facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს თხუთმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრები სამშაბათ დილას უკრაინაში მიფრინავს საერთაშორისო ტურნირზე. გამგზავრების წინ გუნდმა ღია ვარჯიში გამართა სპორტკომპლექს არენაში.

ნაკრები უკრაინაში ერთი კვირას დაჰყოფს. პირველ დღეს, კიევში, გოგონები დაესწრებიან ქალთა ტურნირს კიევში, ცნობილი მწვრთნელის, იგორ ტურჩინის პრიზზე, ხოლო შემდეგ გადავლენ კიევის მახლობლად, ქალაქ ბროვარის სახელბურთო აკადემიაში, სადაც გაიმართება საერთაშორისო ტურნირი - საქართველოს, უკრაინისა და ბელარუსის ნაკრებების მონაწილეობით. მეოთხე გუნდი იქნება უკრაინის მთავარი სახელბურთო ცენტრის, ზაპოროჟიეს ნაკრები. თამაშების გარდა, ქართველი გოგონები გამართავენ ერთობლივ ვარჯიშებს მასპინძლებთან.

15-წლამდელთა გუნდი ემზადება ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც 2015 წლის ზაფხულში გაიმართება თბილისში, ამავე წლიდან კი ჩაებმება ევროპის ჩვიდმეტწლამდელთა ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირში. ნაკრებს ხელმძღვანელობს უკრაინელი მწვრთნელი მაია კარბუნარი, ხოლო მისი ასისტენტი გახლავთ ელისო ჟურულიშვილი.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები (15წ)

12. თინათინ ყაველაშვილი (მეკარე, პეგასი, 165 სმ, 1998)

16. ქრისტინე ჯავახია (მეკარე, ფოთი, 168 სმ, 1998)

9. სოფი ნარიმანიძე (შუამარბი, მამული, 175 სმ, 1998)

13. ნინო გაბისონია (შუამარბი, მამული, 173, 1998)

3. ანა ყველაშვილი (შუამარბი, მამული, 163, 1998)

11. თათია გადელია (შუამარბი, ფოთი, 165, 1998)

2. თამარ ჩოგოვაძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

5. მაია ბერიძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

17. მედეა ჩოხელი (ხაზი, პეგასი, 173, 1999)

7. თეონა ჯაღათაშვილი (ხაზი, მამული, 166, 1999)

6. ქრისტინე ღვალაძე (გარემარბი, მამული, 155, 1998)

8. ნინო სიხარულიძე (გარემარბი, ფოთი, 160, 1999, 160)

18. ქეთევან ვენეცკი (გარემარბი, პეგასი, 172, 1998)

10. თამარ გიორგაძე (გარემარბი, მამული, 167, 1998)

 

მთავარი მწვრთნელი: მაია კარბუნარი (უკრ)

მწვრთნელი: ელისო ჟურულიშვილი

 

ორი ქართველი ხელბურთელის, შოთა თევზაძის და ვლადიმერ რუსიას კლუბი, რუმინული სტიინტა ბაკაუ ფედერაციის თასის მესამე წრის პირველ მატჩში 25:40 დამარცხდა შვედურ კრისტიანსტადთან.

რუსიამ 2 გოლი გაიტანა, ხოლო თევზაძე რუმინელთა კარს 30 წუთი იცავდა. საპასუხო მატჩი ბუქარესტში გაიმართება 30 ნოემბერს. ამავე დღეს მაკედონიის ზომიმაკ სტრუმიცა უმასპინძლებს დანიის ორჰუსს. რევაზ ჭანტურიას კლუბმა პირველი თამაში სტუმრად 26:29 წააგო.

დღეს დასრულდა ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტური. პოლონეთის კილცე სინ ერთი ბურთით დამარცხდა დანიის კოლდინგთან - 25:26, ოლბორგმა 37:23 დაამარცხა ჰალმსტადი, ხოლო მაკედონიურ დერბიში მეტალურგმა მოუგო ვარდარს 26:18.

ფოტო: ვლადიმერ რუსია

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 20-24 ნოემბერი

B ჯგუფი

კილი (გერ) - დიუნკერკი (საფ) 28:25

ვისლა პლოცკი (პოლ) - პორტუ (პორ) 28:22

ტარგი კილცე (პოლ) - კოლდინგი (დან) 25:26

კილი, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) - დინამო მინსკი (ბლრ) 35:25

პსჟ (საფ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 38:24

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 18:26

ბარსელონა 11, მეტალურგი 8, პსჟ 7, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ფლენზბურგი (გერ) - ჰამბურგი (გერ) 27:24

გორენიე ველენიე (სლნ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 33:28

ოლბორგი (დან) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 37:23

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 8, გორენიე 4 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

A ჯგუფი

სტ. პეტერბურგი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 18:24

ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - რეინნეკარი (გერ) 24:28

ვესპრემი (უნგ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 27:26

ვესპრემი 12 ქულა, რეინნეკარი 9, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

საქართველოს თხუთმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრები სამშაბათ დილას უკრაინაში მიემგზავრება საერთაშორისო ტურნირზე. გამგზავრების წინ, ორშაბათს, 16:00, გუნდი ღია ვარჯიშს გამართავს სპორტკომპლექს არენაში.

ნაკრები იცხოვრებს კიევის მახლობლად, ქალაქ ბროვარის სახელბურთო აკადემიაში. 15-წლამდელთა გუნდი უკვე წელიწადზე მეტია, ემზადება ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც 2015 წლის ზაფხულში გაიმართება თბილისში. 2015 წელს იგივე გუნდი ევროპის ჩვიდმეტწლამდელთა ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირშიც ჩაემება, ხოლო ერთი წლის შემდეგ მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაციაში ითამაშებს.

რამდენიმე თვეა, ნაკრებს ხელმძღვანელობს უკრაინელი მწვრთნელი მაია კარბუნარი, ხოლო მისი ასისტენტი გახლავთ ელისო ჟურულიშვილი. 2014 წელს ნაკრებს ძალიან დატვირთული სეზონი აქვს. გუნდი გაივლის ათამდე საწვრთნელ შეკრებას და ექნება რამდენიმე საერთაშორისო ტურნე, მათ შორის გიოტებორგში, შვედეთი, პარტილის თასზე, რაც ევროპის არაოფიციალურ ჩემპიონატს წარმოადგენს ამ ასაკის ბავშვებში,

უკრაინული ტურნესთვის შემადგენლობა უკვე ცნობილია. 14 ხელბურთელი 4 სხვადასხვა კლუბს წარმოადგენს.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები (15წ)

თინათინ ყაველაშვილი (მეკარე, კორიდა, 165 სმ, 1998)

ქრისტინე ჯავახია (მეკარე, ფოთი, 168 სმ, 1998)

სოფი ნარიმანიძე (შუამარბი, მამული, 175 სმ, 1998)

ნინო გაბისონია (შუამარბი, მამული, 173, 1998)

ანა ყველაშვილი (შუამარბი, მამული, 1998)

თათია გადილია (შუამარბი, ფოთი, 165, 1998)

თამარ ჩოგოვაძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

მაია ბერიძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

მედეა ჩოხელი (ხაზი, პეგასი, 173, 1999)

თეონა ჯაღათაშვილი (ხაზი, მამული, 166, 1999)

ქრისტინე ღვალაძე (გარემარბი, მამული, 155, 1998)

ნინო სიხარულიძე (გარემარბი, ფოთი 1999, 160)

ქეთევან ვენეცკი (გარემარბი, პეგასი, 172, 1998)

თამარ გიორგაძე (გარემარბი, მამული, 167, 1998)

მთავარი მწვრთნელი: მაია კარბუნარი (უკრ)

მწვრთნელი: ელისო ჟურულიშვილი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: