News Calendar

April 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის აღმოსავლეთის ლიგაში პეგასმა დღეს 33-16 დაამარცხა ყვარელი და ჩემპიონობა გაინაღდა. თავის მხრივ, ყვარელსაც განაღდებული აქვს ვერცხლის მედლები, ხოლო ბრინჯაოსთვის დარჩენილ ორ ტურში იბრძოლებენ ქარიშხალა, რუთავი და ქარელი. 

მორიგი სათამაშო დღეებია დასავლეთში 16 თებერვალი, ხოლო აღმოსავლეთში - 17 თებერვალი. ამის შემდეგ საწვრთნელი შეკრება ექნება საქართველოს ამ ასაკის, 17-წლამდელთა ნაკრებს, რომელსაც ივლისში შვედეთში ევროპის ჩემპიონატი აქვს სათამაშო.  

დასავლეთ-აღმოსავლეთის ჩემპიონატები 16-17 მარტს დასრულდება, ამის შემდეგ კი შემდეგ გუნდები საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19.

ჭაბუკები, 17 წლამდე

აღმოსავლეთი. 10 თებერვალი, არენა 2

გორი - ქარიშხალა 8-27

რუსთავი - ყვარელი 13-24

თელავი - ქარიშხალა 14-23

ყვარელი - პეგასი 16-33 

თელავი - ქარელი 27-44

ლაგოდეხი - გორი 0-10

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ა. ჩხაიძე, ხ. სიმონია - გ. სურმავა, დელეგატი: თ. ჩოგოვაძე

----------------თ---მ---ფ---წ------ბ-----ქ

პეგასი--------12--12---0---0--297-98----24

ყვარელი-----11---9---0---2--242-146---18

ქარიშხალა---12---7---0---5--245-234--14

რუსთავი----12---7---0---5--276-266---14

ქარელი-------12---6---0---6--232-238--12

გორი----------11---4---0---7--164-214---8

ლაგოდეხი---11---1---0--10---65-177---2

თელავი------11---0---0--11--162-310----0

დარჩენილი სათამაშო დღეები:

17 თებერვალი, 17 მარტი: არენა 2

დასავლეთი

------------------თ---მ---ფ---წ------ბ----ქ

სამტრედია----10--8---1---1--306-196--17

აჭარა------------9---7---1---1--269-221--15

ბსბ ბათუმი----10--6---1---3--245-225--13

ფოთი-----------10--5---1---4--217-200--11

ქუთაისი--------9---2---2---5--185-166---6

ხელვაჩაური--10---2---2---6--229-260---6

წყალტუბო----10---0---0--10--119-302---0

დარჩენილი სათამაშო დღეები:

16 თებერვალი, ხელვაჩაური

16 მარტი, ზესტაფონი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2