facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ნაკრები. ქალები

Team

BEQA





ბექა ორჯონიკიძე
მთ. მწვრთნელი





ინა ჭკუასელი
მწვრთნელი
JUMBER





ჯუმბერ ყარყარაშვილი
ექიმი
LANA





ლანა მარგიანი
მენეჯერი
Vardi




ანა ვარდიშვილი

პოზიცია GK
კლუბი მამული
სიმაღლე 177
18 08 1999
Javakhia




ქრისტინე ჯავახია

პოზიცია GK
კლუბი ფოთი
სიმაღლე 175
01 06 1998
Chch




მარიამ ჩავჩიძე

პოზიცია GK
კლუბი წყალტუბო
სიმაღლე 174
30 09 1999
Chockeli




მედეა ჩოხელი

პოზიცია P
კლუბი პეგასი
სიმაღლე 177
02 01 1999
Venecki




ქეთევან ვენეცკი

პოზიცია RW/RB
კლუბი პეგასი
სიმაღლე 174
16 07 1998
Qebadze




ანა ქებაძე

პოზიცია LB
კლუბი პეგასი
სიმაღლე 170
07 02 1999
Kunelashv




ქეთი კუნელაშვილი

პოზიცია LB
კლუბი ყვარელი
სიმაღლე 176
22 08 1998
Kvelashvili




ანა ყველაშვილი

პოზიცია CB
კლუბი მამული
სიმაღლე 170
29 12 1998
iashvili




ქეთი იაშვილი

პოზიცია LW
კლუბი მამული
სიმაღლე 166
2000
Chirg




ჯულია ჩირგაძე

პოზიცია LB
კლუბი წყალტუბო
სიმაღლე 180
14 01 2001
Mikhelidze




მარიამ მიხელიძე

პოზიცია RW
კლუბი ყვარელი
სიმაღლე 168
1999
LiziChkhaidze




ელისაბედ ჩხაიძე

პოზიცია LB
კლუბი პეგასი
სიმაღლე 177
14 03 2002
Shakhulov




ნინო შახულოვი

პოზიცია RB
კლუბი მამული
სიმაღლე 166
2001
Javakhish




ელენე ჯავახიშვილი

პოზიცია CB
კლუბი მამული
სიმაღლე 172
2000
AnaChkhaidze




ანა ჩხაიძე

პოზიცია LW
კლუბი ქარიშხალა
სიმაღლე 160
2003




თინა ქიტესაშვილი

პოზიცია LB
კლუბი ყვარელი
სიმაღლე 170
07 02 1999

 

20წ. მსოფლიო ჩემპიონატი 2018. კვალიფიკაცია

 

20წ მსოფლიო ჩემპიონატი 2018. 1-15 ივლისი, უნგრეთი
ევროპის საკვალიფიკაციო ტურნირები, 23-25 მარტი, 2017.

2 ჯგუფი: კლუჟ ნაპოკა, რუმინეთი, სალა პოლივალენტა (7200 ადგილი)
რუმინეთი 6 ქულა, ხორვატია 4 - უკრაინა 2, საქართველო 0

23 მარტი. ხორვატია-რუმინეთი 25-33
უკრაინა-საქართველო 37-16

უკრ: ვორონკო, ჩიქოვანი, ვორონოვა - ჰოტრა 8, აკსონოვა 5, ჩერეპი 4, ფურმანეცი 4, პოლიაკი 4, ზინატულინა 3, ბორეიჩუკი 2, მარკევიჩი 2, მელეკესცევა 2, ვალოვა 2, ბიესოვა 1, ბეზრუკოვა

საქ: ჯავახია, ვარდიშვილი - კუნელაშვილი 8, ყველაშვილი 4, ვენეცკი 2, ჩოხელი 1, იაშვილი 1, მიხელიძე, ა. ჩხაიძე, ჩირგაძე, ჯავახიშვილი, შახულოვი, ე. ჩხაიძე, თეთრაშვილი
მსაჯები: მაიკე მერც - ტანია შილჰა (გერ)

24 მარტი. ხორვატია-უკრაინა  29-23
რუმინეთი-საქართველო 32-13

რუმ: ჩუკა, ჰოსუ, კელემენი - ტარსოაგა 5, ტირკა 4, ტეკარი 4, მარინი 3, ნიკიტიანი 3, პოპესკუ 3, სტინგა 3, ბადია 2, ბანჩუ 1, ბუკური 1, მიჰარტი 1, პეტრუში 1,  ვაკარიუ 1

საქ: ჯავახია, ვარდიშვილი - ვენეცკი 4, კუნელაშვილი 3, ჩოხელი 3, ყველაშვილი 2, იაშვილი 1, ჩირგაძე, მიხელიძე, თეთრაშვილი, ა. ჩხაიძე, ჯავახიშვილი, შახულოვი, ე. ჩხაიძე
მსაჯები: დანიელ კრაუზე - ნიკლას პედერსენ (დან)

25 მარტი. რუმინეთი-უკრაინა 28-27
საქართველო-ხორვატია 18-33

საქ: ჯავახია, ვარდიშვილი - ჩოხელი 4, ყველაშვილი 3, კუნელაშვილი 3, ა. ჩხაიძე 2, ვენეცკი 2, იაშვილი 2, ე. ჩხაიძე 1, თეთრაშვილი 1, მიხელიძე, ჩირგაძე, შახულოვი, ჯავახიშვილი

ხორ: ბესენი, ეჩიმოვიჩი - იაპუნძა 8, კარლოვჩანი 6, ჩურიჩი 4, ლუკიჩი 4, ზება 4, დობრიჩი 2, კასელი 2, ჩარი 1, ცივლიაკი 1, ფრანუშიჩი 1,  კაპეტანოვიჩი, მიკოლიჩი, მრაზოვიჩი, მრდენი
მსაჯები: მაიკე მერც - ტანია შილჰა (გერ)
დელეგატი: პეტერ ელეშ (უნგ)

საქართველოს ნაკრები
GK 12 ანა ვარდიშვილი (1999, 177, მამული)
GK 16 ქრისტინე ჯავახია (1998, 176, იდმან აკადემიასი, აზე)
LW 5 ანა ჩხაიძე (2003, 160, ქარიშხალა)
LW 14 ქეთი იაშვილი (2000, 166, მამული)
LB 13 ქეთი კუნელაშვილი (1999, 175, გრანოლერსი, ესპ)
LB 20 ელისაბედ ჩხაიძე (2002, 178, პეგასი)
CB 19 ანა ყველაშვილი (1998, 170, მამული)
CB 7 ელენე ჯავახიშვილი (2000, 172, მამული)
RB 8 ნინო შახულოვი (2001, 166, მამული)
RB 18 ქეთევან ვენეცკი (1998, 174, იდმან აკადემიასი, აზე)
RW 23 მარიამ მიხელიძე (1999, 168, ყვარელი)
P 17 (კაპ) მედეა ჩოხელი (1999, 177, ISI მიდტიულანდი, დან)
P 9 თამთა თეთრაშვილი (1998, 170, ყვარელი)
P 24 ჯულია ჩირგაძე (2001, 180, წყალტუბო)

მთავარი მწვრთნელი: ბექა ორჯონიკიძე (1972), მწვრთნელი: ინა ჭკუასელი (1985)
მენეჯერი: ლანა მარგიანი (1988), ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი (1990)

1 ჯგუფი: (პორტუგალიაში) ესპანეთი 4 (+6), პორტუგალია 4 (+1) - ავსტრია 4 (-7), ბულგარეთი 0
3 ჯგუფი: (შვედეთში) ჰოლანდია 5, შვედეთი 5 - ჩეხეთი 2, პოლონეთი 0
4 ჯგუფი: (ისლანდიაში) გერმანია 6, ისლანდია 4 - ლიტვა 2, მაკედონია 0
5 ჯგუფი: (სერბეთში) ნორვეგია, სერბეთი, სლოვაკეთი, კოსოვო - ჩაიშალა
6 ჯგუფი: (ფარერის კუნძულებზე) სლოვენია 4 - ფარერები 2, თურქეთი 0
7 ჯგუფი: (მონტენეგროში) მონტენეგრო 4 - შვეიცარია 1, საბერძნეთი 1

1-4 ჯგუფებიდან ფინალში გადის 2 გუნდი, 4-7 ჯგუფებიდან - თითო
(პირდაპირ ფინალურ ტურნირზე დაუშვეს უნგრეთი, საფრანგეთი, რუსეთი, დანია)

17წ. ევროპის ჩემპიონატი 2017

 

ჩემპიონატი ლიტვაში (კლაიპედა), 14-20 აგვისტო 

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: 16. მარიამ ჩავჩიძე (წყალტუბო), 12. ხატია ჯიქურაშვილი (პეგასი) - მოთამაშეები: 28. ნინო სურგულაძე, 15. ნენო ჯგერენაია, 5. მარიამ გვათუა, 99. ლანა გოგია, 23. ციცინო ბჟალავა (ფოთი), 18. ანა ქებაძე, 17. ელისაბედ ჩხაიძე (პეგასი), 19. ნინო შახულოვი, 29. ქეთი იაშვილი (მამული), 13. ანა ჩხაიძე, 9. ქეთევან კერესელიძე, 7. მარიამ ცინცაძე, 10. ჟუჟუნა ხმელაძე (ქარიშხალა), 24. ჯულია ჩირგაძე (წყალტუბო) - მწვრთნელები დარეჯან გეფერიძე, გელა ჟვანია, ინა ჭკუასელი, გიორგი გვაზავა, გუნდის ლიდერი - ლანა მარგიანი

A ჯგუფი: პორტუგალია 8 ქულა, თურქეთი 5, ბელარუსი 5, იტალია 2, საქართველო 0
B ჯგუფი: ლიტვა 8, ფინეთი 6, უკრაინა 4, ბრიტანეთი 2, ლატვია 0

14 აგვისტო, თურქეთი-საქართველო 45-20
ჯგერენაია 6, ა. ჩხაიძე 3, გოგია 3, ჩირგაძე 2, გვათუა 2, ე. ჩხაიძე 1, კერესელიძე 1, შახულოვი 1, ცინცაძე 1

15 აგვისტო: საქართველო-პორტუგალია 11-48
ჯგერენაია 4, ა. ჩხაიძე 2, ბჟალავა 1, ჩირგაძე 1, ე. ჩხაიძე 1, გოგია 1, შახულოვი 1

16 აგვისტო: იტალია-საქართველო 38-16
ჯგერენაია 7, ა. ჩხაიძე 3, ე. ჩხაიძე 2, გვათუა 1, ქებაძე 1, კერესელიძე 1, ხმელაძე 1

18 აგვისტო: ბელარუსი-საქართველო 29-16
ჯგერენაია 5, ე. ჩხაიძე 3, შახულოვი 3, ა. ჩხაიძე 2, გოგია 2, ცინცაძე 1

20 აგვისტო: ფინალები. 1-2 პორტუგალია-ლიტვა 25-24, 3-4 თურქეთი-ფინეთი 32-26, 5-6 ბელარუსი-უკრაინა 27-17, 7-8 იტალია-ბრიტანეთი 36-13

9-10 ადგილებისთვის. საქართველო-ლატვია 23-20
ჯგერენაია 7, შახულოვი 5, გოგია 4, ა. ჩხაიძე 3, ჩირგაძე 2, ე. ჩხაიძე 1, ცინცაძე 1


ჩემპიონატი მაკედონიაში (სკოპიე), 31 ივლისი - 8 აგვისტო

1. სლოვენია - 2. პოლონეთი 3. ბულგარეთი 4. მაკედონია, 5. შვეიცარია 6. ისლანდია 7. ფარერები 8. კოსოვო 9. ისრაელი 10. საბერძნეთი

უძლიერესი 16, 10-20 აგვისტო, სლოვაკეთი (მიჰალოვცე): 1. გერმანია 2. ნორვეგია 3, უნგრეთი 4. საფრანგეთი 5. რუსეთი 6. დანია 7. რუმინეთი 8. ესპანეთი 9. შვედეთი 10. ჰოლანდია 11. მონტენეგრო 12. სლოვაკეთი 13. ხორვატია 14. ავსტრია - 15. ჩეხეთი 16. სერბეთი (2019 წლის 19-წლამდელთ ჩემპიონატზე, უძლიერეს 16 გუნდში ჩეხეთსა და სერბეთს შეცვლიან სლოვენია და პორტუგალია)

---

ამხანაგური მატჩები. გოგონათა ნაკრები ისრაელში (4-9 მაისი)

5 მაისი. ისრაელი (17) - საქართველო (17) 31-19
საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი - ჯგერენაია 7, გოგია 5, ე. ჩხაიძე 3, ჩირგაძე 1, დოლიძე 1, გვათუა 1, სურგულაძე 1, გაგნიძე, შახულოვი, ქებაძე, ა. ჩხაიძე
ისრ: გერბი 8, შაული 7, გაბზა 3, ბორავიდა 3, ბენ შალომი 2, სარიდი 2, ტაპლიცკი 2, ანავი 2, რეუვენი 1, შოამი 1

6 მაისი. ისრაელი - საქართველო 27-22
საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი - ე. ჩხაიძე 9, ა. ჩხაიძე 5, შახულოვი 3, გოგია 3, დოლიძე 1, გვათუა 1, ჯგერენაია, ჩირგაძე, სურგულაძე, გაგნიძე, ქებაძე
ისრ: შაული 6, გერბი 4, ბორავიდა 3, გაბზა 2, ტაპლიცკი 2, ცივიონი 2, ბეცალელი 2, ლევი 1, რეუვენი 1, სარიდი 1, გონენი 1, შოამი 1, კრაიფი 1

14 აპრილი. სან-დიე, საფრანგეთი. ლუქსემბურგი - საქართველო 30-24
საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი - ჯავახიშვილი 12, ა. ჩხაიძე 5, ჯგერენაია 3, გაგნიძე 3, დოლიძე 1, შახულოვი, ჩირგაძე, სურგულაძე, ქებაძე, კერესელიძე, მ. ცინცაძე, იაშვილი
ლუქ: გომესი, ურემორიკი - გრანი 8, იუნგი 7, სობერანო 5, დაუტაი 3, ვაისი 3, შოირენი 2, ნელშიორი 2, ტედინიჩი, ეტოგა, ბენსუსიჩი

5 მარტი, არენა 2. საქართველო - სომხეთი 27-11
საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი, არაბაჯევი - ჯგერენაია 7, ჯავახიშვილი 5, გაგნიძე 3, გვათუა 2, ხოხბა 2, ა. ჩხაიძე 2, ე. ჩხაიძე 2, სურგულაძე 1, კერესელიძე 1, შახულოვი 1, დოლიძე 1, იაშვილი, ქებაძე, მ. ცინცაძე, გოგია, ქ. ცინცაძე, ბჟალავა - მწვ. ჟვანია
სომ: მარუკიანი, ა. ჰოვანისიანი - პოღოსიანი 3, ს. გიურჯინიანი 3, ბეილერიანი 2, გასპარიანი 1, ასლანიანი 1, სააკოვა 1, ისკანდარიანი, მნაცაკანიანი, ნიკოღოსიანი, აივაზიანი, მ. ჰოვანისიანი - მწვ. ა. გიურჯინიანი, ოჰანიანი
მსაჯები: ქ. კუნელაშვილი, ი. ჭკუასელი

6 მარტი, არენა . საქართველო - სომხეთი 31-12
საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი, არაბაჯევი - შახულოვი 8, გაგნიძე 4, ჯავახიშვილი 4, ჯგერენაია 3, მ. ცინცაძე 2, ა. ჩხაიძე 2, ე. ჩხაიძე 2, გვათუა 1, სურგულაძე 1, კერესელიძე 1, ქებაძე 1, ქ. ცინცაძე 1, ბჟალავა 1, ხოხბა, დოლიძე, იაშვილი, გოგია
სომ: მარუკიანი, ა. ჰოვანისიანი - გიურჯინიანი 2, სააკოვა 2, გასპარიანი 2, პოღოსიანი 1, მ. ჰოვანისიანი 1, ასლანიანი 1, ისკანდარიანი 1, მნაცაკანიანი 1, ნიკოღოსიანი 1, ბეილერიანი, აივაზიანი
მსაჯები: თ. კევლიშვილი, ნ. კევლიშვილი

ეროვნული. ევრო 2018. კვალიფიკაცია

 

Qalebis Gundi

ევრო 2018, ქალები. პირველი შესარჩევი ეტაპი. 9-11 ივნისი, 2017
მეორე ეტაპზე გადიან ჯგუფების გამარჯვებულები
B ჯგუფი, (კოსოვოში): კოსოვო 4 ქულა, ისრაელი 2, საქართველო 0

9 ივნისი, ჯაკოვე. საქართველო - ისრაელი 27-31
საქ: ჯავახია, ვარდიშვილი - კუნელაშვილი 7, ყველაშვილი 5, ვენეცკი 5, ჩოხელი 5, ქიტესაშვილი 4, ჭკუასელი 1, გვათუა, ჩირგაძე, ქებაძე
ისრ: გერშონი,  ბენ ზიქრი - ბენ იცჰაკი 9, ამინოვი 6, ეპელბოიმი 5, შაული 3, იზაკი 3, ოშრი კოენი 2, ოშერ კოენი 1,  ლევი 1, ბაჩში 1, ბენ შოშანი, ვაგენფელდი, ბარელი, აუიზერატი, ვაკრატი

10 ივნისი, პრიშტინა. კოსოვო - საქართველო 30-19
კოს: როგოვა, რუდაკუ - დემაი 11, რამა 5, ჯიკოკაი 3, კამერი 2, ალიუ 2, კრასნიჩი 2, სტაგოვა 2, ჰაჯა 1, ფაზლია 1, რუგოვა 1, გაში, ფერატაი
საქ: ვარდიშვილი, ჯავახია - ვენეცკი 4, ქიტესაშვილი 4, კუნელაშვილი 4, ყველაშვილი 3, ჭკუასელი 2, ჩოხელი 2, გვათუა, ჩირგაძე, ქებაძე
მსაჯები: მარკოვსკა, ვუტოვი (ბულ), დელეგატი: სივრიქაია (თურ)

11 ივნისი, პრიშტინა. ისრაელი - კოსოვო 25-32
A ჯგუფი, (საბერძნეთში): ფარერის კუნძულები 4, საბერძნეთი 2, ფინეთი 0
9 ივნისი. საბერძნეთი-ფინეთი 29-20
10 ივნისი. ფარერები - საბერძნეთი 25-24
11 ივნისი. ფინეთი-ფარერები 17-20
--
მეორე შესარჩევი ეტაპი. სექტემბერი 2017 - ივნისი 2018
1 ჯგუფი: ნორვეგია, ხორვატია, უკრაინა, შვეიცარია
2 ჯგუფი: მონტენეგრო, პოლონეთი, სლოვაკეთი, იტალია
3 ჯგუფი: შვედეთი, სერბეთი, მაკედონია, ფარერის კუნძულები
4 ჯგუფი: რუმინეთი, რუსეთი, ავსტრია, პორტუგალია
5 ჯგუფი: დანია, ჩეხეთი, სლოვენია, ისლანდია
6 ჯგუფი: ესპანეთი, გერმანია, თურქეთი, ლიტვა
7 ჯგუფი: ჰოლანდია, უნგრეთი, ბელარუსი, კოსოვო
ფინალურ სტადიაზე გავა 2-2 გამარჯვებული და საუკეთესო მესამე ადგილი.
ევრო 2018. საფრანგეთი, 2018 წლის დეკემბერი
--
ქალთა ეროვნული ნაკრები
მეკარეები: 12. ანა ვარდიშვილი (მამული, 1999) 16. ქრისტინე ჯავახია (ფოთი, 1998) - მოთამაშეები: 5. მარიამ გვათუა (ფოთი, 2001) 7. თინა ქიტესაშვილი (ყვარელი, 1999) 17. მედეა ჩოხელი (პეგასი, 1999) 18. ქეთევან ვენეცკი (პეგასი, 1998) 19. ანა ყველაშვილი (მამული, 1998) 23. ანა ქებაძე (პეგასი, 2000) 24. ჯულია ჩირგაძე (წყალტუბო, 2001) 28. ინა ჭკუასელი (მამული, 1985) 29. ქეთი კუნელაშვილი (ყვარელი, 1999)
მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, გუნდის უფროსი ლანა მარგიანი, ექიმი ლევან ლინნიკი

19წ. ევროპის ჩემპიონატი 2017. კვალიფიკაცია

 


17-19 მარტი, 2017. ჟლობინი, ბელარუსი
ფინალურ ეტპზე გადის 1 გუნდი

6 ჯგუფი. პორტუგალია 5 (+36) - შვეიცარია 5 (+26), ბელარუსი 2, საქართველო 0

17 მარტი. პორტუგალია-შვეიცარია 25-25
ბელარუსი-საქართველო 34-24

ბლრ: პაშკო, ტრაიანი, კაზლოვა - მისიუკი 6, ჟუკი 5, რიმაშეუსკაია 5, სნეჟკა 4, ვორანავა 4, რაბჩანკა 4,  ელისეევა 2, იანცევიჩი 2, იურინოკი 1, ტრიზნო 1, კაშკევიჩი, კრაუჩანკა, მიაჟუევა

საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა, ჯავახია - კუნელაშვილი 8, ყველაშვილი 4, ქიტესაშვილი 4, შლუხტინა 3, ჩოხელი 3, ვენეცკი 1, ესმანოვიჩი 1, გაგნიძე, პეტრენკო (ჯგერენაია, ჯავახიშვილი)

მსაჯები: დუპლიი, კოვერინა (უკრ), დელეგატი: ზაბჩინსკი (პოლ), 1700 მაყურებელი

18 მარტი. შვეიცარია-ბელარუსი 32-24
საქართველო-პორტუგალია 15-34

საქ: საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა, ჯავახია - ვენეცკი 5, კუნელაშვილი 3, ესმანოვიჩი 2, პეტრენკო 2, ჩოხელი 1, ქიტესაშვილი 1, ჯავახიშვილი 1, ყველაშვილი, შლუხტინა, გაგნიძე, ჯგერენაია

პორ: ურსუ, მინგალეევა, კარდოსო - ოლივეირა 9, მონტეირო 6, ლოურეირო 5, მორენო 4, მინსიუნა 3, მორაიში 3, აზევედო 2, არაუჟო 1, რუელა 1, ალმეიდა, კარდოზო, ფარია სოუზა, პერიკიტო, რესენდე

მსაჯები: დუპლიი, კოვერინა (უკრ), დელეგატი: ზაბჩინსკი (პოლ), 1200 მაყურებელი

19 მარტი. ბელარუსი-პორტუგალია 23-40
შვეიცარია-საქართველო 37-19

შვც: ფესლერი, ჟიჟე, უკაი - ჩებიცი 9, გაუჩი 8, ალბრეხტი 5, ებერჰარტი 5, შტუცი 3, ცუმშტაინი 2, ჰოდელი 2, ჰესი 2, კეჰრი 1, ოიგსტერი, მუნტვილერი, ცინგი, ინგოლდი

საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა, ჯავახია - ყველაშვილი 5, ვენეცკი 5, ჩოხელი 4, კუნელაშვილი 2, ქიტესაშვილი 2, შლუხტინა 1, ესმანოვიჩი, პეტრენკო, ჯავახიშვილი, ჯგერენაია, გაგნიძე

მსაჯები: დუპლიი, კოვერინა (უკრ), დელეგატი: ზაბჩინსკი (პოლ), 1700 მაყურებელი
საქართველოს ნაკრები (19 წ, 1998)

მეკარეები: 12. ანა ვარდიშვილი (1999, მამული) 16. ქრისტინე ჯავახია (1998, ფოთი) 22. მარიამ ჩაჩუა (1999, პეგასი)

მოთამაშეები: 7. თინათინ ქიტესაშვილი (1999, ყვარელი - CB, RB) 15. ნენო ჯგერენაია (2002, ფოთი - CB, LW) 17. მედეა ჩოხელი (კაპიტანი, 1999, პეგასი - P) 18. ქეთევან ვენეცკი (1998, პეგასი - RW, RB) 19. ანა ყველაშვილი (1998, მამული - CB) 20. ელენე ჯავახიშვილი (2000, მამული - LW, LB) 23. ნინო გაგნიძე (2002, პეგასი - RB) 24. ოლჰა შლუხტინა (1998, რეალ მიკოლაივ,  უკრ - LW, LB) 29. ქეთი კუნელაშვილი (1999, ყვარელი - LB) 31. სვიტლანა პეტრენკო (1998, ბროვარი, უკრ - LW) 39. კატერინა ესმანოვიჩი (1999, მამული - P, RB)

მთავარი მწრთნელი გიორგი გვაზავა,  მწვრთნელი ინა ჭკუასელი, ექიმი გურამ ადამია, მენეჯერი ლანა მარგიანი
--
ევროპის ჩემპიონატი 2017, ქალები, 19წ

27 ივლისი - 5 აგვისტო. ცელიე, სლოვენია (პირდაპირ ფინალში დაუშვეს დანია, რუსეთი, სლოვენია)
კვალიფიკაცია, 17-19 მარტი

1 ჯგუფი (მაკედონიაში): უნგრეთი 6, მაკედონია 4 - ფარერები 2, მოლდოვა 0
2 ჯგუფი (ესპანეთში): ესპანეთი 6, რუმინეთი 3 - ისლანდია 3, ლიტვა 0
3 ჯგუფი (სლოვაკეთში): საფრანგეთი 6, მონტენეგრო 4 - სლოვაკეთი 2, ბელგია 0
4 ჯგუფი (ხორვატიაში): ხორვატია 6, ჰოლანდია 4 - უკრაინა 2, ფინეთი 0
5 ჯგუფი (ჩეხეთში): შვედეთი 6, სერბეთი 4 - ავსტრია 1, ჩეხეთი 1
7 ჯგუფი (საბერძნეთში): ნორვეგია 4 - საბერძნეთი 2, თურქეთი 0
8 ჯგუფი (გერმანიაში): გერმანია 4 - პოლონეთი 2, ლატვია 0
ფინალურ ტურნირზე 1-5 ჯგუფიდან გავიდა 2-2 გუნდი, 6-8 ჯგუფებიდან - თითო

18 . European Open 2016

 

4-8 ივლისი , გეტებორგი, შვედეთი.

1.შვედეთი 2. დანია 3. ნორვეგია 4. ჰოლანდია - 5. რუსეთი 6. საფრანგეთი 7. რუმინეთი 8. ესპანეთი - 9. პოლონეთი 10. შვეიცარია 11. ჩეხეთი 12. ფინეთი - 13. ისლანდია 14. ფარერები 15. მონტენეგრო 16. საქართველო 17. სლოვაკეთი 18. ავსტრია

4-5 ივლისი, ჯგუფური ტურნირი

საქართველო - საფრანგეთი 12-20

საქ: ჩაჩუა, ჯავახია, ვარდიშვილი - ქიტესაშვილი 4, ჩოხელი 2, კუნელაშვილი 2, ვენეცკი 2, ყველაშვილი 2, პეტრენკო, ჩირგაძე, ჯავახაძე, ბერიძე, გაგნიძე, ჩხაიძე

საფ: პორტი, რიკარდო - კარამელო 6, დეკიუჟისი 4, რივალი 3, ლე ბლევეკი 2, დი როკო 1, ფორი 1, ჟარიჟი 1, ჟანმერი 1, პულიეზი 1, ანდრე, დემუნკი, ფოპა, ლეფევრი, პალმერო

ლიზებერგსჰალე.მსაჯები:  ფუკალა, მოჰილა (ჩეხ), დელეგატი: მედვედი (სრბ)

საქართველოავსტრია 14-23

საქ: ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია - კუნელაშვილი 9, ჩოხელი 2, ყველაშვილი 2, ვენეცკი 1, ქიტესაშვილი, პეტრენკო, ჩირგაძე, ბერიძე, ჯავახაძე, ჩხაიძე, გაგნიძე

ავს: ფრიც-კასტრო, რაიხლი - ჰალერი 5, ივკოვიჩი 5, რინერი 3, დრაგულიჩი 2, დრამაჩი 2, ვერნერტი 2, ბრაიტი 1, განგელი 1, ჰუმერი 1, ნოიმაისტერი 1, ჩატოვიჩი,  ჩოსიჩი, ფრუჰმანი

ვალჰალა. მსაჯები:  ბრიკმანე, კირეევა (ლატ), დელეგატი: კონეჩნი (ჩეხ)

საქართველო-ფინეთი 15-15

საქ: ჩაჩუა, ჯავახია, ვარდიშვილი - კუნელაშვილი 7, ქიტესაშვილი 4, ყველაშვილი 3, პეტრენკო 1, ჩოხელი, გაგნიძე, ბერიძე, ჩირგაძე, ჯავახაძე, ჩხაიძე

ფინ: ვულფი, სიმესი - აარნიო 7, დეგერტი 2, კარსტენი 2, ვოუტიაინენი 2, პეიცარო 1, პიეტილაინენი 1, ალაკარი, ეკლუნდი, იაკიმოვა, იენსენი, ნიემი, ნისტრომი, პალკორანტა, პერფორსი

ვალჰალა. მსაჯები:  გიტა, ტოპლიჩანუ (რუმ), დელეგატი: სოდალი (ნორ)

საქართველო-ჰოლანდია 16-24

საქ: ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია - ქიტესაშვილი 6, ყველაშვილი 4, ჩოხელი 3, კუნელაშვილი 2, გაგნიძე 1, პეტრენკო, ჩირგაძე, ჯავახაძე, ჩხაიძე

ჰოლ: ფან დერ პოლდერი, ტენ ჰოლტე - ფან ვეტერინგი 9, მულდერი 4, ჰილბრანდსი 3, ნოითმიერი 2, ტენ კატე 2, ბეუხოლსი 1, ჰოუსჰირი 1, ლოუვერენსი 1, ფან დერ ლინდენი 1, დრენტი, ფრერიქსი, კლუმპი, მოლენარი, ზელდენთიისი

ვალჰალა. მსაჯები:  ჰარასტი, ნახტმანი (უნგ), დელეგატი: ვაიჰე (ფარ)

ჰოლანდია 8 ქულა, საფრანგეთი 6 - ფინეთი 3 - ავსტრია 2, საქართველო 1

6-7 ივლისი, მეორე ეტაპი. 13-18 ადგილები

საქართველო - სლოვაკეთი  22-20

საქ:  ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია - კუნელაშვილი 6, ვენეცკი 6, ჩოხელი 4, ქიტესაშვილი 3, ყველაშვილი 3, პეტრენკო, ჩირგაძე, ბერიძე, ჯავახაძე, გაგნიძე, ჩხაიძე

სლკ:  ფურგალაკოვა, მულიკოვა - ნემეტოვა 4, კოსტელნა 3, ზემანიჩოვა 3, ბაიჩოვა 2, ჰობეიოვა 2, სკორიჩოვა 2, სოლაროვა 2, ტამაში 1, ვენჩურიკოვა 1, ბაჩიკოვსკა, კოვაჩოვა, ნეიდლიკოვა, რაინოჰოვა, ტრუნკოვა

ლიზებერგსჰალე. მსაჯები:  სმაილაგიჩი, სმაილაგიჩი (შვდ) დელეგატი: სოდალი (ნორ)

საქართველო - ისლანდია 16-22

საქ:  ჩაჩუა, ჯავახია, ვარდიშვილი - კუნელაშვილი 6, ჩოხელი 5, ქიტესაშვილი 2, ყველაშვილი1, ვენეცკი 1, პეტრენკო 1, ჩირგაძე, ბერიძე, გაგნიძე, ჯავახაძე, ჩხაიძე

ისლ:  გისლადოტირი, ბენდერი - იაკობსენი 6, ჰიარტადოტირი 4, ერლინგსდოტირი 3, თომპსონი 3, ბირკისდოტირი 3, სტეფანსდოტირი 2, არნარსდოტირი 1, არინბიარნარი, გუდიონსდოტირი, ლარუსდოტირი, ტორსტეინსდოტირი,  ჰარდარდოტირი, ბენედიქტსდოტირი

ლიზებერგსჰალე.მსაჯები:  ჰარასტი, ნახტმანი (უნგ) დელეგატი: ბერნდტსონი (შვდ)

ისლანდია 3 ქულა, საქართველო 2, სლოვაკეთი 1

--

8 ივლისი, ფინალი. 15 ადგილისთვის.

საქართველო - მონტენეგრო 10-18

საქ:ჩაჩუა, ჯავახია, ვარდიშვილი - პეტრენკო 3, ვენეცკი 3, ქიტესაშვილი 2, კუნელაშვილი 2, ჩოხელი, ბერიძე, ჩირგაძე, ჩხაიძე, გაგნიძე, ჯავახაძე

მნტ: მანდიჩი, ჯურიჩი - ბოზოვიჩი 5, ჯოროვიჩი 4, კნეზევიჩი 2, მეჯედოვიჩი 2, ტერზიჩი 2, გოდეცი 1, რადოვიჩი 1, შტამატოვიჩი 1, ბაბოვიჩი, ჯაფეროვიჩი, გლობარევიჩი, მუიოვიჩი, პეროვიჩი, რაიჩევიჩი

სკანდინავიუმი. მსაჯები:ბოასონი, გუსტაფსონი (ისლ) დელეგატი: ბერნდტსონი (შვდ)

--

საქართველოს ნაკრები

12. ანა ვარდიშვილი (GK, მამული, 1999) – 7 თამაში

16. ქრისტინე ჯავახია(GK, ფოთი, 1998) – 7

22. მარიამ ჩაჩუა(GK, პეგასი, 1999) – 7

3. სვიტლანა პეტრენკო(LW, მამული, 1998) – 7 თამაში, 5გოლი

7. თინა ქიტესაშვილი(RB, ყვარელი, 1999) – 7, 21

17. მედეა ჩოხელი(P, პეგასი, 1999) – 7, 16

18. ქეთევან ვენეცკი(RB, პეგასი, 1999) – 5, 13

19. ანა ყველაშვილი(CB, მამული, 1998) – 6, 15

20. ელისაბედ ჩხაიძე(LB, პეგასი, 2002) - 7

23. ნინო გაგნიძე(RW, პეგასი, 2002)- 7, 1

24. ჯულია ჩირგაძე(LB, წყალტუბო, 2001) - 7

29. ქეთი კუნელაშვილი(LB, ყვარელი, 1999) 7, 34

31. მაია ბერიძე(CB, პეგასი, 1999)- 6

39. მარიკა ჯავახაძე(P, წყალტუბო, 1999)- 7

მთავარი მწვრთნელი გიორგი გვაზავა (1978)
მწვრთნელი ინა ჭკუასელი (1985)
გუნდის ლიდერი
ლანა მარგიანი (1988) 

20წ მსოფლიო ჩემპიონატი 2016. კვალიფიკაცია

 

ბელო პოლე, მონტენეგრო, 2016. ფინალურ ეტაპზე გადის 1 გუნდი

18 მარტი. საქართველო-მონტენეგრო 14 -29

საქ: ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია - ქიტესაშვილი 4, ყველაშვილი 4, ბერიძე 2, ჩოგოვაძე 2, ჩოხელი 1, ღვალაძე 1, გაგნიძე, ჩირგაძე, ჯავახაძე

მონ: ჩოგურიჩი, მარინოვიჩი, ნენეზიჩი - კონატარი 6, ბოსნიაკი 5, ჯოკოვიჩი 4, ნოვაკოვიჩი 3, შჩეპანოვიჩი 3, მ. ჩარაპიჩი 2, ჩავლოვიჩი 2, ბრნოვიჩი 2, ი. ჩარაპიჩი 1, იოვიჩევიჩი 1, შარანოვიჩი 1, აძიჩი, ტერზიჩი

მსაჯები: მანეა, ილიესკუ (რუმ)

19 მარტი. უკრაინა-საქართველო 43- 21

უკრ: გლადუნი, ჰუნკო - კონოვალოვა 10, დავიდიანცი 5, პოლიაკი 5, პოცელუევა 5, ჩერვიაკოვა 4, მარკევიჩი 4, რუდკო 4, კოსიკი 3, მელეკეშცევა 2, კ. ჰრეჩკა 1, მ. ჰრეჩკა, საბოვა

საქ: ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია - ყველაშვილი 7, ჩოხელი 7, ქიტესაშვილი 3, ჩოგოვაძე 2, ღვალაძე 2, გაგნიძე, ბერიძე, ჩირგაძე, ჯავახაძე

მსაჯები: მანეა, ილიესკუ (რუმ)

20 მარტი. მონტენეგრო-უკრაინა 24- 20

მონტენეგრო 4 ქულა / უკრაინა 2, საქართველო 0

გოგონათა ნაკრები (20წ, 1996)

მთ. მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, მწვრთნელი ინა ჭკუასელი, ექიმი გიორგი კაზალიკაშვილი, გუნდის ლიდერი ლანა მარგიანი

მეკარეები: ანა ვარდიშვილი (მამული, 1999), ქრისტინე ჯავახია (ფოთი, 1998), მარიამ ჩაჩუა (პეგასი, 1999)

მოთამაშეები: თინათინ ქიტესაშვილი (ყვარელი, 1999),  ქრისტინე ღვალაძე (მამული, 1998), თამარ ჩოგოვაძე (პეგასი, 1998), მედეა ჩოხელი (პეგასი, 1999), ანა ყველაშვილი (მამული, 1998), ნინო გაგნიძე (პეგასი, 2002), ჯულია ჩირგაძე (წყალტუბო, 2001), მაია ბერიძე (პეგასი, 1999), მარიკა ჯავახაძე (წყალტუბო, 1999)

19წ IHF/EHF ქალთა თასი 2016. ევროპა

 

თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე, 2016

A ჯგუფი:  კვიპროსი, ლატვია, საქართველო, ალბანეთი
B ჯგუფი: ფარერები, ბელგია, ესტონეთი, სომხეთი

8 მარტი, საქართველო - კვიპროსი 33-10

საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა - ყველაშვილი 7, ვენეცკი 5, ჩოგოვაძე 5, კუნელაშვილი 3, ქიტესაშვილი 3, ღვალაძე 3, გადელია 3, ჩოხელი 2, ბერიძე 2, ჩირგაძე, ჯავახაძე

კვი: ანტრეუ, ფილიმონოსი - ელია 3, ზინონოსი 3, ხაძიმატაიუ 3, იაკოვუ 1, ნიკოლაუ, ფილიპუ, სავა, გავრილა, მორფუ, ანტონიუ, ევანგელუ, კაფეძი


მსაჯები: კულოვიჩი, სკალიჩი (ბოს) / 300 მაყურებელი


9 მარტი, საქართველო-ლატვია 31 -25

საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა, ჯავახია - ჩოგოვაძე 7, ყველაშვილი 6, ჩოხელი 5, ვენეცკი 4, გადელია 4, კუნელაშვილი 3, ქიტესაშვილი 2, ღვალაძე, ბერიძე, ჩირგაძე, ჯავახაძე

ლატ: მალცენიეცე, კოკინა - არმანე 10, პურვინა 9, იუგანე 2, გ. კაულაკანე 1, რუტკოვსკა 1, სკუდრა 1, ლაპსა 1, ზ. კაულაკანე, უმიაროვა, კრუმინია, დერგაჩევა, ვაიდე


მსაჯები: ჰარასტი, ნახტმანი (უნგ) / 700 მაყურებელი


10 მარტი, საქართველო-ალბანეთი 44-6

საქ: ვარდიშვილი, ჯავახია, ჩაჩუა - ქიტესაშვილი 15, ღვალაძე 11, გადელია 6, ჯავახაძე 3, ჩირგაძე 3, კუნელაშვილი 2, ბერიძე 2, ყველაშვილი 1, ვენეცკი 1, ჩოხელი, ჩოგოვაძე

ალბ: ჰ. ზაიმი - ალიაი 2, გოჟდარი 2, კონინი 1, ზავაიანი 1, მუჟა, დელია, ბეჩო, ს. ზაიმი


მსაჯები: ჰესე, მარტინი (ბრი) / 350 მაყურებელი


ნახევარფინალი, 12 მარტი. საქართველო - ბელგია 18- 14


საქ: ჩაჩუა, ჯავახია, ვარდიშვილი - ყველაშვილი 6, ჩოგოვაძე 3, კუნელაშვილი 3, ჩოხელი 2, ღვალაძე 2, ვენეცკი 1, ქიტესაშვილი 1, გადელია, ბერიძე, ჩირგაძე, ჯავახაძე


ბელ: სმეტი, შულგა - ჰააზენი 4, ლამოტი 3, დეუსი 3, ტილკინი 2, გისენსი 1, დე ბლენდე 1, ადელი, ანტონისენი, კარუზო, პუტცაისი, პეეტერსი, მარტინი


მსაჯები: ჰარასტი, ნახტმანი (უნგ) / 700 მაყურებელი


ფინალი, 13 მარტი. საქართველო - ფარერები 14-28

საქ: ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია - ქიტესაშვილი 5, კუნელაშვილი 3, გადელია 2, ვენეცკი 2, ღვალაძე 1, ყველაშვილი 1, ჩოგოვაძე, ჩოხელი, ბერიძე, ჩირგაძე, ჯავახაძე

ფარ: ფრიზჰაიმი, ფრიზმუნდსდოტირი - ჰალსდოტირი 9, გ. პოულსენი 6, მატრას ლარსენი 5, კ. პოულსენი 4, ელიასენი 3, ბეკ-ნილსენი 1, ბარდადოტირი, ჰილდიბიარტსდოტირი, დალ ჰანუსონი, ჰოი, პალსდოტირი, ტორდადოტირი

მსაჯები: ჰარასტი, ნახტმანი (უნგ) / 1000 მაყურებელი


საბოლოო მდგომარეობა. 1 ფარერები 2 საქართველო 3 ლატვია 4 ბელგია 5 ესტონეთი 6 კვიპროსი 7 სომხეთი 8 ალბანეთი


გოგონათა ნაკრები (19წ, 1997)


მთ. მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, მწვრთნელი ოლექსანდრ გურსკი (უკრ), ექიმი გიორგი კაზალიკაშვილი,


მეკარეები:  ანა ვარდიშვილი (მამული, 1999),  ქრისტინე ჯავახია (ფოთი, 1998),  მარიამ ჩაჩუა (პეგასი, 1999)


მოთამაშეები: ქეთი კუნელაშვილი (ყვარელი, 1999), თათია გადელია (ფოთი, 1998), ქეთევან ვენეცკი (პეგასი, 1998), თინათინ ქიტესაშვილი (ყვარელი, 1999),  ქრისტინე ღვალაძე (მამული, 1998), თამარ ჩოგოვაძე (პეგასი, 1998), მედეა ჩოხელი (პეგასი, 1999),  ანა ყველაშვილი (მამული, 1998),  ჯულია ჩირგაძე (წყალტუბო, 2001), მაია ბერიძე (პეგასი, 1999), მარიკა ჯავახაძე (წყალტუბო, 1999)

17წ ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალი 2015. თბილისი

 

გოგონათა ოლიმპიური ნაკრები (17წ, 1998)

Qalebis Gundi

მთ. მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, მწვრთნელი ინა ჭკუასელი, ექიმი ლევან ლინნიკი

16. ქრისტინე ჯავახია (GK, ოქროს ვერძი - ფოთი), 22. მარიამ ჩაჩუა (GK, პეგასი), 7. თინა ქიტესაშვილი (CB ყვარელი) 9. თათია გადელია (RB, ოქროს ვერძი - ფოთი), 10. სოფო იორდანიშვილი (LB, ყვარელი), 13. ქრისტინე ღვალაძე (LW, მამული), 15. თამარ ჩოგოვაძე (LW, პეგასი), 17. მედეა ჩოხელი (P, პეგასი), 18. ქეთევან ვენეცკი (RW, პეგასი), 19. ანა ყველაშვილი (CB, მამული ), 23. მარიამ მიხელიძე (LW, ყვარელი), 24. ნინო გაბისონია (RB, მამული), 29. ქეთი კუნელაშვილი (LB, ყვარელი), 31. მაია ბერიძე (CB,  პეგასი), 39. თამთა თეთრაშვილი (P,  ყვარელი)

A ჯგუფი: დანია-გერმანია 24- 16, ნორვეგია-მონტენეგრო 22-20, მნე-დან 16-29, გერ- ნორ 20-21, გერ-მნე 21-20. დან-ნორ 23-17
B ჯგუფი: ჩეხეთი-საქართველო 44-18, რუსეთი- რუმინეთი 23-20, საქ-რუს 16-34, რუმ-ჩეხ 25-26, რუმ- საქ 32-24, რუს-ჩეხ 26-24

1-4 ადგილები: დან-ჩეხ 30-22, რუს-ნორ 32-25
5-8 ადგილები: გერ-საქ 30-25, რუმ-მნე 29-23

ფინალი: 1-2. რუს-დან 21-20 (18-18), 3-4. ნორ-ჩეხ 37- 23,
5-6. რუმ-გერ 27-25, 7-8. მნე-საქ 26- 15

27 ივლისი. საქართველო-ჩეხეთი 18- 44 (ჯავახია, ჩაჩუა - ჩოხელი 5, ყველაშვილი 4, გადელია 3, კუნელაშვილი 3, ვენეცკი 2, მიხელიძე 1, ბერიძე, ჩოგოვაძე, გაბისონია, ღვალაძე, იორდანიშვილი, ქიტესაშვილი, თეთრაშვილი)

28 ივლისი. საქართველო-რუსეთი 16- 34 (ჩოხელი 5, კუნელაშვილი 5, გადელია 4, მიხელიძე 1, ჩოგოვაძე 1)

29 ივლისი. საქართველო-რუმინეთი 24 -32 (კუნელაშვილი 6, ჩოგოვაძე 3, ჩოხელი 3, გადელია 3, ღვალაძე 3, ვენეცკი 3, ყველაშვილი 2, მიხელიძე 1)

31 ივლისი. საქართველო-გერმანია 25- 30 (კუნელაშვილი 10, ჩოხელი 5, გადელია 5, ყველაშვილი 2, მიხელიძე 2, ღვალაძე 1)

1 აგვისტო. საქართველო-მონტენეგრო 15- 26 (ჩოგოვაძე 4, კუნელაშვილი 4, ყველაშვილი 3, მიხელიძე 2, ჩოხელი 1, გადელია 1)

17წ ევროპის ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია

 

ქუთაისი, სპორტის სასახლე, 2015. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

20 მარტი
ლიტვა-საქართველო 39- 20


ლიტ: ბოჩკუტე, იანუშაუსკაიტე, შლიუპაიტე - ბ. ივანაუსკაიტე 11, რინკიავიჩუტე 7, რ. ივანაუსკაიტე 6, აგლინსკაიტე 5, ლაპინსკაიტე 3, დრულიტე 2, გაიდიტე 2, პოჩიუტე 1, პოშკუტე 1, ზენკოვაიტე 1, აბრუტიტე, ლუკოშიავიჩუტე, სპარნაუსკაიტე


საქ: ჯავახია, ვარდიშვილი, ყაველაშვილი - ჩოხელი 4, გადელია 4, გაბისონია 4, ვენეცკი 3, ბერიძე 2, ყველაშვილი 2, ღვალაძე 1, კუნელაშვილი, ჩოგოვაძე, მიხელიძე, ქიტესაშვილი, მორჩაძე, თეთრაშვილი

მსაჯები: შილჰა, შილჰა (გერ) / 1200 მაყურებელი

ნორვეგია-ჰოლანდია 33-32

21 მარტი
ჰოლანდია- საქართველო  43-22


ჰოლ: ფან დე პოლდერი, ტენ პოლტე - ფრირიკსი 7, ზელდენფიესი 6, ჰილბრანდსი 6, ფონ ვეიტერინი 4, ჰაუსჰირი 3, ნოითმიერი 3, ტენ კატე 3, ბეუხოლსი 3, მულდერი 2, ფან დერ ლინდენი 2, ოსტფეინი 2, კორპელი 1, კლუმპი 1, სტეიხერსი


საქ: ჯავახია, ყაველაშვილი, ვარდიშვილი - ყველაშვილი 5, ჩოგოვაძე 5, გადელია 5, ჩოხელი 3, კუნელაშვილი 2, ვენეცკი 1, ღვალაძე 1, გაბისონია, ბერიძე, მიხელიძე, მორჩაძე, ქიტესაშვილი, თეთრაშვილი

მსაჯები: ბოლიჩი, ჰურიხი (ავს)/ 900 მაყურებელი

ნორვეგია-ლიტვა 38- 26


22 მარტი
საქართველო- ნორვეგია 20-41


საქ: ჯავახია, ყაველაშვილი, ვარდიშვილი - გადელია 8, ყველაშვილი 4, გაბისონია 3, ვენეცკი 2, ჩოგოვაძე 1, კუნელაშვილი 1, თეთრაშვილი 1, ღვალაძე, მორჩაძე, მიხელიძე, ქიტესაშვილი, ბერიძე

ნორ: გორა ალვერნი, ფაგერჰაიმი - ბოე-იაკობსენი 7, კლაიბერგი 6, ფინსტადი 5, ქრისტენსენი 5, ჰიუსე 3, ნესტაკერი 3, ნიგარდი 3, ფუსჰაიმი 2, ჰოვლამი 2, სტრენგენელსი 2, ოლსენი 2, გაბრიელსენი 1

მსაჯები: შილჰა, შილჰა (გერ) / 800 მაყურებელი

ჰოლანდია-ლიტვა 30-28
ნორვეგია 6 ქულა, ჰოლანდია 4 / ლიტვა 2, საქართველო 0

გოგონათა ნაკრები (17წ, 1998)

მთ. მწვრთნელი როლანდ ერაძე, მწვრთნელი გიორგი გვაზავა (1978), მენეჯერი ინა ჭკუასელი (1985), ექიმი ლევან ლინნიკი (1987)

მეკარეები: თინათინ ყაველაშვილი (პეგასი, 1998), ანა ვარდიშვილი (მამული, 1999), ქრისტინე ჯავახია (ფოთი, 1998)


უკანა ხაზი: თათია გადელია (ფოთი, 1998), ნინო გაბისონია (მამული, 1998), ანა ყველაშვილი (მამული, 1998), ქეთი კუნელაშვილი (ყვარელი, 1999), ქეთევან ვენეცკი (პეგასი, 1998), თინათინ ქიტესაშვილი (ყვარელი, 1999), მაია ბერიძე (პეგასი, 1999)


გარემარბები: ქრისტინე ღვალაძე (მამული, 1998), თამარ ჩოგოვაძე (პეგასი, 1998), მარიამ მიხელიძე (ყვარელი, 1999), ლელა მორჩაძე (პეგასი, 1998)


პივოტები: მედეა ჩოხელი (პეგასი, 1999), თამთა თეთრაშვილი (ყვარელი, 1998)

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: