სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

სპორტკომპლექს არენაში განახლდა საქართველოს ქალთა ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა ხელბურთში. 8-11 აპრილს 8 გუნდი 4-4 მატჩს ითამაშებს, რის შემდეგაც გამოვლინდება ფინალური ოთხეული. ჯერჯერობით ლიდერობს ყვარელი, რომელსაც 4 მატჩიდან 8 ქულა აქვს. 

ყვარლელებმა დღეს 39-27 დაამარცხეს წყალტუბოს პრომეთე.  6-6 ქულა აქვთ  ქვეყნის ჩემპიონ ქარიშხალას, ბრინჯაოს პრიზიორს, ფოთის ოქროს ვერძსა და სამტრედიას.

ფოთმა 26-12 დაამარცხა შარშანდელი ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორი მამული. პეგასმა საკმაო ჩამორჩენის შემდეგ მეორე ტაიმში გაუთანაბრა ანგარიში სამტრედიას, მაგრამ დაბოლოება მაინც დასავლურმა გუნდმა მოიგო, 31-23.

ყველაზე დაძაბული იყო აჭარისა და ქარიშხალას მატჩი. ორივე გუნდს 4-4 ქულა ჰქონდა. აჭარა 0-5 ჩამორჩა, მაგრამ 47-ე წუთზე ანგარიში თანაბარი იყო, 24-24. ქარიშხალამ ბოლო 10 წუთში გარდატეხა თამაში - 35-29.

ხვალ, 12 საათიდან არენაში თამაშობენ: მამული - სამტრედია, აჭარა - ყვარელი, წყალტუბო - ქარიშხალა, პეგასი - ფოთი. ფინალური ოთხეულის მატჩები 22-23 მაისსაა დანიშნული თბილისში. 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19

ქალები, უმაღლესი ლიგა. 8-11 აპრილი, არენა 2

8 აპრილი. ქარიშხალა - აჭარა 35-29

ქარ: არაბაჯევი - ა.ჩხაიძე 12, ქ. ცინცაძე 10, მ. ცინცაძე 7, ი. ჩხაიძე 4, ხმელაძე 2, ციცქიშვილი, კირვალიძე

აჭ: ქარჩავა - დვალიშვილი 12, ქამაშიძე 6, ცივნარიძე 5, აიოზბა 3, კომახიძე 3, კოჩალიძ, საფარიძე

სამტრედია - პეგასი 31-23

სამ: კოპალეიშვილი - ბურკაძე 10, რუსია 8, ფოცხვერია 7, ტყეშელაშვილი 4, ესაკია 2, კარტოზია, ჩხაიძე, ჩოგოვაძე, ზაქარეიშვილი

პეგ: ჯიქურაშვილი - ჩხაიძე 10, კორძაია 5, სვანიძე 3, აბაშვილი 2, ქებაძე 1, ლუკავა 1, დადვანი 1, ტარტარაშვილი, ჩოგოვაძე, ნეფარიძე, მაკარაშვილი

ფოთი - მამული 26-12

ფოთ: ჯავახია, ფიფია - ჯგერენაია 10, გოგია 8, სურგულაძე 3, კობახია 3, ნ. რურუა 1, კუპრიევა 1, ბჟალავა, თ. რურუა, ბაირამიდი

მამ: გორჯოლაძე - შახულოვი 4, იაშვილი 3, ბერიკაშვილი 2, ქობალია 1, ჩუხატურიანი 1, ველიჯანაშვილი 1. მურჯიკნელი, ჯოხაძე, ქარცივაძე

ყვარელი - წყალტუბო 39-27

ყვ: ამონაშვილი - ქიტესაშვილი 15, სურამლიშვილი 7, თეთრაშვილი 4, მიხელიძე 4, ფუღიაშვილი 4, თავღორიშვილი 3, აფციაური 1, იოსებაშვილი 1, მ. ტეტოშვილი, სმოიანი, კოკორაშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი, სილაგაძე - ლაღაძე 8, ჯიშკარიანი 7, კეკუტია 4, ფანცხავა 4, დარსაველიძე 2, ბენდელიანი 1, ხეცურიანი 1

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი- ზ. აბრამიშვილი

8 აპრ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 4     4   0   0 168-129 8  
ფოთი 4     3   0   1 87-62 6  
ქარიშხალა 4     3   0   1 161-142 6  
სამტრედია 4     3   0   1 86-71 6  
აჭარა 4     2   0   2 83-82 4  
პეგასი 4     1   0   3 135-152 2  
წყალტუბო 4     0   0   4 72-109 0  
მამული 4     0   0   4 120-165 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

9 აპრილი

12:00 მამული - სამტრედია

13:30 აჭარა - ყვარელი

15:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

16:30 პეგასი - ფოთი

10 აპრილი

12:00 ფოთი - ქარიშხალა

13:30 მამული - წყალტუბო

15:00 სამტრედია - ყვარელი

16:30 აჭარა - პეგასი

11 აპრილი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:30 ფოთი - ყვარელი

15:00 აჭარა - მამული

16:30 წყალტუბო - პეგასი

ფინალური ოთხეული: 22-23 მარტი

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: