facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში  ორთვიანი არდადაგებია. ჯგუფურ ეტაპზე დარჩენილი 4 ტური თებერვალ-მარტში გათამაშდება, იანვარში კი მსოფლიო ჩემპიონატია.

მიმოხილვა. კაცები, 10 ტური:  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-10/1398061

A და B ჯგუფებში ლიდერობენ ბარსელონა და პარი სენ ჟერმენი და პირდაპირ მეოთხედფინალში გასვლის პირველი კანდიდატები არიან.  მერვედფინალში გასვლა უკვე გაინაღდეს ვარდარმა და სეგედმა, ხოლო ამ მიზანთან ახლოს არიან რანი-ნეკარი, ვესპრემი და კელცე. A ჯგუფში ბოლო, მეექვსე საგზურისთვის იბრძოლებენ მეშკოვ-ბრესტი, კრისტიანსტადი და მოქმედი ჩემპიონი მონპელიე, ხოლო B ჯგუფში გასათამაშებელია 4 საგზური 6 გუნდ შორის - ფლენზბურგი, ნანტი, ზაგრები, ზაპოროჟიე,  ცელიე  და სკიერნი.

C და D ჯგუფებში კი პირველი ეტაპი დასრულდა. ბოლო ტურში დანიის სილკებორგმა 29-28 მოუგო პორტუგალიის სპორტინგს და პირველი ადგილი დაიკავა.  გამოვლინდა 2 წყვილი, რომელიც თებერვალში მერვედფინალის 2 საგზურისთვის ითამაშებს: დინამო ბუკურეშტი - სპორტინგი, ვისლა - სილკებორგი.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 10 ტური, 28 ნოემბერი - 2 დეკემბერი

A: ბარსა 18, ვარდარი 13, რაინ-ნეკარი 12, ვესპრემი 12, კელცე 12, მეშკოვი 5 - კრისტიანსტადი 5, მონპელიე 3

ვარდარი (მკდ) - კელცე (პოლ) 28-27

კრისტიანსტადი (შვდ) - რაინ ნეკარი (გერ) 27-32

ბარსა (ესპ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 41-32

ვესპრემი (უნგ) - მონპელიე (საფ) 25-19

B: პსჟ 18, სეგედი 15, ფლენზბურგი 10, ნანტი 9, ზაგრები 8, ზაპოროჟიე 7 - ცელიე 7, სკიერნი 6

ფლენზბურგი (გერ) - სეგედი (უნგ) 27-25

ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 27-25

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - სკიერნი (დან) 38-28

ცელიე (სლნ) - ნანტი (საფ) 29-29

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

განახლდება 6 თებერვალს

C: სილკებორგი 16, სპორტინგი 14 (30-27, 26-28) - პრეშოვი 14, ჩეხოვი 8, ბეშიქთაში 6, მეტალურგი 2

ბეშიქთაში (თურ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 27-30

ტატრან-პრეშოვი (სლკ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 30-24

სილკებორგი (დან) - სპორტინგი (პორ) 29-28

D: დინამო 14, ვისლა 14 - ელვერუმი 13, ლეონი 12, კოქსი 6, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 27-26

თიუნი (შვც) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-33

ლეონი (ესპ) - ელვერუმი (ნორ) 24-24

პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 20/24 თებერვალი - 27 თებ/3 მარტი

დინამო ბუკურეშტი - სპორტინგი, ვისლა - სილკებორგი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: