სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

თბილისი 3000, ბუქარესტი 1800, ციურიხი 1300, დობელე (ლატვია) 1150, რიშონ ლეზიონი (ისრაელი) 1000, სარაევო 100, ათენი 1000, ზაპოროჟიე 800, ანკარა 600, ნიქოზია 300.

ეს არის მაყურებელთა ოფიციალური, ევროპის ფედერაციის ვებგვერდზე დაფიქსირებული მაყურებლების რიცხვი მსოფლიო ჩემპიონატის დღევანდელ 10 საკვალიფიკაციო შეხვედრაზე.

თამაშის წინადღეს, სავარჯიშოდ მოსულ ფინელებზე სპორტის სასახლემ დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა. მათ იკითხეს, რამდენი კაცი ეტევა ტრიბუნებზე და რამდენი ქომაგის მოსვლა იყო სავარაუდო. როგორც აღმოჩნდა, არცთუ უმიზეზოდ.

კვირადღის დიდებული სანახაობა დიდწილად სწორედ „ქართული სპორტის ქომაგთა“ ჯგუფისა და მსაჯ–ინფორმატორის მიერ შეგულიანებულმა მაყურებელმა განაპირობა. ამას მეორე ტაიმის დასაწყისში საქართველოს ნაკრებმა ზედიზედ გატანილი 8 ბურთით უპასუხა და ვითარება სპორტის სასახლეში საზეიმო გახდა.

საქართველოს ნაკრებმა პირველი გამარჯვება მოიპოვა ტურნირში და კვალში უდგას ლიდერს, ლიტვის გუნდს. ანკარაში თურქეთმა ტაიმი 11:9 მოუგო ლიტველებს, მეორეშიც კარგახანს ლიდერობდა და რომ მოეგო, ოთხივე გუნდს 2–2 ქულა გაუხდებოდა, მაგრამ ბალტიელებმა თამაშის მიწურულს გამოგლიჯეს გამარჯვება მასპინძლებს – 23:20.

საქართველოს ნაკრებს შემდეგი მატჩი 2 იანვარს აქვს თურქეთში, შემდეგ კი მიყოლებით, 12 იანვრამდე მასპინძლობს თურქებს, ლიტვას და სტუმრობს ფინელებს.

სხვა დღევადელი შეხვედრებიდან აღსანიშნავია უკრაინის გამარჯვება შინ სლოვენიასთან – 32:28.

2 და 3 ნოემბერი საკლუბო ხელბურთის დღეც იყო. ქალებმა ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტური გამართეს. ტურნირზე დაუმარცხებელი მხოლოდ შარშანდელი გამარჯვებული, უნგრეთის დიორი ეტოა. ქალებს მომდევნო ტური 9–10 ნოემბერს აქვთ, ხოლო 14–17 ნოემბერს მეხუთე ტურს კაცები გამართავენ.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია

ევროპის 1 ეტაპი. 2 ტური, 3 ნოემბერი

პლეიოფში გადის მხოლოდ გამარჯვებული

1 ჯგუფი

საქართველო - ფინეთი 26:19

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია

ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 - ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, . ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, . ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი

თურქეთი – ლიტვა 20:23

 

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

2 იანვარი: ფინეთი - ლიტვა, თურქეთი - საქართველო

 

2 ჯგუფი

კვიპროსი – იტალია 29:36, რუმინეთი – სლოვაკეთი 32:24

რუმინეთი 4 / სლოვაკეთი 2, იტალია 2, კვიპროსი 0

3 ჯგუფი

შვეიცარია – ლუქსემბურგი 32:23, უკრაინა – სლოვენია 32:28

უკრაინა 4 / შვეიცარია 2, სლოვენია 2, ლუქსემბურგი 0

4 ჯგუფი

ისრაელი – ჰოლანდია 28:26, საბერძნეთი – ბელგია 31:25

ჰოლანდია 2 / ისრაელი 2, საბერძნეთი 2, ბელგია 2

5 ჯგუფი

ლატვია – ესტონეთი 35:25, ბოსნია – პორტუგალია 31:29

ლატვია 4 / ბოსნია 4, პორტუგალია 0 , ესტონეთი 0


ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 2-3 ნოემბერი

A ჯგუფი

ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) – ბაია მარე (რუმ) 23:20

დიორი ეტო (უნგ) – ტიურინგერი (გერ) 29:20

დიორი 8, ჰიპო 4 / ტიურინგერი 2, ბაია მარე 2

B ჯგუფი

ლიუბლინი (პოლ) – ფერენცვაროში (უნგ) 24:26

ბუდუჩნოსტი (მნტ) – მიდტიულანდი (დან) 22:15

ფერენცვაროში 6, მიდტიულანდი 6 / ბუდუჩნოსტი 4, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

სევეჰოფი (შვდ) – ლაიპციგი (გერ) 30:23

კრიმ მერკატორი (სლნ) – მეცი (საფ) - 27:21

კრიმი 6, სევეჰოფი 6 / მეცი 2, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 17:35

ლარვიკი (ნორ) – ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) 29:21

ვარდარი 7, ლარვიკი 7 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

მეტი ფოტო იხილე ჩვენს ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
პეგასი 20-13 წყალტუბო
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
ქუთაისი 29-7 სენაკი
ფოთი 25-15 ზუგდიდი
ქუთაისი 23-53 აჭარა
ტყიბული 0-21 ზუგდიდი
სამტრედია 26-19 წყალტუბო
ტყიბული 12-25 სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 17-9 ქუთაისი
ზუგდიდი 15-16 წყალტუბო
ფოთი 30-9 სენაკი
ქუთაისი 13-21 სამტრედია
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
16 ნოემბერი. გლდანი
მამული 3-5 პეგასი
პეგასი 4-2 53 სკოლა
 
17 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 5-14 ფოთი
ზუგდიდი 6-5 წყალტუბო
BSG ბათუმი 9-1 სამტრედია
ქუთაისი 1-13 ფოთი
ტყიბული 14-6 წყალტუბო
აჭარა 5-4 ზუგდიდი
სამტრედია 5-5 ქუთაისი
 17 ნოემ.
                      სხვ          
 ტყიბული
3       3       0       0     38-11     6      
  ფოთი 3       3       0       0     37-10     6      
  ზუგდიდი 4       3       0       1     22-12     6      
  თელავი
2       2       0       0     36-8     4      
  აჭარა 4       2       0       2     21-29     4      
  პეგასი
3       2       0       1     13-23     4      
  გორი 1       1       0       0     11-3     2      
  წყალტუბო
4       1       0       3     31-31     2      
  ქარიშხალა 2       1       0       1     18-19     2      
  BSG ბათუმი
3       1       0       2     9-13     2      
  სამტრედია 4       0       1       3     8-33     1      
  ქუთაისი 3       0       1       2     7-34     1      
  53 სკოლა 2       0       0       2     5-15     0      
  მამული 2       0       0       2     4-19     0      
გაგრძელდება თებერვალში

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal