სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეექვსე ტურში პარი სენ ჟერმენმა 33-31 მოუგო უნგრეთის სეგედს. ამ მატჩამდე ორივე გუნდს 5-5 მგება ჰქონდა, ახლა კი მთელ ლიგაში ერთადერთი გუნდია, რომელსც ქულა არ დაუკარგავს.  

მიმოხილვა. კაცები, 6 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-6/1371160

ქალები, ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-women-episode-3/1361399

ქალები, ტური:  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-round-4/1363723

ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო ბარსელონამ - შინ კელცესთან, 31-27, ხოლო მოქმედი ჩემპიონი, მონპელიე შვედეთში ახლოს იყო პირველ მოგებასთან, მაგრამ ფრედ, 29-29 ითამაშა და მხოლოდ პირველი ქულა შერჩა. 

ქალთა ტურნირზე, შეწყვილებული ორი ტურის შემდეგ უკვე გამოვლინდა მეორე ჯგუფური ეტაპის 4 მონაწილე: ჩემპიონი, უნგრეთის დიორი, ლოვენიის კრიმი, რუსეთის როსტოვი და საფრანგეთის ბრესტ-ბრეტონი. აქ აღსანიშნავია სეზონის ერთ-ერთი ფავორიტის, ბუქარესტის გუნდის დამარცხება შინ, ნორვეგიის კრისტიანსანდთან, 26-31.

 ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 6 ტური, 3-4 ნოემბერი

A: ბარსა 10, ვარდარი 10, რაინ-ნეკარი 8, კელცე 8, ვესპრემი 6, მეშკოვი 4 - მონპელიე 1, კრისტიანსტადი 1

ვესპრემი (უნგრაინ ნეკარი (გერ) 28-29

მაე 5 - კოლბახერი, შმიდი, რადივოევიჩი 6

ვარდარი (მკდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-23

კარაჩიჩი 11, ჩუპიჩი, დიბიროვი 6  - შკურინსკი 5

კრისტიანსტადი (შვდმონპელიე (საფ) 29-29

ჰალენი 6, კანელასი 5 - რიშარდსონი 7, კავტიჩნიკი 6

ბარსა (ესპკელცე (პოლ) 31-27

გომესი 7, მორტენსენი 6, პალმარსონი 5 - ა.დუიშებაევი 6

--

B: პსჟ 12, სეგედი 10, ნანტი 6, ფლენზბურგი 6, სკიერნი 5, ცელიე 4 - ზაგრები 3, ზაპოროჟიე 2

ნანტი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 23-20

ლაზაროვი 5, კლერი, ემონე 4 - ჰორვატი 6

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - სეგედი (უნგ) 33-31

გენსჰაიმერი 9, საგოსენი 8, ჰანსენი 5 - ბოდო 7, შოშტარიჩი 5

ცელიე (სლნ - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ33-28

ფლენზბურგი (გერ) - სკიერნი (დან) 26-22

გლანდორფი, ლაუე, ვანე 5 - ტანგენი 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C: სილკებორგი 10, სპორტინგი 8 - პრეშოვი 8, ჩეხოვი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 2

სპორტინგი (პორტატრან-პრეშოვი (სლკ26-28

სილკებორგი (დანბეშიქთაში (თურ34-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 25-24

D: ლეონი 9, ვისლა 8 - ელვერუმი 8, დინამო 8, კოქსი 2, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინელვერუმი (ნორ) 25-28

ვისლა პლოცკი (პოლდინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-28

ლეონი (ესპ) - თიუნი (შვც) 24-21

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

7 ტური 7-11 ნოემბერს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

პირველი ჯგუფური ეტაპი: 4 ტური, 3-5 ნოე; 3 ტური, 19-21 ოქტ

A: ოდენსე 5, მეცი 5,  ბუდუჩნოსტი 4 - ლარვიკი 2

ლარვიკი (დან) - ოდენსე 25-33, 23-27

მეცი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 25-24, 19-23

B: როსტოვი 7, ბრესტ-ბრეტონი 5, კობენჰავნი 4 - სევეჰოფი 0

კოპენჰავნი (დან) - როსტოვი (რუს) 21-27, 25-30

სევეჰოფი (შვდ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 27-39, 26-34

C: დიორი 8,  კრიმი 5, პოდრავკა 3 - ტიურინგერი 0

პოდრავკა (ხორ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 27-27, 20-27

ტიურინგერი-დიორი 22-38, 28-31

D: ფერენცვაროში 6, ბუკურეშტი 4, კრისტიანსანდი 3 - ბიტიგჰაიმი 3

კრისტიანსანდი (ნორ) - CSM ბუკურეშტი 27-29, 31-26

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 25-28, 30-33

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

5 ტური 10-11 ნოემბერს

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: