facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ამ დღეებში გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები.

 

სენაკში დასრულდა 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭების მეორე წრე დასავლეთის ჯგუფში - აქ ორი წრის შემდეგ უდანაკარგოდ ლიდერობს ქუთაისის გუნდი.

 

თბილისში თამაშობენ ზედა ასაკის (1998-99) გოგონები. პირველ დღეს ორი თამაში მოიგო ფოთის გუნდმა. აქ 9 ქულით მამული ლიდერობს, თუმცა, ასევე 1 ქულა აქვს დაკარგული ყვარლის გუნდს, ხოლო ფოთი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის - 3 თამაშიდან 3 მოგება. ხვალ ცენტრალური თამაში იქნება ფოთი-ყვარელი.

 

ხვალიდან თელავში ქვედა ასაკის ბიჭების აღმოსავლეთი ჯგუფის მეორე ტური გაიმართება.

 

ასაკობრივი ჩემპიონატები. გოგონები, 1998-99

 

საერთო ტური. გლდანი, 15 ნოემბერი. წყალტუბო - მამული 6:36, ფოთი - პეგასი 24:18, იმედი - წყალტუბო 7:15, ქარიშხალა - ფოთი 5:23

 

შაბათს - 11:00 ქარიშხალა - წყალტუბო, 12:00 ფოთი - ყვარელი, 13:00 წყალტუბო - პეგასი, 14:00 იმედი - ფოთი

 

მდგომარეობა: მამული - 9 ქულა (5 თამაშიდან), ყვარელი - 7 (4), ფოთი - 6 (3), პეგასი - 4 (5), წყალტუბო - 2 (3), იმედი - 2 (5), ქარიშხალა - 0 (5).

 

--------------

ბიჭები 2000-01

 

დასავლეთი. მეორე ტური სენაკში. ზუგდიდი - ფოთი 21:17, ფოთი - ქუთაისი 23:24, ზუგდიდი - ქუთაისი 16:17 (ბათუმს და სამტრედიას ჩაეთვალათ წაგებები. უკონკურსოდ ითამაშა სენაკის გუნდმა: ქუთაისთან 16:34, ზუგდიდთან 10:15, ფოთთან 16:25)

 

მდგომარეობა: ქუთაისი 16 ქულა, ფოთი 7, ზუგდიდი 6, სამტრედია 5, ბათუმი 4

 

აღმოსავლეთი პირველი წრის შემდეგ - გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0. მეორე წრე 16-17 ნოემბერს თელავში.

 

აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 2-2 საუკეთესო გუნდი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გავა ფინალურ ეტაპზე, სადაც მათ დაემატება თბილისის 2 გუნდი - ქარიშხალა და პეგასი

დღეს დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის მორიგი ტური. მინსკში 15 000 მაყურებელი დაესწრო დინამოს მატჩს ბარსელონასთან.

ბარსელონამ 35:25 მოიგო, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს. ამავე ჯგუფში, მაკედონიურ დერბიში ვარდარმა დაამარცხა მეტალურგი - 27:22 და ქულებით გაუთანაბრდა თანაქალაქელებს. A ჯგუფში გერმანიის რეინ ნეკარმა იოლად მოუგო ხორვატიის ზაგრებს - 34:26.

კაცები შაბათ-კვირას პირველ წრეს დაასრულებენ, ხოლო ქალთა ტურნირზე ბოლო, მეექვსე ტურია და მეორე ჯგუფური ეტაპის ყველა მონაწილე გამოვლინდება. გასათამაშებელი დარჩა 2 საგზური. A ჯგუფში მეორე ადგილისთვის იბრძვიან ავსტრიის ჰიპო, რუმინეთია ბაია მარე და გერმანიის ტიურინგერი, ხოლო B ჯგუფში გადამწყვეტი იქნება მონტენეგროს ბუდუჩნოსტის და უნგრული ფერენცვაროშის მატჩი.

ფოტო: სიარჰეი რუტენკა (22) დინამო-ბარსელონას მატჩში

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

14 ნოე: რეინ–ნეკარი (გერ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

17 ნოე, 21:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) სტ. პეტერბურგი (რუს)

17 ნოე, 23:00 ცელიე ლაშკო (სლნ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 8 ქულა, რეინ–ნეკარი 7, ცელიე, ზაგრები 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

16 ნოე, 23:30 პორტუ (პორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

17 ნოე, 20:00 კოლდინგი (დან) - ტარგი კილცე (პოლ)

17 ნოე, 21:45: დიუნკერკი (საფ) - კილი (გერ)

კილცე 8, კოლდინგი, კილი 6, ვისლა 2 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

14 ნოე: დინამო მინსკი (ბლრ) - ბარსელონა (ესპ) 25:35

14 ნოე: მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

17 ნოე, 20:00 ვაკერ თიუნი (შვც) - პსჟ (საფ)

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, დინამო 4 / პსჟ 3, თიუნი 0

D ჯგუფი

16 ნოე, 17:45 ჰამბურგი (გერ) - ფლენზბურგი (გერ)

16 ნოე, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - გორენიე ველენიე (სლნ)

17 ნოე, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ოლბორგი (დან)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 4, ლოგრონიო 2 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

16 ნოე, 21:30 დიორი ეტო (უნგ) - ბაია მარე (რუმ)

17 ნოე, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

დიორი 10, ჰიპო 4 / ბაია მარე 4, ტიურინგერი 2

B ჯგუფი

17 ნოე, 16:15 მიდტიულანდი (დან) - ლიუბლინი (პოლ)

17 ნოე, 21:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ფერენცვაროში (უნგ)

მიდტიულანდი 8, ბუდუჩნოსტი 6 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

16 ნოე, 20:00 კრიმ მერკატორი (სლნ) - ლაიპციგი (გერ)

17 ნოე, 16:15 მეცი (საფ) - სევეჰოფი (შვდ)

კრიმი 7, სევეჰოფი 7 / მეცი 4, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

16 ნოე, 22:30 ლარვიკი (ნორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

17 ნოე, 15:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - პოდრავკა (ხორ)

ვარდარი 9, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი. დღეს მორიგი მატჩი მოიგო ქვეყნის ჩემპიონმა, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა, რომელმაც თელავი დაამარცხა - 26:13.

ძალიან საინტერესო გამოდგა მეორე მატჩი. პეგასი და იმედი სადღაც 20 წუთი თანაბრად თამაშობდნენ, მაგრამ ტაიმის ბოლო 10 წუთში პეგასის მეკარე ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია თითქმის ყველაფერი, რის შედეგადაც, მისმა გუნდმა სოლიდური უპირატესობა მოიპოვა - 22:14 შესვენებაზე.

მეორე ტაიმის დასაწყისში პეგასმა სხვაობა 10 ბურთამდე აიყვანა და თითქოს გამარჯვებულის ვინაობა ნაადრევად გაირკვა, მაგრამ, აქ უკვე იმედის მეკარის, ავთო მღებრიშვილის ჯერი დადგა. მისი სეივების სერიის შემდეგ იმედმა დევნა წამოიწყო. სხვაობა ნელ-ნელა დავიდა 3 ბურთამდე (25:28, 26:29), მაგრამ თამაშის ბოლოს ვეტერანმა ტიტე კალანდაძემ და ალეკო ცხვარაშვილმა წერტილი დაუსვეს შეხვედრას - 31:26. პეგასმა ჩემპიონატში პირველად გაიმარჯვა.

ხვალ ტური დასრულდება პეგას-თელავისა და სტუ-იმედის მატჩებით.

ხვალვე ხელბურთი გაიმართება თბილისის კიდევ ორ ასპარეზზე. იქვე, სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში (ყოფილი ქარიშხალა) ითამაშებს საქართველოში სტუმრად მყოფი სომხეთის ჭაბუკთა ნაკრები. სომხები 1996-97 წლებში დაბადებულთა გუნდით გვეწვივნენ და ხვალ, 16:00, ეთამაშებიან ჩვენს ოლიმპიურ ნაკრებს (1998-99), ზეგ მეორე მატჩი აქვთ თავის თანატოლ საქართველოს ნაკრებთან, ხოლო ტურნეს კვირას დაასრულებენ. ხვალვე გლდანის ხელბურთის დარბაზში იწყება 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონათა საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ტური.


საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 14 ნოემბერი

თელავი - სტუ 13:26

თელავი: . სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიგაური 5, მღებრიშვილი 3, ცისკარიშვილი 2, მაისაშვილი 2, გ. სვიმონიშვილი 1, ანდრიაშვილი, გიორგელაშვილი, . სვიმონიშვილი, . სამიტაშვილი, იაგორაშვილი ბიწკინაშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი, ანდრიაძე - გოგოლაძე 5, ორჯონიკიძე 4, აბრამიშვილი 4, ამირანაშვილი 3, გრიშიკაშვილი 3, სურმავა 2, მსხვილიძე 2, სიმონია 1, გოგალაძე 1, სტურუა 1, ბერძენიშვილი, გვაზავა, . არსენაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული , ინა ჭკუასელი

პეგასი - იმედი 31:26

პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - . ცხვარაშვილი 10, . კალანდაძე 8, კოხრეიძე 4, გელაშვილი 4, დიხამინჯია 3, აბჟანდაძე 2, ცუხიშვილი, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, მაისურაძე, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, . ცხვარაშვილი, ზარნაძე

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - იობაშვილი 9, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 3, მაჭარაშვილი 3, რუსტამოვი 2, ჩიკვილაძე 2, მძელური 1, გიორგაძე 1, ჩაკვეტაძე 1, აბაშიძე, გოთოშია, თაბაგარი, . კალანდაძე

მსაჯები: გია ბროლაძე, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ--------------6 6 0 0 201-145 12
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122 6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116 6
იმედი----------- 6 3  0 3 177-184 6
პეგასი---------- 6 1 2  3  182-213 4
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126 3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115 2
თელავი--------- 6 0  1 5 137-181 1

15 ნოემბერი. 15:30 პეგასი - თელავი, 17:00 სტუ - იმედი

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

ფოტო: პეგასის მეკარე ზურაბ ცინცაძე

 

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: