სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ნაკრებმა მეორე მატჩიც მოიგო ევრო 2022-ის პირველ შესარჩევ ეტაპზე: მალტაში, კოტონერა დარბაზში 30-25 დავამარცხეთ აზერბაიჯანი და ხვალ, 17 საათზე, პირველობისთვის გადამწყვეტ მატჩში კვიპროსის ეროვნულ გუნდს ვეთამაშებით.

აზერბაიჯანმა მედგარი წინააღმდეგობა გაგვიწია, ისევე როგორც პირველ მატჩში - კვიპროსს. ეს საკმაოდ ათლეტური, ოღონც ცოტა მძიმე და ასაკოვანი გუნდია.

ჩვენების სასტარტო შემადგენლობაში ერთი ცვლილება იყო - თამაში დაიწყო და რატი მსხვილიძემ, რომელმაც პირველი გოლიც გაიტანა, გიორგი ცხოვრებაძეს კი ადგილი მე-15 წუთისთვის დაუთმო. აზერბაიჯანი დაცვაში აქტიურ, 3-2-1 განლაგებას იყენებდა ხოლო მათ მეკარეს, ჰუსეინ გაფაროვს დროდადრო კარგი მოგერიებები ჰქონდა. 22-ე წუთზე, ჩიქოვანის გაძევების შემდეგ 10-12 ჩამოვრჩით, პირველი ტაიმი მთლიანად თანაბარი იყო და ბოლო წამებზე რევაზ ჭანტურიამ დაგვაწინაურა - 16-15.

ჭანტურია გუნდში საუკეთესო იყო. მან რამდენჯერმე ძალიან კარგად ითამაშა ინდივიდუალურად, მეორე ნახევარში კი იშვიათი ფოკუსი ჩაუტარა მეტოქეს, როდესაც შეტევაში ისე დააჯარიმა, რომ მსაჯს 2 წუთით გააძევებინა კიდეც.

მალე 19-16 დავწინაურდით, მაგრამ გაფაროვმა ზედიზედ მოიგერია რამდენიმე ბურთი და 39-ე წუთზე აზერბაიჯანმა ისევ გაათანაბრა, 19-19, თუმცა, ძალები აღარ შერჩა და დროის გაწელვა დაიწყო - მეტოქე აჭიანურებდა პაუზებს, სულ ითხოვდა მოედნის მოწმენდას, მუდმივად აპელირებდა მსაჯებთან და ტექნიკურ დელეგატებთან, რითაც ჩვენც საფუძვლიანად დაგვიგდო ტემპი და მაკედონიელ არბიტრებსაც აურია თავგზა. ბლომად, 5-5 იყო გაძევება. დაცვაში აზერბაიჯანი იყენებდა სხვადასხვა აქტიურ სქემებს - 5-1, 4-2, 3-3, ზოგჯერ პერსონალურად იყვანდა გიორგი ცხოვრებაძეს, რომელიც გუშინდელივით აქტიური ვეღარ იყო და 6 გოლიდან 3 შვიდმეტრიანით გაიტანა.

საბოლოოდ, თამაში გარდატეხეს ირაკლი კბილაშვილმა და ლექსო წითელიშვილმა. კბილაშვილმა ჯერ რიცხვობრივ ნაკლებობაში გაიტანა, შემდეგ - მეტობაში, ამას შორეული დარტყმა დაურთო წითელიშვილმა და 49-ე წუთზე ანგარიში 27-21 გახდა, ხოლო მალე ჭანტურიამ შვიდბურთიანი უპირატესობაც დააფიქსირა - 30-23. მატჩის ხასიათიდან გამომდინარე, ჯორჯე რაშიჩმა მხოლოდ ბოლოში შეიყვანა მოედანზე ახალგაზრდები, რის გამოც თევზაძეს, ჭანტურიასა და აბრამიშვილს თითქმის შეუცვლელად მოუწიათ თამაში.

დღესვე კვიპროსმა მოუგო მალტას, 38-20.  ხვალ, კვიპროსთან გადამწყვეტი მატჩი 17 საათზე დაიწყება. პირდაპირი სტრიმის ბმული დაწყებამდე 5 წუთით ადრე დაიდება აქ: www.facebook.com/GEONHF/.

ხელბურთი. ევრო 2022. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი. 11-13 იანვარი, 2019

მეორე რაუნდში, პლეიოფში გადიან ჯგუფების გამარჯვებულები

B ჯგუფი, მალტაში: საქართველო 4 (+32), კვიპროსი 4 (+26), აზერბაიჯანი 0, მალტა 0

კოსპიკვა. კოტონერას სპორტკომპლექსი, 12 იანვარი

აზერბაიჯანი - საქართველო 25-30

https://www.facebook.com/MaltaHandballQualifiers/videos/2188687891175093/

აზე: გაფაროვი, სკრებცოვი - ე. აიდამიროვი 9, ასქეროვი 5, მამადოვი 3, ი. სლემანოვი 3, ნაზარალიევი 2, ვალიევი 1, ისმაილოვი 1, ჰ. აიდამიროვი 1, სალიმოვი, რ. სლემანოვი, აზიზოვი, სერგუნინი - მწვ. ფარაჯოვი  

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, ცხოვრებაძე 6, წითელიშვილი 5, არსენაშვილი 4, კბილაშვილი 3, ჩიქოვანი 2, აბრამიშვილი 2, მსხვილიძე 1, ორჯონიკიძე 1, მაისურაძე, იმნაძე, დიხამინჯია, გოგოლაძე, დათუკაშვილი - მწვ. რაშიჩი

მსაჯები: დანიელო ბოჟინოვსკი, ვიქტორ ნაჩევსკი (მაკედონია)

დელეგატები: სტეფან პარტემიან (საერძნეთი), ლარს ბერნდტსონ (შვედეთი)

მალტა - კვიპროსი 20-38

მალ: დ. ტანტი, კ. მიფსუდი - ფ. მიფსუდი 7, დი პილატო 4, მელი 3, ნაუდი 2, ბალდაკინო 1, ფენეჩი 1, მაკქლინი 1, მაგრო 1, ბორგი, გარგანო, რიცო, ბენ მუსა, ა. ტანტი, კარუანა - მწვ. ატარდი

კვი: ნუნგოვიჩი, ა. სტილიანუ - იოანუ 7, ხრისტოდულუ 5, ფოტიუ 5, პარასკევა 4, პრუნძუსი 4, გეორგიუ 4, გ. სტილიანუ 3, კოსტა 2, ხრისანტუ 2, კიპრიანუ 1, ნიკიფორუ 1, არგირუ, კოსტანტინუ, სოფოკლეუსი - მწვ. აპოტოლოსი

მსაჯები: იან კარმოს, ჟულიენ მიურშ (საფრანგეთი)

13 იანვარი. 17:00 კვიპროსი - საქართველო,  19:30 აზერბაიჯანი - მალტა

11 იანვარი. კვიპროსი - აზერბაიჯანი 25-17, საქართველო - მალტა 48-21

A ჯგუფი, ლუქსემბურგში: ლუქსემბურგი 4, ბულგარეთი 2, ბრიტანეთი 2, ირლანდია 0

13 იანვარი. ირლანდია - ბულგარეთი, ლუქსემბურგი - ბრიტანეთი

12 იანვარი. ირლანდია - ბრიტანეთი 26-32, ბულგარეთი - ლუქსემბურგი 17-36

11 იანვარი.  ბრიტანეთი - ბულგარეთი 20-24, ლუქსემბურგი - ირლანდია 35-18

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: