სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ქალებმაც დაასრულეს ჯგუფური ეტაპი. დადგინდა მეოთხედფინალური წყვილები, კვირის მთავარი სიახლე კი იყო სატრანსფრო სიახლეები, რომელიც მომავალი სეზონისთვის დაგეგმა ლიგის 2016 წლის ჩემპიონმა, CSM ბუქარესტმა. 

ბუქარესტის გუნდმა სეზონის წინ რუმინული ხელბურთის მთავარი ვარსკვლავი, ქრისტინა ნიაგუ დაიმატა და ლიგის მოგების ერთერთ მთავარ პრეტენდენტად ითვლებოდა, მაგრამ ნიაგუ ევროპის ჩემპიონატზე დაშავდა, გუნდმა ჯგუფში მეოთხე ადგილი დაიკავა, მეოთხედფინალში საფრანგეთის მეცს ხვდება და ფავორიტად არ ითვლება.

მომავალი სეზონიდან ბუქარესტში გადადის ნორვეგიის ნაკრების მარჯვენა ინსაიდი ნორა მორკი, რომელისაც უნგრეთის დიორში 2018 წლის გაზაფხულის შემდეგ არ უთამაშია, რადგანაც მუხლის ორი ოპერაცია გადაიტანა. ბუკურეშტი და დიორი შეთანხმდნენ, რომ მორკს გაცვლიან მეორე ნორვეგიელ ვარსკვლავში, ამანდა კურტოვიჩში, რომელიც ასევე ტრავმირებულია და დეკემბრის შემდეგ უქმობს. გარდა მორკისა, ბუქარესტში მომდევნო სეზონიდან ითამაშებენ ესპანელი კარმენ მარტინი, შვედი ლინეა ტორსტენსენი, სერბი ანდრეა კლიკოვაცი და რუმინეთის ნაკრების წევრები - კრინა პინტეა, ლაურა კიპერი და მეკარ დენისა დედუ.

მეოთხედფინალში გუნდები ასე დაწყვილდნენ: CSM  ბუკურეშტი - მეცი, ოდენსე - დიორი, ფერენცვაროში - როსტოვი, ბუდუჩნოსტი - კრისტიანსანდი. ტურნირი 5 აპრილიდან გაგრძელდება.

მიმოხილვა, ქალები, მე-10 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-women-episode-12/1475685

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

მეორე ჯგუფური ეტაპი. მე-10 ტური, 9-10 მარტი

A ჯგუფიმეცი 15, როსტოვი 15, ბუდუჩნოსტი 11, ოდენსე 8 - კობენჰავნი 8, ბრესტ-ბრეტონი 3

როსტოვი (რუს) - ოდენსე (დან) 25-10

კობენჰავნი (დან) - მეცი (საფ) 36-33

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 22-22

B ჯგუფი: დიორი 18, კრისტიანსანდი 12, ფერენცვაროში 12,  ბუკურეშტი 11 - კრიმი 5, ტიურინგერი 2

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ტიურინგერი (გერ) 23-23

კრისტიანსანდი (ნორ) - დიორი (უნგ) 26-33

ფერენცვაროში (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 31-27

მეოთხედფინალი: 5-7, 12-14 აპრილი

CSM  ბუკურეშტი - მეცი, ოდენსე - დიორი

ფერენცვაროში - როსტოვი, ბუდუჩნოსტი - კრისტიანსანდი

ფინალური ოთხეული:  11-12 მაისი, ბუდაპეშტი

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: