facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ნაკრები 

SuChvenebi

ევრო 2020. პირველი შესარჩევი ეტაპი

 

თითო გამარჯვებული გადის მეორე შესაარჩევ ეტაპზე. დანარჩენი 6 გუნდი მეორე შანსს მიიღებს ჩელენჯ ტროფიზე, 2017 წლის ივნისში

3 ჯგუფი: იტალია, ლუქსემბურგი, საქართველო

2 ნოემბერი, 2016. სირაკუზა. კონჩეტო ლო ბელო. 2100 მაყურებელი
იტალია-საქართველო 26-19

იტა: ფოვიო, პოსტონია, როსი - ტურკოვიჩი 10, რადოვჩიჩი 5, ჯანოკარო 4, ზონერერი 2, ვენტური 2, იბალი 1, სპერტი 1, ვოლპი 1, სკატარი, კოლაზუონო, მორეტი, პარიზინი, დარიპანი - მწვ. რადოიკოვიჩი

საქ: თევზაძე, ცინცაძე - ჭანტურია 6, წითელიშვილი 4, ჩიქოვანი 3, ორჯონიკიძე 3, გრიშიკაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, არსენაშვილი 1, სიმონია, რუსტამოვი, დიხამინჯია (დათუკაშვილი) - მწვ. ორჯონიკიძე

მსაჯები: დორუ მანეა, რადუ ილიესკუ (რუმ), დელეგატი: სოტირის კონსტანტინუ (კვი)

6 ნოემბერი, 2016. თბილისი, სპორტის სასახლე, 1500 მაყურებელი
საქართველო-იტალია 25-28

საქ: თევზაძე (ტორონჯაძე, ცინცაძე) - ჩიქოვანი 11, მსხვილიძე 6, გრიშიკაშვილი 2, ორჯონიკიძე 2, წითელიშვილი 1, ჭანტურია 1, დათუკაშვილი 1, რუსტამოვი 1, აბრამიშვილი (სიმონია, გვაზავა, დიხამინჯია) - მწვ. ორჯონიკიძე

იტა:  ფოვიო (პოსტონია, როსი) - ტურკოვიჩი 7, რადოვჩიჩი  6, სკატარი 4, ჯანოკარო 3, სპერტი 3, პარიზინი 2, ვოლპი 2, იბალი 1, ზონერერი, დარიპანი, მორეტი, ვენტური, კოლაზუონო - მწვ. რადოიკოვიჩი

მსაჯები: იაკუპ ერლეცკი, მაჩეი ლაბუნი (პოლ), დელეგატი: ქენან გიოქმენი (თურ)

4 იანვარი, 2017. თბილისი, ოლიმპიური სასახლე. 300 მაყურბელი
საქართველო-ლუქსემბურგი 24-31

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე – ჩიქოვანი 8, ორჯონიკიძე 6, კბილაშვილი 3, წითელიშვილი 2, ჭანტურია 2, დიხამინჯია 2,  რუსტამოვი 1, გრიშიკაშვილი, აბრამიშვილი, სიმონია, მიქავა (გოგავა) - მწვ: ორჯონიკიძე, გვაზავა

ლუქ: მორეირა, ოჟე, პავლოვიჩი - მიულერი 7, ვირცი 6, კოლი 6, ი. ჰოფმანი 5, სხოლტენი 5,  ბოკი 2, ჯ. ჰოფმანი, შრიოდერი, მარზადორი (ზეკანი, ბილი, ტომასინი) - მწვ: სტოტი, გრადუ

მსაჯები: დორიან სირბუ, ვალენტინ სუპონიკოვი (მლდ), დელეგატი: მარეკ ზაბჩინსკი (პოლ)

7 იანვარი, 2107. ლუქსემბურგი, დე კოკის ცენტრი. 800 მაყურებელი
ლუქსემბურგი-საქართველო 35-29

ლუქ: მორეირა, ოჟე, პავლოვიჩი - კოლი 7, შრიოდერი 7, სხოლტენი 6,  ი. ჰოფმანი 4, მიულერი 3, ვირცი 3, ბოკი 2, ბილი 1, ჯ. ჰოფმანი 1, ზეკანი 1, მარზადორი, ტომასინი, იპერტი - მწვ: სტოტი, გრადუ

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე – ჭანტურია 7, გრიშიკაშვილი 6, ორჯონიკიძე 5, ჩიქოვანი 5, კბილაშვილი 2, რუსტამოვი 2, წითელიშვილი 1, აბრამიშვილი 1, დიხამინჯია, სიმონია, მიქავა - მწვ: ორჯონიკიძე, გვაზავა

მსაჯები: მარტინ ლილეპეა, მარიონ კული (ესტ), დელეგატი: ჟოს ჟორჟე (პორ)
ლუქსემბურგი 4 ქულა (+13), იტალია 4 (+10), საქართველო 0 (-23)

11 იანვარი. ლუქსემბურგი-იტალია, 15 იანვარი. იტალია-ლუქსემბურგი
--

2 ჯგუფი: თურქეთი, ესტონეთი, კოსოვო

02.11.16 თურქეთი - კოსოვო 26-22, 06.11.16 კოსოვო - თურქეთი 24-24
04.01.17 კოსოვო - ესტონეთი 17-31, 08.01.17 ესტონეთი-კოსოვო 27-23
11.01.17 ესტონეთი-თურქეთი 15.01.17 თურქეთი-ესტონეთი

1 ჯგუფი: საბერძნეთი, კვიპროსი, ფარერები - ერთ წრედ, ფარერის კუნძულებზე

13.01,17 კვიპროსი-ფარერები, 14.01.17 საბერძნეთი-კვიპროსი, 15.01.17 ფარერები-საბერძნეთი
---

საქართველოს ნაკრები
22. შოთა თევზაძე (GK, 1981, რეშიცა, რუმ) – 4 მატჩი, 16. გიგა ტორონჯაძე (GK, 1989, ქუთაისი) – 3 მატჩი, 1. ზურაბ ცინცაძე (GK, 1996, პეგასი) – 2 მატჩი

8. ირაკლი ჩიქოვანი (CB, 1989, დუნარეა კელერაში, რუმ) – 4 მატჩი, 27 გოლი;
23. რევაზ ჭანტურია (RW, 1982, პელისტერი, მკდ) – 4 მატჩი, 16 გოლი;
17. თეიმურაზ ორჯონიკიძე (LB, 1996, პრილეპი, მკდ) – 4 მატჩი, 16 გოლი;
4. შოთა გრიშიკაშვილი (P, 1984, ბათუმი) – 4 მატჩი, 9 გოლი;
20. ლექსო წითელიშვილი (LB, 1992, ბათუმი) – 4 მატჩი, 8 გოლი;
7. ხაზეინ რუსტამოვი (LW, 1998, ქუთაისი) – 4 მატჩი, 4 გოლი;
3. გიორგი დიხამინჯია (RW, 1997, პეგასი) – 4 მატჩი, 2 გოლი; 
6. ზურაბ აბრამიშვილი (LW, 1994, ბათუმი) – 4 მატჩი,  2 გოლი;
19. ზურაბ სიმონია (RB, 1994, ქუთაისი) – 4 მატჩი;
13. ირაკლი კბილაშვილი (CB, 1998, ეგეოს სერიფატო, საბ) – 2 მატჩი, 5 გოლი;
9. სერგო დათუკაშვილი (LB, 1978, ვოივოდინა, სბრ) – 2 მატჩი, 1 გოლი;
15. გიორგი მიქავა (P, 1998, იმედი თელავი) – 2 მატჩი,
24. რატი მსხვილიძე (RB, 1978, ურმია, ირა) – 1 მატჩი, 6 გოლი;
11. ერეკლე არსენაშვილი (P, 1998, სტუ) – 1 მატჩი, 1 გოლი;
5. გიორგი გვაზავა (P, 1978, სტუ) – 1 მატჩი;
25. ზურაბ გოგავა (RB, 1998, პეგასი) – 1 მატჩი

მთავარი მწვრთნელი ბექა ორჯონიკიძე, მწვრთნელი გიორგი გვაზავა გუნდის უფროსი ჯემალ ბარამიძე, ექიმი  გურამ ადამია, დელეგაციის თავი ვახტანგ მეიფარიანი

--

ამხანაგური მატჩები

თბილისი, ოლიმპიური სასახლე.  27 დეკემბერი, 2016
საქართველო - ისრაელი 37-38
საქ: თევზაძე - კბილაშვილი 8, დიხამინჯია 7,  ჩიქოვანი 6, ორჯონიკიძე 4, გრიშიკაშვილი 4, წითელიშვილი 3, სიმონია 2, რუსტამოვი 2, აბრამიშვილი 1, მიქავა (ტორონჯაძე, ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ცხოვრებაძე, გოგავა) - მწვ. ორჯონიკიძე

ისრ: გუტერმანი (ბარ გილი) - ჰერშკოვიცი 10, შკალიმი  9, ტურკენიცი 5, კალდერონი 4, კუშმარო 4, ზიტლერი 4, კაცი 2, კორდოვა, ჰარარი, პერესი, ნაგარი - მწვ. ჰაბერი

მსაჯები: ვ. ბაძაღუა, ლ. ოსიყმაშვილი

თბილისი, ოლიმპიური სასახლე.  28 დეკემბერი, 2016
საქართველო - ისრაელი 37-38

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - კბილაშვილი 7, ჩიქოვანი 7, რუსტამოვი 5,  წითელიშვილი 5,  დიხამინჯია 4,  გრიშიკაშვილი 4, სიმონია 3, მიქავა 1, აბრამიშვილი 1 - მწვ. ორჯონიკიძე

ისრ: გუტერმანი, ბარ გილი - ტურკენიცი 18, კალდერონი 5, კაცი 5, კუშმარო 3, ჰერშკოვიცი 3, შკალიმი  3, კორდოვა 1, ზიტლერი,  ჰარარი, ნაგარი, პერესი  - მწვ. ჰაბერი
მსაჯები: ვ. ბაძაღუა, გ. გვაზავა

მსოფლიო ჩემპიონატი 2017. კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

 

4 ჯგუფი. პლეიოფში გადის ჯგუფის გამარჯვებული
5 ნოემბერი, თელ ავივი, დრაივ-ინ არენა, 1400 მაყურებელი

ისრაელი-საქართველო 27-19

ისრ:  მეიროვიჩი, ტურკენიცი - ლევი 5, პომერანცი 4, ჰერშკოვიცი 3, შტელმანი 3, გალი 3, ნათანი 2, კოფმანი 2, დავდა 1, ჩუდნოვსკი 1, სიჩენკო 1, შიმონი 1, შკალიმი 1, კაპონი, ტეპერი

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 7, დათუკაშვილი 3, მსხვილიძე 3, მაისურაძე 2, ჭანტურია 1, კბილაშვილი 1, ტალახაძე 1, ბერძენიშვილი 1, წითელიშვილი, ორჯონიკიძე, სიმონია, გამზარდია, კოხრეიძე, დიხამინჯია

მსაჯები: ალექსანდრს რუტკოვსკისი, ულდის ძერვე (ლატ)

პორტუგალია - ესტონეთი 28-28

6 ნოემბერი, თელ ავივი, დრაივ-ინ არენა, 200 მაყურებელი

საქართველო - პორტუგალია 22-37

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - დათუკაშვილი 6, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 4, წითელიშვილი 2, მაისურაძე 2, ჭანტურია 1, კოხრეიძე 1,  ორჯონიკიძე 1, სიმონია 1, გამზარდია, დიხამინჯია, კბილაშვილი, ტალახაძე, ბერძენიშვილი

პორ: კანდეიასი, კინტანა - როდრიგესი 9, როშა 5, პორტელა 4, სოუზა 3, სპინოლა 3, მაგალიაეში 3, ბრიტო 3, ფერასი 2, ანტუნეში 2, სილვა 1, მორეირა 1,  სოლია 1, პედროსო, ბელანოვიჩი

მსაჯები: რუტკოვსკისი, ძერვე (ლატ)

ესტონეთი - ისრაელი 25-28

7 ნოემბერი, თელ ავივი, დრაივ-ინ არენა, 100 მაყურებელი

ესტონეთი-საქართველო 25-25

ესტ: ვარუსკი, ლოოკენე - როობა 9,  ტოომი 8, ლეესი 4, იოჰანსონი 2, როოსნა 1, ცელმინსი 1, პატრაილი, იანიმაა, ლაასტი, პინონენი, ჰიიენდი, პიარტი, სლასტინოვსკი, ვოიკა

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 8, წითელიშვილი 4, მსხვილიძე 3, მაისურაძე 3, ჭანტურია 2, ორჯონიკიძე 2, კბილაშვილი 1, კოხრეიძე 1, ტალახაძე 1, დათუკაშვილი, სიმონია, გამზარდია, ბერძენიშვილი, დიხამინჯია

მსაჯები: რუტკოვსკისი, ძერვე (ლატ)

პორტუგალია-ისრაელი 36-21

პორტუგალია 5 ქულა / ისრაელი 4, ესტონეთი 2, საქართველო 1


ეროვნული ნაკრები

მთავარი მწვრთნელი ლევან გელაშვილი, მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, ექიმი ლევან ლინნიკი, დელეგაციის თავი ვახტანგ მეიფარიანი

მეკარეები: შოთა თევზაძე (1981, რეშიცა, რუმ - 3 თამაში), გიგა ტორონჯაძე (1989, სტუ - 3)

უკანა ხაზი: ირაკლი ჩიქოვანი (1989, ტიმიშოარა,რუმ - 3 თამაში, 19 გოლი), რატი მსხვილიძე (1986, ტრაბზონ აქჩაბათი, თურ - 3, 10), სერგო დათუკაშვილი (1978, მეტალოპლასტიკა, სრბ - 3, 9), ლექსო წითელიშვილი (1992, სამტრედია - 3, 6), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ - 3, 3), აკაკი ტალახაძე (1983, თავრიზი, ირა - 3, 2), ზურაბ სიმონია (1994, სამტრედია - 3, 1)

გარემარბები: რევაზ ჭანტურია (1982, სტრუმიცა, მკდ - 3, 4), ირაკლი კბილაშვილი (1998, ქუთაისი - 2), უჩა გამზარდია (1990, ფოთი - 3), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი, 3)

პივოტები: უჩა მაისურაძე (1986, ბათუმი - 3, 7), გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი - 3, 2),  ლევან ბერძენიშვილი (1986, ბათუმი - 3, 1)


ევროპის ჩემპიონატი 2018. პირველი ეტაპი. კვალიფიკაცია

 

B ჯგუფი. მეორე ეტაპზე გადის ჯგუფის გამარჯვებული

29 ოქტომბერი, 2014. ტალინი. კალევი სპორდიჰალი, 550 მაყურებელი

ესტონეთი - საქართველო 28-26

ესტონეთი: ალექსეევი, ლოოკენე - მ. პინონენი 5 გოლი, იარვე 5, როოსნა 4, იოჰანსონი 4, მიაგი 4, ლეესი 3, ცელმინსი 1, ლეპი 1, ვოიკა 1, სლასტინოვსკი, მუუგა, პიარტი, სილასტე, ს. პინონენი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე  - რუსია 10, ჭანტურია 8, ჩიქოვანი 4, გოგალაძე 2, დათუკაშვილი 1, მსხვილიძე 1, გვაზავა, გამზარდია, გრიშიკაშვილი, ბეჟანიშვილი, ორჯონიკიძე


მსაჯები: ვაგიფ ალიევი, ალეკპერ აღაქიშიევი (აზე)


2 ნოემბერი, 2014. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2000 მაყურებელი


საქართველო-ესტონეთი 29-27

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - რუსია 8 , მსხვილიძე 6, ჩიქოვანი 6, ჭანტურია 4, გოგალაძე 3, დათუკაშვილი 1, გრიშიკაშვილი 1, სიმონია, გამზარდია, მაისურაძე, გვაზავა, ორჯონიკიძე, ბეჟანიშვილი

ესტონეთი: ალექსეევი, ლოოკენე - მ. პინონენი 7, როოსნა 4, ვოიკა 4, იოჰანსონი 3, სლასტინოვსკი 3, პიარტი 2, მუუგა 2, ლეესი 2, ლეპი , ცელმინსი, ს. პინონენი, ჰიიენდი, სილასტე, იარვე


მსაჯები: ანგელოს არგირიდისი, ხრისტოს მუტასი (კვი)


30 აპრილი, 2015. ქუთაისი, სპორტის სასახლე, 1500 მაყურებელი


საქართველო-ლუქსემბურგი 17-16


საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 7, ჩიქოვანი 4, გოგალაძე 2, ტალახაძე 1, მაისურაძე 1, სიმონია 1, წითელიშვილი 1, გამზარდია , გვაზავა, ბეჟანიშვილი, აბრამიშვილი, გრიშიკაშვილი, დათუკაშვილი


ლუქ: ოჟე, ჰერმანი - მაისი 4, ბოკი 3, კოლი 3, მიულერი 2, შრიოდერი 1, პული 1, სხოლტენი 1, ბარდინა 1, ბაუმი, ზეკანი, ლეი, შაიდი, მარზადორი

მსაჯები: ძმიტრი ნაბოკაუ, სიარჰეი კულიკი (ბლრ)

3 მაისი, 2015. ლუქსემბურგი. დ’კოკი, 1000 მაყურებელი


ლუქსემბურგი-საქართველო 29-20

ლუქ: ოჟე, ჰერმანი - ჰოფმანი 7, კოლი 5, სხოლტენი 5, შრიოდერი 3, მაისი 3, ბოკი 2, მიულერი 2, ბაუმი 1, ვირცი 1, ბარდინა, ზეკანი, ლეი, შაიდი, მარზადორი

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - წითელიშვილი 8, ჭანტურია 4, გოგალაძე 2, სიმონია 2, ჩიქოვანი 1, გამზარდია 1, გვაზავა 1, გრიშიკაშვილი 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, ბეჟანიშვილი, ტალახაძე, დათუკაშვილი


მსაჯები: აფრიმ აზემი, ეშრეფ ბეჩირი (კოსოვო)


ლუქსემბურგი-ესტონეთი 26-31, 29-26


ლუქსემბურგი 4 ქულა (+6) / ესტონეთი 4 (+2), საქართველო 4 (-8)


ეროვნული ნაკრები

მთ. მწვრთნელი ირაკლი კეკელიძე, მწვრთნელები: ბაქარ ორჯონიკიძე, როლანდ ერაძე, ექიმი ლევან ლინნიკი.

მეკარეები: შოთა თევზაძე (ოდორჰეი, რუმ, 1981 – 4 თამაში), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ, 1989 - 4)

უკანა ხაზი: ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ, 1989 – 4 თამაში, 15 გოლი), სერგო დათუკაშვილი (ვოივოდინა, სრბ, 1978 – 4, 2), ზურაბ სიმონია (ბათუმი, 1994 – 3, 4), ვლადიმერ რუსია (ოდორჰეი, რუმ, 1984 – 2, 18), ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია, 1992 – 2, 9), რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ, 1986 – 2, 7), აკაკი ტალახაძე (თავრიზი, ირა, 1986 – 2, 1), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ, 1996 - 2)

გარემარბები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ, 1982 – 4, 23), ილია გოგალაძე (სტუ, 1986 -  4, 9), უჩა გამზარდია (ბათუმი, 1990 – 4, 1), რობერტ ბეჟანიშვილი (იმედი, 1992 - 4), ზურაბ აბრამიშვილი (ბათუმი, 1994 - 2)

პივოტები: შოთა გრიშიკაშვილი (სტუ, 1984 – 4, 2), გიორგი გვაზავა (სტუ, 1978 – 4, 1), უჩა მაისურაძე (ქუთაისი, 1986 – 3, 1)


მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

 

ევროპის 1 ჯგუფი. პლეიოფში გადის გამარჯვებული

30 ოქტომბერი 2013, პანევეჟისი. 500 მაყურებელი

ლიტვა - საქართველო 23:17

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, პაზემეცკასი - დრაბავიჩუსი 4, შვედასი 3, პ. ბაბარსკასი 3,სტანკევიჩუსი 3, სტრაზდასი 2, პლეტა 2, გროსასი 2, დუმჩუსი 2, ბერნატონისი 1, პეტრეიკისი 1, ფეოკტისტოვასი, ორლოვსკისი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 6, მსხვილიძე 4, რუსია 3, დათუკაშვილი 2,ჭანტურია 2, გვაზავა, გოგალაძე, ბერძენიშვილი, ტალახაძე, გამზარდია, ამირანაშვილი, აბრამიშვილი
მსაჯები: ანატოლი ნოვიკოვი, რუსლან პერეპელიცა (უკრ)

ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თბილისი, სპორტის სასახლე, 3 000 მაყურებელი

საქართველო - ფინეთი 26:19


საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია


ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 - ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, ბ. ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, ი. ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი


მსაჯები: იარონ ბენ-დანი, ასაფ ფარანი (ისრ)


თურქეთი - ლიტვა 20:23

ანკარა, 2 იანვარი, 2014. 500 მაყურებელი

თურქეთი - საქართველო 29:23

თურქეთი: გიუნაი, გიოქთეფე, იოზმუსული - დიონე 10, ჩ. ჩელიქი 6, ერსინი 4, ჩატკინი 4, ჩელები 1, ასიქოღლუ 1, იოჰბაზარი 1, პეტკაში 1, ზამანი 1, იოზი, ქესქინი, ილდირიმი, კირდალი


საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 6, რუსია 5, ჭანტურია 3, გამზარდია 3, ჩიქოვანი 2, დათუკაშვილი 2, გვაზავა 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია, წითელიშვილი


მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მახო (ჩეხ)

ფინეთი - ლიტვა 20:20


5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2500 მაყურებელი

საქართველო - თურქეთი 33:26

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 11, რუსია 6, ჩიქოვანი 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 2, ტალახაძე 2, გვაზავა 1, გამზარდია 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, სიმონია, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი


თურქეთი: გიუნაი, იოზმუსული, ალკისი - ჩატკინი 5, ჩელები 4, პეკტაში 4, ილდირიმი 3, იოჰბაზარი 3, ჩ. ჩელიქი 2, ერსინი 2, ზამანი 1, იოზი 1, ქესქინი 1, დიონე, კირდალი, ნ. ჩელიქი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ)


ლიტვა - ფინეთი 24:23


8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2700 მაყურებელი

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 7, რუსია 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 2, გამზარდია 2, ტალახაძე 1, მაისურაძე, სიმონია, აბრამიშვილი, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი


ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3, სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი, ფეოკტისტოვასი, სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე


მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა)


თურქეთი - ფინეთი 25:19

11 იანვარი. კარიაა. 860 მაყურებელი
ფინეთი - საქართველო 36:24

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 9, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 4, ჭანტურია 2,გოგალაძე 2, რუსია 1, ტალახაძე 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე, გამზარდია, სიმონია, ამირანაშვილი


ფინეთი : ნორდკვისტი, მიაკელა - ტამინენი 10, რონბერგი 7, სუნდბერგი 5, ბ. ბრომანი 4, ი.ბრომანი 3, რემი 3, კორპიმიაკი 1, კილსტედტი 1, ფორსი 1, ოიალა 1, კოლიონენი 0,ლაიტინენი, რაერინე


მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ)


ლიტვა - თურქეთი 32:26


ლიტვა 9 ქულა / საქართველო 6, ფინეთი 5, თურქეთი 4


ეროვნული ნაკრები 2013-14

მთ. მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ), მწვრთნელები ირაკლი კეკელიძე, ბექარ ორჯონიკიძე, ექიმი ლევან ლინნიკი
მეკარეები: შოთა თევზაძე (შტიინცა ბაკეუ, რუმ, 1981 – 6 თამაში), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ,  1989 – 6)
უკანა ხაზი: რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ, 1986 – 6 თამაში, 42 გოლი), ვლადიმერ რუსია (შტიინცა ბაკეუ, რუმ, 1984 – 6, 24), სერგო დათუკაშვილი (ალ კიადა, ყატ, 1978 – 6, 19), ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ, 1989 – 4, 17), აკაკი ტალახაძე (თავრიზი, ირა, 1983 – 5, 4), ზურაბ სიმონია (სტუ, 1994 – 5), ლექსო წითელიშვილი  (სამტრედია, 1992 - 3), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ, 1996 – 2), ლევან ბერძენიშვილი (სტუ, 1986 – 2)
გარემარბები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ, 1982 – 6, 23), უჩა გამზარდია (ბათუმი, 1990 – 6, 8), ზურაბ აბრამიშვილი (სტუ, 1994 – 6, 1), ილია გოგალაძე (სტუ, 1986 - 5, 2), ოთარ ამირანაშვილი (სტუ, 1987 – 6)
პივოტები: გიორგი გვაზავა (სტუ, 1978 – 6, 8), უჩა მაისურაძე (ბათუმი, 1986 – 5, 1)


ამხანაგური მატჩები

27 ოქტომბერი, 2013, კონჩა ზასპე
უკრაინა - საქართველო 26:20

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 7, ჩიქოვანი 6, დათუკაშვილი 4, ტალახაძე 2, გვაზავა 1, ბერძენიშვილი, გოგალაძე, ამირანაშვილი, აბრამიშვილი, გამზარდია

27 დეკემბერი, 2013. აშდოდი

ისრაელი - საქართველო 29:28

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - სმოლიერი 11, კოფმანი 5, ნათანი 3, დავდა 3, გ. პომერანცი 2, როზენტალი 2, ტურელი 1, ვაისლერი 1, შიმონი 1, ტიპერი, შტელმანი, ტიუგი, ფრიდმანი, ჰერშკოვიცი, აპო, ვაქსმანი, სიჩენკო, სტრაიდომი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - რუსია 10, მსხვილიძე 4, გამზარდია 4, აბრამიშვილი 3, ჩიქოვანი 3, გვაზავა 2, ამირანაშვილი 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, სიმონია, ორჯონიკიძე, წითელიშვილი


28 დეკემბერი, 2013. რიშონი

ისრაელი - საქართველო 33:23

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - ნათანი 5, როზენტალი 5, ჰამამი 4, დავდა 3, გალი 3, ფრიდმანი 2, სტელმანი 2, კოფმანი 2, შიმონი 2, გ. პომერანცი 2, ტურელი 1, სიჩენკო 1, აპო 1, მეიროვიჩი, სმოლერი, გერა, სტრაიდომი, ჩ. პომერანცი

საქართველო: ტორონჯაძე, თევზაძე - გვაზავა 5, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 3, ორჯონიკიძე 2, ტალახაძე 2, გამზარდია 2, რუსია 2, ამირანაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე 1, სიმონია, წითელიშვილი

მსაჯები: ასაფ ფარანი, იარონ ბენ დანი (ისრაელი)

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები, 17წ (2002-03)
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
6   5 1 0 138-75 11  
   სამტრედია 6   5 1 0 135-75 11  
   აჭარა 6   4 0 2 160-120 8  
   ფოთი   6   3 0 3 115-109 6  
   ქუთაისი
6   2 0 4 88-168 4  
   ხელვაჩაური
6   1 0 5 115-145 2  
   ზუგდიდი   
6   0 0 6 55-114 0  

    აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
  პეგასი 6   6 0 0 166-51 12  
  ყვარელი 6   5 0 1 114-99 10  
  ქარიშხალა 6   4 0 2 113-115 8  
  თელავი 6   3 0 3 109-111 6  
  გორი 6   2 0 4 88-106 4  
  რუსთავი
6   1 0 5 102-150 2  
  ქარელი    
6   0 0 6 101-159 0  

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: