facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე პირველი ჯგუფური ეტაპის მეორე ტურის 8 მატჩიდან სამში გამარჯვებული ბოლო წამებზე გაირკვა. შვედეთმა 22-21 მოუგო სერბეთს, რუსეთმა - 24-23 მონტენეგროს, ხოლო ჰოლანდიამ - ესპანეთს - 28-27.

რუსეთი კინაღამ დაღუპა მწვრთნელმა ტრეფილოვმა, როდესაც ბოლოსწინა წუთზე აიღო წუთშესვენება, რომელიც აღარ ეკუთვნოდა. რუსსები ორწუთიანით დასაჯეს, ხოლო იაუკოვიჩმა ანგარიში გაათანაბრა: 23-23,  თუმცა, კაცნაკლულმა გუნდმა მაინც მოახერხა  მოგება - სუდაკოვამ მარჯვენა კუთხიდან გატანა, შემდეგ კი რუსებმა მონტენეგროს ბოლო შეტევაც მოიგერიეს.

სერბმა ლავკომ დასრულებამდე ნახევარი წუთით ადრე გაუთანაბრა შვედეთს, მაგრამ ტაიმაუტის შემდეგ, სირენამდე 5 წამით ადრე ალმმა მაინც გაიტანა გამარჯვების გოლი - 24-23.

კიდევ უფრო მძაფრი დრამა დატრიალდა ჰოლანდია - ესპანეთის მატჩში. დასრულებამდე 15 წამით ადრე ესპანელთ ამარჯვენა გარემარბმა ურთულესი გოლი შეაგდო სწრაფი გარღვევის შემდეგ, მაგრამ ჰოლანდიელთა საპასუხო შეტევისას დაჯარიმდა. რჩებოდა სულ 2 წამი, როდესაც ლუის აბინგჰმა თავისუფალი დარტყმიდან პასი მიიღო, დარტყმაც მოასწრო და სირენაც გაისმა - ჰილანდიამ 28-27 მოიგო.

დღეს და ხვალ პირველი ეტაპი სრულდება. უკვე გამოიკვეთა 4 გუნდი, რომელიც ჩემპიონატს დატოვებს - პოლონეთი, სლოვენია, ხორვატია და ჩეხეთი, თუმცა, მესამე ტურის ყველა მატჩი დაძაბული იქნება - მეორე ეტაპზე გასულ 3-3 გუნდს  ერთმანეთში დაგროვილი ქულებიც მიჰყვება, რაც, შეიძლება გადამწყვეტი აღმოჩნდეს მეორე რაუნდში, სადაც აქ კვალიფიკაციის წესი ბევრად უფრო მკაცრია: ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფიდან მხოლოდ 2-2 საუკეთესო გააგრძელებს ბრძოლას ჩემპიონობისა და 2020 წლის ოლიმპიადის საგზურისთვის.  

ჩემპიონატის ყველა მატჩის ნახვა, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი.  ევროპის ჩემპიონატი 2018. ქალები. საფრანგეთი, 29 ნოე-16 დეკ

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორეზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი, ნანტი: დანია 4, სერბეთი 2, შვედეთი 2 - პოლონეთი 0

2 დეკემბერი

პოლონეთი - დანია 21-28

კობილინსკა 7 - კ. იორგენსენი, ოსტეგორი 5

https://www.youtube.com/watch?v=4BadWups3JM

შვედეთი - სერბეთი 22-21

ალმი 5, გულდენი 4, იდენი 19/39 - კრპეჟი 7, რადოსავლიევიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=_kyJeDXO8so

30 ნოე: სერბეთი - პოლონეთი 33-26, დანია - შვედეთი 30-29

4 დეკ: 21:00 შვედეთი - პოლონეთი, 24:00 დანია - სერბეთი

B ჯგუფი, ნანსი. რუსეთი 4, საფრანგეთი 2, მონტენეგრო 2 - სლოვენია 0

2 დეკემბერი

სლოვენია - საფრანგეთი 21-30

გროსი 5 - ზაადი 6, ნზემინკო 4

https://www.youtube.com/watch?v=CguOrncsmJg

რუსეთი - მონტენეგრო 24-23

სამოხინა 7, მანაგაროვა 6 - იაუკოვიჩი 12 მეჰმედოვიჩი 5

https://www.youtube.com/watch?v=-APPWTLwDjM

29 ნოე: საფრანგეთი - რუსეთი 23-26, 30 ნოე: მონტენეგრო - სლოვენია 36-32

4 დეკ: 21:00 რუსეთი - სლოვენია, 24:00 საფრანგეთი - მონტენეგრო

C ჯგუფი, მონბელიარი: ჰოლანდია 4, ესპანეთი 2, უნგრეთი 2 - ხორვატია 0

3 დეკემბერი

ხორვატია - უნგრეთი 18-24

კრშნიკი 8 - ჰაფრა, შაცლი, კოვაჩი 5, ბირო 13/28

https://www.youtube.com/watch?v=YncaZSniF1k

ჰოლანდია - ესპანეთი 28-27

ხროტი 9, აბინგჰი 6 - მარტინი 6, ლოპესი, ერნანდესი 5

https://www.youtube.com/watch?v=-H7klDMjhMM

1 დეკ: უნგრეთი - ჰოლანდია 25-28, ესპანეთი - ხორვატია 25-18

5 დეკ: 21:00 ჰოლანდია - ხორვატია, 24:00 უნგრეთი - ესპანეთი

D ჯგუფი, ბრესტი: რუმინეთი 4, ნორვეგია 2, გერმანია 2 - ჩეხეთი 0

3 დეკემბერი

გერმანია - რუმინეთი 24-29

ბენკე 8 - ბუჩესკი 11 (6-7მ), ნიაგუ 5, პინტეა 5, დედუ 13/35

https://www.youtube.com/watch?v=7trt1btuSeI

ჩეხეთი - ნორვეგია 17-31

მარჩიკოვა 4 - ლოკე 6, კრისტიანსენი 5

https://www.youtube.com/watch?v=8gcstC4iXRE

1 დეკ: ნორვეგია - გერმანია 32-33, რუმინეთი - ჩეხეთი 31-28

5 დეკ: 21:00 გერმანია - ჩეხეთი, 24:00 ნორვეგია - რუმინეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1 ჯგ (A,B. ნანტი - 6, 8, 10, 12 დეკ), 1 ჯგ (C,D. ნანსი - 7, 9, 11, 12 დეკ)

ფინალური ოთხეული. (პარიზი, 14, 16 დეკემბერი)

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: