სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

დასრულდა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის დასავლეთის ლიგის გათამაშება. ბოლო ტურში, ზესტაფონის სპორტის სასახლეში, აჭარის გუნდმა 23-20 მოუგო შარშანდელ ჩემპიონ სამტრედიას და ლიგის გამარჯვებული გახდა. 

თუმცა, ამის შემდეგ ფორმალური საკითხი იყო მოსაგვარებელი - აჭარამ (მწვ. ი. სიხარულიძე, ზ. ურუშაძე), ბოლო მატჩში 41-19 დაამარცხა აუტსაიდერი წყალტუბო და ოფიციალურად გაიფორმა ჩემპიონობა. მეორე ადგილზე გავისა სამტრედია (გ. ხელისუფალი, ა. ქავზინაძე), მესამეზე - ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭები“ (ვ. კაკულია, გ. ქავთარაძე).

კვირას თბილისში აღმოსავლეთის ლიგის ბოლო ტურია. აქ გასარკვევია მხოლოდ ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობა - რუსთავი თუ ქარიშხალა. რუსთავი ეთამაშება პეგასს, ქარიშხალა - ქარელს. ჩემპიონი უვე გახდა პეგასი, მეორე ადგილზე ყვარელი გავიდა.

აპრილში ორივე ლიგის გუნდები უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ, იქამდე კი ამ ასაკის (2002-03 წლებში დაბადებულები) საქართველოს ნაკრებს საწვრთნელი შეკრება ელის. გუნდი ივლისში ითამაშებს შვედეთში, ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატზე.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19.

ჭაბუკები, 17 წლამდე. ბოლო ტური

დასავლეთი, 9 მარტი, ზესტაფონი

ქუთაისი - ბსბ ბათუმი 23-25

აჭარა - სამტრედია 23-20

აჭ:ქამადაძე, ცინცაძე - დუმბაძე 8, აბულაძე 4, ტარიელიძე 3, ზაქარაძე 3, ფარტენაძე 3, გაბაიძე 2, შაინიძე, მარკოიძე, ჯიჯავაძე, დავითაძე, ისმაილოვი, ქამადაძე

სამ: გოგიჩაიშვილი - აფრიდონიძე 8, ხელისუფალი 7, ხომერიკი 7, ნადირაძე 4, ადამია, ქავზინაძე, მანაგაძე, გაგუა, ახობაძე, ხუჭუა, მანია, ბელთაძე

ხელვაჩაური - ფოთი 19-30

აჭარა - წყალტუბო 41-19

მსაჯები: თ. ბჟალავა,  გ. გველესიანი, ზ. აბრამიშვილი, შ. სტურუა

------------------თ---მ---ფ---წ------ბ----ქ

აჭარა------------12--9---2---1--357-284--20

სამტრედია----12--9---1---2--345-234--19

ბსბ ბათუმი----12--8---1---3--298-270--17

ფოთი-----------12--6---1---5--262-238--13

ქუთაისი-------12---3---3---6--259-235---9

ხელვაჩაური--12---2---2---8--268-317---6

წყალტუბო----12---0---0--12--160-371---0

აღმოსავლეთი. 10 მარტი, არენა 2

----------------თ---მ---ფ---წ------ბ-----ქ

პეგასი--------12--12---0---0--297-98----24

ყვარელი-----13--11---0---2--284-166---22

რუსთავი----13---8---0---5--308-285---16

ქარიშხალა---13---7---0---5--255-234--16

ქარელი-------13---6---0---7--252-270--12

გორი----------12---4---0---8--164-224---8

ლაგოდეხი---13---1---0--12---65-197---2

თელავი------13---1---0--12--191-342----2

10 მარტი, არენა 2

12:00 ქარელი - ქარიშხალა

13:00 რუსთავი - პეგასი

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: