News Calendar

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეექვსე ტურში პარი სენ ჟერმენმა 33-31 მოუგო უნგრეთის სეგედს. ამ მატჩამდე ორივე გუნდს 5-5 მგება ჰქონდა, ახლა კი მთელ ლიგაში ერთადერთი გუნდია, რომელსც ქულა არ დაუკარგავს.  

მიმოხილვა. კაცები, 6 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-6/1371160

ქალები, ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-women-episode-3/1361399

ქალები, ტური:  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-round-4/1363723

ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო ბარსელონამ - შინ კელცესთან, 31-27, ხოლო მოქმედი ჩემპიონი, მონპელიე შვედეთში ახლოს იყო პირველ მოგებასთან, მაგრამ ფრედ, 29-29 ითამაშა და მხოლოდ პირველი ქულა შერჩა. 

ქალთა ტურნირზე, შეწყვილებული ორი ტურის შემდეგ უკვე გამოვლინდა მეორე ჯგუფური ეტაპის 4 მონაწილე: ჩემპიონი, უნგრეთის დიორი, ლოვენიის კრიმი, რუსეთის როსტოვი და საფრანგეთის ბრესტ-ბრეტონი. აქ აღსანიშნავია სეზონის ერთ-ერთი ფავორიტის, ბუქარესტის გუნდის დამარცხება შინ, ნორვეგიის კრისტიანსანდთან, 26-31.

 ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 6 ტური, 3-4 ნოემბერი

A: ბარსა 10, ვარდარი 10, რაინ-ნეკარი 8, კელცე 8, ვესპრემი 6, მეშკოვი 4 - მონპელიე 1, კრისტიანსტადი 1

ვესპრემი (უნგრაინ ნეკარი (გერ) 28-29

მაე 5 - კოლბახერი, შმიდი, რადივოევიჩი 6

ვარდარი (მკდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-23

კარაჩიჩი 11, ჩუპიჩი, დიბიროვი 6  - შკურინსკი 5

კრისტიანსტადი (შვდმონპელიე (საფ) 29-29

ჰალენი 6, კანელასი 5 - რიშარდსონი 7, კავტიჩნიკი 6

ბარსა (ესპკელცე (პოლ) 31-27

გომესი 7, მორტენსენი 6, პალმარსონი 5 - ა.დუიშებაევი 6

--

B: პსჟ 12, სეგედი 10, ნანტი 6, ფლენზბურგი 6, სკიერნი 5, ცელიე 4 - ზაგრები 3, ზაპოროჟიე 2

ნანტი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 23-20

ლაზაროვი 5, კლერი, ემონე 4 - ჰორვატი 6

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - სეგედი (უნგ) 33-31

გენსჰაიმერი 9, საგოსენი 8, ჰანსენი 5 - ბოდო 7, შოშტარიჩი 5

ცელიე (სლნ - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ33-28

ფლენზბურგი (გერ) - სკიერნი (დან) 26-22

გლანდორფი, ლაუე, ვანე 5 - ტანგენი 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C: სილკებორგი 10, სპორტინგი 8 - პრეშოვი 8, ჩეხოვი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 2

სპორტინგი (პორტატრან-პრეშოვი (სლკ26-28

სილკებორგი (დანბეშიქთაში (თურ34-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 25-24

D: ლეონი 9, ვისლა 8 - ელვერუმი 8, დინამო 8, კოქსი 2, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინელვერუმი (ნორ) 25-28

ვისლა პლოცკი (პოლდინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-28

ლეონი (ესპ) - თიუნი (შვც) 24-21

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

7 ტური 7-11 ნოემბერს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

პირველი ჯგუფური ეტაპი: 4 ტური, 3-5 ნოე; 3 ტური, 19-21 ოქტ

A: ოდენსე 5, მეცი 5,  ბუდუჩნოსტი 4 - ლარვიკი 2

ლარვიკი (დან) - ოდენსე 25-33, 23-27

მეცი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 25-24, 19-23

B: როსტოვი 7, ბრესტ-ბრეტონი 5, კობენჰავნი 4 - სევეჰოფი 0

კოპენჰავნი (დან) - როსტოვი (რუს) 21-27, 25-30

სევეჰოფი (შვდ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 27-39, 26-34

C: დიორი 8,  კრიმი 5, პოდრავკა 3 - ტიურინგერი 0

პოდრავკა (ხორ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 27-27, 20-27

ტიურინგერი-დიორი 22-38, 28-31

D: ფერენცვაროში 6, ბუკურეშტი 4, კრისტიანსანდი 3 - ბიტიგჰაიმი 3

კრისტიანსანდი (ნორ) - CSM ბუკურეშტი 27-29, 31-26

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 25-28, 30-33

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

5 ტური 10-11 ნოემბერს

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: