სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატის მესამე წრე ზესტაფონის სპორტის სასახლეში განახლდა. სამდღიანი ტურის პირველ დღეს ლიდერმა, ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭებმა“ 36-26 დაამარცხა წყალტუბოს „პრომეთე“, ხოლო სახელბურთო კლუბმა ქუთაისმა მოუგო სამტრედიას 49-25.

ხვალ ბათუმი ეთამაშება სამტრედიას, ქუთაისი - წყალტუბოს, მთავარი მატჩი კი გაიმართება 13 მარტს, ქუთაისსა და ბათუმს შორის. ამის შემდეგ, 14-16 მარტს, თბილისის სპორტის სასახლეში, ერთმანეთში ითამაშებს აღმოსავლეთის 4 გუნდი - პეგასი, თელავის სტუ-იმედი, გორი და სპორტუნი, რის შემდეგაც უმაღლესი ლიგის რვავე კლუბს 17-17 მატჩი დაუგროვდება

რეგულარული სეზონი დასრულდება 1-4 აპრილს თბილისში, აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჯვარედინი ტურით. ამის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას განაგრძობს ფინალური ოთხეულის ფორმატით - 14 მაისს ნახევარფინალია, 15 მაისს - ფინალი.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

მესამე წრე, დასავლეთი. ზესტაფონის სპორტის სასახლე, 11 მარტი

BSB ბათუმი - წყალტუბო 36-26

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - სიმონია 10, გოგოლაძე 6, ტიელიძე 6, აბრამიშვილი 4, კოხრეიძე 3, მსხვილიძე 3, სურმავა 2, თევზაძე 1, მჟავანაძე 1, სტოლბოვი

წყ: სილაგაძე, აფხაძე - ხელაძე 9, დარსაველიძე 6, მეტონიძე 5, გველესიანი 3, ნიჟარაძე 1, მუკბანიანი 1, ქაშიბაძე 1, ნ. ბაბუნაშვილი, კოვზირიძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 49-25

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე, გულეიშვილი - ბულბულაშვილი 9, გამზარდია 6, რუსტამოვი 6, ხაჟომია 5, ჯუღელი 5, მერკვილაძე 4, ლ. იმნაძე 4, კობახიძე 3, ჯ. იმნაძე 3, სტურუა 2, ლომიძე 2

სამ: შველიძე - დიდია 7, ადამია 6, ხომერიკი 6, ხელისუფალი 4, აფრიდონიძე 1, თევზაძე 1, ნადირაძე, ხონელიძე, მანაგაძე, ქავზინაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---15--14---0---1---636-415--28

ქუთაისი-------15--12---0---3---625-435--24

პეგასი----------14--11---0---3---574-419--22

იმედი-სტუ----14---9---0---5---481-417--18

გორი-----------14---5---0---9---501-596--10

სპორტუნი-----14---3---1--10—451-615---7

სამტრედია----15---1---2--12---412-568---4

წყალტუბო----15---1---1--13---374-589---3

12 მარტი

14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი

16:00 წყალტუბო - ქუთაისი

13 მარტი

14:00 წყალტუბო - სამტრედია

16:00 BSB ბათუმი - ქუთაისი

მესამე წრე, აღმოსავლეთი. თბილისის სპორტის სასახლე

14 მარტი

16:00 პეგასი - სპორტუნი

18:00 იმედი-სტუ თელავი - გორი

15 მარტი

16:00 სპორტუნი - იმედი-სტუ თელავი

18:00 გორი - პეგასი

16 მარტი

16:00 იმედი-სტუ თელავი - პეგასი

18:00 გორი - სპორტუნი

მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი

ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal