სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის განახლებულ ჩემპიონთა ლიგაზე თასის მფლობელმა, საფრანგეთის მონპელიემ 29-23 დაამარცხა ბელარუსის მეშკოვ-ბრესტი და 5 ქულით მეექვსე, პლეიოფში გამსვლელ ადგილზე გადაინაცვლა.

ამდენივე აქვთ ფრანგულის კლუბის კონკურენტებს, ბრესტსა და კრისტიანსტადს, მათ შორის სუკეთესო კი მერვედფინალში გავა. სათამაშო ჯფუფური ეტაპის კიდევ 3 ტურია. 

მიმოხილვა. კაცები: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-11/1446529

მეორე ჯგუფში ბრძოლა უფრო მძაფრია. წინ არიან პსჟ და სეგედი, ხოლო დანარჩენი 4 საგზურისთვის იბრძვის დანარჩენი 6 გუნდი - ფლენზბურგი, ზაგრები, ნანტი, ზაპოროჟიე, ცელიე  და სკიერნი.

მიმოხილვა. ქალები: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-9/1452249

ქალთა ტურნირზე, ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტურით ადრე გაირკვა 5 მეოთხედფინალისტი: მეცი, როსტოვი, ბუდუჩნოსტი,, დიორი და ბუდუჩნოსტი.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 11 ტური, 6 - 10 თებერვალი

A: ბარსა 18, ვარდარი 15, ვესპრემი 14, კელცე 14, რაინ-ნეკარი 12, მონპელიე 5 - მეშკოვი 5, კრისტიანსტადი 5

რაინ ნეკარი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 27-30

შმიდი 9, კოლბახერი 8 - დიბიროვი 7, კარაჩიჩი, სტოილოვი 6

მონპელიე (საფ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ)29-23

რიშარსონი 8 - ბარანაუ 4

კრისტიანსტადი (შვდ)  კელცე (პოლ) 33-34

ვესპრემი (უნგ) - ბარსა (ესპ) 29-26

მაე, მანასკოვი, ნენადიჩი, ტონესენი 4 - ნგესანი, თომასი, არინო 4

--

B: პსჟ 20, სეგედი 17, ფლენზბურგი 10, ზაგრები 10, ნანტი 9, ზაპოროჟიე 9 - ცელიე 7, სკიერნი 6

ნანტი (საფ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 31-35

ლაზაროვი, რივერა 6, ბალაგერი 5 - აბალო 7, ჰანსენი, ჰ. ტოფტი 6

ცელიე (სლნ) - სეგედი (უნგ) 28-29

ზაგრები (ხორ) - სკიერნი (დან) 32-29

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ფლენზბურგი (გერ) 28-26

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

12 ტური: 13-17 თებერვალი

და D ჯგუფები, პლეიოფი

სპორტინგი (პორ)  - დინამო ბუკურეშტი (რუმ): 23, 28 თებერვალი

ვისლა პლოცკი (პოლ) - სილკებორგი (დან): 23 თებერვალი, 3 მარტი

----

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

მეორე ჯგუფური ეტაპი. მე-7 ტური, 9-10 თებერვალი

A ჯგუფიმეცი 11, როსტოვი 11, ბუდუჩნოსტი 10, კობენჰავნი 4 - ოდენსე 4, ბრესტ-ბრეტონი 2

მეცი (საფ) - კობენჰავნი (დან) 36-24

ოდენსე (დან) - როსტოვი (რუს) 26-30

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 28-27

B ჯგუფი: დიორი 13, ბუკურეშტი 10, კრისტიანსანდი 8, ფერენცვაროში 7 - კრიმი 3, ტიურინგერი 1

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ფერენცვაროში (უნგ) 23-25

ნიაბუიუ 6 - კლუიბერი 9

დიორი (უნგ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 33-29

ჰანსენი 8, ბრატსეტი 7, გორბიცი 6 - სულანდი 8

ტიურინგერი (გერ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 30-38

ლუზუმოვა 12 - რადიჩევიჩი 12

მე-8 ტური: 23-24 თებერვალი

მეოთხედფინალში გადის 4-4 საუკეთესო

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: