facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

უკრაინის ხელბურთის სუპერლიგაში ირაკლი კბილაშვილის გუნდი, ოდესა 20-33 დამარცხდა ერთ-ერთ ლიდერთან, ზაპოროჟიეს ზტრ-სთან, ამ შაბათ-კვირას კი ევროპაში მოთამაშე ქართველ ხელბურთელებს მნიშვნელოვანი მატჩები აქვთ, მათ შორის - ევროტურნირებზე.

კბილაშვილმა, ოდესის მთავარმა ბომბარდირმა (77 გოლი სეზონში), 5 გოლი გაუტანა ზაპოროჟიეს კლუბს, რომელიც ცხრილში მეორე ადგილზეა და ლიდერს, ამავე ქალაქის მოტორს 2 ქულით ჩამორჩება. ოდესის გუნდი მეხუთე ადგილზე დარჩა.

ხვალ, EHF თასის ჯგუფურ ეტაპზე პირველი მატჩი აქვს ირაკლი ჩიქოვანის კონსტანცას, რომელიც დანიაში ჰოლსტებროს ხვდება. თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟი შეგიძლიათ ნახოთ ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ტელევიზიით:

9 თებერვალს, 18:00. ჰოლსტებრო (დანია) - კონსტანცა (რუმინეთი), EHF თასის ჯგუფური რაუნდი:

https://www.ehftv.com/int/livestream/tth-holstebro-hc-dobrogea-sud-constanta/1445320

ხვალ და ზეგ, ევროტურნირებზე თამაშობს კიდევ ერთი ქართველი ხელბურთელი, მედეა ჩოხელი, რომლის მაკედონიური კლუბი, პელისტერი სერბეთში, მერვედფინალურ ეტაპზე ორჯერ შეხვდება ქალაქ ნისის კლუბს. ამავე ტურნირზე, ოღონდ კაცებს შორის, ისრაელის რამჰატ ჰაშრონისა და საბერძნეთის აეკ-ის მერვედფინალური მატჩების დელეგატი იქნება ლევან გელაშვილი.

გარდა ამისა, 9 თებერვალს თურქეთის ჩემპიონატში ქეთი კუნელაშვილის კლუბი, არდაშენი, ლიდერს, კასტამონუს მასპინძლობს და მოგების შემთხვევაში პირველ ადგილზე გადავა. უნგრეთის ჩემპიონატში თეიმურაზ ორჯონიკიძის  ფერენცვაროში ხვდება კომლოის, ხოლო რუმინეთში შოთა თევზაძის ფოჩანი მასპინძლობს ბუქარესტის სტიაუას.  

ხელბურთი. უკრაინის სუპერლიგა. 1. მოტორ ზაპოროჟიე 15 მატჩი/30 ქულა - 2. ზტრ ზაპოროჟიე 16/30 - 3. ზნტუ-ზას ზაპოროჟიე 19/29 –– 4. დონბასი დონეცკი 19/23 - 5. ოდესა 18/18 – 6. პორტოვიკ იუჟნი 17/12 – 7. ზტრ ბურევესტნიკ ზაპოროჟიე 17/6 – 8. ცსკა კიევი 17/6 – 9. პოლიტეხნიკ ლვოვი 16/0 

EHF თასი. ჯგუფური ეტაპი

(პლეიოფში გადის 4 გამარვებული და 3 საუკეთესო მეორეადგილოსანი)

A ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ), ლოგრონიო (ესპ), სენ-რაფაელი (საფ),  ბალატონფურედი (უნგ)

B ჯგუფი: ჰანოვერი (გერ), ტატაბანია (უნგ), რაბოტნიკი (მკდ), ნექსე (ხორ)

C ჯგუფი: პორტუ (პორ), ჰოლსტებრო (დან), კუენკა (ესპ), კონსტანცა (რუმ)

9 თებ: ჰოლსტებრო-კონსტანცა, 16 თებ: კონსტანცა-პორტუ, 25 თებ: კონსტანცა-კუენკა

3 მარ: კუენკა-კონსტანცა, 23 მარ: კონსტანცა-ჰოლსტებრო, 30 მარ: პორტუ-კონსტანცა

D ჯგუფი: გრანოლერსი (ესპ), აზოტი-პულავი (პოლ), კილი (გერ), GOG(დანია)

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: