facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ხელბურთის ახალგაზრდული ნაკრები

Bichebis Gundi








ანდრეი პორტნოი
მწვრთნელი







ოლექსანდრ გურსკი
მწვრთნელი







გურამ ადამია
ექიმი







სანდრო
ხანდოლიშვილი GK







გიორგი
ხარაიშვილი

GK







გიორგი
ვათიაშვილი

GK







გიგა
ბაინაზიშვილი

CB







ნიკოლოზ
ბაჯალაძე

RW







რევაზ
ბერაძე

LB







ლუკა
ბულბულაშვილი

RW







გიორგი
ცხოვრებაძე

RB







ზურაბ
გოგავა

LB







გიორგი
კაჭკაჭაშვილი

LB







გიორგი
ხელაძე

LW







გიორგი
ლაპიაშვილი

P







გიორგი
მიქავა

P







გიორგი
ტიელიძე

RB







ხაზეინ
რუსტამოვი

LW







დავით
ყორიაული

LB







გიგა
ზარნაძე

CB







ზეზვა
იობაშვილი

LB


17წ ევროპის ღია პირველობა 2017

 

ევროპის ღია პირველობა, კაცები, 17წ. 3-7 ივლისი, 2017, გოტენბურგი, შვედეთი

3-4 ივლისი, ჯგუფური რაუნდი

C ჯგუფი: ავსტრია 6, ნორვეგია 4 - რუმინეთი 2 , საქართველო 0

3 ივლ. ნორვეგია-ავსტრია 17- 18 , რუმინეთი-საქართველო38-27

რუმ: კოპოში, გერასიმი - ლაზურკა 6, ბრაესკუ 4, სასი 4, მიტუ 4, კიორიანი 3, ბუგულეტი 3, ბოგდანი 3, დობრა 2, იორდაკი 2, პოპი 2, რუსუ 2, ენკულესკუ 2, ტოტოი 1, დედუ

საქ: სილაგაძე, დიხამინჯია - ლაპიაშვილი 11, ცხოვრებაძე 7, ხელაძე 4, კალანდაძე 2, ქათამაძე 1, ნიაზაშვილი 1, კაჭკაჭაშვილი 1, კუხალაშვილი, კახოშვილი, ჟვანია, გველესიანი, გავაშელიშვილი

მსაჯები: ბიუტუჩი, კასაპი (კოსოვო)

3 ივლ. ავსტრია-რუმინეთი 25- 23 , საქართველო-ნორვეგია 20- 35

საქ: სილაგაძე, დიხამინჯია - ცხოვრებაძე 13, ლაპიაშვილი 4, გავაშელიშვილი 1, კაჭკაჭაშვილი 1, ხელაძე 1, კუხალაშვილი, ქათამაძე, ნიაზაშვილი, კახოშვილი, კალანდაძე, ჟვანია, გველესიანი

ნორ: ბერგსჰოლმი, ლანგერუდი - სტორბუგტი 6, ქრისტოფერსენი 5, კნუტსენი 5, პეტერსენი 4, მირენგი 3, ბიალანდი 2, ჰოფტუნი 2, ჰიუგენი 2, იაკობსენი 2, სიურსენი 2, ფიალა 1, ფოსლუნდი 1, ზომე, ზულიანი

მსაჯები: კირსი, სიტნიკოვი (რუს)

4 ივლ. ნორვეგია-რუმინეთი 35- 25 , ავსტრია-საქართველო 23-21

ავს: მოსტლი, ცვიკლჰუბერი - შუჰი 6, ლამპერტი 3, ნიკიჩი 3, ვისბაუერი 3, კოფლერი 2, კროპფი 2, ნიკოლიჩი 2, ბახმანი 1, პეტრუშიჩი 1, აუსი, დავიდი, ჰუტეჩეკი, პფაიფერი, სარიჩი

საქ: სილაგაძე, დიხამინჯია - ცხოვრებაძე 11, ლაპიაშვილი 5, ხელაძე 3, ქათამაძე 1, ნიაზაშვილი 1, კუხალაშვილი, კახოშვილი, კაჭკაჭაშვილი, ჟვანია, გველესიანი, გავაშელიშვილი, კალანდაძე

მსაჯები: მაია, ნუნიეში (პორ)

A ჯგუფი: ისლანდია 6, ჩეხეთი 4 - ბელარუსი 2, ფინეთი 0 (ისლანდია - ბელარუსი 22-21, ჩეხეთი-ფინეთი 27-17, ფინეთი-ისლანდია 17-23 , ბელარუსი-ჩეხეთი 19-25, ისლანდია-ჩეხეთი 22-17, ბელარუსი-ფინეთი 21-15)

B ჯგუფი: შვედეთი 6, ესტონეთი4 - სლოვაკეთი 2, ფარერები 0 (შვედეთი-ფარერები 34 -13, სლოვაკეთი-ესტონეთი 21- 27 , ესტონეთი- შვედეთი 13-33 , ფარერები-სლოვაკეთი 14-24 , შვდეთი-სლოვაკეთი 32 -16, ფარერები - ესტონეთი 19-23)

D ჯგუფი: ისრაელი 4, პოლონეთი 4 - ჰოლანდია 2, ლუქსემბურგი 2 (პოლონეთი-ჰოლანდია 28-18, ლუქსემბურგი- ისრაელი 39-37, ლუქსემბურგი-პოლონეთი 25-28 , ჰოლანდია-ისრაელი 28-30, პოლონეთი-ისრაელი 24-30, ჰოლანდია- ლუქსემბურგი 28-23)

---

5-6 ივლისი, მეორე ჯგუფური რაუნდი. 9 -16 ადგილები
4 ჯგუფი: ჰოლანდია 6, სლოვაკეთი 3 (-1), საქართველო 3 (-5), ფინეთი 0

5 ივლ. სლოვაკეთი-ჰოლანდია 34-37, ფინეთი- საქართველო 24-26

ფინ: არკო, ჰავერინენი - ლაინე 5, მაიალა 5, იუსლინი 4, ნორდლუნდი 3, კანკაპიაა 2, მანდეროოსი 2, ვოუტილაინენი 2, ალგრენი 1, კივიპატო, კლამა, ლუევუო, მანერი, ნუმელინი

საქ: დიხამინჯია, სილაგაძე - ცხოვრებაძე 10, ლაპიაშვილი 9, ხელაძე 3, ქათამაძე 2, კუხალაშვილი 1, კალანდაძე 1, ნიაზაშვილი, კახოშვილი, კაჭკაჭაშვილი, გავაშელიშვილი, ჟვანია, გველესიანი

მსაჯები: ჰოლისი - ლე მონი (ბრი)

5 ივლ. ჰოლანდია-ფინეთი 29-23, საქართველო- სლოვაკეთი24-24

საქ: დიხამინჯია, სილაგაძე - ცხოვრებაძე 12, ლაპიაშვილი 6, ხელაძე 2, კუხალაშვილი 2, ნიაზაშვილი 1, ქათამაძე 1, კახოშვილი, კაჭკაჭაშვილი, კალანდაძე, გავაშელიშვილი, გველესიანი, ჟვანია

სლკ: ოხაბა, კოლერი - პრიკრილი 6, ფეხი 4, მოდროვსკი 3, კუჩერა 3, მალიარი 2, რიბიანსკი 2, ტოტი 1, შმიდტი 1, პოლაკი 1, მელიხი 1, ცვიჩელა, ოსტრიჰონი, ლაცენა, რატკოვსკი

მსაჯები: მერიზი, როსკა (იტა)

6 ივლ. ფინეთი-სლოვაკეთი 18- 20 , საქართველო-ჰოლანდია 28-35

საქ: სილაგაძე, დიხამინჯია - ლაპიაშვილი 11, ცხოვრებაძე 9, ხელაძე 4, კუხალაშვილი 2, კაჭკაჭაშვილი 1, კალანდაძე 1, ნიაზაშვილი, ქათამაძე, კახოშვილი, გავაშელიშვილი, ჟვანია, გველესიანი

ჰოლ: ა. ვერსტაინენი, დე ფალტერი - ნ. ვერსტაინენი 8, კოი 7, ბანინკი 5, ვან დაიკი 4, ჰარტოგი 4, ფურთი 3, რუტენი 3, რუფსი 1, ბროუვერი, ვან ერპი, იერი, კლიკერსი, ვან დე სხეერი, ცვარტჰუდი

3 ჯგუფი: ბელარუსი 6, რუმინეთი 3 (+9) , ლუქსემბურგი 3 (+8) , ფარერები 0 (ბელარუსი-რუმინეთი 30-27, ლუქსემბურგი-ფარერები 32-19, რუმინეთი-ფარერები 42-30, ლუქსემბურგი - ბელარუსი 25-30, ბელარუსი-ფარერები 30-20 , რუმინეთი-ლუქსემბურგი 35-35 )

1-8 ადგილები. 1 ჯგუფი: ავსტრია 6 , ისლანდია 4, ესტონეთი 2, პოლონეთი 0 (ესტონეთი-პოლონეთი 28-22, ისლანდია-ავსტრია 15-30 ავსტრია-ესტონეთი 32-22, პოლონეთი-ისლანდია 28-31, ისლანდია-ესტონეთი 30-27, ავსტრია-პოლონეთი 30-24 )

2 ჯგუფი: შვედეთი 6 , ნორვეგია 4 , ისრაელი 2, ჩეხეთი 0 (ჩეხეთი-ნორვეგია 23- 30, შვედეთი-ისრაელი 38-30, ისრაელი - ჩეხეთი 39-32, ნორვეგია - შვედეთი 27-38, ჩეხეთი-შვედეთი 26-29 , ნორვეგია-ისრაელი 38-26 )

--

7 ივლისი - ფინალები

15- 16 ადგილები. ფინეთი- ფარერები 27-25

13- 14 ადგილები. ლუქსემბურგი-საქართველო 32- 28

ლუქ: ჩოვ ვინი, ჰადროვიჩი - მიტრეა 8, ვერდელი 7, იაკობი 6, გუდენი 5, ეტუტე 2, კაისენი 1, რასტოდერი 1, შნაიდერი 1, შუსტერი 1, ფერეირა, ჰოძიჩი, კრაკი, მაიერუში, მიულერი

საქ: დიხამინჯია, სილაგაძე - ცხოვრებაძე 11, ლაპიაშვილი 8, ხელაძე 3, ნიაზაშვილი 3, კაჭკაჭაშვილი 1, ქათამაძე 1, კუხალაშვილი 1, კახოშვილი, კალანდაძე, გავაშელიშვილი, გველესიანი, ჟვანია

მსაჯები: ძოლიჩი, სარაცი (ხოს)

11-12 ადგილები. რუმინეთი- სლოვაკეთი 40-26

9- 10 ადგილები. ბელარუსი- ჰოლანდია 23-22

7-8 ადგილები. პოლონეთი-ჩეხეთი 25- 24

5-6 ადგილები. ესტონეთი- ისრაელი 35-31

3- 4 ადგილები. ისლანდია- ნორვეგია 31- 25

1-2 ადგილები. შვედეთი- ავსტრია 34-22

ბომბარდირები: ცხოვრებაძე, საქ 73 - ლუმბროსო, ისრ 62 - ვერსტაინენი, ჰოლ 56 - ლაპიაშვილი, საქ 54 - ჰალბეკი, შვდ 49 – 49. ხელაძე, საქ 20

საუკეთესო მოთამაშეები - GK ბერგსჰოლმი, ნორ - LW ტობარი, ისლ - LB ჰუტეჩეკი, ავს - CB ჰალბეკი, შვდ - P კოუ, ჰოლ - RB ცხოვრებაძე, საქ - RW მიზერა, ჩეხ - ბომბარდირი ცხოვრებაძე, საქ 73 - დამცველი პალმი, შვდ - MVP ლუმბროსო, ისრ

საქართველოს 17წ ნაკრები (დ. 2000 წ +)
მეკარეები: 16. იური სილაგაძე (წყალტუბო) 12. ირაკლი დიხამინჯია (პეგასი)- მოთამაშეები: 11. გიორგი ცხოვრებაძე 3. გიორგი ლაპიაშვილი 19. გიორგი კუხალაშვილი 9. გიორგი ქათამაძე, 25. ლუკა კახოშვილი 33. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 10. ნიკოლოზ კალანდაძე (პეგასი) 7. გიორგი ხელაძე 15. მიხეილ გველესიანი (წყალტუბო) 23. დავით ნიაზაშვილი (გორი) 24. მირიან გავაშელიშვილი (რუსთავი) 13. ნიკოლოზ ჟვანია (ფოთი) - მწვრთნელები: ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე, ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

25წ IHF ჩემპიონატი. 2017

 

ხელბურთი. IHF განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონატი (25 წ, კაცები)
გაბროვო, ველიკო ტირნოვო (ბულგარეთი), 12-18 ივნისი, 2017
სამი საუკეთესო ევროპული გუნდი იღებს ევრო 2020-ის მთავარი შესარჩევი რაუნდის საგზურს

B ჯგუფი: ველიკო ტირნოვო.
ლუქსემბურგი 6 ქულა, საქართველო 4 - დიდი ბრიტანეთი 2, მალტა 0

12 ივნისი, ლუქსემბურგი-საქართველო 35-29
ლუქ: ჰერმანი, მიხელსი - მიულერი 10, ა. ზეკანი 6, ვაიერი 6, შრიოდერი 5, კრირი 3, ფ. იპერი 2, იაკობი 2, მოლიტორი 1, შაიდი, ი. იპერი, ა. ზეკანი, ფრერესი
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ორჯონიკიძე 6, ცხოვრებაძე 6, რუსტამოვი 5, ბაინაზიშვილი 3, ბულბულაშვილი 3, არსენაშვილი 3, გოგავა 2, მერკვილაძე 1, მიქავა, ყორიაული, იობაშვილი, დიხამინჯია მსაჯები: დოიჩინოვი, გორეცოვი (ბულ)
მალტა-ბრიტანეთი 18-24

13 ივნისი, საქართველო-ბრიტანეთი 34-26
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი 1 - ორჯონიკიძე 7, გოგავა 6, მიქავა 6, ყორიაული 5, რუსტამოვი 4, ბულბულაშვილი 2, იობაშვილი 2, ბაინაზიშვილი 1, მერკვილაძე, დიხამინჯია, ცხოვრებაძე, არსენაშვილი
ბრი: ბრედლი, ინსოუ - ნეგრეტე 6, ლოპეზი 5, კლენინგი 4, ველსბი 3, ტაილერი 2, ვეილი 2, გუდვინი 1, სტრაქანი 1, პრაისი 1, ჰოკინსი 1, ბრაითვაიტი, კლარკი
მსაჯები: ვუიაჩიჩი, კაზანეგრა (მნტ)
ლუქსემბურგი-მალტა 39-27

14 ივნისი, საქართველო-მალტა 28-20
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ორჯონიკიძე 5, ბულბულაშვილი 5, რუსტამოვი 4, ცხოვრებაძე 4, ყორიაული 3, ბაინაზიშვილი 2, არსენაშვილი 2, გოგავა 1, მერკვილაძე 1, დიხამინჯია 1, მიქავა, იობაშვილი
მალ: გაუჩი, ტანტი - ჰარისონი 4, მიფსუდი 3, ნაუდი 3, გარგანო 3, დი პილატო 2, პორტელი 2, ბუჰაჯარი 1, ფენეჩი 1, რიცო 1, ბუჯეია, ბალდაკინო, კამილერი
მსაჯები: ჭოუ იუნლეი, ჩენ იუფენი (ჩინ)

ბრიტანეთი- ლუქსემბურგი 30-37

A ჯგუფი: თურქეთი 6, კოსოვო 4 - ირლანდია 2, ალბანეთი 0
14 ივნ. ირლანდია-თურქეთი 26-41, ალბანეთი-კოსოვო 17-44
13 ივნ. კოსოვო - ირლანდია 47-30, თურქეთი-ალბანეთი 54-12
12 ივნ. თურქეთი-კოსოვო 25-24, ალბანეთი-ირლანდია 33-50

C ჯგუფი: კვიპროსი 6, ბულგარეთი 4 - აზერბაიჯანი 2, ანდორა 0
14 ივნ. ბულგარეთი-ანდორა 38-16, აზერბაიჯანი-კვიპროსი 28-32
13 ივნ. ბულგარეთი-აზერბაიჯანი 41-34,  კვიპროსი-ანდორა 39-14
12 ივნ. კვიპროსი-ბულგარეთი 25-22, ანდორა-აზერბაიჯანი 23-31

D ჯგუფი: ფარერის კუნძულები 6, ჩინეთი 4 - მოლდოვა 2, სომხეთი 0
14 ივნ. მოლდოვა-ჩინეთი 22-29, ფარერები-სომხეთი 44-6
13 ივნ. ჩინეთი-სომხეთი 43-12, ფარერები-მოლდოვა 40-30
12 ივნ. სომხეთი-მოლდოვა 13-46, ჩინეთი-ფარერები 23-30
--
16 ივნისი, მეოთხედფინალი
ველიკო ტირნოვო. თურქეთი - საქართველო 32- 26
თურ: გიოქთეფე, ემრე - დიონე 15, ბიჯერი 4, სიმსარი 3, ჰ. ოზთურქი 3, ჯ. ოზთურქი 3, კანბეროღლუ 3, ფეჰლივანი 1, ნალბანტოღლუ, ჰაჯიოღლუ, თინქირი, სოზი, ქაბადაი
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ორჯონიკიძე 8, დიხამინჯია 7, ცხოვრებაძე 6, რუსტამოვი 2, გოგავა 2, არსენაშვილი 1, მიქავა, მერკვილაძე, ბაინაზიშვილი, ყორიაული, იობაშვილი, ბულბულაშვილი
მსაჯები: ჯემა, იაჰია (კოს)

კვიპროსი - ჩინეთი 36-26, ლუქსემბურგი - კოსოვო 23-34, ფარერები - ბულგარეთი 30-24

9-16 ადგილებისთვის. ირლანდია - მალტა 31-22, აზერბაიჯანი - სომხეთი 39- 21, ბრიტანეთი - ალბანეთი  42-15, მოლდოვა - ანდორა 48- 14
--
17 ივნისი, ნახევარფინალი. 5-8 ადგილები
გაბროვო. საქართველო - ჩინეთი 28- 31

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ცხოვრებაძე 9, რუსტამოვი 7, დიხამინჯია 5, ორჯონიკიძე 3, არსენაშვილი 2, გოგავა 1, მიქავა 1, ბაინაზიშვილი, ყორიაული, მერკვილაძე, იობაშვილი, ბულბულაშვილი ჩინ: ლიუ, ჭოუ - ვან ძუნჩენი 12, ლიუ 9, ჰე 5, ფუ 2, სიე 2, მა ჭანჩენი 1, ჩენი, ვან სიაოფენი, პანი, მა მინჰუი, ვეი
მსაჯები: ძენდალი, რიელო (იტა)

ლუქსემბურგი - ბულგარეთი 31-37
1-4 ადგილები (გაბროვო): თურქეთი - კვიპროსი 35-32 (დდ. 26- 26, 29-29), კოსოვო - ფარერები 30-33
9- 12 ადგილები (ტირნოვო): ბრიტანეთი-მოლდოვა 34-35 (33-33, პენ), ირლანდია - აზერბაიჯანი 33-41
13-16 ადგილები (ტირნოვო): ალბანეთი - ანდორა 23-32, მალტა - სომხეთი 34- 23
--
18 ივნისი - ფინალი
1-2 ადგილები, ტირნოვო. თურქეთი - ფარერები 25-26
3-4 ადგილები, ტირნოვო. კვიპროსი - კოსოვო 25-32
5-6 ადგილები, ტირნოვო. ჩინეთი - ბულგარეთი 30- 38
7-8 ადგილები, ტირნოვო. საქართველო - ლუქსემბურგი 25-32
საქ: ხანდოლიშვილი 1, ხარაიშვილი - ბულბულაშვილი 5, ორჯონიკიძე 4, ცხოვრებაძე 4, დიხამინჯია 3, გოგავა 3, რუსტამოვი 3, მიქავა 2, მერკვილაძე, ყორიაული, ბაინაზიშვილი, არსენაშვილი, იობაშვილი  
ლუქ: მიხელსი, ჰერმანი - მიულერი 8, არ. ზეკანი 5, ალ. ზეკანი 4, ფრერესი 4, შაიდი 4, კრირი 2, შრიოდერი 2, ფ. იპერი 1, ვაიერი 1, მოლიტორი 1, იაკობი, ი. იპერი
მსაჯები: ჯემა, იაჰია (კოს)
9-10 ადგილები, გაბროვო. აზერბაიჯანი - მოლდოვა 31- 45
11-12 ადგილები, გაბროვო. ირლანდია - ბრიტანეთი 26-39
13-14 ადგილები, გაბროვო. მალტა - ანდორა 36-25
15-16 ადგილები, გაბროვო. სომხეთი - ალბანეთი 23- 24
--

საქართველოს ნაკრები (25 წ, 1992+) ბულგარეთში
GK 12. სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, სტუ-ქარიშხალა), 16. გიორგი ხარაიშვილი ( 1998, იმედი თელავი)
LW 7. ხაზეინ რუსტამოვი (1999, ქუთაისი), 15. ზეზვა იობაშვილი (1998, იმედი თელავი)
LB 3. თეიმურაზ ორჯონიკიძე (1996, პრილეპი, მკდ), 24. ზურაბ გოგავა (1998, პეგასი)
CB 9. გიგა ბაინაზიშვილი (1998, იმედი თელავი), 4. დავით ყორიაული (1998, იმედი თელავი)
P 8. გიორგი მიქავა (1998, იმედი თელავი), 13. ერეკლე არსენაშვილი (1998, სტუ-ქარიშხალა)
RB – 18. გიორგი ცხოვრებაძე (2001, პეგასი), 10. ლუკა ბულბულაშვილი (1998, სტუ- ქარიშხალა)
RW – 22. გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი), 6. გიორგი მერკვილაძე (1998, ქუთაისი)
მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ანდრეი პორტნოი (უკრ), ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

20წ IHF თასი. ევროპა. 2016

 

IHF ტროფი, 20წ, ევროპა. 8-13 ნოემბერი, ქუთაისის სპორტის სასახლე

A ჯგუფი: ალბანეთი, სომხეთი, საქართველო, ბრიტანეთი
B ჯგუფი: კოსოვო, მალტა, მოლდოვა

8 ნოემბერი. ალბანეთი - საქართველო 10- 55
 

საქ: ცინცაძე, ხანდოლიშვილი - დიხამინჯია 12, რუსტამოვი 9, ორჯონიკიძე 7, მათნაძე 6 , ცხოვრებაძე 4, ბაინაზიშვილი 4, გოგოლაძე 3, გოგავა 3, ლაპიაშვილი 2, მიქავა 2, არსენაშვილი 2, იობაშვილი 1
 

ალბ: ბარდოლი - დედია 3, მეკა 2, ლუფტა 2, ჰასანი 1, ცოპია 1, ალა, დიშა, ლამე, მოლსი, კოვაციი
მსაჯები: ურსუ, სერდიუკი (მლდ), დელეგატი: პოსავეცი (ხორ)
 

სომხეთი - ბრიტანეთი 14-33, მოლდოვა - კოსოვო 27- 27
 

9 ნოემბერი. საქართველო - სომხეთი 47-8

საქ: ცინცაძე, ხანდოლიშვილი - რუსტამოვი 9, დიხამინჯია 7, ორჯონიკიძე 7, ლაპიაშვილი 6, მათნაძე 5, იობაშვილი 4, ბაინაზიშვილი 3, გოგავა 3, გოგოლაძე 3 - მწვ. ორჯონიკიძე, კალანდაძე

სომ: აპრესიანი, კ. სარქსიანი - მარქარიანი 4, ასლოიანი 2, რ. სარქსიანი 1, შერმაზანიანი 1, ავაქიანი, ჰაკოფიანი, გრიგორიანი, ხარატიანი, სეროფიანი, საფარიანი, ისოიანი, ტოროიანი

მსაჯები: ურსუ, სერდიუკი (მლდ), დელეგატი: პოსავეცი (ხორ)

ბრიტანეთი - ალბანეთი 47-12, მალტა - მოლდოვა 15-48

10 ნოემბერი. საქართველო-ბრიტანეთი 32-16

საქ: ცინცაძე, ხანდოლიშვილი - ორჯონიკიძე 8, რუსტამოვი 6, დიხამინჯია 6, იობაშვილი 3, ბაინაზიშვილი 2, გოგოლაძე 2, არსენაშვილი 2, ცხოვრებაძე 1, მიქავა 1, მათნაძე 1, გოგავა, ლაპიაშვილი - მწვ. ორჯონიკიძე, კალანდაძე

ბრი: კარდენი, მაკკლელანდი - გრინი 4, ვაითი 3, პრაისი 3, ჯილეტი 2, მური 2, ტაილერი 1, ბრეი 1, სტრაჩენი, ჰავარდი, ვენეიბლზი, ლიისი, ლეპსლი

მსაჯები: ბიუტუჩი, კასაპი (კოს), დელეგატი: ბოიჩ-ჩაჩიჩი (ხორ)

ალბანეთი - სომხეთი 21-32, კოსოვო - მალტა 52-18

A ჯგუფი: საქართველო 6 (+100), ბრიტანეთი 4 (+38), სომხეთი 2 (-47), ალბანეთი 0 (-91)
B ჯგუფი: კოსოვო 3 (+34), მოლდოვა 3 (+33), მალტა 0 (-67)

12 ნოემბერი. ნახევარფინალი. საქართველო-მოლდოვა 24-33

საქ: ცინცაძე, ხანდოლიშვილი - ორჯონიკიძე 7, გოგოლაძე 5, რუსტამოვი 5, იობაშვილი 3, გოგავა 2, არსენაშვილი 1, დიხამინჯია 1, ბაინაზიშვილი, ცხოვრებაძე, მიქავა, მათნაძე, ლაპიაშვილი

მოლ: საჰარნიანი, იუკოვი - დოდიკა 9, უნტუ 6, ბოდრუგი 6, ივანჩენკო 4, ილკოვიჩი 3, ბიდიაკი 3, ერმურატი 1, ბულგარი 1, გორნოსტაევი, სლაგოდა, იურკუ, ტურკანი

მსაჯები: ბიუტუჩი, კასაპი (კოს) დელეგატი: ბოიჩ-ჩაჩიჩი (ხორ)

კოსოვო-ბრიტანეთი 32-22. მე-5 ადგილისთვის. სომხეთი-მალტა 19-27. 7. ალბანეთი

13 ნოემბერი. მესამე ადგილისთვის. საქართველო - ბრიტანეთი 40-27

საქ: ხანდოლიშვილი, ცინცაძე - რუსტამოვი 12, ორჯონიკიძე 8, დიხამინჯია 7, იობაშვილი 4, გოგოლაძე 3,  არსენაშვილი 2, ბაინაზიშვილი 2, მიქავა 2, გოგავა,  ცხოვრებაძე, მათნაძე, ლაპიაშვილი

ბრი: კარდენი, მაკკლელანდი - ტაილერი 6, გრინი 4, ვაითი 4, ჯილეტი 3, ვენეიბლზი 3, პრაისი 3, მური 2, ლიისი 1, ჰოვარდი 1, ლეპსლი, ბრეი, სტრაჩენი

მსაჯები: ურსუ, სერდიუკი (მლდ) დელეგატი: ბოიჩ-ჩაჩიჩი (ხორ)

ფინალი. მოლდოვა - კოსოვო 30- 28.
საბოლოო 1. მოლდოვა 2. კოსოვო 3. საქართველო 4. ბრიტანეთი 5. მალტა 6. სომხეთი 7. ალბანეთი

საქართველოს ნაკრები (20წ, 1996)

GK ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი), სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, ქარიშხალა)
LW ხაზეინ რუსტამოვი (1998, ქუთაისი), კარლო მათნაძე (1997, ქუთაისი)
LB ზეზვა იობაშვილი (1998, იმედი თელავი), თემურ ორჯონიკიძე (1996, პრილეპი, მკდ), ზურაბ გოგავა (1998, პეგასი)
CB გიგა ბაინაზიშვილი  (1998, იმედი თელვი)
RB გიორგი ცხოვრებაძე (2001), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი)
RW ირაკლი გოგოლაძე (1996, ბათუმი)
P ერეკლე არსენაშვილი (1998, სტუ), გიორგი მიქავა (1998, იმედი თელავი), გიორგი ლაპიაშვილი (2000, პეგასი)
მწვრთნელები ბექა ორჯონიკიძე, ტიტე კალანდაძე, გუნდის უფროსი ჯემალ ბარამიძე, ექიმი გურამ ადამია

18წ ევროპის ჩემპიონატი 2016. კვალიფიკაცია

 


15-21 აგვისტო, თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე

15 აგვისტო
A ჯგუფი. ბოსნია-საქართველო 32-19
ბოს: გრბავაცი, ჰაშიჩი - კარანოვიჩი 6, სივიჩი 6, ზელიჩი 4, გრგიჩი 3, ჰამზიჩი 3, ჰასელიჩი 3, იოზინოვიჩი 3, კრეშო 2, პრიმორაცი 2, ბულინა
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, ვათიაშვილი - მიქავა 4, რუსტამოვი 4, ბაჯალაძე 3, ცხოვრებაძე 3, გოგავა 1, იობაშვილი 1, ყორიაული 1, ლაპიაშვილი 1, ზარნაძე 1, ბაინაზიშვილი, ბულბულაშვილი, ხელაძე, ტიელიძე
მსაჯები: სხოლსი, ზუილენი (ჰოლ), დელეგატები: მხითარიანი (სომ), სიცი (ესტ)

რუმინეთი-ლატვია 32-28

B ჯგუფი. მონტენეგრო- ბრიტანეთი 38-23, ბელარუსი-ბელგია 39-24

16 აგვისტო.
A ჯგუფი. საქართველო-რუმინეთი 23-35
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, ვათიაშვილი - ბულბულაშვილი 8, გოგავა 5, მიქავა 3, რუსტამოვი 3, ცხოვრებაძე 1, ბაინაზიშვილი 1, ხელაძე 1, ლაპიაშვილი 1, ბაჯალაძე, იობაშვილი, ყორიაული, ტიელიძე
რუმ: რუსუ, სტაიკუ - სკარლაცი 7, ანდრეი 7, კაბუცი 5, ბუზლე 4, ალექსანდრუ 3, კერეკი 3, ბროაშკა 2, მიჰაი 2, იონესკუ 1, ნიკულაი 1, დიაკონუ, მიკუ, შუშანუ, ტალმაჩუ
მსაჯები: როში, ლინსტერი (ლუქ), დელეგატები: მხითარიანი (სომ), კონოპლიასტი (უკრ)

ბოსნია- ლატვია 36-27

B ჯგუფი. ბელარუსი-ბრიტანეთი 40-29, მონტენეგრო-ბელგია 27-19

18 აგვისტო.
A ჯგუფი. საქართველო - ლატვია 23-24
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, ვათიაშვილი - ბულბულაშვილი 5, ცხოვრებაძე 4, იობაშვილი 4, გოგავა 3, მიქავა 3, ზარნაძე 2, ბაინაზიშვილი 1, ყორიაული 1, ლაპიაშვილი, ბაჯალაძე, რუსტამოვი, ხელაძე, ტიელიძე
ლატ: კუშნერსი, ნოვიკსი - გორბუნოვსი 6, ოზოლსი 5, სტეპულენოკსი 4, იგნატიევსი 3, სტრაძინსი 3, პანჩენკო 2, პიპუკსი 1, იონუშკა, მეიკსანსი, პეტუჰოვსი, რუბინსი, სულეიკო, უსანსი
მსაჯები: კალუჯეროვიჩი, ვუიაჩიჩი (ლუქ), დელეგატები: ვიზიციუ (მლდ), კონოპლიასტი (უკრ)

რუმინეთი - ბოსნია 29-23

B ჯგუფი. ბელგია-ბრიტანეთი 36-26, ბელარუსი-მონტენეგრო 26- 25

20 აგვისტო
5-8 ადგილები. საქართველო - ბელგია 29-31
საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, ვათიაშვილი - იობაშვილი 5, მიქავა 4, ბაინაზიშვილი 4, რუსტამოვი 4, ბულბულაშვილი 3, გოგავა 3, ცხოვრებაძე 2, ზარნაძე 1, ბაჯალაძე 1, ყორიაული 1, ტიელიძე 1, ლაპიაშვილი, ხელაძე
ბელ: რემერი, სხუნკი - სტროვენი 7, მასა 5, ბაინენსი 5, ბეკერსი 3, დიუბუ 3, ვევებერგი 2, დენოელი 2, კონიკსი 2, მარშალი 1, ვოგლერი 1, კელხტერმანი, ვან ჰასენდონკი, ვანდევუსტინე, ვინბერგი
მსაჯები: როში, ლინსტერი (ლუქ), დელეგატები: მხითარიანი (სომ), კონოპლიასტი (უკრ)

ლატვია-ბრიტანეთი 26-21

1-4 ადგილები. რუმინეთი-მონტენეგრო 34-21, ბელარუსი-ბოსნია 35-34

21 აგვისტო
7-8 ადგილები. საქართველო-ბრიტანეთი 31-23
საქ: ხარაიშვილი 1, ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - რუსტამოვი 9, მიქავა 4, ზარნაძე 4, იობაშვილი 3, ბაჯალაძე 2, ლაპიაშვილი 2, ცხოვრებაძე 2, ბულბულაშვილი 2, ტიელიძე 1, გოგავა 1, ბაინაზიშვილი, ყორიაული, ხელაძე
ბრი: მაკქლელანდი, მური - ვაითი 7 , გრინი 4, ფილდი 3, მორლი 2, ფურმანი 2, მაკკარტნი 1, ესლემი 1, გილბერნი 1, ლიისი 1, ჰარვუდი 1, ლეტერი, ნიკოლი, სატკლიფი
მსაჯები: სირბუ, სუპონიკოვი (მლდ), დელეგატები: მხითარიანი (სომ), ვიზიციუ (მლდ)

5-6 ადგილები. ლატვია-ბელგია 24-18
3-4 ადგილები. ბოსნია- მონტენეგრო 48-33
1-2 ადგილები. რუმინეთი-ბელარუსი 27-26

გამარჯვებულმა მოიპოვა 2018 წლის 20 წ ევროპის ჩემპიონატზე უძიერეს 6 გუნდს შორის თამაშის უფლება

საქართველოს ნაკრები (18 წ, 1998) GK: სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, ქარიშხალა), გიორგი ხარაიშვილი (1998, იმედი), გიორგი ვათიაშვილი (1998, გორი) LW: ხაზეინ რუსტამოვი (1998, ქუთაისი), გიორგი ხელაძე (2000, წყალტუბო) LB: ზურაბ გოგავა (1998, პეგასი), ზეზვა იობაშვილი (1998, იმედი თელავი) CB: გიგა ზარნაძე (1999, პეგასი), გიგა ბაინაზიშვილი (1998, იმედი), დავით ყორიაული (1998, იმედი თელავი) RB: გიორგი ცხოვრებაძე (2001, პეგასი), გიორგი ტიელიძე (1998, გორი), RW: ლუკა ბულბულაშვილი (1998, ქარიშხალა), ნიკოლოზ ბაჯალაძე (1998, ფოთი) P: გიორგი მიქავა (1998, იმედი), გიორგი ლაპიაშვილი (2000, პეგასი) მთავარი მწვრთნელი ანდრეი პორტნოი (1960, უკრ) მწვრთნელი ოლექსანდრ გურსკი (1966, უკრ) ექიმი გურამ ადამია (1995) გუნდის უფროსი ვახტანგ მეიფარიანი (1970)

20წ ევროპის ჩემპიონატი 2016. კვალიფიკაცია

 

Bichebis Gundi

თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე
2016. 6 ჯგუფი. ფინალურ ეტაპზე გადის 1 გუნდი

8 აპრილი, საქართველო-საბერძნეთი 22-26

საქ: ცინცაძე, ხიდეშელი, ხანდოლიშვილი - ზარნაძე 4, გიორგაძე 3, გოგოლაძე 3, ფერაძე 3, ბულბულაშვილი 2, კბილაშვილი 2, ხაჟომია 2, რუსტამოვი 2, ცხოვრებაძე 1, მამულაშვილი, ტიელიძე, დიხამინჯია, იობაშვილი

საბ: ბრაუდაკისი, მუტოპულოსი - მორაიტისი 8, ილიოპულოსი 6, აპოსტოლიდისი 3, არამპაძისი 3, ცანაქსიდისი 3, ტრიანტაფილიდისი 2, კრიტიკოსი 1, ხარალამპიდისი, კარაიოზოპულოსი, კარლაკატოსი, მელეტაკოსი, პაპაპულიოსი, პოლიდოროსი, თეოდოროპულოსი

მსაჯები: ლ. იორუმი, ჰ. კლევენი (ნორ), დელეგატი: ა. მხითარიანი (სომ)

სერბეთი- ისრაელი 35-24

9 აპრილი, ისრაელი-საქართველო 35-25

ისრ: გუტერმანი, კაპლანი, შემ ტოვი - ალმოსნინოსი 8 , ლიბგოტი 6,ჯინჯიხაშვილი 4, ავნაიმი 4, იონიში 3, პინჩასი 3, ბენ საადონი 2, ნათანი 2, ატიშკინი 2, ნოსკოვი 1, ლიფერი, შაჰაკი

საქ: ცინცაძე, ხანდოლიშვილი,ხიდეშელი - კბილაშვილი 6, ხაჟომია 5, ცხოვრებაძე 4, რუსტამოვი 4, დიხამინჯია 3, ბულბულაშვილი 1, მამულაშვილი 1, იობაშვილი 1, ზარნაძე, გიორგაძე, გოგოლაძე, ფერაძე, ტიელიძე

მსაჯები: რ. გერაეტსი, პ. გერაეტსი (ჰოლ), დელეგატი: ა. მხითარიანი (სომ)

საბერძნეთი-სერბეთი 17-20

10 აპრილი, სერბეთი-საქართველო 29-13

სერ: მილოსავლიევი, იურაკიჩი - რაკოცია 8, გაჩევიჩი 6, მარკოვიჩი 4, სმილიანიჩი 3, მიტიჩი 2, ბარუძიჩი 2, რანისავლევიჩი 2, კოლაკოვიჩი 1, რადოვანოვიჩი 1, კურტეში, სტოიანოვიჩი, კლაიჩი, არსენიჩი,  რატკოვიჩი

საქ: ცინცაძე,  ხიდეშელი,  ხანდოლიშვილი - ცხოვრებაძე 4, დიხამინჯია 3, რუსტამოვი 2, გიორგაძე 2,  ხაჟომია 1, გოგოლაძე 1, კბილაშვილი, ბულბულაშვილი,  მამულაშვილი, იობაშვილი, ზარნაძე, ფერაძე, ტიელიძე

მსაჯები: რ. გერაეტსი, პ. გერაეტსი (ჰოლ), დელეგატი: ა. მხითარიანი (სომ)

ისრაელი-საბერძნეთი 26- 24

სერბეთი 6 / ისრაელი 4, საბერძნეთი 2, საქართველო 0

ახალგაზრდული ნაკრები  (20წ, 1996)
მწვრთნელები: ანდრეი პორტნოი (უკრ), ირაკლი კეკელიძე, ექიმი გურამ ადამია
მეკარეები: ირაკლი ხიდეშელი (1996, თუთუნსფორი, თურ), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი), სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, ქარიშხალა)
მარჯვენა გარემარბები: ირაკლი გოგოლაძე (1996, სამტრედია), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი),
მარცხენა გარემარბები: ლევან მამულაშვილი (1998, ქარიშხალა), ხაზეინ რუსტამოვი (1998, ქუთაისი)
უკანა ხაზი: გიგა ზარნაძე (1999, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, სამტრედია), ირაკლი კბილაშვილი (1998, ქუთაისი), გიორგი ცხოვრებაძე (2001, პეგასი), ლუკა ბულბულაშვილი (1998, ქარიშხალა), გიორგი ტიელიძე (1998, გორი), ზეზვა იობაშვილი (1998, იმედი-თელავი)
პივოტები: ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), გიგი ფერაძე (1998, ქარიშხალა)


17წ ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალი. თბილისი 2015

 

ბიჭების ოლიმპიური ნაკრები (17 წ, 1998)

მთ. მწვრთნელი გარი თურქია, მწვრთნელი გიორგი ქობელაშვილი, ექიმი ანა ხუბულური

1 სანდრო ხანდოლიშვილი (GK, ქარიშხალა), 12 გიორგი ხარაიშვილი (GK, იმედი) – 2 ლუკა გაწერელია (LW, პეგასი), 3 გიორგი დოლმაზაშვილი (LW, ყვარელი), 6 გიორგი მერკვილაძე (RW, ქუთაისი), 7 ხაზეინ რუსტამოვი (LW, იმედი), 8 გიორგი ტიელიძე (LB, გორი), 10 ირაკლი კბილაშვილი (CB, ქუთაისი), 11 ერეკლე არსენაშვილი (P, ქარიშხალა), 13 ლუკა ბულბულაშვილი (RB, ქარიშხალა), 14 გიგი ფერაძე (LB, ქარიშხალა), 15 ზეზვა იობაშვილი (LB, იმედი), 18 ნოდარ მაისურაძე (P, პეგასი), 22 გიგა ზარნაძე (CB, პეგასი), 24 ზურაბ გოგავა (LB, პეგასი)

A ჯგუფი: უნგრეთი-ნორვეგია 24- 27, დანია-გერმანია 21-25, გერ-უნგ 31-18, ნორ-დან 24-30, ნორ-გერ 27-27, უნგ-დან 26-21
B ჯგუფი: საფრანგეთი-სლოვენია 32-29, შვეიცარია-საქართველო 28-22, სლნ-შვც 29- 21, საფ-საქ 46-30, საფ-შვც 37-22, სლნ-საქ 35-19

1-4 ადგილები: სლნ-გერ 30-26, საფ- ნორ 29-19
5-8 ადგილები: უნგ-საქ 29-20, დან-შვც 24-21
ფინალი: 1-2. საფ-სლო 30-28, 3-4. გერ-ნორ 31-19,
5-6. დან-უნგ 35-25, 7-8. შვც-საქ 33- 16

27 ივლისი. საქართველო-შვეიცარია 22- 28
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - კბილაშვილი 8, არსენაშვილი 3, ბულბულაშვილი 3, ფერაძე 3, რუსტამოვი 3, მერკვილაძე 1, ზარნაძე 1, დოლმაზაშვილი, გაწერელია, გოგავა, იობაშვილი, მაისურაძე, ტიელიძე

28 ივლისი. საქართველო-საფრანგეთი 30- 46
კბილაშვილი 9, რუსტამოვი 6, ფერაძე 5, არსენაშვილი 4, ბულბულაშვილი 2, დოლმაზაშვილი 1, მერკვილაძე 1, ტიელიძე 1, ზარნაძე

29 ივლისი. საქართველო-სლოვენია 19-35
რუსტამოვი 5, არსენაშვილი 4, კბილაშვილი 4, იობაშვილი 2, ზარნაძე 2, მაისურაძე 1, ფერაძე 1

31 ივლისი. საქართველო-უნგრეთი 20-29
კბილაშვილი 5, ზარნაძე 5, არსენაშვილი 2, იობაშვილი 2, რუსტამოვი 2, გოგავა 1, მაისურაძე 1, მერკვილაძე 1, ტიელიძე 1

1 აგვისტო. საქართველო-შვეიცარია 16- 33
ზარნაძე 5, არსენაშვილი 4, რუსტამოვი 3, იობაშვილი 2, მერკვილაძე 2


19წ ევროპის ღია პირველობა 2015

 

გეტებორგი, შვედეთი, 2015

ჭაბუკთა ნაკრები (U19, 1996)

მთ. მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე, მწვრთნელი გიორგი სახვაძე, ექიმი ლევან ლინნიკი, დელეგაციის თავი ქეთევან კობერიძე

ზურაბ ცინცაძე (GK, 1996, პეგასი), ირაკლი ხიდეშელი (GK, 1996, თუთუნსფორი, თურ) - ჯაბა ხაჟომია (P, 1996, სამტრედია), გიგა კოხრეიძე (P, 1996, პეგასი), ვეფხია ზურაბიანი (CB, 1997, სამტრედია), ამირან აბჟანდაძე (CB, 1996, პეგასი), თემურ ორჯონიკიძე (LB, 1996, სტუ), გივი გიორგაძე (LB, 1996, პეგასი), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (RB, 1996, პეგასი), თორნიკე მაისაშვილი (RB, 1996, სტუ), გიორგი დიხამინჯია (RW, 1997, პეგასი), ირაკლი გოგოლაძე (RW, 1996, სტუ), კარლო მათნაძე (LW, 1997, ქუთაისი), მიხეილ ნაზღაიძე (LW, 1998, პეგასი)

29-30 ივნისი. C ჯგუფი: ისლანდია 6 ქულა, პორტუგალია 4 - ფინეთი 2, საქართველო 0

საქართველო-პორტუგალია 19- 27

ორჯონიკიძე 8, ცხვარაშვილი 5, აბჟანდაძე 2, ზურაბიანი 2, დიხამინჯია 1, ხაჟომია 1

საქართველო-ისლანდია 19- 32

ორჯონიკიძე 7, ხაჟომია 5, ცხვარაშვილი 3, დიხამინჯია 2, აბჟანდაძე 1, მათნაძე 1

საქართველო - ფინეთი 19-29

ორჯონიკიძე 9, მაისაშვილი 4, აბჟანდაძე 3, ზურაბიანი 2, გიორგაძე 1

1, 2 ივლისი, 9-16 ადგილები. 4 ჯგუფი: ესტონეთი 6,მოლდოვა 4, ფარერები 2, საქართველო 0

საქართველო - მოლდოვა 30- 37

ხაჟომია 7, ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, ორჯონიკიძე 4, კოხრეიძე 3, მაისაშვილი 2, გიორგაძე 1

საქართველო - ესტონეთი 18- 25

გიორგაძე 7, დიხამინჯია 3, ხაჟომია 2, კოხრეიძე 2, ნაზღაიძე 2, აბჟანდაძე 1, გოგოლაძე 1

საქართველო - ფარერები 23- 33

ხაჟომია 6, ცხვარაშვილი 5, აბჟანდაძე 3, ნაზღაიძე 3, გოგოლაძე 2, კოხრეიძე 2, გიორგაძე 1, მათნაძე 1

3 ივლისი, ფინალები

15-16 ადგილები. საქართველო-კოსოვო 31-28

დიხამინჯია 8, ორჯონიკიძე 4, ცხვარაშვილი 4, გოგოლაძე 3, ხაჟომია 3, ზურაბიანი 3, გიორგაძე 2, კოხრეიძე 2, მაისაშვილი 2

13-14 ფარერები - ავსტრია 31-28, 11-12 ჩეხეთი-მოლდოვა 51-32, 9-10 ფინეთი-ესტონეთი 26-22,
7-8 რუმინეთი- სლოვაკეთი 29-18, 5-6 პორტუგალია-ჰოლანდია 36-29
3-4 ესპანეთი-რუსეთი 25-22, 1-2 ისლანდია-შვედეთი 31- 29


20წ IHF თასი. ევროპის ზონა. ანდორა 2014

 

A ჯგუფი: ფარერები, ანდორა, აზერბაიჯანი, ირლანდია
B ჯგუფი: მოლდოვა, საქართველო, ბრიტანეთი, ალბანეთი

21 მაისი, საქართველო - ალბანეთი 45:18

ცინცაძე, ცერცვაძე  - აბრამიშვილი 10, ორჯონიკიძე 7, ალანია 6, სიმონია 5, გიორგაძე 5, ცხვარაშვილი 4,გოგოლაძე 2, დიხამინჯია 2, სტურუა 2, კოხრეიძე 1, არსენაშვილი 1, აბჟანდაძე

22 მაისი, საქართველო - ბრიტანეთი 34:24

ცინცაძე, ცერცვაძე - სიმონია 10, ორჯონიკიძე 8, ცხვარაშვილი 6, აბრამიშვილი 2, გოგოლაძე 2, კოხრეიძე 1, სტურუა 1, გიორგაძე 1, არსენაშვილი 1, ალანია 1, დიხამინჯია 1, აბჟანდაძე

23 მაისი, საქართველო - მოლდოვა 28:23

ცინცაძე, ცერცვაძე  - სიმონია 8, ორჯონიკიძე 5, აბრამიშვილი 4, ცხვარაშვილი 3, კოხრეიძე 3, გოგოლაძე 3, არსენაშვილი 1, ალანია 1, სტურუა, გიორგაძე, დიხამინჯია, აბჟანდაძე

24 მაისი, ნახევარფინალი. საქართველო - ანდორა 39:20

ცინცაძე, ცერცვაძე  - ორჯონიკიძე 6, ალანია 6, გიორგაძე 6, ცხვარაშვილი 4, სტურუა 3, სიმონია 3, გოგოლაძე 3, დიხამინჯია 2, აბრამიშვილი 2, კოხრეიძე 2, აბჟანდაძე 1, არსენაშვილი 1

25 მაისი, ფინალი. საქართველო - ფარერები 25:34

ცერცვაძე, ცინცაძე - ორჯონიკიძე 6, კოხრეიძე 5, გოგოლაძე 4, სიმონია 4, ცხვარაშვილი 2,აბრამიშვილი 2, სტურუა 2, გიორგაძე, დიხამინჯია, აბჟანდაძე, არსენაშვილი, ალანია

ახალგაზრდული ნაკრები  (20წ, 1994)

მთ. მწვრთნელი: ბექარ ორჯონიკიძე, მწვრთნელები: ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი (სრბ); ექიმი: ლევან ლინნიკი
მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი)

უკანა ხაზი: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი), ამირან აბჟანდაძე (1996, პეგასი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი)

პივოტები: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)


20წ ევროპის ჩემპიონატი 2014. კვალიფიკაცია

 

ოვიედო, ესპანეთი. 2014

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

4 აპრილი, საქართველო - მონტენეგრო 9:29

საქართველო: ცერცვაძე, ა. სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 2, სტურუა 2, კოხრეიძე 1, სიმონია, ცხვარაშვილი, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, ი. სამიტაშვილი

მონტენეგრო: ბორილოვიჩი, ციცმილი, ზეიაკი - ბოროზანი 8, კავორი 6, კრივოკაპიჩი 4, ლიპოვინა 3, პელიდია 3, იოკიჩი 3, რაზნატოვიჩი 1, ბოზოვიჩი 1, ტურკოვიჩი, პერუნიჩიჩი, გუზოვიჩი

ესპანეთი - ნორვეგია 35:27

5 აპრილი, საქართველო - ნორვეგია 18:38

საქართველო: ცერცვაძე, ა. სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 8, სიმონია 6, ცხვარაშვილი 3, სტურუა 1, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, კოხრეიძე, გიორგაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, ი. სამიტაშვილი

ნორვეგია: ოშჰეიმი, ბერგერუდი - გ. იოჰანესენი 7, ნილსენი 6, პედერსენი 5, იოვერბი 5, სანდვიკი 4, ლიაბა 3, ქრისტენსენი 3, ტორბიორნსენი 2, რამელი 1, ფინსრუდი 1, ეპლანდი 1, ერიქსენი, ჰ. იოჰანესენი

ესპანეთი - მონტენეგრო 25:24

6 აპრილი, საქართველო - ესპანეთი 19:41

საქართველო: ცერცვაძე, ა. სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 5, ცხვარაშვილი 3, სიმონია 3, აბრამიშვილი 3, გოგოლაძე 2 , ხაჟომია 2, კოხრეიძე 1, სტურუა, გიორგაძე, არსენაშვილი, ალანია, ი. სამიტაშვილი

ესპანეთი: ბიოსკა, კალე - გომესი 8, ლოპესი 5, პლასა 5, არინო 4, პარედესი 4, ასკუე 4, გარსია 3, ფერნანდესი 2, პინეირო 2, სანჩესი 2, სერდიო 1, ლოსანო 1, მარკესი, რეი

ნორვეგია - მონტენეგრო 37:24

ესპანეთი 6, ნორვეგია 4 / მონტენეგრო 2, საქართველო 0

ახალგაზრდული ნაკრები  (20წ, 1994)

მთ. მწვრთნელი: ბექარ ორჯონიკიძე, მწვრთნელები: ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი (სრბ); ექიმი: ლევან ლინნიკი
მეკარეები: არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი), ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ)

უკანა ხაზი: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

პივოტები: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია)


18წ ევროპის ჩემპიონატი 2014. კვალიფიკაცია

 

უმაგი, ხორვატია, 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია 26:36

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გიორგაძე 5, ცხვარაშვილი 3, გოგოლაძე 3, დოლმაზაშვილი 2, ხაჟომია 1, აბჟანდაძე 1, კოხრეიძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ჰოლ: ვან დენ ბიუკენი, გოვარცი - ელისენი 8, ვან ოფერენი 6, კოიმანი 4, პეპელსი 4, პოსტელი 3, ტენ ფელდე 3, რომბოუცი 2, დე მაატი 2, პოტი 2, იერი 2, ჰარცემა, დისელი, კოლი, სმიტსი

ხორვატია - მაკედონია 26:18

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია 14:44

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 3, ცხვარაშვილი 3, ხაჟომია 2, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, გოგოლაძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ხორ: სტოიანოვიჩი, სპიკიჩი - ა. ბაბიჩი 7, ზობეცი 5, შეჰიჩი 4, მ. ბაბიჩი 4, მანდიჩი 4, იურაკიჩი 4, ობრანოვიჩი 3, მარკუშიჩი 3, შიპიჩი 3, ივკოვიჩი 2, ვრდოლიაკი 2, სმოივერი 1, რადოში 1, სევერეცი 1

მაკედონია - ჰოლანდია 20:19

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია 24:29

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გოგოლაძე 3, ხაჟომია 3, ცხვარაშვილი 3, გიორგაძე 1, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, ბაძაღუა, დემეტრაშვილი, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

მაკ: კიზიკი, ბლაჟევსკი - ტალევსკი 9, კრსტევსკი 6, პალევსკი 6, ველკოვსკი 5, დავიტკოვსკი 1, ონჩევი 1, ბოშკოვსკი 1, გროზანოვსკი, ტრაიანოვი, დიმოვსკი, პოპოვსკი, სტავრიდისი, დანილოვსკი, კრსტანოვსკი

ხორვატია - ჰოლანდია 32:18

ხორვატია 6, მაკედონია 4 / ჰოლანდია 2, საქართველო 0


ჭაბუკთა ნაკრები (U18, 1996)

მთ. მწვრთნელი: ტიტე კალანდაძე, მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, ოფიციალი ვახტანგ ბერიაშვილი

მეკარეები: ზურაბ ცინცაძე (პეგასი, 1996), დემეტრე ნარსია (პეგასი, 1997)

უკანა ხაზი: თემურ ორჯონიკიძე (სტუ, 1996), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი, 1996), გივი გიორგაძე (იმედი, 1996), ამირან აბჟანდაძე (პეგასი, 1996), მიხეილ ნაზღაიძე (პეგასი, 1998)

გარემარბები: ირაკლი გოგოლაძე (სტუ, 1996), ვლადიმერ ბაძაღუა (პეგასი, 1996) გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი, 1998), გიორგი დიხამინჯია (პეგასი, 1997)

პივოტები: ჯაბა ხაჟომია (სამტრედია, 1996), გიგა კოხრეიძე (პეგასი, 1996), გაგა დემეტრაშვილი (პეგასი, 1996)

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
 WC2017L
საქართველოს ჩემპიონატი 2016-2017
კაცები, უმაღლესი ლიგა
დასრულდა
1 იმედი თელავი
2 სტუ ქარიშხალა
3 BSB ბათუმი

თბილისი. არენა 2
19 მაისი
ნახევარფინალი
ბათუმი 21-23 იმედი თელავი
ქუთაისი 34-38 სტუ ქარიშხალა
20 მაისი
მესამე ადგილი
ბათუმი 40-31 ქუთაისი
ფინალი
სტუ ქარიშხალა 23-25 იმედი თელავი
    საბოლოო   გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი ^ 21   17 1 3 786-612 35  
   ქუთაისი
21   17 1 3 785-678 35  
   სტუ ქარიშხალა
21   16 1 4 743-597 33  
   იმედი თელავი ^
21   11 1 9 627-582 23  
   პეგასი
21   11 1 9 762-718 23  
   გორი
21   4 1 16 747-836 9  
   სამტრედია 21   4 0 17 695-795 8  
   წყალტუბო 21   1 0 20 613-940 2  
^ უკეთესი პირსპირ ბალანსით

ქალები, უმაღლესი ლიგა
     საბოლოო         გატ-გაშ  
   1  ყვარელი 10   10   0   0   235-157 20  
   2  მამული 10   7   0   3   243-193 14  
   3  პეგასი 10   6   0   4   200-175 12  
     ფოთი 10   5   0   5   174-146 10  
     წყალტუბო 10   1   0   9   135-198 2  
     აჭარა 10   1   0   9   96-214 2  

გოგონები, 2000-01
  საბოლოო გატ-გაშ  
 1 ფოთი 16 16 0 0 340-153 32  
 2 ქარიშხალა 16 12 1 3 267-158 25  
 3 მამული 16 12 0 4 314-177 24  
   აჭარა 16 11 1  4 212-168 23  
   სამტრედია 16 5 2 9 214-234 12  
   პეგასი 16 4 0 12 177-253 8  
   ყვარელი 16 3 1 11 127-228 8  
   წყალტუბო 16 4 0 12 146-209 8  
   გორი 16 2 0 14 93-310 4  

ჭაბუკები, 2000-01
მესამე ეტაპი, ფინალური ექვსეული
    საბოლოო         გატ-გაშ    
   1 პეგასი
  5   5   0   0 185-101   10  
   2 ფოთი   5   4   0   1 131-120   8  
   3 წყალტუბო
  5   3   0   2 130-112   6  
    სამტრედია
  5   2   0   3 136-147   4  
    რუსთავი   5   1   0   4 115-157   2  
    ქარიშხალა   5   0   0   5 113-173   0  





ჩვენი პარტნიორები: