სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

EHF თასის ჯგუფური ეტაპის პირველ ტურში ირაკლი ჩიქოვანის კონსტანცა 25-29 დამარცხდა დანიაში, ჰოლსტებროსთან, მიუხედავად იმისა, რომ თამაშის დასრულებამდე 8 წუთით ადრე 24-21 იგებდა. 

რუმინული კლუბი მეორე ნახევრის დასაწყისში 12-16 ჩამორჩა, მაგრამ სწრაფი სპურტი მოაწყო და წინ გავიდა, 18-17, შემდეგ კი უპირატესობა 2-3 გოლამდე გაზარდა. თამაში ბედი გადაწყვიტა ბოლო რვაწუთიანმა მონაკვეთმა, რომელიც ჰოლსტებრომ 8-1 მოიგო.

საქართველოს ნაკრების უკანახაზელმა თამაში ძირითად შვიდეულში დაიწყო და ჯამში 40 წუთი ითამაშა. შეტევაში მისი ოთხი დარტყმიდან მიზანს მხოლოდ ერთმა უწია, მაგრამ ჩიქოვანი მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო დაცვაში, სადაც ცენტრში იდგა - სწორედ კონსტანცას კარგი დაცვის წყალობა იყო რომ მე-40 წუთისთვის  მეკარე მიტრევსკის დარტყმების 45 პროცენტი ჰქონდა მოგერიებული.

თამაშის ბოლოსკენ დანიური გუნდი რეგულარულად ცვლიდა მეკარეს და 7 ხელბურთელით უტევდა, რამაც შედეგი გამოიღო. დასრულებამდე წუთნახევრით ადრე კონსტანცა 25-27 აგებდა და უტევდა, მაგრამ შანსი ვერ გამოიყენა და კიდევ 2 გოლი გაუშვა.

ამ ჯგუფის მეორე მატჩში პორტუმ დაამარცხა ესპანეთის კუენკა, 37-26. მეორე ტურში, 16 თებერვალს, კონსტანცა პორტუს უმასპინძლებს.

ხელბურთი. EHF თასი. ჯგუფური ეტაპი

(პლეიოფში გადის 4 გამარვებული და 3 საუკეთესო მეორეადგილოსანი)

C ჯგუფი: პორტუ (პორ), ჰოლსტებრო (დან), კუენკა (ესპ), კონსტანცა (რუმ)

ჰოლსტებრო (დან)-კონსტანცა (რუმ) 29-25

ჰოლ: გადე, ფრანდსენი - ბრამინგი 8, ოსტლუნდი 5, კილდელუნდი 4, სმიტსი 4, ნილსენი 3, სვავარსონი 2, ბალინგი 1, კარლსონი 1, პორუპი 1, იუსტესენი, ლინდჰოლტი, მორტენსენი

კონ: მიტრევსკი, მარკოვსკი - ჩერნოგლავაცი 4, მალინოვიჩი 4, ვუიოვიჩი 4, კევიჩი 3, მოკანუ 3, ნისტორი 3, ნიკოლიჩი 2, ჩიქოვანი 1, ბურიჩეა 1, ჩოგი, იანკუ, მლადენოვიჩი, შუშანუ, ტომა

პორტუ (პორ) - კუენკა (ესპ)  37-26

16 თებ: კონსტანცა-პორტუ, 25 თებ: კონსტანცა-კუენკა, 3 მარ: კუენკა-კონსტანცა,

23 მარ: კონსტანცა-ჰოლსტებრო, 30 მარ: პორტუ-კონსტანცა

A ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ), ლოგრონიო (ესპ), სენ-რაფაელი (საფ),  ბალატონფურედი (უნგ)

ლოგრონიო - ბალატონფურედი, ფუხსე - სან რაფაელი

B ჯგუფი: ჰანოვერი (გერ), ტატაბანია (უნგ), რაბოტნიკი (მკდ), ნექსე (ხორ)

ტატაბანია - ნექსე 27-28, ჰანოვერი - რაბოტნიკი 24-21

D ჯგუფი: გრანოლერსი (ესპ), აზოტი-პულავი (პოლ), კილი (გერ), GOG(დანია)

აზოტი-პულავი - GOG 28-31, გრანოლერსი - კილი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: