სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ეროვნული ნაკრები  ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის პირველ საკვალიფიკაციო რაუნდს 2019 წლის 11-13 იანვარს, მალტაში გამართავს. ჩვენი მეტოქეები იქნებიან კვიპროსი, აზერბაიჯანი და მალტა.  მეორე ეტაპზე, პლეიოფში, მხოლოდ გამარჯვებული გადის.

წილისყრა სექტმბერში გაიმართა და მასპინძლობის პრიორიტეტი მალტას ერგო, ახლა კი დადგინდა, რომ მალტის ფედერაციამ ეს უფლება გამოიყენა განსხვავებით პირველი ჯგუფისგან, სადაც მასპინძლობაზე უარი თქვა ბულგარეთმა, შემდეგ - ირლანდიამ და ბრიტანეთმაც და შეჯიბრებას ლუქსემბურგი უმასპინძლებს. 

დაზუსტდა შეჯიბრების თარიღიც: ორივე ჯგუფის მატჩები 11-13 იანვარს გაიმართება. მატჩების მიმდევრობა ასეთია: პირველ დღეს ვეთამაშებით მასპინძლებს, შემდეგ აზერბაიჯანსა და 13 იანვარს - მთავარ კონკურენტს, კვიპროსის გუნდს.

საქართველოს ნაკრების მიზანი მარტივია: ამ ჯგუფის მოგება და შემდეგ გამარჯვება პლეიოფშიც, რაც საშუალებას მოგვცემს 2020 წლის შემოდგომიდან ჩავებათ უშუალოდ ევროპის ჩემპიონატის საგზურებისთვის ბრძოლაში, ევროპის უძლიერეს 31 გუნდთან ერთად.

ფინალური ეტაპი 2022 წლის იანვარში გაიმართება უნგრეთსა და სლოვაკეთში, კვალიფიკაციაში კი გათამაშდება 20 საგზური: მათ მიიღებს 8 შესარჩევი ჯგუფის 2-2 საუკეთესო გუნდი და 4 საუკეთესო მესამეადგილოსნი.

ხელბურთი. ევრო 2022 (14-30 იანვარი, უნგრეთსა და სლოვაკეთში)

ევრო 2022. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

2019 წლის 11-13 იანვარი

A ჯგუფი, ლუქსემბურგში: ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი, ირლანდია, ბულგარეთი

B ჯგუფი, მალტაში: კვიპროსი, საქართველო, აზერბაიჯანი, მალტა

11 იანვარი. საქართველო - მალტა, კვიპროსი - აზერბაიჯანი

12 იანვარი. აზერბაიჯანი - საქართველო, მალტა - კვიპროსი

13 იანვარი. აზერბაიჯანი - მალტა, კვიპროსი, საქართველო

თითო გამარჯვებული გადის პლეიოფის რაუნდში. დანარჩენები გადაერთვებიან განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონატში, რომლის გამარჯვებულიც ასევე მიიღებს პლეიოფის საგზურს.

ამ სამი გუნდის მეტოქე გამოვლინდება ევრო 2020-ის მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდიდან.

ევრო 2020. მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდი (ოქტომბერი 2018 - ივნისი 2019)

თავისუფლები არიან სამი მასპინძელი: შვედეთი, ნორვეგია, ავსტრია და ევროპის ჩემპიონი ესპანეთი

1 ჯგუფი: გერმანია, პოლონეთი, ისრაელი, კოსოვო

2 ჯგუფი: ხორვატია, სერბეთი, შვეიცარია, ბელგია

3 ჯგუფი: მაკედონია, ისლანდია, თურქეთი, საბერძნეთი

4 ჯგუფი: სლოვენია, ჰოლანდია, ლატვია, ესტონეთი

5 ჯგუფი: ბელარუსი, ჩეხეთი, ბოსნია, ფინეთი

6 ჯგუფი: საფრანგეთი, პორტუგალია, ლიტვა, რუმინეთი

7 ჯგუფი: უნგრეთი, რუსეთი, სლოვაკეთი, იტალია

8 ჯგუფი: დანია, მონტენეგრო, უკრაინა, ფარერები

ევრო 2020-ის 20 საგზურს იღებს 8 ჯგუფის 2-2 გამარჯვებული და 4 საუკეთესო მესამე ადგილი

მეოთხე ადგილებზე გასულ გუნდებს შორის სამი უარესი შედეგის მქონემ ევრო 2022-ის მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში თავის ადგილი უნდა მოიპოვოს პლეიოფში

ევრო 2022. მეორე ეტაპი, პლეიოფი (აპრილი, 2020. შინ-სტუმრად)

თამაშობენ: ევრო 2022 პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის 2 გამარჯვებული და განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონი უწყვილდებიან ევრო 2020-ის მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდში უარესი შედეგის მქონე 3 გუნდს. გუნდი. სამი წყვილის 3 გამარჯვებული გადის მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში, 3 წაგებული კი ევრო 2024-ის კვალიფიკაციას დაიწყებს პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდიდან

ევრო 2022. მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდი (ოქტომბერი 2020 - ივნისი 2021)

(თავისუფლები არიან მასპინძლები: უნგრეთი და სლოვაკეთი, ევრო 2020-ის 2 ფინალისტი) 

თამაშობს 32 გუნდი, მათ შორის, პლეიოფის 3 გამარჯვებული

ევრო 2022-ის 20 საგზურს მიიღებს 8 ჯგუფის 2-2 გამარჯვებული და 4 საუკეთესო მესამე ადგილი

მეოთხე ადგილებზე გასულ გუნდებს შორის სამი უარესი შედეგის მქონე  გადავა ევრო 2024-ის პლეიოფში

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: