gnhf-rrr

09/12/15 მსოფლიო ჩემპიონატზე მესამე ტური დასრულდა

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში,  დანიაში, ჯგუფური ტურნირის მესამე ტურის შემდეგ 3-3 მოგება ორ გუნდს დარჩა – მასპინძელ დანიასა და რუსეთს. 11 დეკემბერს ყველა მერვედფინალისტი გამოვლინდება.

დანიამ 29-20 დაამარცხა სერბეთი. მსოფლიო ჩემპიონმა ბრაზილიამ დაიმატა ლიდერი, ედუარდა ამორიმი, რომელიც 7 გოლით საუკეთესო იყო გერმანიასთან მოგებულ მატჩში – 24-21, ყველაზე დაძაბული კი იყო შვედეთისა და ჰოლანდიის თამაში. ჰოლამდია 49-ე წუთისთვის 26-22 იგებდა, მაგრამ ბოლოსწინა წუთზე შვედებმა ანგარიში გაათანაბრეს და მატჩი ასეც დასრულდა – 28-28. მონტენეგრომ, მეკარე ბარიახტაროვიჩის ბრწყინვალე თამაშის შემდეგ (მოგერიებული დარტყმების წილი – 52 პროცენტი), გაანადგურა უნგრეთი – 32-15! ესპანეთმა ბევრით მოუგო რუმინეთს – 26-18.

ოთხშაბათს A და B ჯგუფის გუნდები თამაშობენ, ხუთშაბათს – C და D, პარასკევს საერთო ტურია, რის შემდეგაც მერვედფინალის წყვილები გაირკვევა.

ხელბურთი. ქალთა 22-ე მსოფლიო ჩემპიონატი. დანია, 5-20 დეკემბერი

8 დეკემბერი. A  ჯგუფი, ჰერნინგი

იაპონია – ტუნისი 31-21

ჰარა 9, მაცუმურა 6 – ჟლეზი 5, ჰამრუნი 4

მონტენეგრო – უნგრეთი 32-15

რაიჩევიჩი, მეჰმედოვიჩი, ბულატოვიჩი 6 (ბარიახტაროვიჩი 14/27)

დანია – სერბეთი 29-20

ლ.იორგენსენი 7, ნორგარდი 6 – ლისჩევიჩი 5

დანია 6 ქულა, მონტენეგრო 5, უნგრეთი 4 ქულა, იაპონია 2 / სერბეთი 1 , ტუნისი 0

9 დეკემბერი. 19:15 მონტენეგრო – ტუნისი, 21:30 სერბეთი – იაპონია, 23:45 უნგრეთი – დანია

11 დეკემბერი. 19:15 უნგრეთი – იაპონია, 21:30 ტუნისი – სერბეთი, 23:45 დანია – მონტენეგრო

B ჯგუფი. ნესტვედი

კუბა – ანგოლა 23-38

პოლონეთი – ჩინეთი 29-24

კუდლაცი 7, ნეძვეძი 6 – ძინი 8

შვედეთი – ჰოლანდია 28-28

გულდენი 8, ჰაგმანი 6 – ხროოტი 9, მალეშტაინი 7

ჰოლანდია 5, შვედეთი 5, პოლონეთი 4, ანგოლა 2 / ჩინეთი 2, კუბა 0

9 დეკემბერი. 19:15 კუბა – ჰოლანდია, 21:30 ანგოლა – პოლონეთი, 23:45 შვედეთი – ჩინეთი

11 დეკემბერი. 19:15 ჩინეთი – ანგოლა, 21:30 ჰოლანდია – პოლონეთი, 23:45 კუბა – შვედეთი

C ჯგუფი, კოლდინგი

კორეა – დრ კონგო 35-17

ჩოი 8 – მვასესა 7

საფრანგეთი – არგენტინა 20-12

დემბელე, ნიომბლა, აილიონი 4 – მენდოსა 3

ბრაზილია – გერმანია 24-21

ამორიმი 7, კინტინო 5 – ლიორპერი, შმიტსი, მიულერი 4

ბრაზილია 5, საფრანგეთი 5, კორეა 4, გერმანია 2 / არგენტინა 2, დრ კონგო 0

10 დეკემბერი. 19:00 არგენტინა – ბრაზილია, 21:15 საფრანგეთი – დრ კონგო, 23:30 გერმანია – კორეა

11 დეკემბერი. 19:00 არგენტინა – კორეა, 21:15 ბრზილია – საფრანგეთი, 23:30 დრ კონგო – გერმანია

D ჯგუფი, ფრედრიკსჰავნი

რუსეთი – პუერტო რიკო 45-18

ილინა, ატკოვა, კუზნეცოვა 6 – მალდონადო 5

ესპანეთი – რუმინეთი 26-18

პენია 7, კაბრალი 6 – ნიაგუ 6

ნორვეგია – ყაზახეთი 40-19

ჰერემი 7, ლოკე 6 – პიკალოვა 6

რუსეთი 6, ნორვეგია 4, რუმინეთი 4, ესპანეთი 4 / ყაზახეთი 0, პუერტო რიკო 0

10 დეკემბერი. 19:00 ყაზახეთი – რუსეთი, 21:15 ესპანეთი – პუერტო რიკო, 23:30 რუმინეთი – ნორვეგია

11 დეკემბერი. 19:00 პუერტო რიკო – ყაზახეთი, 21:15 რუმინეთი – რუსეთი, 23:30 ნორვეგია – ესპანეთი

ჯგუფური ეტაპიდან 4-4 საუკეთესო გადის მერვედფინალში

პირდაპირი რეპორტაჟები:

http://www.ihf.info/en-us/ihfcompetitions/worldchampionships/womensworldchampionships/womensworldchampionshipden2015/livestreaming.aspx


Leave a Reply