სიახლეების კალენდარი

ივლისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ევროპის ახალგაზრდულ ჩემპიონატზე, მონტენეგროში, საქართველოს ოცწლამდელ ხელბურთელთა ნაკრები მე-9 ადგილისთვის ბრძოლაში გადაერთო. შაბათს ვეთამაშებით ბულგარეთს. ამ მატჩში წაგებული მე-11 ადგილზე დარჩება, ხოლო გამარჯვებული, კვირას, მე-9 ადგილისთვის ეთამაშება მოლდოვას.

ჯგუფურ ეტაპზე საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა ოთხივე მეტოქესთან იბრძოლა, მაგრამ მატჩის გარკვეულ მონაკვეთში ჩავარდნის შემდეგ სიტუაცია ვეღარ გამოასწორა და დამარცხდა. მაგალითად, ტურნირის მასპინძელ მონტენეგროსთან სრულიად თანაბარი პირველი ტაიმის ბოლოს,  დასრულებამდე 30 წამით ადრე ანგარიში 15-15 იყო და ჩვენები შეტევაში იყვნენ, მაგრამ ზედიზედ დაკარგეს ორი ბურთი (15-17) და ამის შემდეგ ძლიერ მეტოქეს წინააღმდეგობა ვეღარ გაუწიეს (24-33). თამაშის სხვადასხვა მონაკვეთებში ასევე მოხდა სლოვაკეთთან (23-33), ლატვიასთან (20-26) და თურქეთთან (25-31). საქართველოს ნაკრებში საუკეთესოა უკანახაზელი დავით ყორიაული, რომელიც 4 მატჩში გატანილი 42 გოლით ბომბარდირებში მეორე ადგილზეა.

ჩვენი ჯგუფიდან ნახევარფინალში გავიდნენ მონტენეგრო და ლატვია, რომლებიც ნახევარფინალში ჩეხეთსა და ავსტრიას ეთამაშებიან. ანალოგიურ ტურნირზე, მაკედონიაში, ნახევარფინალისტთა წყვილები ასეთია: მაკედონია - ფარერები, ბელარუსი-შვეიცარია, ხოლო ამ ასაკობრივი კატეგორიის მთავარი ტურნირი მიმდინარეობს სლოვენიაში,  სადაც სენსაცია მოახდინა პორტუგალიის ნაკრებმა: მათ მიყოლებით დაამარცხეს შარშან თბილისში გამართული ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატის სამივე პრიზიორი - საფრანგეთი, ესპანეთი, დანია და ნახევარფინალში სლოვენიელებს ეთამაშებიან. მეორე წყვილია გერმანია-საფრანგეთი. სამივე ტურნირი კვირას დასრულდება.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ავსტრია 9, ჩეხეთი 8 - ჰოლანდია 7, კოსოვო 4, მოლდოვა 2, ბულგარეთი 0

20 ივლ: ჩეხ-მლდ 35-25, ავს-ბულ 36-24, ჰოლ-კოს 34-21

22 ივლ: მლდ-ავს 24-43, კოს-ჩეხ 15-22, ბულ-ჰოლ 20-28

23 ივლ: მლდ-კოს 26-32, ჩეხ-ბულ 36-18, ავს-ჰოლ 25-25

25 ივლ: ავს-კოს 24-18, ჰოლ-ჩეხ 24-27, ბულ-მლდ 24-28

26 ივლ: ჩეხ-ავს 22-29, კოს-ბულ 43-23, ჰოლ-მლდ 33-22

B ჯგუფი: მონტენეგრო 8, ლატვია 6 - თურქეთი 4, სლოვაკეთი 2, საქართველო 0

20 ივლისი, პოდგორიცა, კომპლექს ვერდე. სლკ-ლატ 26-28

მონტენეგრო-საქართველო 34-23

მნტ: მატოვიჩი 17/39, ბრაუნოვიჩი 2/3 - კალუჯეროვიჩი 8, მანდიჩი 5, ვუიოვიჩი 5, ბაკიჩი 5, პ. აბრამოვიჩი 3, რადომანი 3, ზურიჩი 2, ბაიცეტა 1, პერიშიჩი 1, ნ. აბრამოვიჩი 1, ასანინი, ერაკოვიჩი, რადიჩევიჩი, კორსოვიჩი - მწვ. ბოზოვიჩი

საქ: ხანდოლიშვილი 5/26, ხარაიშვილი 3/15, სილაგაძე 2/3 - ყორიაული 14/7, მიქავა 8/6, ბაინაზიშვილი 7/4, ძნელაძე 2/2, ბულბულაშვილი 5/2, მერკვილაძე 2/1, იობაშვილი 6/1, გოგავა 2/0, ჯ. იმნაძე, ლაპიაშვილი, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: სეკულიჩი, იოვანდიჩი (სრბ)

21 ივლისი. ლატ-თურ 32-30

საქართველო-სლოვაკეთი 23-33

საქ: ხანდოლიშვილი 12/36, სილაგაძე 3/10, ხარაიშვილი 0/2 - ყორიაული 27/15, ძნელაძე 3/3, მერკვილაძე 3/3, იობაშვილი 3/1, ლაპიაშვილი 1/1, ბულბულაშვილი 2/0, ჯ. იმნაძე 1/0, გოგავა 1/0, ბაინაზიშვილი 1/0, მიქავა, ლ. იმნაძე, კორსანტია, ნიაზაშვილი

სლკ: კრალიკი 6/24, ადამჩიკი 1/6 - პროკოპი 7, კოლესარი 6, პოტისკი 5, ბისტრიცკი 5, რეჩიჩარი 4, რეშოვსკი 2, კუჩერა 2, იანოშკა 1, მაირსკი 1, ხოვანი, დემკო, ვალახოვიჩი, შევჩიკი - მწვ. კოსტკა       

მსაჯები: კარმოსი, მურში (საფ)

23 ივლ: თურ-მნტ 28-35, 24 ივლ: მნტ-სლკ 31-21

თურქეთი-საქართველო 31-25

თურ: ქარათაი 1/6, ბერექეთი 6/25, არდიჩი - ფეჰლივანი 8 , ქესერი 6, ჯანი 5, ბაქირი 3, ქელეშოღლუ 2, ულუდაღი 2, აიდინი 2, კანბეროღლუ 2, ბიჩერი 1, საღუქპინარი, ილმაზი, სედათი, ათასოი - მწვ. ბილგე

საქ: ხანდოლიშვილი 3/15, სილაგაძე 6/25, ხარაიშვილი - ყორიაული 15/11, მიქავა 5/4, ბულბულაშვილი 4/3, ბაინაზიშვილი 4/3, იობაშვილი 6/2, მერკვილაძე 3/1, ლაპიაშვილი 1/1, გოგავა 1/0, კორსანტია 1/0, ჯ. იმნაძე 1/0, ძნელაძე, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე

მსაჯები: სეკულიჩი, იოვანდიჩი (სრბ)

25 ივლ. ლატვია-საქართველო 26-20

ლატ: იანსონსი 6/19, კუშნერსი 4/11 - კურზემნიექსი 6, პანჩენკო 4, სტრაძინსი 3, პილპუქსი 2, უსანსი 2, ოზოლსი 2, სტეპულენოკსი 2, მეილკშანსი 1, შულეიკო 1, გორბუნოვსი 1, იონუშკა 1, კრევინში 1 - მწვ. არნოლდსი

საქ: ხანდოლიშვილი 4/21, სილაგაძე 2/6, ხარაიშვილი 2/7 - ყორიაული 17/9, მერკვილაძე 4/3, ძნელაძე 3/2, ლაპიაშვილი 3/2, იობაშვილი 5/1, ბაინაზიშვილი 3/1, ბულბულაშვილი 1/1, გოგავა 2/1, მიქავა, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: კორია, მეცამიაკი (ფინ)

26 ივლ: სლკ-თურ 27-38, მნტ-ლატ 29-25

ნახევარფინალი. 28 აგვისტო. ჩეხეთი - მონტენეგრო, ავსტრია - ლატვია

5-8 ადგილები. კოსოვო - თურქეთი, ჰოლანდია - სლოვაკეთი

9-11 ადგილები. 13:00 ბულგარეთი - საქართველო

--

ჩემპიონატი მაკედონიაში. სკოპიე, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი 8, ფარერები 6 - ლიტვა 5, ესტონეთი 4, საბერძნეთი 4,  ფინეთი 3

20 ივლ: ბლრ-საბ 34-24, ფარ-ლიტ 24-26, ფინ-ესტ 21-32;

21 ივლ: საბ-ფარ 23-27, ესტ-ბლრ 22-29, ლიტ-ფინ 21-21

23 ივლ: ბლრ-ლიტ 30-29, ფარ-ფინ 24-29, საბ-ესტ 27-28

24 ივლ: ფარ-ესტ 20-19, ფინ-ბლრ 30-39, ლიტ-საბ 34-39

26 ივლ: ესტ-ლიტ 29-30, ფინ-საბ 21-35, ბლრ-ფარ 22-29

B ჯგუფი: მაკედონია 7, შვეიცარია 6 - უკრაინა 4, იტალია 3, ბრიტანეთი 0

20 ივლ: შვც-უკრ 28-25, მკდ-ბრი 32-15; 21 ივლ: უკრ-იტა 30-25, ბრი-შვც 11-33

23 ივლ: იტა-მკდ 27-27, უკრ-ბრი 20-16; 24 ივლ: იტა-ბრი 31-16, მკდ-შვც 30-24

26 ივლ: მკდ-უკრ 28-27, შვც-იტა 34-23

ნახევარფინალი, 28 აგვისტო. მაკედონია - ფარერები, ბელარუსი-შვეიცარია

5-8 ადგილები. ესტონეთი-უკრაინა, ლიტვა - იტალია; 9-11. ფინეთი-ბრიტანეთი

--

20 Euro, სლოვენიაში. 19-29 ივლისი

პირველი ჯგუფური ეტაპი

A: გერმანია 4, ისლანდია 3 -  შვედეთი 3, რუმინეთი 2

გერ-შვც 22-22, ისლ-რუმ 19-29; რუმ-გერ 25-30, შვდ-ისლ 33-35; გერ-ისლ 25-25, შვდ-რუმ 40-31

B: სლოვენია 6, სერბეთი 4 - ისრაელი 2, ნორვეგია 0

სრბ-ისრ 35-28, სლნ-ნორ 27-19; ნორ-სრბ 27-30, ისრ-სლნ 24-28; სლნ-სრბ 27-23, ნორ-ისრ 25-30

C: ესპანეთი 6, ხორვატია 4 - პოლონეთი 2, რუსეთი 0

ხორ-რუს 26-22, ესპ-პოლ 32-23; პოლ-ხორ 27-35, რუს-ესპ 20-28; ხორ-ესპ 31-36, რუს-პოლ 28-36

D: პორტუგალია 6, საფრანგეთი 4 - დანია 2, უნგრეთი 0

საფ-პორ 28-32, დან-უნგ 23-22; უნგ-საფ 23-34, პორ-დან 31-29; საფ-დან 31-30, პორ-უნგ 31-30

მეორე ჯგუფური ეტაპი

1-8 ადგილები.  A: გერმანია 5, სლოვენია 4 - ისლანდია 2, სერბეთი 1

24 ივლ: ისლ-სრბ 25-25, გერ-სლნ 26-22; 25 ივლ: სრბ-გერ 20-32, სლნ-ისლ 25-21

B: პორტუგალია 4, საფრანგეთი 4 - ესპანეთი 2, ხორვატია 2

24 ივლ: ხორ-საფ 28-37, ესპ-პორ 27-29; 25 ივლ: საფ-ესპ 35-33, პორ-ხორ 23-30

9-16 ადგილები. A: ნორვეგია 4, შვედეთი 4 - ისრაელი 4, რუმინეთი 0

24 ივლ: რუმ-ნორ 25-29, შვდ-ისრ 29-22; 25 ივლ: ნორ-შვდ 23-16, ისრ-რუმ 30-22

B: დანია 6, უნგრეთი 4 - პოლონეთი 2, რუსეთი 0

24 ივლ: რუს-უნგ 34-37, პოლ-დან 23-31; 25 ივლ: უნგ-პოლ 31-29, დან-რუს 30-25

27 ივლისი, ნახევარფინალი: გერმანია-საფრანგეთი, პორტუგალია-სლოვენია

5-8 ადგილები. ისლანდია-ხორვატია, ესპანეთი - სერბეთი

9-13. ნორვეგია - უნგრეთი, დანია-შვედეთი. 13-16. ისრაელი - რუსეთი, პოლონეთი-რუმინეთი

--

საქართველოს ნაკრები მონტენეგროში

GK: 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (სტუ-ქარიშხალა, 2000, 185), 16. გიორგი ხარაიშვილი (იმედი თელავი, 2000, 194), 12. იური სილაგაძე (წყალტუბო, 2001, 195) - LW: 2. ნიკოლოზ ძნელაძე (სამტრედია, 2001, 180), 7. ჯემალ იმნაძე (ქუთაისი, 2001, 185) - LB: 14. ზეზვა იობაშვილი (იმედი თელავი, 1998, 196), 20. ზურაბ გოგავა (პეგასი, 1998, 196) - CB: 17. დავით ყორიაული (იმედი თელავი, 1998, 199), 9. გიგა ბაინაზიშვილი (იმედი თელავი, 1998, 180) – RB, RW: 13. ლუკა ბულბულაშვილი (BSB ბათუმი, 1998, 189), 6. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი, 1998, 182), 7დავით ნიაზაშვილი (გორი, 2000, 184), 11ლევან იმნაძე (2001, ქუთაისი, 185) - P: 8. გიორგი მიქავა (იმედი თელავი, 1998, 194), 3. გიორგი ლაპიაშვილი (პეგასი, 2000, 196), 18. ლევან კორსანტია (იმედი თელავი, 1999, 199)

გიორგი გვაზავა (მთავარი მწვრთნელი), გიორგი ხელისუფალი (მწვრთნელი)

მერაბ მეტრეველი (დელეგაციის ხელმძღვანელი), ჯუმბერ ყარყარაშვილი (ექიმი)

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





ჩვენი პარტნიორები: