facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ნაკრები 

NakrebiLitvastan2018

მწვრთნელები
500Done







დონე ბოშკოვსკი
მთავარი მწვრთნელი
500Tite







ტიტე კალანდაძე
მწვრთნელი
500Tite







ამირან კომახიძე
მეკარეების მწვრთნელი
მოთამაშეები
500Handoli







სანდრო
ხანდოლიშვილი
GK
500Tite







შოთა თევზაძე
GK
500Tite







ზურაბ აბრამიშვილი
LW
500Tite







ხაზეინ რუსტამოვი
LW
500Tite







თეიმურაზ ორჯონიკიძე
LB
500Tite







ლექსო წითელიშვილი
LB
500Tite







სერგო დათუკაშვილი
LB
500Tite







ირაკლი ჩიქოვანი
CB
500Tite







შალვა სტურუა
CB
500Tite







გიორგი ცხოვრებაძე
RB
500Tite







რატი მსხვილიძე
RB
500Tite







რევაზ ჭანტურია
RW
500Tite







გიორგი დიხამინჯია
RW
500Tite







გიორგი ლაპიაშვილი
PV
500Tite







შოთა გრიშიკაშვილი
PV
ექიმი
500Jumber







ჯუმბერ
ყარყარაშვილი

 
 

საერთაშორისო ტურნირი. 4-6 აპრილი. თბილისის სპორტის სასახლე

 

საქართველო, იტალია, ფინეთი (ეროვნული ნაკრებები), საქართველო (ახალგაზრდული)

1. საქართველო 4 ქულა (30-28)
2. იტალია 4
3. ფინეთი 2 (31-26)
4. საქართველო (ახ.) 2

4 აპრილი. ფინეთი - საქართველო (ახალ.) 31-26


ფინ: მაკელა, ლაიტინენი - კილშტედტი 6, სიურიალა 5, ბრომანი 4, უდი 3, გრანლუნდი 3, ალგრენი 3,

სუნდბერგი 2, ლაინე 2, ვოუტილაინენი 1, შომანი 1, რონბერგი 1, ფორსი, მარტინი, გრიპენბერგი

საქ (ახ): ცინცაძე, ხანდოლიშვილი - მიქავა 6, ბულბულაშვილი 5, ყორიაული 4, გიორგაძე 4, აბრამიშვილი

3, ზარნაძე 2, გოგოლაძე 1, ნიაზაშვილი 1, ბაინაზიშვილი, დოლმაზაშვილი, ცისკარიშვილი,
კუხალაშვილი, ხაჟომია, გვაზავა

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)


საქართველო - იტალია 30-28
საქ: თევზაძე - ცხოვრებაძე 9, ჩიქოვანი 7, სტურუა 4, გ. დიხამინჯია 4, მსხვილიძე 3, რუსტამოვი 2,
ჭანტურია 1, დათუკაშვილი, ლაპიაშვილი, გოგავა (ხარაიშვილი, ი. დიხამინჯია - იობაშვილი, ქათამაძე,
კალანდაძე)

იტა: პოსტონია, ფერანტე - სკატარი 4, ზონერერი 4, პარიზინი 3, მაიონე 3, ბულძამინი 3, ტურკოვიჩი 2,

დოლდანი 2, მორეტი 2, სტარჩევიჩი 2, ვოლპი 1, მაროკი 1, სპერტი 1, რადოვჩიჩი, არჩიერი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი) - გელა გველესიანი (წყალტუბო)


5 აპრილი. იტალია - ფინეთი 35-28

იტა: ფოვიო, ფერანტე - მორეტი 7, ვენტური 5, არჩიერი 4, მაროკი 3, სკატარი 3, ბულძამინი 3,
სტარჩევიჩი 2, მაიონე 2, სპერტი 2, ტურკოვიჩი 2, დოლდანი 1, ზონერერი 1, რადოვჩიჩი, პარიზინი

ფინ: მაკელა, ლაიტინენი - რონბერგი 12, კილშტედტი 5, სიურიალა 3, სუნდბერგი 2, ფორსი 2, ბრომანი

2, შომანი 1, ალგრენი 1, უდი, გრიპენბერგი, მარტინი, გრანლუნდი, ლაინე, ვოუტილაინენი

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)


საქართველო - საქართველო (ახალ.) 24-26

საქ: ი. დიხამინჯია, ხარაიშვილი - ჩიქოვანი 8, გ. დიხამინჯია 6, რუსტამოვი 3, ცხოვრებაძე 3, სტურუა 2,
იობაშვილი 1, მსხვილიძე 1, ლაპიაშვილი, გოგავა, კალანდაძე (თევზაძე, დათუკაშვილი, ჭანტურია,
ქათამაძე)
ახ: ხანდოლიშვილი, სილაგაძე, ცინცაძე - ყორიაული 9, გიორგაძე 5, მიქავა 3, ბაინაზიშვილი 2,
ბულბულაშვილი 2, ზარნაძე 2, ხაჟომია 1, დოლმაზაშვილი 1, ცისკარიშვილი 1, ნიაზაშვილი,
აბრამიშვილი, კუხალაშვილი, გვაზავა

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი) - გელა გველესიანი (წყალტუბო)

 

6 აპრილი. იტალია - საქართველო (ახალ.) 40-28

იტ: პოსტონია, ფერანტე, ფოვიო - პარიზინი 8, ზონერერი 7, რადოვჩიჩი 7, ბულძამინი 5, დოლდანი 3,
მორეტი 3, არჩიერი 2, სპერტი 2, სკატარი 1, ვენტური 1, მაიონე 1, ტურკოვიჩი, მაროკი

საქ:
ცინცაძე, ხანდოლიშვილი, სილაგაძე 1 - მიქავა 7, ყორიაული 7, ბულბულაშვილი 5, ზარნაძე 2,

გიორგაძე 2, გოგოლაძე 1, დოლმაზაშვილი 1, ხაჟომია 1, აბრამიშვილი 1, ბაინაზიშვილი, ნიაზაშვილი,
კუხალაშვილი, ცისკარიშვილი

მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)



საქართველო - ფინეთი 21-19

საქ: თევზაძე, ი. დიხამინჯია - ჩიქოვანი 7, რუსტამოვი 4, ცხოვრებაძე 4, სტურუა 3, მსხვილიძე 2,
ლაპიაშვილი 1, დიხამინჯია, დათუკაშვილი, ჭანტურია, იობაშვილი, ქათამაძე (ხარაიშვილი -
კალანდაძე, გოგავა)

ფინ: ლაიტინენი, მაკელა - კილშტედტი 5, რონბერგი 3, ბრომანი 2, სუნდბერგი 2, სიურიალა 2,
გრანლუნდი 2, მარტინი 1, ფორსი 1, გრიპენბერგი 1, კოლიონენი, შომანი, უდი, ალგრენი,
ვოუტილაინენი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი) - გელა გველესიანი (წყალტუბო)

ტექნიკური დელეგატი: ლევან გელაშვილი

საქართველო
GK 22. შოთა თევზაძე (1981, 200, ფოჩანი, რუმ), 16. გიორგი ხარაიშვილი (1998, 194, იმედი
თელავი), 1. ირაკლი დიხამინჯია (2000, 190, პეგასი) – LW 7. ხაზეინ რუსტამოვი (1998, 178,
ქუთაისი), 15. გიორგი ქათამაძე (2000, 185, პეგასი) – LB 9. სერგო დათუკაშვილი (1978, 198), 20. ზურაბ
გოგავა (1998, 195, პეგასი), 21. ზეზვა იობაშვილი (1998, 196, იმედი თელავი) – CB 8. ირაკლი
ჩიქოვანი (კელერაში, რუმ; 1989, 198), 26. შალვა სტურუა (1994, 191, ბათუმი), 14. ნიკოლოზ
კალანდაძე (2002, 194, პეგასი) – RB 24. რატი მსხვილიძე (1986, 208, რაბოტნიკი, მკდ), 11. გიორგი
ცხოვრებაძე (2001, 193, მონპელიე, საფ) – RW 23. რევაზ ჭანტურია (1982, 178, პელისტერი, მკდ), 71.
გიორგი დიხამინჯია (1997, 190, მიდტიულანდი, დან) – P 3. გიორგი ლაპიაშვილი (2000, 195, პეგასი)

მთავარი მწვრთნელი: დონე ბოშკოვსკი, მკდ; მწვრთნელი: ტიტე კალანდაძე ექიმი: ჯუმბერ

ყარყარაშვილი

საქართველო (ახალგაზრდული)
GK 12. ზურაბ ცინცაძე (1996, 185, იმედი თელავი), 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, 185, სტუ-
ქარიშხალა), 16. იური სილაგაძე (2000, 194, წყალტუბო) – LW 77. ზურაბ აბრამიშვილი (1994, 193,
ბათუმი), 10. გიორგი დოლმაზაშვილი (1998, 180, იმედი თელავი) – LB 44. გივი გიორგაძე (1996, 194, იმედი თელავი),
17. დავით ყორიაული (1998, 1999, იმედი თელავი) – CB 9. გიგა ბაინაზიშვილი (1998,
178, იმედი თელავი), 21. გიგა ზარნაძე (1999, 193, პეგასი) – RB 13. ლუკა ბულბულაშვილი (1998, 190, ბათუმი), 24. გიორგი კუხალაშვილი (2000, 193, პეგასი) – RW 23. ირაკლი გოგოლაძე (1996, 178, ბათუმი), 18. ნიკოლოზ ცისკარიშვილი (1997, 180, იმედი თელავი), 55. დავით ნიაზაშვილი (2000, 180, გორი) – P 7. გიორგი მიქავა (1998, 194, იმედი თელავი), 8. ჯაბა ხაჟომია (1996, 183, ბათუმი) 11. რატი გვაზავა (1998, 202, პეგასი),

მწვრთნელები: გიორგი გვაზავა, მერაბ მეტრეველი, მეკარეთა მწვრთნელი ამირან კომახიძე

იტალია
GK 1. თომას პოსტონია (1993, 185, კოპერი, სლნ), 12. დარიო ფერანტე (1993, 188, არაუ, შვც), 16. ვიტო
ფოვიო (1979, 184, ფაზანო) – LW 13. დემის რადოვჩიჩ (1988, 180, ფაზანო), 14. სტეფანო არჩიერი (1998,
186, ჩინგოლი) - LB 2. ალესიო მორეტი (1994, 190, ბოლცანო), 3. დავიდე ბულძამინი (1995, 197,
ვერნონი, საფ) 10. ფრანჩესკო ვოლპი (1986, 205, ვიზე, ბელ) - CB 4. რატკო სტარჩევიჩ (1994, 185,
მერანო), 23. დეიან ტურკოვიჩ (1987, 183, ბოლცანო, შვც), 25. პაბლო მაროკი (1986, 188, ვერნონი, საფ)
RB 8. ჯულიო ვენტური 1989, 202, ფაზანო), 33. მიკელე სკატარ (1985, 195, სტრასბური, საფ) - RW 9.
მარტინ ზონერერ (1992, 182, ბოლცანო), 20. კარლო სპერტი (1995, 179, კონვერსანო) - P 5. პასკუალე
მაიონე (1982, 197, ფაზანო), 32. ანდრეა პარიზინი (194, 193, ანჟერი, საფ), 6. მარტინ დოლდან (1987,
193, კუენკა, ესპ)

მთავარი მწვრთნელი: რიკარდო ტრილინი; მწვრთნელები: სერჯო პალაცი, იურგენ
პრანტნერ; ექიმები: ვალერიო ანდრეოცი, ვინჩენცო სილვესტრი; მენეჯერი: სილვანო სეკა

ფინეთი

GK 25. ტუომას ლაიტინენ (1988, 180, ვანტაა), 30. კარი მაკელა (1993, 190, დიკენი) - LW 4. იოაკიმ
ბრომან (1990, 180, დიკენი) - LB 10. იან-ნიკო რონბერგ (1992, 190, რიიჰიმიაენ კოქსი), 18. ანდრე
უდდ (1996, 196, რიიჰიმიაენ კოქსი), 20. რობინ გრანლუნდ (199, 205, დიკენი), 45. ვინსენტ
ვოუტილაინენ (1997, 198, SIF) – RB 6. ოსკარ კილშტედტ (1991, 185, ბკ-46), 8. იოჰან გრიპენბერგ (1996,
184, დიკენი), 15. რიკარდ სუნდბერგ (1992, 190, გრიფკ), 17. იან მარტინ (1997, 188, კარლსკრუნა, შვდ) -
RW 3. მირო კოლიონენ (1992, 176, გრიფკ), 19. რონი სიურიალა (1995, 180, რიიჰიმიაენ კოქსი), 27.
ტოპიას ლაინე (1996, 180, ბკ-46), 36. ნიკლას ალგრენ (1989, 191, ჰიფკ) - P 7. ფრედრიკ ფორს (1994, 190,
გრიგკ), 13. იან-რობინ შომან (1992, 195, რიიჰიმიაენ კოქსი)

მთავარი მწვრთნელი: კაი კეკი, მწვრთნელები: იონ ჰოლფასტ, ტონი კალიო, ექიმი: კრისტიან ანდერსონ

 

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019 ევროპა. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი

 

ჯგუფების თითო გამარჯვებული გადის პლეიოფში

12-14 იანვარი, 2018. კლაიპედა, ლიტვა. შვიტურიო არენა

2 ჯგუფი: ლიტვა 6 -ლატვია 4, საქართველო 1 (-7), ისრაელი 1 (-17)

12 იანვარი. ლატვია-საქართველო 24-21

ლატ: კუკსა, პურინში - იურძსი 5, კრიშტოპანსი 3, კრეიცბერგსი 3, დუდე 3, პოლიტერსი 3, ვერშაკოვსი 3, პანჩენკო 2, ბოროდოვსკისი 1, ტუმინსკისი 1, გორბუნოვსი, ლეგანოვკისი, ლეია, ლიელაისი, პილპუკსი

საქ: თევზაძე - ცხოვრებაძე 7, ჩიქოვანი 6, ჭანტურია 3, ორჯონიკიძე 1, მსხვილიძე 1, წითელიშვილი 1, დიხამინჯია 1, რუსტამოვი 1, დათუკაშვილი, სტურუა, ლაპიაშვილი, აბრამიშვილი (ხანდოლიშვილი, გრიშიკაშვილი)

ლიტვა-ისრაელი 36-20

13 იანვარი. ისრაელი-ლატვია 28-29

საქართველო-ლიტვა 20-24

საქ: თევზაძე, ხანდოლიშვილი - ჩიქოვანი 6, მსხვილიძე 3, წითელიშვილი 3, ორჯონიკიძე 3, ჭანტურია 2, რუსტამოვი 1, ცხოვრებაძე 1, დიხამინჯია 1, დათუკაშვილი, სტურუა, ლაპიაშვილი, გრიშიკაშვილი, აბრამიშვილი

ლიტ: რაშიმასი, მორკუნასი - დუმჩუსი 4, პალევიჩუსი 4, ბერნატონისი 3, ციბულსკისი 3, მალაშინსკასი 3, ურბონასი 3, იუსკენასი 1, შტროპუსი 1, პლეტა 1, ტარციონასი 1, გრიგასი, სტანკევიჩუსი, ვირბაუსკასი, გროსასი

14 იანვარი. ისრაელი-საქართველო 23-23

ისრ: შიკლოში, ტუტკენიცი - გერერა 4, პომერანცი 4, შტელმანი 4, გერა 3, ფრიდმანი 2, ლევი 2, სეგალი 1, დავდა 1, შკალიმი 1, კაცი 1, კოფმანი, აპო, კოენი, ტეპერი

საქ: თევზაძე, ხანდოლიშვილი - ორჯონიკიძე 7, ჩიქოვანი 6, ცხოვრებაძე 3, მსხვილიძე 2, ჭანტურია 2, რუსტამოვი 2, სტურუა 1, დათუკაშვილი, წითელიშვილი, დიხამინჯია, ლაპიაშვილი, გრიშიკაშვილი, აბრამიშვილი - მწვ. ბოშკოვსკი, კალანდაძე

მსაჯები: ბოგდან კალუჯეროვიჩი - ივან ვუიაჩიჩი (მნტ)

დელეგატები: კალევ ვენცლი (ესტ), იან რუდინსკი (სლკ)

ლიტვა-ლატვია 29-27

--

საქართველოს ნაკრები

GK - 1 ალექსანდრე ხანდოლიშვილი, ქარიშხალა - 1998, 185

GK - 22 შოთა თევზაძე, ფოჩანი, რუმ - 1981, 200

LW – 7 ხაზეინ რუსტამოვი, ქუთაისი - 1998, 178

LW – 19 ზურაბ აბრამიშვილი, ბათუმი - 1994, 193

LB – 14 თეიმურაზ ორჯონიკიძე, პელისტერი, მკდ - 1996, 197

LB – 21 ლექსო წითელიშვილი, MYK ჰანტბოლ, თურ - 1992, 194

LB – 9 სერგო დათუკაშვილი -1978, 198

CB – 8 ირაკლი ჩიქოვანი, კელერაში, რუმ - 1989, 198

CB – 26 შალვა სტურუა, ბათუმი - 1994, 192

RB – 11 გიორგი ცხოვრებაძე, მონპელიე, საფ - 2001, 194

RB, PV – 24 რატი მსხვილიძე, რაბოტნიკი, მკდ - 1986, 208

RW – 23 რევაზ ჭანტურია, პელისტერი, მკდ - 1982, 178

RW – 71 გიორგი დიხამინჯია, პეგასი - 1997, 189

PV – 3 გიორგი ლაპიაშვილი, პეგასი - 2000, 195

PV – 20 შოთა გრიშიკაშვილი, ქუთაისი - 1984, 200

მთავარი მწვრთნელი დონე ბოშკოვსკი, მაკედონია, 1974

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე, 1972

მეკარეების მწვრთნელი ამირან კომახიძე, 1948

ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი, 1988

დელეგაციის ხელმძღვანელი ვახტანგ მეიფარიანი, 1970

--

1 ჯგუფი: რუსეთი 12 - სლოვაკეთი 6, ფინეთი 3, ლუქსემბურგი 3

ლუქ-ფინ 23-23, რუს-სლკ 32-22, ფინ-რუს 22-35, სლკ-ლუქ 36-19, ლუქ-რუს 19-17, ფინ-სლკ 22-27, რუს-ლუქს 28-17, სლკ-ფინ 24-16, სლკ-რუს 26-32, ფინ-ლუქ 30-25, რუს-ფინ 36-26, ლუქ-სლკ 28-27

3 ჯგუფი. იტალიაში: რუმინეთი 5 - იტალია 4, უკრაინა 3, ფარერები 0

უკრ-ფარ 30-22, რუმ-იტა 34-24, ფარ-რუმ 20-28, იტა-უკრ 29-28, რუმ-უკრ 26-26, იტა-ფარ 29-18

4 ჯგუფი. პორტუგალიაში: პორტუგალია 5 (+45) - პოლონეთი 5 (+44), კვიპროსი 2, კოსოვო 0

პოლ-კოს 30-19, პორ-კვი 47-16, კოს-პორ 22-36, კვი-პოლ 13-46, 14 იან: კვი-კოს 24-22, პორ-პოლ 27-27

5 ჯგუფი: ჰოლანდია 10 - ბელგია 7, თურქეთი 7, საბერძნეთი 0

თურ-ბლგ 27-27, ჰოლ-საბ 29-20, ბელ-ჰოლ 25-26, საბ-თურ 19-25, თურ-ჰოლ 30-27, ბელ-საბ 33-28, ჰოლ-თურ 26-19, საბ-ბელ 24-26, ბელ-თურ 27-21, საბ-ჰოლ 23-28, ჰოლ-ბელ 33-30, თურ-საბ 24-23

6 ჯგუფი: ბოსნია 6 - შვეიცარია 4, ესტონეთი 2

ბოს-ესტ 31-24, ესტ-ბოს 29-25, ესტ-შვც 22-26, შვც-ესტ 39-21, შვც-ბოს 21-24, ბოს-შვც 21-15

პლეიოფი: 8-10/12-14 ივნისი, 2018

პირველი ეტაპის გამარჯვებულ 6 გუნდს დაემატება 10 ქვეყანა ევრო 2018-დან. 16 გუნდი დაწყვილდება და შინ/სტუმრად ფორმატით გამოავლენს მსოფლიო ჩემპიონატის 8 ფინალისტს. წილისყრა თებერვალში

ევრო 2018 ხორვატიაში (12-28 იანვარი, 2018). 16 მონაწილიდან მსოფლიო 2019 წლის ჩემპიონატის საგზური უკვე აქვთ 2017 წლის მსოფლიო ჩემპიონ საფრანგეთს, ასევე 2019 წლის მასპინძლებს - გერმანიას და დანიას. მათ დაემატება სამი საუკეთესო გუნდი ევრო 2018-დან. დანარჩენი 10 გუნდი გადავა მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში. პლეიოფის მონაწილე იქნება ჩამოთვლილი 13 ქვეყნიდან 10: ავსტრია, ბელარუსი, ხორვატია, ჩეხეთი, ესპანეთი, უნგრეთი, ისლანდია, მაკედონია, მონტენეგრო, ნორვეგია, სლოვენია, სერბეთი, შვედეთი

ევრო 2020. პირველი შესარჩევი ეტაპი

 

თითო გამარჯვებული გადის მეორე შესაარჩევ ეტაპზე. დანარჩენი 6 გუნდი მეორე შანსს მიიღებს ჩელენჯ ტროფიზე, 2017 წლის ივნისში

3 ჯგუფი: იტალია, ლუქსემბურგი, საქართველო

2 ნოემბერი, 2016. სირაკუზა. კონჩეტო ლო ბელო. 2100 მაყურებელი
იტალია-საქართველო 26-19

იტა: ფოვიო, პოსტონია, როსი - ტურკოვიჩი 10, რადოვჩიჩი 5, ჯანოკარო 4, ზონერერი 2, ვენტური 2, იბალი 1, სპერტი 1, ვოლპი 1, სკატარი, კოლაზუონო, მორეტი, პარიზინი, დარიპანი - მწვ. რადოიკოვიჩი

საქ: თევზაძე, ცინცაძე - ჭანტურია 6, წითელიშვილი 4, ჩიქოვანი 3, ორჯონიკიძე 3, გრიშიკაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, არსენაშვილი 1, სიმონია, რუსტამოვი, დიხამინჯია (დათუკაშვილი) - მწვ. ორჯონიკიძე

მსაჯები: დორუ მანეა, რადუ ილიესკუ (რუმ), დელეგატი: სოტირის კონსტანტინუ (კვი)

6 ნოემბერი, 2016. თბილისი, სპორტის სასახლე, 1500 მაყურებელი
საქართველო-იტალია 25-28

საქ: თევზაძე (ტორონჯაძე, ცინცაძე) - ჩიქოვანი 11, მსხვილიძე 6, გრიშიკაშვილი 2, ორჯონიკიძე 2, წითელიშვილი 1, ჭანტურია 1, დათუკაშვილი 1, რუსტამოვი 1, აბრამიშვილი (სიმონია, გვაზავა, დიხამინჯია) - მწვ. ორჯონიკიძე

იტა:  ფოვიო (პოსტონია, როსი) - ტურკოვიჩი 7, რადოვჩიჩი  6, სკატარი 4, ჯანოკარო 3, სპერტი 3, პარიზინი 2, ვოლპი 2, იბალი 1, ზონერერი, დარიპანი, მორეტი, ვენტური, კოლაზუონო - მწვ. რადოიკოვიჩი

მსაჯები: იაკუპ ერლეცკი, მაჩეი ლაბუნი (პოლ), დელეგატი: ქენან გიოქმენი (თურ)

4 იანვარი, 2017. თბილისი, ოლიმპიური სასახლე. 300 მაყურბელი
საქართველო-ლუქსემბურგი 24-31

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე – ჩიქოვანი 8, ორჯონიკიძე 6, კბილაშვილი 3, წითელიშვილი 2, ჭანტურია 2, დიხამინჯია 2,  რუსტამოვი 1, გრიშიკაშვილი, აბრამიშვილი, სიმონია, მიქავა (გოგავა) - მწვ: ორჯონიკიძე, გვაზავა

ლუქ: მორეირა, ოჟე, პავლოვიჩი - მიულერი 7, ვირცი 6, კოლი 6, ი. ჰოფმანი 5, სხოლტენი 5,  ბოკი 2, ჯ. ჰოფმანი, შრიოდერი, მარზადორი (ზეკანი, ბილი, ტომასინი) - მწვ: სტოტი, გრადუ

მსაჯები: დორიან სირბუ, ვალენტინ სუპონიკოვი (მლდ), დელეგატი: მარეკ ზაბჩინსკი (პოლ)

7 იანვარი, 2107. ლუქსემბურგი, დე კოკის ცენტრი. 800 მაყურებელი
ლუქსემბურგი-საქართველო 35-29

ლუქ: მორეირა, ოჟე, პავლოვიჩი - კოლი 7, შრიოდერი 7, სხოლტენი 6,  ი. ჰოფმანი 4, მიულერი 3, ვირცი 3, ბოკი 2, ბილი 1, ჯ. ჰოფმანი 1, ზეკანი 1, მარზადორი, ტომასინი, იპერტი - მწვ: სტოტი, გრადუ

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე – ჭანტურია 7, გრიშიკაშვილი 6, ორჯონიკიძე 5, ჩიქოვანი 5, კბილაშვილი 2, რუსტამოვი 2, წითელიშვილი 1, აბრამიშვილი 1, დიხამინჯია, სიმონია, მიქავა - მწვ: ორჯონიკიძე, გვაზავა

მსაჯები: მარტინ ლილეპეა, მარიონ კული (ესტ), დელეგატი: ჟოს ჟორჟე (პორ)
ლუქსემბურგი 4 ქულა (+13), იტალია 4 (+10), საქართველო 0 (-23)

11 იანვარი. ლუქსემბურგი-იტალია, 15 იანვარი. იტალია-ლუქსემბურგი
--

2 ჯგუფი: თურქეთი, ესტონეთი, კოსოვო

02.11.16 თურქეთი - კოსოვო 26-22, 06.11.16 კოსოვო - თურქეთი 24-24
04.01.17 კოსოვო - ესტონეთი 17-31, 08.01.17 ესტონეთი-კოსოვო 27-23
11.01.17 ესტონეთი-თურქეთი 15.01.17 თურქეთი-ესტონეთი

1 ჯგუფი: საბერძნეთი, კვიპროსი, ფარერები - ერთ წრედ, ფარერის კუნძულებზე

13.01,17 კვიპროსი-ფარერები, 14.01.17 საბერძნეთი-კვიპროსი, 15.01.17 ფარერები-საბერძნეთი
---

საქართველოს ნაკრები
22. შოთა თევზაძე (GK, 1981, რეშიცა, რუმ) – 4 მატჩი, 16. გიგა ტორონჯაძე (GK, 1989, ქუთაისი) – 3 მატჩი, 1. ზურაბ ცინცაძე (GK, 1996, პეგასი) – 2 მატჩი

8. ირაკლი ჩიქოვანი (CB, 1989, დუნარეა კელერაში, რუმ) – 4 მატჩი, 27 გოლი;
23. რევაზ ჭანტურია (RW, 1982, პელისტერი, მკდ) – 4 მატჩი, 16 გოლი;
17. თეიმურაზ ორჯონიკიძე (LB, 1996, პრილეპი, მკდ) – 4 მატჩი, 16 გოლი;
4. შოთა გრიშიკაშვილი (P, 1984, ბათუმი) – 4 მატჩი, 9 გოლი;
20. ლექსო წითელიშვილი (LB, 1992, ბათუმი) – 4 მატჩი, 8 გოლი;
7. ხაზეინ რუსტამოვი (LW, 1998, ქუთაისი) – 4 მატჩი, 4 გოლი;
3. გიორგი დიხამინჯია (RW, 1997, პეგასი) – 4 მატჩი, 2 გოლი; 
6. ზურაბ აბრამიშვილი (LW, 1994, ბათუმი) – 4 მატჩი,  2 გოლი;
19. ზურაბ სიმონია (RB, 1994, ქუთაისი) – 4 მატჩი;
13. ირაკლი კბილაშვილი (CB, 1998, ეგეოს სერიფატო, საბ) – 2 მატჩი, 5 გოლი;
9. სერგო დათუკაშვილი (LB, 1978, ვოივოდინა, სბრ) – 2 მატჩი, 1 გოლი;
15. გიორგი მიქავა (P, 1998, იმედი თელავი) – 2 მატჩი,
24. რატი მსხვილიძე (RB, 1978, ურმია, ირა) – 1 მატჩი, 6 გოლი;
11. ერეკლე არსენაშვილი (P, 1998, სტუ) – 1 მატჩი, 1 გოლი;
5. გიორგი გვაზავა (P, 1978, სტუ) – 1 მატჩი;
25. ზურაბ გოგავა (RB, 1998, პეგასი) – 1 მატჩი

მთავარი მწვრთნელი ბექა ორჯონიკიძე, მწვრთნელი გიორგი გვაზავა გუნდის უფროსი ჯემალ ბარამიძე, ექიმი  გურამ ადამია, დელეგაციის თავი ვახტანგ მეიფარიანი

--

ამხანაგური მატჩები

თბილისი, ოლიმპიური სასახლე.  27 დეკემბერი, 2016
საქართველო - ისრაელი 37-38
საქ: თევზაძე - კბილაშვილი 8, დიხამინჯია 7,  ჩიქოვანი 6, ორჯონიკიძე 4, გრიშიკაშვილი 4, წითელიშვილი 3, სიმონია 2, რუსტამოვი 2, აბრამიშვილი 1, მიქავა (ტორონჯაძე, ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ცხოვრებაძე, გოგავა) - მწვ. ორჯონიკიძე

ისრ: გუტერმანი (ბარ გილი) - ჰერშკოვიცი 10, შკალიმი  9, ტურკენიცი 5, კალდერონი 4, კუშმარო 4, ზიტლერი 4, კაცი 2, კორდოვა, ჰარარი, პერესი, ნაგარი - მწვ. ჰაბერი

მსაჯები: ვ. ბაძაღუა, ლ. ოსიყმაშვილი

თბილისი, ოლიმპიური სასახლე.  28 დეკემბერი, 2016
საქართველო - ისრაელი 37-38

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - კბილაშვილი 7, ჩიქოვანი 7, რუსტამოვი 5,  წითელიშვილი 5,  დიხამინჯია 4,  გრიშიკაშვილი 4, სიმონია 3, მიქავა 1, აბრამიშვილი 1 - მწვ. ორჯონიკიძე

ისრ: გუტერმანი, ბარ გილი - ტურკენიცი 18, კალდერონი 5, კაცი 5, კუშმარო 3, ჰერშკოვიცი 3, შკალიმი  3, კორდოვა 1, ზიტლერი,  ჰარარი, ნაგარი, პერესი  - მწვ. ჰაბერი
მსაჯები: ვ. ბაძაღუა, გ. გვაზავა

მსოფლიო ჩემპიონატი 2017. კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

 

4 ჯგუფი. პლეიოფში გადის ჯგუფის გამარჯვებული
5 ნოემბერი, თელ ავივი, დრაივ-ინ არენა, 1400 მაყურებელი

ისრაელი-საქართველო 27-19

ისრ:  მეიროვიჩი, ტურკენიცი - ლევი 5, პომერანცი 4, ჰერშკოვიცი 3, შტელმანი 3, გალი 3, ნათანი 2, კოფმანი 2, დავდა 1, ჩუდნოვსკი 1, სიჩენკო 1, შიმონი 1, შკალიმი 1, კაპონი, ტეპერი

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 7, დათუკაშვილი 3, მსხვილიძე 3, მაისურაძე 2, ჭანტურია 1, კბილაშვილი 1, ტალახაძე 1, ბერძენიშვილი 1, წითელიშვილი, ორჯონიკიძე, სიმონია, გამზარდია, კოხრეიძე, დიხამინჯია

მსაჯები: ალექსანდრს რუტკოვსკისი, ულდის ძერვე (ლატ)

პორტუგალია - ესტონეთი 28-28

6 ნოემბერი, თელ ავივი, დრაივ-ინ არენა, 200 მაყურებელი

საქართველო - პორტუგალია 22-37

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - დათუკაშვილი 6, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 4, წითელიშვილი 2, მაისურაძე 2, ჭანტურია 1, კოხრეიძე 1,  ორჯონიკიძე 1, სიმონია 1, გამზარდია, დიხამინჯია, კბილაშვილი, ტალახაძე, ბერძენიშვილი

პორ: კანდეიასი, კინტანა - როდრიგესი 9, როშა 5, პორტელა 4, სოუზა 3, სპინოლა 3, მაგალიაეში 3, ბრიტო 3, ფერასი 2, ანტუნეში 2, სილვა 1, მორეირა 1,  სოლია 1, პედროსო, ბელანოვიჩი

მსაჯები: რუტკოვსკისი, ძერვე (ლატ)

ესტონეთი - ისრაელი 25-28

7 ნოემბერი, თელ ავივი, დრაივ-ინ არენა, 100 მაყურებელი

ესტონეთი-საქართველო 25-25

ესტ: ვარუსკი, ლოოკენე - როობა 9,  ტოომი 8, ლეესი 4, იოჰანსონი 2, როოსნა 1, ცელმინსი 1, პატრაილი, იანიმაა, ლაასტი, პინონენი, ჰიიენდი, პიარტი, სლასტინოვსკი, ვოიკა

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 8, წითელიშვილი 4, მსხვილიძე 3, მაისურაძე 3, ჭანტურია 2, ორჯონიკიძე 2, კბილაშვილი 1, კოხრეიძე 1, ტალახაძე 1, დათუკაშვილი, სიმონია, გამზარდია, ბერძენიშვილი, დიხამინჯია

მსაჯები: რუტკოვსკისი, ძერვე (ლატ)

პორტუგალია-ისრაელი 36-21

პორტუგალია 5 ქულა / ისრაელი 4, ესტონეთი 2, საქართველო 1


ეროვნული ნაკრები

მთავარი მწვრთნელი ლევან გელაშვილი, მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, ექიმი ლევან ლინნიკი, დელეგაციის თავი ვახტანგ მეიფარიანი

მეკარეები: შოთა თევზაძე (1981, რეშიცა, რუმ - 3 თამაში), გიგა ტორონჯაძე (1989, სტუ - 3)

უკანა ხაზი: ირაკლი ჩიქოვანი (1989, ტიმიშოარა,რუმ - 3 თამაში, 19 გოლი), რატი მსხვილიძე (1986, ტრაბზონ აქჩაბათი, თურ - 3, 10), სერგო დათუკაშვილი (1978, მეტალოპლასტიკა, სრბ - 3, 9), ლექსო წითელიშვილი (1992, სამტრედია - 3, 6), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ - 3, 3), აკაკი ტალახაძე (1983, თავრიზი, ირა - 3, 2), ზურაბ სიმონია (1994, სამტრედია - 3, 1)

გარემარბები: რევაზ ჭანტურია (1982, სტრუმიცა, მკდ - 3, 4), ირაკლი კბილაშვილი (1998, ქუთაისი - 2), უჩა გამზარდია (1990, ფოთი - 3), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი, 3)

პივოტები: უჩა მაისურაძე (1986, ბათუმი - 3, 7), გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი - 3, 2),  ლევან ბერძენიშვილი (1986, ბათუმი - 3, 1)


ევროპის ჩემპიონატი 2018. კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

 

B ჯგუფი. მეორე ეტაპზე გადის ჯგუფის გამარჯვებული

29 ოქტომბერი, 2014. ტალინი. კალევი სპორდიჰალი, 550 მაყურებელი

ესტონეთი - საქართველო 28-26

ესტონეთი: ალექსეევი, ლოოკენე - მ. პინონენი 5 გოლი, იარვე 5, როოსნა 4, იოჰანსონი 4, მიაგი 4, ლეესი 3, ცელმინსი 1, ლეპი 1, ვოიკა 1, სლასტინოვსკი, მუუგა, პიარტი, სილასტე, ს. პინონენი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე  - რუსია 10, ჭანტურია 8, ჩიქოვანი 4, გოგალაძე 2, დათუკაშვილი 1, მსხვილიძე 1, გვაზავა, გამზარდია, გრიშიკაშვილი, ბეჟანიშვილი, ორჯონიკიძე


მსაჯები: ვაგიფ ალიევი, ალეკპერ აღაქიშიევი (აზე)


2 ნოემბერი, 2014. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2000 მაყურებელი


საქართველო-ესტონეთი 29-27

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - რუსია 8 , მსხვილიძე 6, ჩიქოვანი 6, ჭანტურია 4, გოგალაძე 3, დათუკაშვილი 1, გრიშიკაშვილი 1, სიმონია, გამზარდია, მაისურაძე, გვაზავა, ორჯონიკიძე, ბეჟანიშვილი

ესტონეთი: ალექსეევი, ლოოკენე - მ. პინონენი 7, როოსნა 4, ვოიკა 4, იოჰანსონი 3, სლასტინოვსკი 3, პიარტი 2, მუუგა 2, ლეესი 2, ლეპი , ცელმინსი, ს. პინონენი, ჰიიენდი, სილასტე, იარვე


მსაჯები: ანგელოს არგირიდისი, ხრისტოს მუტასი (კვი)


30 აპრილი, 2015. ქუთაისი, სპორტის სასახლე, 1500 მაყურებელი


საქართველო-ლუქსემბურგი 17-16


საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 7, ჩიქოვანი 4, გოგალაძე 2, ტალახაძე 1, მაისურაძე 1, სიმონია 1, წითელიშვილი 1, გამზარდია , გვაზავა, ბეჟანიშვილი, აბრამიშვილი, გრიშიკაშვილი, დათუკაშვილი


ლუქ: ოჟე, ჰერმანი - მაისი 4, ბოკი 3, კოლი 3, მიულერი 2, შრიოდერი 1, პული 1, სხოლტენი 1, ბარდინა 1, ბაუმი, ზეკანი, ლეი, შაიდი, მარზადორი

მსაჯები: ძმიტრი ნაბოკაუ, სიარჰეი კულიკი (ბლრ)

3 მაისი, 2015. ლუქსემბურგი. დ’კოკი, 1000 მაყურებელი


ლუქსემბურგი-საქართველო 29-20

ლუქ: ოჟე, ჰერმანი - ჰოფმანი 7, კოლი 5, სხოლტენი 5, შრიოდერი 3, მაისი 3, ბოკი 2, მიულერი 2, ბაუმი 1, ვირცი 1, ბარდინა, ზეკანი, ლეი, შაიდი, მარზადორი

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - წითელიშვილი 8, ჭანტურია 4, გოგალაძე 2, სიმონია 2, ჩიქოვანი 1, გამზარდია 1, გვაზავა 1, გრიშიკაშვილი 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, ბეჟანიშვილი, ტალახაძე, დათუკაშვილი


მსაჯები: აფრიმ აზემი, ეშრეფ ბეჩირი (კოსოვო)


ლუქსემბურგი-ესტონეთი 26-31, 29-26


ლუქსემბურგი 4 ქულა (+6) / ესტონეთი 4 (+2), საქართველო 4 (-8)


ეროვნული ნაკრები

მთ. მწვრთნელი ირაკლი კეკელიძე, მწვრთნელები: ბაქარ ორჯონიკიძე, როლანდ ერაძე, ექიმი ლევან ლინნიკი.

მეკარეები: შოთა თევზაძე (ოდორჰეი, რუმ, 1981 – 4 თამაში), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ, 1989 - 4)

უკანა ხაზი: ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ, 1989 – 4 თამაში, 15 გოლი), სერგო დათუკაშვილი (ვოივოდინა, სრბ, 1978 – 4, 2), ზურაბ სიმონია (ბათუმი, 1994 – 3, 4), ვლადიმერ რუსია (ოდორჰეი, რუმ, 1984 – 2, 18), ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია, 1992 – 2, 9), რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ, 1986 – 2, 7), აკაკი ტალახაძე (თავრიზი, ირა, 1986 – 2, 1), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ, 1996 - 2)

გარემარბები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ, 1982 – 4, 23), ილია გოგალაძე (სტუ, 1986 -  4, 9), უჩა გამზარდია (ბათუმი, 1990 – 4, 1), რობერტ ბეჟანიშვილი (იმედი, 1992 - 4), ზურაბ აბრამიშვილი (ბათუმი, 1994 - 2)

პივოტები: შოთა გრიშიკაშვილი (სტუ, 1984 – 4, 2), გიორგი გვაზავა (სტუ, 1978 – 4, 1), უჩა მაისურაძე (ქუთაისი, 1986 – 3, 1)


მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

 

ევროპის 1 ჯგუფი. პლეიოფში გადის გამარჯვებული

30 ოქტომბერი 2013, პანევეჟისი. 500 მაყურებელი

ლიტვა - საქართველო 23:17

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, პაზემეცკასი - დრაბავიჩუსი 4, შვედასი 3, პ. ბაბარსკასი 3,სტანკევიჩუსი 3, სტრაზდასი 2, პლეტა 2, გროსასი 2, დუმჩუსი 2, ბერნატონისი 1, პეტრეიკისი 1, ფეოკტისტოვასი, ორლოვსკისი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 6, მსხვილიძე 4, რუსია 3, დათუკაშვილი 2,ჭანტურია 2, გვაზავა, გოგალაძე, ბერძენიშვილი, ტალახაძე, გამზარდია, ამირანაშვილი, აბრამიშვილი
მსაჯები: ანატოლი ნოვიკოვი, რუსლან პერეპელიცა (უკრ)

ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თბილისი, სპორტის სასახლე, 3 000 მაყურებელი

საქართველო - ფინეთი 26:19


საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია


ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 - ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, ბ. ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, ი. ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი


მსაჯები: იარონ ბენ-დანი, ასაფ ფარანი (ისრ)


თურქეთი - ლიტვა 20:23

ანკარა, 2 იანვარი, 2014. 500 მაყურებელი

თურქეთი - საქართველო 29:23

თურქეთი: გიუნაი, გიოქთეფე, იოზმუსული - დიონე 10, ჩ. ჩელიქი 6, ერსინი 4, ჩატკინი 4, ჩელები 1, ასიქოღლუ 1, იოჰბაზარი 1, პეტკაში 1, ზამანი 1, იოზი, ქესქინი, ილდირიმი, კირდალი


საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 6, რუსია 5, ჭანტურია 3, გამზარდია 3, ჩიქოვანი 2, დათუკაშვილი 2, გვაზავა 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია, წითელიშვილი


მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მახო (ჩეხ)

ფინეთი - ლიტვა 20:20


5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2500 მაყურებელი

საქართველო - თურქეთი 33:26

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 11, რუსია 6, ჩიქოვანი 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 2, ტალახაძე 2, გვაზავა 1, გამზარდია 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, სიმონია, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი


თურქეთი: გიუნაი, იოზმუსული, ალკისი - ჩატკინი 5, ჩელები 4, პეკტაში 4, ილდირიმი 3, იოჰბაზარი 3, ჩ. ჩელიქი 2, ერსინი 2, ზამანი 1, იოზი 1, ქესქინი 1, დიონე, კირდალი, ნ. ჩელიქი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ)


ლიტვა - ფინეთი 24:23


8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2700 მაყურებელი

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 7, რუსია 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 2, გამზარდია 2, ტალახაძე 1, მაისურაძე, სიმონია, აბრამიშვილი, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი


ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3, სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი, ფეოკტისტოვასი, სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე


მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა)


თურქეთი - ფინეთი 25:19

11 იანვარი. კარიაა. 860 მაყურებელი
ფინეთი - საქართველო 36:24

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 9, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 4, ჭანტურია 2,გოგალაძე 2, რუსია 1, ტალახაძე 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე, გამზარდია, სიმონია, ამირანაშვილი


ფინეთი : ნორდკვისტი, მიაკელა - ტამინენი 10, რონბერგი 7, სუნდბერგი 5, ბ. ბრომანი 4, ი.ბრომანი 3, რემი 3, კორპიმიაკი 1, კილსტედტი 1, ფორსი 1, ოიალა 1, კოლიონენი 0,ლაიტინენი, რაერინე


მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ)


ლიტვა - თურქეთი 32:26


ლიტვა 9 ქულა / საქართველო 6, ფინეთი 5, თურქეთი 4


ეროვნული ნაკრები 2013-14

მთ. მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ), მწვრთნელები ირაკლი კეკელიძე, ბექარ ორჯონიკიძე, ექიმი ლევან ლინნიკი
მეკარეები: შოთა თევზაძე (შტიინცა ბაკეუ, რუმ, 1981 – 6 თამაში), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ,  1989 – 6)
უკანა ხაზი: რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ, 1986 – 6 თამაში, 42 გოლი), ვლადიმერ რუსია (შტიინცა ბაკეუ, რუმ, 1984 – 6, 24), სერგო დათუკაშვილი (ალ კიადა, ყატ, 1978 – 6, 19), ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ, 1989 – 4, 17), აკაკი ტალახაძე (თავრიზი, ირა, 1983 – 5, 4), ზურაბ სიმონია (სტუ, 1994 – 5), ლექსო წითელიშვილი  (სამტრედია, 1992 - 3), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ, 1996 – 2), ლევან ბერძენიშვილი (სტუ, 1986 – 2)
გარემარბები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ, 1982 – 6, 23), უჩა გამზარდია (ბათუმი, 1990 – 6, 8), ზურაბ აბრამიშვილი (სტუ, 1994 – 6, 1), ილია გოგალაძე (სტუ, 1986 - 5, 2), ოთარ ამირანაშვილი (სტუ, 1987 – 6)
პივოტები: გიორგი გვაზავა (სტუ, 1978 – 6, 8), უჩა მაისურაძე (ბათუმი, 1986 – 5, 1)


ამხანაგური მატჩები

27 ოქტომბერი, 2013, კონჩა ზასპე
უკრაინა - საქართველო 26:20

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 7, ჩიქოვანი 6, დათუკაშვილი 4, ტალახაძე 2, გვაზავა 1, ბერძენიშვილი, გოგალაძე, ამირანაშვილი, აბრამიშვილი, გამზარდია

27 დეკემბერი, 2013. აშდოდი

ისრაელი - საქართველო 29:28

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - სმოლიერი 11, კოფმანი 5, ნათანი 3, დავდა 3, გ. პომერანცი 2, როზენტალი 2, ტურელი 1, ვაისლერი 1, შიმონი 1, ტიპერი, შტელმანი, ტიუგი, ფრიდმანი, ჰერშკოვიცი, აპო, ვაქსმანი, სიჩენკო, სტრაიდომი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - რუსია 10, მსხვილიძე 4, გამზარდია 4, აბრამიშვილი 3, ჩიქოვანი 3, გვაზავა 2, ამირანაშვილი 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, სიმონია, ორჯონიკიძე, წითელიშვილი


28 დეკემბერი, 2013. რიშონი

ისრაელი - საქართველო 33:23

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - ნათანი 5, როზენტალი 5, ჰამამი 4, დავდა 3, გალი 3, ფრიდმანი 2, სტელმანი 2, კოფმანი 2, შიმონი 2, გ. პომერანცი 2, ტურელი 1, სიჩენკო 1, აპო 1, მეიროვიჩი, სმოლერი, გერა, სტრაიდომი, ჩ. პომერანცი

საქართველო: ტორონჯაძე, თევზაძე - გვაზავა 5, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 3, ორჯონიკიძე 2, ტალახაძე 2, გამზარდია 2, რუსია 2, ამირანაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე 1, სიმონია, წითელიშვილი

მსაჯები: ასაფ ფარანი, იარონ ბენ დანი (ისრაელი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
13 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 2   2   0   0   44-31   4  
აჭარა 2   1   0   1   37-36   2  
ფოთი 2   1   0   1   35-37   2  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 2   0   0   2   32-44   0  
აღმოსავლეთი ითამაშებს ნოემბერში
14 ნოემბერი. სენაკი
სამტრედია - აჭარა
წყალტუბო - ფოთი
 
13 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 21-18 წყალტუბო
ფოთი 17-21 სამტრედია
 
12 ნოემბერი. არენა 2
აჭარა 16-18 ფოთი
სამტრედია 23-14 წყალტუბო

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
3 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
4 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 14 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 4 2 0 2 122-102 4
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 6 1 1 4 148-189 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: