facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის უმაღლესი ლიგის მომდევნო სათამაშო დღეს, თბილისის სპორტის სასახლეში, უჩვეულოდ ბევრი გოლი გავიდა. თელავის სტუ-იმედმა 53-33 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი, ხოლო პეგასმა 53-39 მოუგო გორს. 

ამ ტურის მთავარი და უფრო დაძაბული მატჩები ხვალ გაიმართება. 16 საათზე გორი და სპორტუნი გაარკვევენ, ვინ აღმოჩნდება მეხუთე ადგილზე 10 ნათამაშები მატჩის შემდეგ, ხოლო 18 საათზე თამაშობენ ლიდერთა ჯგუფის წარმომადგენლები, სტუ-იმედი და პეგასი.

ამ წყვილების პირველი წრის მატჩები მოიგეს გორმა (49-39) და პეგასმა (38-26). ხვალინდელი მატჩების შემდეგ, თებერვლის ბოლოს, თბილისში გაიმართება აღმოსავლეთ-დასავლეთის საერთო ტური და მეორე წრეც დასრულდება. სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 უძლიერესი გუნდი ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს საქართველოს 2019 წლის ჩემპიონს.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

https://www.facebook.com/GEONHF/

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

აღმოსავლეთი. თბილისის სპორტის სასახლე, 9 თებერვალი

იმედი-სტუ თელავი - სპორტუნი 53-33

თელ: ხიდეშელი, ცინცაძე - მიქავა 14, ყორიაული 12, დოლმაზაშვილი 7, გოგალაძე 5, გავაშელიშვილი 4, ცისკარიშვილი 4, იობაშვილი 3, ბაინაზიშვილი 3, კორსანტია 1, ბერაძე

სპ: ხარაიშვილი - ჩიკვილაძე 10, ერისთავი 7, ცხვარაშვილი 5, ზურაბიანი 5, თიგიშვილი 4, ჭელიძე 1, დელიბაშვილი 1, ჩაკვეტაძე, აბაშიძე, გურასპაული

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - გორი 53-39

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, დგებუაძე - კალანდაძე 15, ბაძაღუა 9, კოხრეიძე 6, კუხალაშვილი 5, ზარნაძე 5, გვაზავა 4, გრიშიკაშვილი 3, ჟვანია 3, პატაშური 1, ჭანტურია 1, მდივანი 1, შუბითიძე

გორ: თითირაშვილი - ახალბედაშვილი 11, ტარუაშვილი 9, მჭედლიშვილი 7, დალაქიშვილი 4, ზოზიაშვილი 4, ზუბიაშვილი 3, გუდურაშვილი 1, ხუბულური, შემშენოვი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი, დელეგატი: ლ. გელაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---10---9---0---1---432-275--18

ქუთაისი-------10---8---0---2---394-280--16

პეგასი-----------9---7---0---2---402-276--14

იმედი-სტუ-----9---7---0---2---327-272--14

გორი------------9---3---0---6---329-381---6

სპორტუნი------9---2---0---7—290-401---4

სამტრედია----10---1---1---8---272-378---3

წყალტუბო----10---0---1---9---237-411---1

7 თებერვალი

16:00 სპორტუნი - გორი

18:00 პეგასი - იმედი-სტუ თელავი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: