სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ეროვნული ჩემპიონატზე დასრულდა რეგულარული ეზონის მეორე წრე. ლიდერთა მატჩებში ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა დაამარცხა თელავის იმედი 32-23, პეგასმა - ქუთაისი 35-28. სპორტუნი - სამტრედია 33-33, გორი - წყალტუბო 41-34. 

დღის პირველ მატჩში სამტრედიამ ტაიმი 20-12 მოუგო სპორტის უნივერსიტეტს, მაგრამ მეორეში ოთხით ჩამორჩა! დაბოლოება უმძაფრესი იყო - ორი წითელი ბარათი და ბოლო წამებზე გათანაბრებული ანგარიში. სამტრედიელებმა, ხომერიკის ლიდერობით, მოახერხეს მეტოქის კვალში ჩადგომა, დასრულებამდე 6 წამით ადრე სპორტუნი ერთით იგებდა და ბურთიც მისი  იყო, მაგრამ გუნდმა შეცვლის წესი დაარღვია და შვიდმეტრიანით დაისაჯა - თევზაძემ გაიტანა და სამტრედიამ ამ ჩემპიონატში მეორედ ითამაშა ფრედ, 33-33.

პეგასმა პირველ წრეში დამარცხებისთვის რევანში აუღო ქუთაისს - 28-30, 35-28. ორივე გუნდს 22-22 ქულა აქვს და მეორე-მესამე ადგილებს იყოფს. გორმა სეზონში მეორედაც დაამარცხა წყალტუბო, 41-34 და 10 ქულით მეხუთე ადგილზეა.  

ბათუმი-თელავის პირველი წრის მატჩში 2016 და 2018 წლების ჩემპიონმა უპრობლემოდ მოუგო 2017 წლის გამარჯვებულს, 32-20 და დღესც იგივე სურათი იყო - ბათუმმა გუნდური თამაშით დაამარცხა თელავი, რომელიც ძირითადად ინდივიდუალური ოსტატობის ხარჯზე ცდილობდა გოლების გატანას და თითქმის ნახევარი, 11, ერთი კაცის, დავით ყორიაულის ანგარიშზეა.

შედეგად, ბათუმმა 8 ქულით გადაასწრო თელავს და, დიდი ალბათობით, ნახევარფინალის ერთი წყვილი ეს იქნება, თუმცა, იქამდე სათამაშო მთელი ერთი წრეა. რეგულარული სეზონის მესამე წრე მარტში და აპრილში გაიმართება, ხოლო მაისში 4 საუკეთესო გუნდი საქართველოს 2019 წლის ჩემპიონს ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს. ჩემპიონის ვინაობა 15 მაისს, ფინალური მატჩის შემდეგ გაირკვევა.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

თბილისის სპორტის სასახლე. 1 მარტი

სპორტუნი - სამტრედია 33-33

სპ: კუპატაძე - იობაშვილი 10, ცხვარაშვილი 8, ერისთავი 4, ჩიკვილაძე 3, თიგიშვილი 3, ზურაბიანი 3, აბაშიძე 2, ჭელიძე, ჩაკვეტაძე, გურაპაული, დელიბაშვილი

სამ: შველიძე, ფახურიძე - ხომერიკი 8, ადამია 8, ხელისუფალი 5, დიდია 4, თევზაძე 4, აფრიდონიძე 3, ნადირაძე 1, ხონელიძე, ქავზინაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - ქუთაისი 35-28

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, დგებუაძე - ზარნაძე 10, კალანდაძე 8, კუხალაშვილი 7, გრიშიკაშვილი 5, ბაძაღუა 4, ქათამაძე 1, გვაზავა, ჭანტურია, ჟვანია, კოხრეიძე, პატაშური, მდივანი

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე, გულეიშვილი - გამზარდია 12, რუსტამოვი 5, მერკვილაძე 4, ბულბულაშვილი 4, ფერაძე 3, ხაჟომია, კობახიძე, ჯუღელი, ჯ. იმნაძე, ლომიძე, ლ. იმნაძე, სტურუა

მსაჯები: ი. ბუცკევიჩი - ვ. ბუცკევიჩი (ბლრ)

გორი - წყალტუბო 41-34

გორ: ჯაფარიძე - დალაქიშვილი 17, ახალბედაშვილი 9, მჭედლიშვილი 6, ტარუაშვილი 4, შემშენოვი 3, ზოზიაშვილი 1, ხუბულური 1

წყ: სილაგაძე, აფხაძე - ხელაძე 10, რ. ბაბუნაშვილი 8, ქაშიბაძე 5, გველესიანი 5, დარსაველიძე 3, ნ. ბაბუნაშვილი 2, მუკბანიანი 1, ნიჟარაძე

მსაჯები: თ. კევლიშვილი -  ნ. კევლიშვილი

იმედი-სტუ თელავი - BSB ბათუმი 23-32

თელ:  ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 11, მიქავა 3, იობაშვილი 3, გავაშელიშვილი 2, გოგალაძე 1, ბაინაზიშვილი 1, დოლმაზაშვილი 1, კორსანტია 1, ცისკარიშვილი 

ბათ: ხანდოლიშვილი, ტორონჯაძე - სიმონია 8, მსხვილიძე 5, კოხრეიძე 4, სურმავა 4, გოგოლაძე 3, აბრამიშვილი 3, ტიელიძე 3, ბერძენიშვილი 2, წივწივაძე,  სტოლბოვი, კახიძე

მსაჯები: ი. ბუცკევიჩი - ვ. ბუცკევიჩი (ბლრ)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ლ.მარგიანი, ვ. ბერიაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---14--13---0---1---600-389--26

ქუთაისი-------14--11---0---3---576-410--22

პეგასი----------14--11---0---3---574-419--22

იმედი-სტუ----14---9---0---5---481-417--18

გორი-----------14---5---0---9---501-596--10

სპორტუნი-----14---3---1--10—451-615---7

სამტრედია----14---1---2--11---387-519---4

წყალტუბო----14---1---1--12---348-553---3

მესამე წრე, დასავლეთი. 11-13 მარტი

მესამე წრე, აღმოსავლეთი. 14-16 მარტი

მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი

ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: