სიახლეების კალენდარი

ივნისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

დაიწყო ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მორიგი სეზონი. პირველივე ტურში ერთმანეთს ბოლო ორი სეზონის გამარჯვებული შეხვდა და მოქმედი ჩემპიონი, საფრანგეთის მონპელიე შინ დამარცხდა მაკედონიის ვარდართან - 24-27. 

ეს სეზონი შესაძლოა ლიგაში პირველი აღმოჩნდეს მონპელიეს ქართველი ხელბურთელის, 17 წლის გიორგი ცხოვრებაძისთვის. მან ფრანგულ კლუბთან ერთი წლის წინ გააფორმა კონტრაქტი და პირველი სეზონი მეორე გუნდში გაატარა, წლეულს კი უკვე არის მონპელიეს 24-კაციან სალიგო განაცხადში, თუმცა, პირველ მატჩში 16-კაციან შემადგენლობაში არ ყოფილა.

მონპელიე თითქმის იმავე შემადგენლობით თამაშობს, ერთადერთი, პივოტი ლუდოვიკ ფაბრეგასი გაუშვა ბარსელონაში, 2016 წლის ჩემპიონს, სკოპიეს ვარდარს კი ახალი ვარსკვლავი არავინ დაუმატებია და ორი ლიდერი, ცინდრიჩი და მეკარე შტერბიკი დააკლდა - ორივე უნგრეთის ვესპრემში გადავიდა. ამის მიუხედავად, ვარდარმა დამაჯერებლად მოიგო მონპელიეში 27-24.

წლევანდელ სეზონში A ჯგუფი აშკარად უფრო ძლიერია. აქ ვესპრემმა 29-27 მოუგო 2015 წლის ჩემპიონ კელცეს, ხოლო საფეხბურთო კლუბი ბარსელონა, რომლის ხელბურთის გუნდმა ოფიციალურად შემოკლებული ფორმა, ბარსა დაირქვა, პირველ ტურში 34-35 დამარცხდა მანჰაიმში, რაინ-ნეკართან.

B ჯგუფში გერმანიის ჩემპიონმა ფლენზბურგმა სტუმრად დაამარცხა შარშანდელი ფინალისტი, საფრანგეთის ნანტი 34-31, ხოლო მესამე ფრანგულმა კლუბმა, პარი სენ ჟერმენმა 35-29 მოუგო ზაპოროიეს მოტორს.

ამ კვირაში მეორე ტურია. მეორე სეზონია, ჩემპიონთა ლიგას აჩვენებს ქართული ტელეკომპანია, სილკი.

ხელბურთი.  ჩემპიონა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 13-16 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-01/1317551

A ჯგუფი

რეინ-ნეკარი (გერ) - ბარსა (ესპ) 35-34

სიგურდსონი 6, გროცკი, კოლბახერი, მენსა, შმიდი 5 - გომესი 11, ნგესანი 8

მონპელიე (საფ) - ვარდარი (მკდ) 24-27

კავტიჩნიკი 6, ფოსტენი 3 - ბოროზანი 8, ჩუპიჩი 6, სკუბე 5

ვესპრემი (უნგ) - კელცე (პოლ) 29-27

გაიჩი 6, შტრლეკი 5, ლეკაი, ნადი 4 - დუიშებაევი 10, იანცი 4

კრისტიანსტადი (შვდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-32

B ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (კკრ) - პსჟ (საფ) 29-35

მალაშინსკასი 6, პუხოუსკი 5 - რემილი 8, აბალო, ნ. კარაბატიჩი 5

ცელიე (სნ) - სკიერნი (დან) 26-27

ნანტი (საფ) - ფლენზბურგი (გერ) 31-34

რივერა 6, კლერი 5 - როდი 6, ლაუგე 5

ზაგრები (ხორ) - სეგედი (უნგ) 23-24

ჰორვატი 8 - კალმანი 6, ბანჰიდი, ბოდო 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი

ბეშიქთაში (თურ) - ტატრან-პრეოვი (სლკ) 22-28

სპორტინგი (პორ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 34-26

სილკებორგი (დან) - ჩეხოვკიე მედვედი (რუს) 39-28

D ჯგუფი

კოქსი (ფინ) - ლეონი (ესპ) 19-19

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ელვერუმი (ნორ) 26-24

ვისლა პლოცკი (პოლ) - თიუნი (შვც) 34-24

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს მერვედფინალში  გასასვლელად

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: