სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

9 თებერვალს ირაკლი ჩიქოვანის გუნდს, კონსტანცას, პირველი მატჩი აქვს რანგით მეორე სახელბურთო ევროტურნირზე, ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე. რუმინული კლუბი სტუმრად თამაშობს დანიაში, ჰოლსტებროსთან.

ამავე ჯგუფში არიან ესპანური კუენკა და პორტუგალიის პორტუ. 16 დარჩენილ მონაწილეს ორის არის 3 გერმანული კლუბი, მათ შორის, გრანდები - კილი და ფუხსე ბერლინი, ასევე - სამი ესპანური, ორი უნგრული, ორი დანიური, თითო - ფრანგული, ხორვატული, მაკედონიური, რუმინული, პორტუგალიური და პოლონური კლუბი.

4 ჯგუფის 7 საუკეთესო გუნდი პლეიოფში. ამ შვიდიდან აირჩევა ფინალური ოთხეულის მასპინძელი, რომელიც მეოთხედფინალს არ თამაშობს, დარჩენილი 6 კლუბი კი დაწყვილდება და ოთხეულში გასასვლელად იბრძოლებს.

ჯგუფურ ეტაპზე მოსახვედრად კონსტანცამ ორი წრე გაიარა - დაამარცხა ჩეხეთის პლზენი და შვედეთი მალმე. ჩიქოვანმა ამ 4 თამაშში 10 გოლი გაიტანა - 4 პლზენთან და 6 მალმესთან. კონსტანცას კლუბმა 2014 წელს გააღწია EHF თასის ფინალურ ოთხეულში და ნახევარფინალში დამარცხდა საფრანგეთის მონპელიესთან.

კლუბმა ევროტურნირზე ასპარეზობის გამო რუმინეთის ჩემპიონატის მატჩი წინასწარ ითამაშა,  39-33 დაამარცხა ბაია მარე და სატურნირო ცხრილში iისევ მეორე ადგილზეა. ჩიქოვანმა გაიტანა 8 გოლი, ხოლო წინა ტურის მოგებულ თამაშში, თავის ყოფილ კლუბთან, დუნარეა კელერაშისთან (30-27) – 4 და რუმინეთის ჩემპიონატის 17 მატჩში 61 გატანილი ბურთი დაუგროვდა

ხელბურთი. EHF თასი. ჯგუფური ეტაპი

(პლეიოფში გადის 4 გამარვებული და 3 საუკეთესო მეორეადგილოსანი)

A ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ), ლოგრონიო (ესპ), სენ-რაფაელი (საფ),  ბალატონფურედი (უნგ)

B ჯგუფი: ჰანოვერი (გერ), ტატაბანია (უნგ), რაბოტნიკი (მკდ), ნექსე (ხორ)

C ჯგუფი: პორტუ (პორ), ჰოლსტებრო (დან), კუენკა (ესპ), კონსტანცა (რუმ)

9 თებ: ჰოლსტებრო-კონსტანცა, 16 თებ: კონსტანცა-პორტუ, 25 თებ: კონსტანცა-კუენკა

3 მარ: კუენკა-კონსტანცა, 23 მარ: კონსტანცა-ჰოლსტებრო, 30 მარ: პორტუ-კონსტანცა

D ჯგუფი: გრანოლერსი (ესპ), აზოტი-პულავი (პოლ), კილი (გერ), GOG(დანია)

ხელბურთი. რუმინეთის  ეროვნული ლიგა. 1. CSM ბუკურეშტი 16 მატჩი/40 ქულა - 2. კონსტანცა 17/39 - 3. პოტაისა ტურდა 17/36 - 4. კელერაში 16/33 – 5. სტიაუა 16/32 – 6. დინამო ბუკურეშტი 16/30 - 7. ფოჩანი 16/28 - 8. ტიმიშოარა 16/28  --- 9. ბაია მარე 17/21 – 10. ფეგერაში 17/14 – 11. ბაკეუ 17/12 – 12. სუჩავა 16/11 – 13. ბუზაუ 16/9 – 14. კლუჟი 17/0

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: