სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მეორე ტური გაიმართა, შარშანდელ ფინალისტებს, საფრანგეთის მონპელიესა და ნანტს კი 2-2 წაგება აქვთ.

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-02/1326809

ლიგის გამარჯვებული მონპელიე ბელარუსში 23-26 დამარცხდა მეშკოვ ბრესტთან, ხოლო ფინალისტმა, ნანტმა,  უნგრეთში წააგო სეგედთან - 28-30. ბოლო ფინალური ოთხეულის კიდევ ორი მონაწილე, პარი სენ ჟერმენი და დანიის სკიერნი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ, 4-4 ქულით მიდის, ისევე როგორც სხვა 6 გუნდი - ვარდარი, მეშკოვი, სეგედი, პრეშოვი,  ვისლა და სპორტინგი.

ტურის ცენტრალურ თამაშებში პოლონეთის კელცემ 35-32 მოუგო გერმანიის რაინ ნეკარს, ბარსამ კი დაამარცხა უნგრეთის ვესპრემი, 31-28. გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი შინ სენსაციურად დამარცხდა ზაგრებთან, 29-31, ხოლო პორტუგალიის სპორტინგმა რუსეთში, ქალაქ ჩეხოვის „დათვებთან“ გამარჯვების გოლი დროის ამოწურვის შემდეგ, ცხრამეტრიანიდან გაიტანა - 23-22.

ოქტომბრის შუა რიცხვებამდე გაიმართება კიდევ სამი ტური, შემდეგ - სანაკრებო პაუზაა, 1 დეკემბერს, ჯგუფური ეტაპის 9 ტურის შემდეგ გუნდები არდადაგებზე წავლენ და შეჯიბრება თებერვალში განახლდება.  

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 13-16 სექტემბერი

A: ვარდარი 4, მეშკოვი 4, ბარსა 2, კელცე 2, ვესპრემი 2, რაინ-ნეკარი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

ვარდარი (მკდ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 33-25

ჩუპიჩი 7, ბოროზანი 6, დიბიროვი 4 - ნიუფიალი 5

კელცე (პოლ) - რეინ-ნეკარი (გერ) 35-32

ცინდრიჩი, დუიშებაევი 5, აგინაგალდე, ლიევსკი 4 - შმიდი 9, პეტერსონი 6

ბარსა (ესპ)  - ვესპრემი (უნგ) 31-28

მორტენსენი 7, მემი 3 - გაიჩი 8, მაცკოვშეკი, შტრლეკი, ნადი 4

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - მონპელიე (საფ) 26-23

ჯორჯიჩი, ჯუკიჩი, პოტეკო 4 - პორტი 6, სიმონეტი 4

--

B: პსჟ 4, სკიერნი 4, სეგედი 4, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ნანტი 0, ზაპოროჟიე 2, ცელიე 0

ფლენზბურგი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 29-31

სვანი 7, როდი 4 - მანდიჩი 8, ჰორვატი 7, შრშენი 6

სკიერნი (დან) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 37-33

მიურჰოლი 8, ავგუსტინუსენი, ეგერტი 7 - მალაშინსკასი, პაჩკოვსკი 7

პსჟ (საფ) - ცელიე (სნ) 32-21

ჰანსენი 7, საგოენი 6, აბალო 5, რემილი 4 - ნენადიჩი 6

სეგედი (უნგ) - ნანტი (საფ) 30-28

ბოდო 8, კანელასი, კალმანი, მაკედა 5 - ლაზაროვი 6, ლაგარდი 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: სპორტინგი 4, პრეშოვი 4, სილკებორგი 2, ბეშიქთაში 2, ჩეხოვი 2, მეტალურგი 0

ჩეხოვკიე მედვედი (რუს) - სპორტინგი (პორ) 22-23

ტატრან-პრეოვი (სლკ) - სილკებორგი (დან) 26-24

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბეშიქთაში (თურ) 22-30

D: ვისლა 4, ლეონი 3, დინამო 2, კოქსი 2, თიუნი 1, ელვერუმი 0

თიუნი (შვც) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 26-26

ლეონი (ესპ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-28

ელვერუმი (ნორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-230

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს მერვედფინალში  გასასვლელად

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: