სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

გერმანიასა და დანიაში დაწყებულ ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე, რომლის ხილვაც ყოველდღე შეგიძლიათ სილკ-სპორტის არხებზე, მოხდა ერთი სენსაცია, მოიგო ორივე მასპინძელმა და მსოფლიო ჩემპიონმა საფრანგეთმა, ორი მატჩიც ფრედ დასრულდა.

სენსაცია იყო აზიის ჩემპიონისა და მსოფლიოს 2015 წლის ვიცე-ჩემპიონის, ყატარის მარცხი აფრიკის მესამე გუნდ ანგოლასთან, 23-24. ყატარი მატჩის უმეტესი დროის განმავლობაში აგებდა, მაგრამ ბოლო წუთის დაწყებისას წინ იყო, 23-22. ანგოლელმა ჰებომ დასრულებამდე 22 წამით ადრე გაათანაბრა. ყატარელი კაპოტეს დარტყმა სირენამდე 5 წამით ადრე მოიგერია მეკარე მუაჩისენგმა და მყისვე გაუშვა გარღვევაში ჩიკოლა, რომელმაც ზედ ბოლო წამზე მოაგებინა ანგოლას.

ანგოლა-ყატარი 24-23: https://www.youtube.com/user/ihftv/videos

მსოფლიო ჩემპიონ საფრანგეთს საწყის განაცხადში არ ჰყავდა ბოლო წლების უცვლელი ლიდერი, ნიკოლა კარაბატიჩი, რომელმაც ოქტომბერში მუხლის ოპერაცია გაიკეთა. საფრანგეთმა მძიმედ მოუგო ბრაზილიას, 24:22, ხოლო კარაბატიჩი გუნდს შეიძლება დღესვე შეუერთდეს სერბეთთან მატჩში.

ვიცე-ჩემპიონმა, ნორვეგიამ 34-24 მოუგო აფრიკის ჩემპიონ ტუნისს, ხოლო 2017 წლის ბრინჯაოს პრიზიორი სლოვენია ტურნირზე ვერ მოხვდა, რადგანაც ორმატჩიან პლეიოფში დამარცხდა უნგრეთთან. უნგრელებმა გუშინ ფრედ ითამაშეს ამერიკის ჩემპიონ არგენტინასთნ, 25-25. ქულები გაიყვეს სერბეთმა და რუსეთმაც, 30-30. ევროპის ჩემპიონმა ესპანეთმა 33-23 მოუგო ბაჰრეინს.

გერმანიამ მიუნხენში 30-19 დამარცხა კორეა, რომელიც ჩემპიონატზე ოფიციალურად მიწვეულია როგორც გაერთიანებული კორეის გუნდი, ხოლო მეორე მასპინძელმა, დანიამ 39-16 მოუგო ჩილეს.

ცვლილებაა შეჯიბრების ფორმატში. მერვედფინალისა და მეოთხედფინალის ნაცვლად იმართება მეორე ჯგუფური ეტაპი. შესაბამისად, პირველი ეტაპიდან მეორეზე გადის არა 4, არამედ 3 გუნდი, თანაც ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით, რაც ბრძოლას ბევრად გაამწვავებს.

დღეს და ხვალ შეჯიბრებაზე მეორე ტურის 12 მატჩია, მათგან 7 ყველაზე საინტერესო შეხვედრას კი პირდაპირ ეთერში ნახავთ ტელეკომპანია სილკის 4 სხვადასხვა არხზე.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2019კაცები. გერმანია-დანია, 10-27 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

პირველი ტური, 10-11 იანვარი

ჯგუფი, ბერლინი, მერსედეს ბენც არენა (14 800)

კორეა - გერმანია 19-30

იანი, კანი 4 - გენსჰაიმერი 7, ფეტი, პეკელერი 4

სერბეთი - რუსეთი 30-30

ნ. ილიჩი 6, ვუიჩი 5 - დიბიროვი 12

ბრაზილია - საფრანგეთი 22-24

ტოლედო 8 - მემი, გიგუ 6, ნგესანი 5

12 იანვარი. 18:30 რუსეთი-კორეა (სილკ 3)

21:15 გერმანია-ბრაზილია (სილკ 3)

23:30 საფრანგეთი-სერბეთი (სილკ უნივერსალი)

--

B ჯგუფი. მიუნხენი, ოლიმპიაჰალე (12 000)

იაპონია - მაკედონია 29-38

შიდა 4 - კ. ლაზაროვი 8, მანასკოვი 7, სტოილოვი 6

ისლანდია - ხორვატია 27-31

პალმარსონი 7 - სტეპანჩიჩი 8, ცინდრიჩი 6

ბაჰრეინი - ესპანეთი 23-33

ჰაბიბი, ალსაიადი 7 - სოლე 7, ა. დუიშებაევი 5

13 იანვარი. 17:00 მაკედონია - ბაჰრეინი

19:30 ხორვატია - იაპონია

22:00 ესპანეთი - ისლანდია (სილკ-2)

--

C ჯგუფი. ჰერნინგი, იუსკე ბანკ ბოქსენი (13 700)

ჩილე - დანია 16-39

რ. სალინასი 4 - მორტენსენი 8, ჰანსენი 7, ლაუგე, სვანი 4

საუდის არაბეთი - ავსტრია 22-29

ალსალემი 7 - ბილიკი 7, სანტოსი 5

ტუნისი - ნორვეგია 24-34

ჯაბალა 5 - იონდალი 9, საგოსენი, მიურჰოლი 6

13 იანვარი. 18:00 ავსტრია - ჩილე

20:30 ნორვეგია - საუდის არაბეთი

23:15 დანია - ტუნისი (სილკ უნივერსალი)

--

D ჯგუფი. კოპენჰაგენი, როიალ არენა (15 000)

ანგოლა - ყატარი 24-23

ჰებო 7, ტეკა 5 - ბერაშედი 6, კაპოტე 4

არგენტინა - უნგრეთი 25-25

პ. სიმონეტი 6, კრიველი 5 - ბალოგი 11, ლეკაი 6,

ეგვიპტე - შვედეთი 24-27

ელაჰმარი, შებიბი 5 - გოტფრიდსონი, ლ. ნილსონი 5

13 იანვარი. 18:30 ყატარი - ეგვიპტე (სილკ უნივერსალი)

21:00 უნგრეთი-ანგოლა

23:30 შვედეთი - არგენტინა (სილკ-2)

--

მეორე ჯგუფური ეტაპი: 19, 20, 21, 23 იანვარი - კიოლნი (A-B), ჰერნინგი (C-D)

ნახევარფინალი: 25 იანვარი, ჰამბურგი

ფინალი: 27 იანვარი, ჰერნინგი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal