facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს პლაჟის ხელბურთის ნაკრები. ევროპის ჩემპიონატი 2016 16წ

 








მამუკა მჟავანაძე
მთავარი მწვრთნელი







გიორგი წივწივაძე
მწვრთნელი







ლევან გელაშვილი
გუნდის ლიდერი








ირაკლი დიხამინჯია








თორნიკე ბერიძე








გიორგი ლაპიაშვილი








ლუკა კახოშვილი








დავით ნიაზაშვილი








ლუკა ლორთქიფანიძე








გიორგი ცხოვრებაძე








გიორგი კაჭკაჭაშვილი








გიორგი ქათამაძე








გიორგი კუხალაშვილი

 

16 წ ევროპის ჩემპიონატი 2016

 

ნაზარე, პორტუგალია. 8-10 ივლისი, 2016

Port6

A ჯგუფი: პორტუგალია 6 ქულა, საბერძნეთი 4 - საქართველო 2, სლოვაკეთი 0


8 ივლისი. პორტუგალია - საბერძნეთი 2-1, პორტუგალია - სლოვაკეთი 2-0,


საქართველო
- სლოვაკეთი 2-1 (12-8, 15-17, 6-4)

საქ: დიხამინჯია , ბერიძე - ნიაზაშვილი 10, ცხოვრებაძე 8, ქათამაძე 7, ლაპიაშვილი 4, კუხალაშვილი 3, კაჭკაჭაშვილი 1, კახოშვილი , ლორთქიფანიძე

საბერძნეთი - საქართველო 2-0 (14-13)

საქ: ცხოვრებაძე 12, კაჭკაჭაშვილი 10, ლაპიაშვილი 4, ნიაზაშვილი 3

9 ივლისი. საბერძნეთი-სლოვაკეთი 2-0


პორტუგალია
- საქართველო 2-0 (18-17, 18-10)

საქ: ცხოვრებაძე 12, ლაპიაშვილი 5, ქათამაძე 4, კაჭკაჭაშვილი 2, კუხალაშვილი 2, ნიაზაშვილი 2

B ჯგუფი: რუსეთი 6, შვეიცარია 4 - ჰოლანდია 2, ბულგარეთი 0

C ჯგუფი: ესპანეთი 4, პოლონეთი 4 - რუმინეთი 2, უკრაინა 2

D ჯგუფი: იტალია 6, გერმანია 4 - უნგრეთი 2, ხორვატია 0

9 ივლისი, მეოთხედფინალი

1-8 ადგილები: პორტუგალია-შვეიცარია 2-0, რუსეთი-საბერძნეთი 2-1, ესპანეთი-გერმანია 2-0, იტალია-პოლონეთი 2-0

9-16 ადგილები. ჰოლანდია-სლოვაკეთი 2-1, რუმინეთი-ხორვატია 1-2, უნგრეთი-უკრაინა 2-1


საქართველო-ბულგარეთი 1-2 (24-16, 8-13, 6-7)

საქ: კაჭკაჭაშვილი 12, ცხოვრებაძე 12, ლაპიაშვილი 5, კუხალაშვილი 4, ქათამაძე 3, ნიაზაშვილი 2

9 ივლისი, ნახევარფინალი 9-12, 13-16 ადგილებისთვის.


13-16. რუმინეთი-სლოვაკეთი 2-0

საქართველო-უკრაინა 0-2 (11-20, 12-23)

საქ: ცხოვრებაძე 8, კაჭკაჭაშვილი 6, ქათამაძე 6, ნიაზაშვილი 2, ლაპიაშვილი 1

9-12. ბულგარეთი-უნგრეთი 0-2, ხორვატია-ჰოლანდია 1-2


10 ივლისი, ნახევარფინალი

1-4 ადგილები. პორტუგალია-იტალია 2-0, რუსეთი-ესპანეთი 1-2

5-8 ადგილები: შვეიცარია-პოლონეთი 2-0, საბერძნეთი-გერმანია 0-2


10 ივლისი, ფინალები

15-16. საქართველო-სლოვაკეთი 2-0 (16-15, 12-8)

საქ: ცხოვრებაძე 10, კაჭკაჭაშვილი 8, ნიაზაშვილი 6, ქათამაძე 2, კუხალაშვილი 1, ლაპიაშვილი 1


13-14. უკრაინა - რუმინეთი 2-0

11-12. ხორვატია-ბულგარეთი 2-0

9-10. უნგრეთი-ჰოლანდია 2-1

7-8. საბერძნეთი-შვეიცარია 2-0

5-6. პოლონეთი-გერმანია 2-0

3-4. იტალია -რუსეთი 2-0

1-2. ესპანეთი-პორტუგალია 2-1

--

გოგონები: 1. ჰოლანდია 2. ესპანეთი 3. პორტუგალია 4. ნორვეგია 5. უნგრეთი 6. ხორვატია 7. იტალია 8. გერმანია 9.რუსეთი 10. პოლონეთი 11. რუმინეთი 12. შვეიცარია 13. ბულგარეთი 14. საბერძნეთი 15. ლიტვა 16. უკრაინა

--

ჭაბუკთა (2000-01) ნაკრები პორტუგალიაში

1. ირაკლი დიხამინჯია 3. გიორგი ლაპიაშვილი 4. ლუკა კახოშვილი 7. გიორგი ცხოვრებაძე 8. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 9. გიორგი ქათამაძე 10. გიორგი კუხალაშვილი (პეგასი) 2. თორნიკე ბერიძე ( ბათუმი) 5. დავით ნიაზაშვილი ( გორი ) 6. ლუკა ლორთქიფანიძე (ფოთი )

მთავარი მწვრთნელი მამუკა მჟავანაძე, მწვრთნელი გიორგი წივწივაძე, გუნდის ლიდერი ლევან გელაშვილი


19წ ევროპის ჩემპიონატი 2015

 

ლიორეტ დელ მარი, ესპანეთი

Plajis

2015 ჭაბუკთა ნაკრები (U19, 1996)

მთ. მწვრთნელი მამუკა მჟავანაძე, მწვრთნელი ლევან გელაშვილი, ექიმი ლევან ლინნიკი, დელეგაციის თავი ვახტანგ ბერიაშვილი

ნოდარ ლორია (GK, 1997, იმედი), გიორგი ვათიაშვილი (GK, 1998, გორი) გივი გიორგაძე (1996, პეგასი), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), თორნიკე მაისაშვილი (1996, სტუ), გიგა ბაინაზიშვილი (1998, იმედი), დავით ყორიაული (1998, თელავი), გიორგი მიქავა (1998, იმედი), თამაზ ტარუაშვილი (1998, გორი), ტარიელ მჭედლიშვილი (1998, გორი)

A ჯგუფი: უნგრეთი, ხორვატია, თურქეთი, პორტუგალია, საქართველო
B ჯგუფი: ესპანეთი, რუსეთი, შვეიცარია, რუმინეთი

ჯგუფური ეტაპი
B ჯგუფი: ესპანეთი 6 ქულა, რუსეთი 4 - შვეიცარია 2, რუმინეთი 0
A ჯგუფი: უნგრეთი 8, ხორვატია 6 - თურქეთი 4, პორტუგალია 2, საქართველო 0

26 ივნისი

პორტუგალია-საქართველო 2-0 (17-10, 27-10)
გიორგაძე 7, მიქავა 6, მაისაშვილი 3, ბაინაზიშვილი 2, მჭედლიშვილი 2
თურქეთი - საქართველო 2-0 (23-4, 14-9) მჭედლიშვილი 8, მაისაშვილი 3, მიქავა 1, ტარუაშვილი 1
უნგრეთი-საქართველო 2-0 (29-16, 30-13) გიორგაძე 8, ბაინაზიშვილი 6, მჭედლიშვილი 4, გოგოლაძე 3, მაისაშვილი 3, მიქავა 3, ვათიაშვილი 2

27 ივნისი

ხორვატია-საქართველო 2-0
(40-7, 34-16) ბაინაზიშვილი 6, მჭედლიშვილი 6, მაისაშვილი 6, ვათიაშვილი 4, მიქავა 1

27-28 ივნისი. 5-9 ადგილებისთვის

საქართველო-რუმინეთი 2-0 (21-9, 21-14) მიქავა 18, ბაინაზიშვილი 10, გიორგაძე 6, მჭედლიშვილი 4, მაისაშვილი 3, ვათიაშვილი 1
საქართველო-შვეიცარია 1-2 (18-17, 0-17, 7-9) მიქავა 11, გიორგაძე 7, ბაინაზიშვილი 4, ვათიაშვილი 2, გოგოლაძე 1

5. თურქეთი 8 ქულა, 6. პორტუგალია 6, 7. შვეიცარია 4,
8. საქართველო 2, 9. რუმინეთი 0

1-2 რუსეთი - ხორვატია 2-0, 3-4 ესპანეთი-უნგრეთი 2-0

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
 WC2017L
საქართველოს ჩემპიონატი 2016-2017
კაცები, უმაღლესი ლიგა
დასრულდა
1 იმედი თელავი
2 სტუ ქარიშხალა
3 BSB ბათუმი

თბილისი. არენა 2
19 მაისი
ნახევარფინალი
ბათუმი 21-23 იმედი თელავი
ქუთაისი 34-38 სტუ ქარიშხალა
20 მაისი
მესამე ადგილი
ბათუმი 40-31 ქუთაისი
ფინალი
სტუ ქარიშხალა 23-25 იმედი თელავი
    საბოლოო   გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი ^ 21   17 1 3 786-612 35  
   ქუთაისი
21   17 1 3 785-678 35  
   სტუ ქარიშხალა
21   16 1 4 743-597 33  
   იმედი თელავი ^
21   11 1 9 627-582 23  
   პეგასი
21   11 1 9 762-718 23  
   გორი
21   4 1 16 747-836 9  
   სამტრედია 21   4 0 17 695-795 8  
   წყალტუბო 21   1 0 20 613-940 2  
^ უკეთესი პირსპირ ბალანსით

ქალები, უმაღლესი ლიგა
     საბოლოო         გატ-გაშ  
   1  ყვარელი 10   10   0   0   235-157 20  
   2  მამული 10   7   0   3   243-193 14  
   3  პეგასი 10   6   0   4   200-175 12  
     ფოთი 10   5   0   5   174-146 10  
     წყალტუბო 10   1   0   9   135-198 2  
     აჭარა 10   1   0   9   96-214 2  

გოგონები, 2000-01
  საბოლოო გატ-გაშ  
 1 ფოთი 16 16 0 0 340-153 32  
 2 ქარიშხალა 16 12 1 3 267-158 25  
 3 მამული 16 12 0 4 314-177 24  
   აჭარა 16 11 1  4 212-168 23  
   სამტრედია 16 5 2 9 214-234 12  
   პეგასი 16 4 0 12 177-253 8  
   ყვარელი 16 3 1 11 127-228 8  
   წყალტუბო 16 4 0 12 146-209 8  
   გორი 16 2 0 14 93-310 4  

ჭაბუკები, 2000-01
მესამე ეტაპი, ფინალური ექვსეული
    საბოლოო         გატ-გაშ    
   1 პეგასი
  5   5   0   0 185-101   10  
   2 ფოთი   5   4   0   1 131-120   8  
   3 წყალტუბო
  5   3   0   2 130-112   6  
    სამტრედია
  5   2   0   3 136-147   4  
    რუსთავი   5   1   0   4 115-157   2  
    ქარიშხალა   5   0   0   5 113-173   0  





ჩვენი პარტნიორები: