სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ჩემპიონატის მესამე წრე ზესტაფონის სპორტის სასახლეში განახლდა. სამდღიანი ტურის პირველ დღეს ლიდერმა, ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭებმა“ 36-26 დაამარცხა წყალტუბოს „პრომეთე“, ხოლო სახელბურთო კლუბმა ქუთაისმა მოუგო სამტრედიას 49-25.

ხვალ ბათუმი ეთამაშება სამტრედიას, ქუთაისი - წყალტუბოს, მთავარი მატჩი კი გაიმართება 13 მარტს, ქუთაისსა და ბათუმს შორის. ამის შემდეგ, 14-16 მარტს, თბილისის სპორტის სასახლეში, ერთმანეთში ითამაშებს აღმოსავლეთის 4 გუნდი - პეგასი, თელავის სტუ-იმედი, გორი და სპორტუნი, რის შემდეგაც უმაღლესი ლიგის რვავე კლუბს 17-17 მატჩი დაუგროვდება

რეგულარული სეზონი დასრულდება 1-4 აპრილს თბილისში, აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჯვარედინი ტურით. ამის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას განაგრძობს ფინალური ოთხეულის ფორმატით - 14 მაისს ნახევარფინალია, 15 მაისს - ფინალი.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

მესამე წრე, დასავლეთი. ზესტაფონის სპორტის სასახლე, 11 მარტი

BSB ბათუმი - წყალტუბო 36-26

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - სიმონია 10, გოგოლაძე 6, ტიელიძე 6, აბრამიშვილი 4, კოხრეიძე 3, მსხვილიძე 3, სურმავა 2, თევზაძე 1, მჟავანაძე 1, სტოლბოვი

წყ: სილაგაძე, აფხაძე - ხელაძე 9, დარსაველიძე 6, მეტონიძე 5, გველესიანი 3, ნიჟარაძე 1, მუკბანიანი 1, ქაშიბაძე 1, ნ. ბაბუნაშვილი, კოვზირიძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 49-25

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე, გულეიშვილი - ბულბულაშვილი 9, გამზარდია 6, რუსტამოვი 6, ხაჟომია 5, ჯუღელი 5, მერკვილაძე 4, ლ. იმნაძე 4, კობახიძე 3, ჯ. იმნაძე 3, სტურუა 2, ლომიძე 2

სამ: შველიძე - დიდია 7, ადამია 6, ხომერიკი 6, ხელისუფალი 4, აფრიდონიძე 1, თევზაძე 1, ნადირაძე, ხონელიძე, მანაგაძე, ქავზინაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---15--14---0---1---636-415--28

ქუთაისი-------15--12---0---3---625-435--24

პეგასი----------14--11---0---3---574-419--22

იმედი-სტუ----14---9---0---5---481-417--18

გორი-----------14---5---0---9---501-596--10

სპორტუნი-----14---3---1--10—451-615---7

სამტრედია----15---1---2--12---412-568---4

წყალტუბო----15---1---1--13---374-589---3

12 მარტი

14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი

16:00 წყალტუბო - ქუთაისი

13 მარტი

14:00 წყალტუბო - სამტრედია

16:00 BSB ბათუმი - ქუთაისი

მესამე წრე, აღმოსავლეთი. თბილისის სპორტის სასახლე

14 მარტი

16:00 პეგასი - სპორტუნი

18:00 იმედი-სტუ თელავი - გორი

15 მარტი

16:00 სპორტუნი - იმედი-სტუ თელავი

18:00 გორი - პეგასი

16 მარტი

16:00 იმედი-სტუ თელავი - პეგასი

18:00 გორი - სპორტუნი

მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი

ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები: