სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს კლუბების ნაკრები, ბაქოში, პრეზიდენტ ჰეიდარ ალიევის თასზე, ორი მოგების შემდეგ დამარცხდა ერაყის ეროვნულ გუნდთან და ტურნირი მეორე ადგილზე დაასრულა. 

პირველ ორ დღეს ჩვენმა ახალგაზრდულმა გუნდმა 28-26 მოუგო აზერბაიჯანის ეროვნულ ნაკრებს, ხოლო მეორე დღეს 33-27 დაამარცხა მასპინძელთა ახალგაზრდული გუნდი. ერაყის ეროვნულმა ნაკრებმა, რომელიც ძირითადად უცხოურ კლუბებში მოთამაშე გამოცდილი ხელბურთელებით იყო დაკომპლექტებული, ალიევის თასზე სამივე მატჩი დიდი უპირატესობით მოიგო.

საქართველოს კლუბების ნაკრები კი დაკომპლექტებული იყო საქართველოს ჩემპიონატში მოთამაშე ახალგაზრდა ხელბურთელებით, მაქსიმუმ 22 წლამდე და მათგან მხოლოდ რამდენიმეს ჰქონდა ეროვნულ ნაკრებში თამაშის გამოცდილება, ზოგიერთს კი პირველად მოუწია საერთაშორისო ტურნირზე გამოსვლა.

ალიევის თასზე მონაწილეობის მიზანი იყო რამდენიმე კანდიდატის შერჩევა ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაციის ერთა ჩემპიონატისთვის, რომელსაც თბილისის სპორტის სასახლე უმასპინძლებს 8-16 ივნისს. ეს შეჯიბრება  ევრო 2022-ის საკვალიფიკაციო ეტაპიცაა და საქართველოს ნაკრები უკვე ეროვნული გუნდის სტატუსითა და უძლიერესი შემადგენლობით ითამაშებს. 

ხელბურთი. პრეზიდენტ ჰეიდარ ალიევის თასი. ბაქო, აბუ არენა, 8-10 მაისი

8 მაისი. აზერბაიჯანი (ეროვნული) - საქართველო (კლუბების ნაკრები) 26-28

აზე: ჯაფაროვი, ჯაჰანგიროვი, სკრებცოვი  - ე. აიდამიროვი 10,  დუბოვიკი 3, მამედრაჰიმოვი 3, ჰ. აიდამიროვი 2, იმანოვი 2, სერგუნინი 2, ი. სლემანოვი 2, ბოგატირევი 1, ახუნდოვი 1, ჯ. ისმაილოვი, ჰ. ისმაილოვი, აზიზოვი, შარიფლი - მწვ. ჰ. აბდულაევი

საქ: ცინცაძე, სილაგაძე - მერკვილაძე 6, ყორიაული 6, არსენაშვილი 5, ზარნაძე 4, ძნელაძე 2, ბაინაზიშვილი 2, ჯ. იმნაძე 1, გველესიანი 1, ახალბედაშვილი 1, ხელაძე, გვაზავა - მწვ. ორჯონიკიძე, მეტრეველი

მსაჯები: ო. ალიევი - ი. ალიევი (აზე)

აზერბაიჯანი (ახალგ) - ერაყი 19-36

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი (საქ)

9 მაისი. აზერბაიჯანი (ახალგ.) - საქართველო 27-33

აზე: მამედზადე, მანსუროვი - ნაზარალიევი 9, სალიმოვი 5,  მურადოვი 4, ალიევი 3, მამედოვი 2, ნაჯიევი 1, ნოვრუზოვი 1, აბდულაევი 1, მამადლი 1, აფსალოვი, იბრაჰიმლი, მამედიაროვი, ეიგუდლუ - მწვ. რ. ჰუსეინოვი

საქ: ცინცაძე, სილაგაძე 1 - რუსტამოვი 8, არსენაშვილი 7, ზარნაძე 5, ყორიაული 5, ბაინაზიშვილი 2, მერკვილაძე 2, ხელაძე 1, ძნელაძე 1, ჯ. იმნაძე 1, გველესიანი, ახალბედაშვილი გვაზავა

მსაჯები: ვ. ალიევი - ერნ. აღაქიში (აზე)

აზერბაიჯანი (ეროვ.) - ერაყი 21-39

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი (საქ)

10 მაისი. საქართველო (კლუბების ნაკრები) - ერაყი (ეროვნული) 20-41

საქ: სილაგაძე, ცინცაძე - მერკვილაძე 7, რუსტამოვი 4, ყორიაული 3, არსენაშვილი 3, ზარნაძე 2, ბაინაზიშ ვილი 1, ძნელაძე, გველესიანი, ჯ. იმნაძე, ხელაძე, ახალბედაშვილი, გვაზავა - მწვ. ორჯონიკიძე, მეტრეველი

ერ: ბილალი, ჰ. ჰუსეინი  - ჯოსიმი 7, მოჰანადი 6, ა. ჰუსეინი 6, ბადეზალდანი 6, ა. ალი 4, ა. მოჰამედი 3, ნაჯიდი 2, მაითამი 2, რ. ალი 2, აჰმედი 1, ს. მოჰამადი 1, რაედი 1

მსაჯები: ო. ალიევი - ი. ალიევი (აზე)

აზერბაიჯანი (ეროვ.) - აზერბაიჯანი (ახალ.) 34-39

კლუბების ნაკრები აზერბაიჯანში

GK: ზურაბ ცინცაძე (1996, იმედი-სტუ თელავი), იური სილაგაძე (2001, წყალტუბო)

უკანა ხაზი: დავით ყორიაული (1998, იმედი-სტუ თელავი), გიგა ზარნაძე (1999, პეგასი), გიორგი ხელაძე (2000, წყალტუბო), გიგა ბაინაზიშვილი (1998, იმედი-სტუ თელავი), ნიკოლოზ ძნელაძე (2001, სამტრედია), რატი გვაზავა (1998, პეგასი)

LW: ჯემალ იმნაძე (2001, ქუთაისი), ხაზეინ რუსტამოვი (1998, ქუთაისი)

RW: გიორგი ახალბედაშვილი (1997, გორი), გიორგი მერკვილაძე (1998, ქუთაისი)

P: მიხეილ გველესიანი (2000, წყალტუბო), ერეკლე არსენაშვილი (1998)

მწვრთნელები: მერაბ მეტრეველი, ბექა ორჯონიკიძე; ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal