სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს თასის ნახევარფინალში ხვალ სპორტკომპლექს არენაში ითამაშებენ: ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები - თელავის სტუ-იმედი, სპორტის უნივერსიტეტი - პეგასი. ყველაზე დრამატულ მეოთხედფინალში თბილისის პეგასმა 38-31 მოუგო საქართველოს ბოლო ჩემპიონატის ფინალისტს, ქუთაისს.

პეგასის ახალგაზრდულ გუნდს უკვე საკმაო გამოცდილება დაუგროვდა და უფრო გამოცდილი მეტოქე ულაპარაკოდ დაამარცხა. მეორე ტაიმის დასაწყისში სხვაობა 9 ბურთი იყო, ბოლოსკენ ქუთაისი ოთხამდე დაეწია მეტოქეს, მაგრამ ეგ იყო და ეგ - 31-38. ქუთაისმა წლეულს საგრძნობი ცვლილებები განიცადა შემადგენლობაში და გაუჭირდა, თუმცა, ცხადია, რომ საქართველოს ჩემპიონატში კიდეც ერთხელ იბრძოლებს პირველობისთვის.

დებიუტანტს, სპორტის უნივერსიტეტის გუნდს, რომელსაც შემადგენლობაში რამდენიმე გამოცდილი მოთამაშე ჰყავდა, კარგა ხანს, დაახლოებით 45-ე წუთამდე უძალიანდებოდა სამტრედიის ახალგაზრდული გუნდი, მარგამ სპორტუნიმ გიორგი იობაშვილის (14 გოლი) ლიდერობით მაინც გარდატეხა მატჩი და ბოლოსკენ უპირატესობა ცხრამდე აიყვანა - 43-34. დანარჩენ ორ მატჩში ძალები უთანაბრო იყო: შავი ზღვის ბიჭებმა 49-19 მოუგო გორს, ხოლო თელავის სტუ-იმედმა დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, 41-13.

ხვალ 12 საათიდან ნახევარფინალებია, ზეგ ფინალი 14 საათზე დაიწყება. ყველა თამაშის რეპორტაჟსა და ჩანაწერს ნახავთ ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/ და იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2018. კაცები. არენა 2

25 სექტემბერი, მეოთხედფინალი

სტატისტიკა: გოლი(მოგერიება)/დარტყმა/შეცდომა/ორწუთიანი

გორი - BSB ბათუმი 19-49

გორ: ვათიაშვილი (10)/33, ჯაფარიძე (4)/30 - თ. ტარუაშვილი 5/15/4, დალაქიშვილი 4/11/5/1, ზუბიაშვილი 3/12, ნიაზაშვილი 3/8/1, შემშენოვი 2/6/4/2, ზოზიაშვილი 1/4/-/1, ხუბულური 1/5/2, ოსეფაშვილი 0/4/2/2, მჭედლიშვილი, ანტონოვიჩი - მწვ. მამაცაშვილი

ბათ: ხანდოლიშვილი (10)/13, ტორონჯაძე (6)/14, ვარშალომიძე (8)/16 - გოგოლაძე 13/17/-/1, კოხრეიძე 8/14/-/1, ტიელიძე 8/12, მახაჭაძე 5/9/-/1, სიმონია 4/8, თევზაძე 3/3/-/1, აბრამიშვილი 3/9, სურმავა 2/2/1, წივწივაძე 1/1/1, თურმანიძე 1/3, მჟავანაძე 1/1, ტალახაძე 0/1. ბერძენიშვილი - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე, ბზეკალავა

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

იმედი-სტუ თელავი - ოქროს ვერძი ფოთი 41-13

იმ: ხარაიშვილი (11)/16, ხიდეშელი (7)/15- მიქავა 12/17/3, ყორიაული 8/11/3/1, აბდულაევი 6/8, გავაშელიშვილი 5/6, ზ. იობაშვილი 4/5/1, გოგალაძე 3/3, ბაინაზიშვილი 1/3, მაისაშვილი 1/1/1, მჭედლური 1/2/3, ბერაძე 1/1/1/2, გიორგაძე - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე, მეტრეველი

ფოთ: კეკუა (3)/25, გოგოხია (6)/25 - ჟვანია 5/18/2, ფანცულაია 4/11/7, დიდია 2/3/7, სიორდია 2/3/1, მელიავა 0/3/1, პაჭკორია 0/0/2, ხურცილავა 0/2/3 - მწვ. ჭანტურია

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სპორტუნი-სამტრედია 43-34

სპ: ხარაიშვილი (16)/50 - გ. იობაშვილი 14/22/3, ერისთავი 6/8/-/1, კორსანტია 6//7/-/1, ჭელიძე 5/11/2/1, თიგიშვილი 4/8/-/2, აბჟანდაძე 4/5/-/1, გულდედავა 2/2/-/1, მანჯავიძე 1/3/1, ბურდულაძე 1/1, გურასპაული 0/1/2/1- მწვ. სამადაშვილი, შარანგია , გულბიანი

სამ: შველიძე (11)/54 - გაგუა 10/17/4/1, ძნელაძე 9/22/1, ხომერიკი 7/13/1/1, ხელისუფალი 4/6, ნადირაძე 3/3/1, ადამია 1/3/2, თევზაძე 0/1/-/3, ხონელიძე 0/1/-/2- მწვ. ქავზინაძე, ხელისუფალი

მსაჯები: გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქუთაისი 2015 - პეგასი 31-38

ქუთ: ანდრიაძე (13)/49, მაისურაძე (0)/2, გულეიშვილი - რუსტამოვი 7/14/1/1, მათნაძე 6/8/1/1, მერკვილაძე 4/6/-/2, სტურუა 4/6/4/1, ხაჟომია 4/5/1, ბულბულაშვილი 3/8/1/3, ჯუღელი 2/3, გამზარდია 1/4/6, ფერაძე 0/1 კობახიძე, ლომიძე, ლ.იმნაძე, ჯ. იმნაძე - მწვ. ბოყოჩაძე, ყაველაშვილი, თავხელიძე

პეგ: დიხამინჯია (13)/43, გორგოძიანი (0)/ - ზარნაძე 9/12/3, ლაპიაშვილი 8/9/1, კუხალაშვილი 6/7, კალანდაძე 6/14/2, ბაძაღუა 5/5/1, ქათამაძე 3/3/1/2, გრიშიკაშვილი 1/3/1, გვაზავა 0/0/-/1, ასაბაშვილი, ჟვანია, დგებუაძე, პატაშური, მდივანი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

მსაჯები: რ. ლოშაკი, ა. შაიბაკოვი (უკრ)

26 სექტემბერი, ნახევარფინალი

12:00 BSB ბათუმი - იმედი-სტუ თელავი

14:00 სპორტუნი – პეგასი

27 სექტემბერი, ფინალი. 14:00

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: