სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი ხელბურთში მოიგო თბილისის პეგასმა, რომელმაც ფინალში 40-25  დაამარცხა ტურნირის შარშანდელი გამარჯვებული სამტრედია. მესამე ადგილისთვის აჭარამ 36-32 მოუგო  ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს. 

ამით დასრულდა 2018-19 წლების ჩემპიონატი 17-წლამდელებს შორის, რომელიც 9 თვე, სექტემბრიდან მაისამდე მიმდინარეობდა. სულ გაიმართა 122 მატჩი, მონაწილეობდა 15 გუნდი. პირველ ეტაპზე, სექტემბრიდან მარტამდე, გაიმართა დასავლეთი (7 გუნდი) და აღმოსავლეთი (8) ლიგების ტურნირი. რეგიონული ჩემპიონები გახდნენ აჭარა და პეგასი. აქ შეირჩა 5-5 საუკეთესო გუნდი მეორე ეტაპისთვის, რომელიც აპრილში გაიმართა. ნახევარფინალში გავიდნენ პეგასი, BSB ბათუმი, სამტრედია და აჭარა.

პეგასის გუნდი ბოლო წლებში ჭაბუკთა ასაკობრივი ჩემპიონატების უცვლელი გამარჯვებული იყო, მაგრამ შარშან მხოლოდ მეხუთე ადგილზე გავიდა, ტიტული კი სამტრედიამ მოიპოვა. თბილისელთა რევანში წლეულს დამაჯერებელი იყო - გუნდმა ყველა, ოცივე მატჩი მოიგო - 14 აღმოსავლეთის ლიგაში, 4 - მეორე ეტაპზე და ორიც ფინალურ ოთხეულში.

ამ ასაკობრივ კატეგორიაში, 2002-03 წლებში დაბადებულთა შორის, ახლა საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრების ჯერია:  1-5 ივლისს გუნდს ევროპის ჩემპიონატი აქვს გეტებორგში, შვედეთი.

შინაურ ასპარეზზე კი უკვე გამოვლინდნენ ექვსიდან სამი ჩემპიონატის პრიზიორები: 17 წლამდელ გოგონებსა (ფოთი, აჭარა, ქარიშხალა) და ჭაბუკებში (პეგასი, სამტრედია, აჭარა), ასევე უმცროსი ასაკის, 15 წლამდელ გოგონებში (ყვარელი, სამტრედია, მამული). დასამთამრებელია კიდევ 3 ჩემპიონატი:

17-20 მაისს გლდანის დარბაზში მოეწყობა უმცროსი ასაკის ჭაბუკთა ჩემპიონატის დასკვნითი ტური, ხოლო შინაური სეზონის დასკვნითი აკორდი იქნება ქალთა და ვაჟთა უმაღლესი ლიგების ფინალური ოთხეულები 22-23 მაისს, თბილისის სპორტის სასახლეში.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. ჭაბუკები, 17 წ

გლდანი, 12 მაისი, ფინალი

პეგასი - სამტრედია 40-25

პეგ: გორგოძიანი - კალანდაძე 10, ჟვანია 8, პატაშური 7, კოხრეიძე 4, კობახიძე 4, შუბითიძე 3, უთმელიძე 3, ჩეჩელაშვილი 1, ჭანტურია, გრიშიკაშვილი, ლანჩავა, გ. არეშიძე - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

სამ: დუნდუა, გოგიჩაიშვილი - ხომერიკი 8, ნადირაძე 6, აფრიდონიძე 5, ქავზინაძე 2, ხელისუფალი 2, ადამია 1, ახობაძე 1, მანაგაძე - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

მესამე ადგილისთვის. აჭარა - BSB ბათუმი 36-32

აჭ: ცინცაძე, თემ. ქამადაძე - ზაქარაძე 17, დუმბაძე 8,  გაბაიძე 7, თორ. ქამადაძე 2, ფარტენაძე 2, აბულაძე, ისმაილოვი, დავითაძე, ტარიელიძე - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე

ბათ: ანთიძე - თურმანიძე 9, კაკულია 7, კახიძე 5, ცხადაია 4, ჭურკვეიძე 3, გორდელაძე 2, ჯიჯავაძე 2, სტოლბოვი - მწვ. კაკულია

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სეზონი. 2018-19 ჭაბუკები, 17წ

პირველი ეტაპი. სექტემბერი - მარტი

აღმოსავლეთი

საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

 

 

 

 

 

 

 

 

 დასავლეთი

საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

 

 

 

 

 

 

 

მეორე ეტაპი. აპრილი

 ა ჯგუფი
      გატ-გაშ  
პეგასი 4   4   0   0 110-56 8  
სამტრედია 4   3   0   1 74-52 6  
ფოთი 4   2   0   2 86-87 4  
ქარიშხალა 4   1   0   3 69-92 2  
ქარელი 4   0   0   4 52-104 0  
 ბ ჯგუფი       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 4   4   0   0 99-75 8  
აჭარა
4   3   0   1 85-62 6  
ყვარელი 4   2   0   2 70-71 4  
ქუთაისი 4   1   0   3 74-82 2  
რუსთავი 4   0   0   4 68-106 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

მესამე ეტაპი, ფინალური ოთხეული, მაისი

ნახევარფინალი

პეგასი - აჭარა 46-31

სამტრედია - BSB ბათუმი 41-33

ფინალი

1-2 პეგასი - სამტრედია 40-25

3-4 აჭარა - BSB ბათუმი 36-32

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: