

10:00 9-12: A5–B6

12:00 9-12: B5–A6

14:00 5-8 A3 – B4

16:00 5-8 B3 – A4

18:00 1-4 A1 – B2

20:00 1-4 B1 – A2

16 ივნისი, ფინალი

10:00  11-12

12:00   9-10

14:00   7-8

16:00   5-6

18:00   3-4

20:00   1-2

ყველა თამაშის რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ოფიციალური ვებ-გვერდი: https://emerging2019.geohandball.ge/ka/

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal