სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

გერმანიასა და დანიაში დაწყებულ ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე, რომლის ხილვაც ყოველდღე შეგიძლიათ სილკ-სპორტის არხებზე, მოხდა ერთი სენსაცია, მოიგო ორივე მასპინძელმა და მსოფლიო ჩემპიონმა საფრანგეთმა, ორი მატჩიც ფრედ დასრულდა.

სენსაცია იყო აზიის ჩემპიონისა და მსოფლიოს 2015 წლის ვიცე-ჩემპიონის, ყატარის მარცხი აფრიკის მესამე გუნდ ანგოლასთან, 23-24. ყატარი მატჩის უმეტესი დროის განმავლობაში აგებდა, მაგრამ ბოლო წუთის დაწყებისას წინ იყო, 23-22. ანგოლელმა ჰებომ დასრულებამდე 22 წამით ადრე გაათანაბრა. ყატარელი კაპოტეს დარტყმა სირენამდე 5 წამით ადრე მოიგერია მეკარე მუაჩისენგმა და მყისვე გაუშვა გარღვევაში ჩიკოლა, რომელმაც ზედ ბოლო წამზე მოაგებინა ანგოლას.

ანგოლა-ყატარი 24-23: https://www.youtube.com/user/ihftv/videos

მსოფლიო ჩემპიონ საფრანგეთს საწყის განაცხადში არ ჰყავდა ბოლო წლების უცვლელი ლიდერი, ნიკოლა კარაბატიჩი, რომელმაც ოქტომბერში მუხლის ოპერაცია გაიკეთა. საფრანგეთმა მძიმედ მოუგო ბრაზილიას, 24:22, ხოლო კარაბატიჩი გუნდს შეიძლება დღესვე შეუერთდეს სერბეთთან მატჩში.

ვიცე-ჩემპიონმა, ნორვეგიამ 34-24 მოუგო აფრიკის ჩემპიონ ტუნისს, ხოლო 2017 წლის ბრინჯაოს პრიზიორი სლოვენია ტურნირზე ვერ მოხვდა, რადგანაც ორმატჩიან პლეიოფში დამარცხდა უნგრეთთან. უნგრელებმა გუშინ ფრედ ითამაშეს ამერიკის ჩემპიონ არგენტინასთნ, 25-25. ქულები გაიყვეს სერბეთმა და რუსეთმაც, 30-30. ევროპის ჩემპიონმა ესპანეთმა 33-23 მოუგო ბაჰრეინს.

გერმანიამ მიუნხენში 30-19 დამარცხა კორეა, რომელიც ჩემპიონატზე ოფიციალურად მიწვეულია როგორც გაერთიანებული კორეის გუნდი, ხოლო მეორე მასპინძელმა, დანიამ 39-16 მოუგო ჩილეს.

ცვლილებაა შეჯიბრების ფორმატში. მერვედფინალისა და მეოთხედფინალის ნაცვლად იმართება მეორე ჯგუფური ეტაპი. შესაბამისად, პირველი ეტაპიდან მეორეზე გადის არა 4, არამედ 3 გუნდი, თანაც ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით, რაც ბრძოლას ბევრად გაამწვავებს.

დღეს და ხვალ შეჯიბრებაზე მეორე ტურის 12 მატჩია, მათგან 7 ყველაზე საინტერესო შეხვედრას კი პირდაპირ ეთერში ნახავთ ტელეკომპანია სილკის 4 სხვადასხვა არხზე.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2019კაცები. გერმანია-დანია, 10-27 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

პირველი ტური, 10-11 იანვარი

ჯგუფი, ბერლინი, მერსედეს ბენც არენა (14 800)

კორეა - გერმანია 19-30

იანი, კანი 4 - გენსჰაიმერი 7, ფეტი, პეკელერი 4

სერბეთი - რუსეთი 30-30

ნ. ილიჩი 6, ვუიჩი 5 - დიბიროვი 12

ბრაზილია - საფრანგეთი 22-24

ტოლედო 8 - მემი, გიგუ 6, ნგესანი 5

12 იანვარი. 18:30 რუსეთი-კორეა (სილკ 3)

21:15 გერმანია-ბრაზილია (სილკ 3)

23:30 საფრანგეთი-სერბეთი (სილკ უნივერსალი)

--

B ჯგუფი. მიუნხენი, ოლიმპიაჰალე (12 000)

იაპონია - მაკედონია 29-38

შიდა 4 - კ. ლაზაროვი 8, მანასკოვი 7, სტოილოვი 6

ისლანდია - ხორვატია 27-31

პალმარსონი 7 - სტეპანჩიჩი 8, ცინდრიჩი 6

ბაჰრეინი - ესპანეთი 23-33

ჰაბიბი, ალსაიადი 7 - სოლე 7, ა. დუიშებაევი 5

13 იანვარი. 17:00 მაკედონია - ბაჰრეინი

19:30 ხორვატია - იაპონია

22:00 ესპანეთი - ისლანდია (სილკ-2)

--

C ჯგუფი. ჰერნინგი, იუსკე ბანკ ბოქსენი (13 700)

ჩილე - დანია 16-39

რ. სალინასი 4 - მორტენსენი 8, ჰანსენი 7, ლაუგე, სვანი 4

საუდის არაბეთი - ავსტრია 22-29

ალსალემი 7 - ბილიკი 7, სანტოსი 5

ტუნისი - ნორვეგია 24-34

ჯაბალა 5 - იონდალი 9, საგოსენი, მიურჰოლი 6

13 იანვარი. 18:00 ავსტრია - ჩილე

20:30 ნორვეგია - საუდის არაბეთი

23:15 დანია - ტუნისი (სილკ უნივერსალი)

--

D ჯგუფი. კოპენჰაგენი, როიალ არენა (15 000)

ანგოლა - ყატარი 24-23

ჰებო 7, ტეკა 5 - ბერაშედი 6, კაპოტე 4

არგენტინა - უნგრეთი 25-25

პ. სიმონეტი 6, კრიველი 5 - ბალოგი 11, ლეკაი 6,

ეგვიპტე - შვედეთი 24-27

ელაჰმარი, შებიბი 5 - გოტფრიდსონი, ლ. ნილსონი 5

13 იანვარი. 18:30 ყატარი - ეგვიპტე (სილკ უნივერსალი)

21:00 უნგრეთი-ანგოლა

23:30 შვედეთი - არგენტინა (სილკ-2)

--

მეორე ჯგუფური ეტაპი: 19, 20, 21, 23 იანვარი - კიოლნი (A-B), ჰერნინგი (C-D)

ნახევარფინალი: 25 იანვარი, ჰამბურგი

ფინალი: 27 იანვარი, ჰერნინგი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: